ireneo
Poziom 16

ireneo

Mężczyzna (66)

 • Widocznie jestem z innej gliny, jeśli potępiam chwalebne dla innych czyny

  W: Polityka
  Co rusz jaki taki, czy jaka taka ma chęci by mnie do ich wiary wkręcić. Musiałbym się zmusić do akceptowania prokurowanej przez ich boga zoofilii. A to jest dla mnie obrzydliwością. Widocznie już tak mam, że moja moralna wrażliwość jest odmienna. I póki będę przy zdrowych zmysłach, taka pozostanie.
  Gdyby kto dociekał powodów tego obrzydzenia, to księga Mojżeszowa 1, 2, 20.
 • jak sąd taki, to my zamkniemy sąd, a co. Wykombinowała prokurator rejonowy

  W: Polityka
  Kolokwialnie - jaja jak berety. Dwa sądy szczecińskie oddaliły wnioski prokuratury o areszt tymczasowy w sprawie niegospodarności. Prokuratura chciała "swojego" składu sędziowskiego zarówno w sądzie rejonowym a potem w okręgowym. Prezes wyznaczył innych i teraz prokurator będzie dochodził dlaczego prezes sądu tak dowolnie składa zespół orzekający. Mają być.przecież sędziowie jakich chce Ziobro.
  Czy nie żyjemy już w dziwnym kraju? Chyba szkoda kasy na sądy. Przecież prokurator może oskarżyć i osądzić. Taniej będzie. Adwokatów też nie trzeba bo tylko przeciągają. Szybciej będzie. I spoko, przecież wszystko już jest pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. To starczy za gwarancje praworządności, no nie?
 • Nigdy za dużo przypomnień, bo to przecież patriotyzm, służba ojczyźnie nie ma ceny

  W: Polityka
  W Polsce ginie dużo ludzi. W podobnie tragicznych katastrofach. Gdyż bywa, że cały bus ofiar. Gdyby w busa zmieściło się dwieście,m tyle wówczas było.. Czy ci co zginęli, jadąc do pracy to gorsi Polacy, od tych, którzy polecieli w ramach kampanii wyborczej do Katynia? Patriotyzm nie wylęga się w ławach poselskich i rządowych. Z zachowania rządu tak to jednak wygląda. I teraz pytanie o ocenę zachowań patriotycznych. To jak z miłością, ile ona kosztuje i od kiedy przestaje być miłością, a staje się najstarszym zawodem świata. A tutaj rachunki krwi i pytanie - ile jeszcze?
  Tuż po katastrofie rodziny ofiar otrzymały już wsparcie finansowe w wielu formach:
  po 250 tys. zł zadośćuczynienia otrzymało 27o małżonków, dzieci i rodziców ofiar
  po 40 tys. zł jednorazowego wsparcia od rządu dostała każda z rodzin ofiar (łącznie 3,8 mln zł)
  po 2 tys. zł renty miesięcznie przyznał premier 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25. roku życia)
  po 2–3 tys. zł dożywotniej renty przyznano 11 niepracującym współmałżonkom ofiar
  po 4 tys. zł renty miesięcznie przyznano czterem żonom, które zostały same z więcej niż dwójką dzieci
  po 800 zł–2 tys. zł renty miesięcznie przyznano trojgu rodzicom ofiar
  po 6,4 tys. zł zasiłku pogrzebowego (maksymalna kwota) otrzymały wszystkie rodziny, mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa
  po 5 tys. zł zapomogi z kasy Sejmu dostały rodziny posłów, którzy zginęli w Smoleńsku.
  Wiele osób dostało odszkodowania z polis instytucji, w których pracowali ich bliscy.
  Rodziny posłów, którzy zginęli w Smoleńsku, otrzymały po 100 tys. zł z polisy Sejmu.
  Najwyższe odszkodowanie dostała za śmierć rodziców Marta Kaczyńska – łącznie 3 mln zł z polisy Kancelarii Prezydenta.

