• w temacie upór całkiem niezrozumiały

  W: Hydepark
  ~hah co tu do rozumienia? za papierosami jest ogromne lobby, miliardy dolarów zysku, koncerny nikotynowe pozywają nawet państwa, które starają się ograniczyć ich sprzedaż... gdyby marycha miała też takie wsparcie, również nie byłaby już do zatrzymania
  wystarczy, ze dawałaby państwu dochód, a dawałaby na pewno. Nie sądzę aby "kupieckie" Czechy do tego dopłacały.
 • w temacie upór całkiem niezrozumiały

  W: Hydepark
  Junani cześć :))

  alkohol też bym na recepty wprowadziła :// szczególnie gdy czytam, że kolejna "mamusia", próbowała ugotować własne dziecko i przez trzy dni nie wytrzeźwiała na tyle, żeby je na pogotowie zawieźć lub kolejny "tatuś" gasił papierosy na syneczku w celach wychowawczych...

  poważnie nie ma w NT że cierpienie jest krzyżem, który trzeba nieść??
  Nie, w NT nie znalazłem, chyba, że generalnie przyjmie się iż przykład dał Chrystus. Byłoby to przegięcie gdyż co Bóg to nie człowiek . Choć naśladowcy wkrótce będą. Nie jest dobrze, jeśli kościół doktrynersko, naprzemiennie stosuje ST i NT. Tak jak mu wygodniej. To powinno być znormalizowane, choćby ustawą sejmową.:).
 • w temacie upór całkiem niezrozumiały

  W: Hydepark
  Junani też tego nie rozumiem. papierosy, uzależniające tak samo jak marycha, można kupić na każdym rogu. w aptece na receptę można dostać opiaty, które uzależniają mocniej.
  co im zależy, że człowiek który umiera sztachnie się marychą??
  Witaj:) wielu ratuje się alkoholem, który na pewno szybciej dewastuje organy. Nie wchodziłem obszernie w skutki używania tegoż. Z opisów wynika, że są mniejsze.Ale jak by nie było, ważny jest skutek. Bywa, że sama świadomość jej użycia, choćby to było placebo, daje chorym ulgę.
  Może to w realizacji biblijnego iż cierpienie jest darem Bożym? Tylko, że tego już w NT nie ma:)
 • w temacie życie jest święte

  W: Hydepark
  a święty Tomasz z Akwinu, a za nim Augustyn sądzili inaczej, przeciwnie. Więc kto ma rację - kardynał czy święci?
 • w temacie PiS pogonił więżniów do pracy

  W: Hydepark
  pogonił? praca dla więźnia jest dobrodziejstwem i traktowana przez służbę więzienną jako nagroda za sprawowania. To nie galery o chlebie i wodzie a pieniądze na wypiski.i zabijanie dręczącej nudy.
 • w temacie Jezus Chrystus WAS kocha !!! ponieważ za WAS umarł .

  W: Religia
  Już za parę dni, za dni parę i za ciebie złoży z siebie ofiarę. Co do śmierci, to ta wiadomość jest wybitnie przesadzona. Wielu go widziało po a wielu też znajduje go dzisiaj. Więcej wiary synu. Bogowie nie umierają. Jeśli, to tak na chwileczkę i wracają Bogu umrzeć łatwiej niż tobie odmówić paciorek.
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  MarekAureliusz irusiowj MarekAureliusz '' W demotywatory mogłeś choć dokleić Skłodowskich A co to miało
  znaczyć - siła elity, prezentując naukowców fizyków? Pokazałeś jak łatwo
  ulegać tresurze.
  ''

  :)Bełkotu nie komentuję, do insynuacji się nie odnoszę. ;-DCzy nie możesz przyjąć do wiadomości, ze ne mam ochoty na rozmowy z tobą? Po przeczytaniu kilku twoich elaboratów, posklejanych z komentarzy niezależ..., Wsie... Frond... /nie podaję całych nazw, bo post wyleci/ skojarzyłeś się, z panem - chłopie kochany.. Teraz, widząc demolowanie tematu rozszalałą agresją ad personam, nie kojarzysz się z nikim.
  Powinienem tym zakończyć, jednak widząc ułomność w wyciąganiu wniosków [wynik braku umiejętności rozumienia treści], zrobię to za ciebie. Taka darmowa, empatyczna konsultacja - nie widzę interlokutora.