  W tej sytuacji, kiedy sądy przyznają po 100 tysięcy za podobnie tragiczne zdarzenia śmiało mogę napisać, że są one bardziej patriotyczne. Kilka razy bartodziej. Choćby dlatego, że nawet górna granica / której sądy nie przyznają / jakiej w sprawach się domagają jest też o wiele niższa.. A to dotyczy sporów z ubezpieczycielami, gdy za to opłacało się składkę. Niby bez łaski. Tu bez składek!
 • Jak kto księdza tyka, to księdza, a nie kościól, i nie Boga, proszę jakiego katolika.

  W: Polityka
  Takie erystyczne potraktowanie wydarzenia powoduje, że ginie jego sprawca. Uwaga skupia się na krytykującym,ale z piętnem sprawstwa. Racje miał, ale przestają być przedmiotem. Rozważana jest jego postawa wobec społeczności.
  Przykład. Lipiec, minister z PiS siedzi za korupcje. Nie udało sie go schować pod dywan, bo były podejrzenia, że za dużo wystawiłoby nóg. .Dopiszę, że Lipiec zachował się przestępczo. Jeśli teraz zapytam - czy słusznie go podsadzili, to jak będzie w odpowiedziach?
  1. Najpierw zarzut dlaczego PIS posądzam o korupcje
  2. Kilkanaście przykładów skorumpowanych polityków od czasu - proszę państwa(...) zakończył się komunizm.
  3. Pytanie kim jestem ja, oskarżający i sugestie ile to mogę mieć na sumieniu.
  4. Obszerna wyliczanka zasług PIS i Prezesa.
  Można by jeszcze, jeszcze, tylko nic o Lipcu i jego moralnej mierności.
  Tak oto,wielu nawet niegłupich i prawych zapomina , że mieli napisać, to co ja w podsumowaniu o Lipcu, stając w obronie Komorowskiego i zaginionych łyżeczek.
  Nie widać, że się zarumieniłem. Tak, nie raz dałem się wpuścić (-) w maliny. Teraz 4 zł/kg.
 • Jak długo jeszcze będziemy głusi na krzyk prześladowanych ludzi

  W: Polityka
  Jakim prawem decydujemy o prawie do życia w zależności od miejsca urodzenia czy koloru skóry. Może ci, którzy z tych.powodów nienawidzą przyjęliby i to, że niktnie miał wyboru ani miejsca ani barwy. Możemy więc całkiem realnie uznać, że to dotyczy każdego z nas. Że to my w.przeciążonych pontonach szukamy życia uciekając śmierci.
  Wielu też, z tych radykalnie wypowiadających się mogłoby pomyśleć jak daleko byliby, ze swoim radykalizmem, ksenofobią, od ulegnięcia namowie włożenia pasa szachida, gdyby się w kulturze muzułmańskiej urodzili.
 • półtora miliona to dwa lata życia Nikoli

  W: Polityka
  Polska jest jednym z czterech krajów które do leku dla Nikoli nie chcą dopłacać. Bez tego leku Nikola długo nie pożyje. Aby uhołdowć zmarłego Polsja jest jedynym krajem na świecie wydającym milion co miesiąc Jak to ma pomóc nieboszczykowi, nie wiem. Raczej już nie pomoże. Gdyby państwo przerwało te miedięcznice, skutecznie uratowałoby życie żywego jeszcze dziecka.
  Policzmy chodźby te pewne 12 miesięcznic do 2018 roku (więcej nie wykluczone) to 20 lat życia dziecka, dziewczynki i trochę kobiety po dwudziestu latach. Towarzyszu Jarosław, twraz twój ruch.
  Póltora miliona zebrały dobre serca.
 • By ratować finanse państwa, Andrzej D. może zastosować gest Kamińskiego

  W: Polityka
  Kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli chce wystąpić wobec państwa o należne odszkodowania i odprawy. Zatem by odciążyć sądy , Andrzej D. powinien państwo ułaskawić. I po ptokach. Żaden sąd za sprawę nie będzie mógł się zabrać i kasa zostsnie dla dojnej drużyny, zaś nauczyciele wydojeni co do kropelki.
 • Cytat na mądry dzień , bez wersów

  W: Polityka
  Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów
  i ten, wciąż aktualny
  To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości