• w temacie Niezawisłość sądów za rządów PiS nie jest wcale zagrożona

  W: Polityka
  jak ty wywiodłeś tę zależność? Sądy miały reagować na zachowania Polaków, którzy skusili się wysokimi odsetkami od złożonego depozytu? Równie dobrze można by im zarzucić brak reakcji na lokowanie przez wielu, swoich depozytów na niskim oprocentowaniu. Problemem jest rola sądów, która bez względu na stopień zawisłości, nie daje im tu żadnych prerogatyw..
 • w temacie Opozycja zarzuca J. Kaczyńskiemu, że sprawuje absolutną władzę, a zapomina, że sama w służalczym...

  W: Polityka
  ~Anetta Stevne, piszesz, jakbyś się urodził wczoraj.
  Kiedy PIS był w opozycji, wtedy też donosił na rząd do różnych instytucji Unii Europejskiej i popłakiwał gdzie mógł w nadziei, że ta wredna Unia udupi to jeszcze wredniejsze PO.
  A 40% (niecałe, PIS poprało 37,5% głosujących), to mniejszość.
  Dziwisz się, że większości nie podoba się to, co robi mniejszość której nie poparli?
  Pewnie chętnie słuchałaby Watykanu ale tę działkę , ku radości Watykanu, uprawia Prezes Polski.
 • w temacie Problem z kobietą długoletni związek

  W: Uczucia
  Junani
  irusiowj
  dziękuję za spory tekst, jak na forumowe warunki. Napisałaś prawdę o kobietach. Pewnie instynktownie to wiemy. Na pierwszy rzut oka powinno wydawać się, że ich zachowanie łącznie z Twoją oceną nas, świadczy o wspomnianej przeze mnie "interesowności" I tak jest, ale nie można napisać - niestety. Wy już z taką konstrukcją intelektualną przychodzicie na świat. To skutek zakodowanego macierzyństwa. Więcej tu troski o bezpieczeństwo potomstwa niż waszego. Dla was miłość jest narzędziem dla stworzenia warunków dzieciom. mężczyźni muszą się tego uczyć. Wy to dostajecie jako wiano życiowe od natury.
  Nie znajduję uzasadnienia dla tezy o wizji miłości. Jej istota jest nie do rozpoznania. Nie da się miłości wymyślić ani zaprojektować. I bardzo dobrze:)
  a o mężczyznach to już nie?
  i jaką prawdę? półprawdę... coraz więcej kobiet wychodzi ze schematu.
  i trochę jestem rozczarowana, bo skupiłeś się w odpowiedzi jedynie na aspekcie, który Ciebie najmocniej interesuje.
  Na początek przepraszam za brak szybkiego odniesienia się. Piątek nie był dla mnie dobrym dniem. Ponieważ bardzo starannie przyglądam się Tobie, wiem, że soboty i niedziele masz stąd wychodne. Wpisanie odpowiedzi w piątek powodowałoby, że dzisiaj nie byłaby świeża, a Ty zasługujesz na prima sort:)
  O mężczyznach, w tym kontekście oczywiście, napiszę, że natura zaprojektowała ich do roli motyli. Cywilizacja dodała im do tego obowiązki, dla wielu trudne do spełnienia, jakich motyle nie mają. Są nimi w spół troszczenie się o prawidłowy rozwój owoców swojej aktywności. Generalnie spełniają się w tym. I tak jak kobiety, coraz więcej ich wychodzi ze schematu. Wielu bywa nawet lepszymi od kobiet "matkami". Bez wątpienia są wam potrzebni. A skąd taka myśl? Tutaj na forum czytałem o stanie motylkowym, do którego co niektóre panie się przyznawały. Zastanawiałem się dlaczego motylkowy? Teraz już wiem - ze względu na czucie obecności tego męskiego pierwiastka, który popycha ich do kwiatuszków:) Życzę, kwiatuszku, miłego dnia:)
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  [cytat kogo=MarekAureliusz][cytat kogo=irusiowj][cytat kogo=MarekAureliusz][cytat kogo=egle][cytat kogo=MarekAureliusz]mimo braku pozwolenia, napisze. Moja wypowiedz w ogole nie tyka problemu o ktorym piszesz. Europa jest zbyt silna kulturowo, dlatego islam w tak krwawym wydaniu nie przyjmuje sie tak dobrze i nie szerzy takiego spustoszenia. Swiete wojny natomiast nie sa wynikiem proby wprowadzania szariatu do Europy, tylko odwetem. Inna sprawa, to fakt, kto militarnie wzmacnia panstwo islamskie. To dobry moment, by zamilknac w kwestii, by mowic, ze swiat nic nie robi...robi, karmi wlasnie strachem potwora... a on sie cieszy, ze choc jeszcze kilka lat temu byl slaby, to urosl w sile. Somalia zawsze byla islamska, a prawa czlowieka lamane sa znacznie blizej, jest robione cos w tym temacie??

  Problem Islamu jest zupelnie gdzie indziej, to wlasnie ten slon, ktorego. Sie nie widzi. Fanatyzm j
  Katolicki mozna z powodzeniem na niego zamienic albo i nie, pod warunkiem, ze sie w dobrym kierunku spojrzy.[/cytat]


  Islam się pojawił w Afryce po podbojach arabskich a to, że Tobie się
  wydaje, że Somalia zawsze była islamska, to nie jest argument na to,
  by zamykać oczy na np. ucinanie rąk i nóg naprzemiennie. Post odnosił
  się do światowej znieczulicy i Ty mi nie tłumacz gdzie leży problem islamu,
  bo to jego leżenie ma o wiele szerszy kontekst niż jesteś wstanie sobie
  to wyobrazić -.-

  [/cytat]a ty jesteś sobie w stanie wyobrazić zbrodnie Belgów zalecane i akceptowane przez zbrodniarza Leopolda? Za nieposłuszeństwo tam była jedna kara - obcięcie jakiejś kończyny. Taki niewolnik mógł być nieposłuszny ile razy? chyba dasz radę policzyć, prawda? król Leopold robił to w imię wiary, a jakże bardzo był bogobojny. Chlupie, wejdź głębiej w las a dostrzeżesz drzewa, Potem trochę o tych drzewach poczytaj. W Wikipedii otrzymujesz kwintesencję, ale zależności już tam ci nie podsadzą. Tych trzeba było się uczyć, kiedy była ku temu sposobność i pora., Dobrze czasem postawić sobie wcześniej pytanie zanim oceni się skutek - o przyczyny.[/cytat]  '' Tych trzeba było się uczyć, kiedy była ku temu sposobność i pora''  Ło Matko ! :-D A kimże Ty jesteś, by zarzucać mi brak wykształcenia ? Znasz mnie ?
  Takimi nieudolnymi atakami ad personam, to potwierdzasz tylko i wyłącznie swoją
  kulturę. Pisałeś ''Chlupie''....hm... zdajesz się być wykształconą osobą,
  ale Twoje ad personam i zwroty wobec mnie, przeczą pojęciu kultury, taktu,
  dystansu względem siebie i innych. Mógłbym coś napisać o dojrzałości
  emocjonalnej w kontekście ''wykształcenia'' ale obawiam się, że nie zrozumiesz
  i jeszcze tylko unurzał bym się tak jak Ty w ad personam, a ja nie dam Ci się
  ściągnąć w dół. Na koniec weź jeszcze pod uwagę elementarne poczucie honoru,
  czy przyzwoitości... stawałem w Twojej obronie, jak Ci jakiś frustrat zarzucał
  wczoraj pedofilię, no ale co tam, Ciebie chyba nic nie rusza.

  Pzdr [/cytat]

  Z grzeczności odniosę się, ale łącznie. Z grzeczności gdyż poddałem w wątpliwość twoje zdolności do samodzielnej analizy różnych źródeł wiadomości. Zatem mogłem spodziewać się twojej reakcji, a brak mojego odniesienia już grzecznym nie byłby.
  Oczywistym efektem braku tej zdolności jest uleganie manipulacji. Przykładem tego jest choćby bezsensowne wklejenie w tym temacie demotywatorów.
  Nie widzę możliwości podjęcia rozmowy, gdyż wykazałeś braki w rozumieniu treści zawartej w mojej odpowiedzi. Analizy nie przedstawie z powyższych powodów. Byłaby marnowaniem czasu.
  Co do źródeł wiedzy, - tutaj też ująłeś ten termin lepko, bez rozumienia tego jak jest definiowany, - są nie istotne. W mojej wypowiedzi było wskazanie iż nie należy ograniczać się tylko do "wybranych" Spłyciłeś swoje pytanie zatem nie do źródeł wiedzy, a jedynie do źródeł informacji. Staranie się o zaspokojenie twojej ciekawość w tej mierze byłoby "robotą głupiego"
  Twoje zachowanie, w odpowiedzi na oskarżenie mnie o pedofilię, o którym tu wzmiankujesz, charakteryzuje twoją postawę, potwierdzając trafność mojej oceny. Bo na jakiej podstawie /nie wracam do twojego sądu, gdyż temat słusznie został zdjęty/ postanowiłeś mnie "bronić" - jak napisałeś - przed oceną "frustrata" ? Paradoksalnie nie różnisz się tu od niego. Oboje nie macie bowiem żadnych danych aby - w przypadku oskarżeń, by je rzucać, - w przypadku obrony, by ją stosować. Postawy biegunowo różne, jednak przesłanki, jego i twoje, podobnie bezpodstawne. Teza, gdyby kto chciał podjąć rozważania - jest irusiowj pedofilem ,czy nie jest - pozostaje bowiem otwarta. Wiedzą w tym zakresie przecież się nie wykazałeś, bo niby skąd. To podważa twoją autoprezentację, iż wyrażasz sądy " w oparciu o "jedynie sprawdzone" źródła czy informacje.
  Przepraszam za "chłopie" Faktycznie ma pejoratywne znaczenie,
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  MarekAureliusz]
  egle [cytat kogo=MarekAureliusz mimo braku pozwolenia, napisze. Moja wypowiedz w ogole nie tyka problemu o ktorym piszesz. Europa jest zbyt silna kulturowo, dlatego islam w tak krwawym wydaniu nie przyjmuje sie tak dobrze i nie szerzy takiego spustoszenia. Swiete wojny natomiast nie sa wynikiem proby wprowadzania szariatu do Europy, tylko odwetem. Inna sprawa, to fakt, kto militarnie wzmacnia panstwo islamskie. To dobry moment, by zamilknac w kwestii, by mowic, ze swiat nic nie robi...robi, karmi wlasnie strachem potwora... a on sie cieszy, ze choc jeszcze kilka lat temu byl slaby, to urosl w sile. Somalia zawsze byla islamska, a prawa czlowieka lamane sa znacznie blizej, jest robione cos w tym temacie??

  Problem Islamu jest zupelnie gdzie indziej, to wlasnie ten slon, ktorego. Sie nie widzi. Fanatyzm j
  Katolicki mozna z powodzeniem na niego zamienic albo i nie, pod warunkiem, ze sie w dobrym kierunku spojrzy.
  Islam się pojawił w Afryce po podbojach arabskich a to, że Tobie się
  wydaje, że Somalia zawsze była islamska, to nie jest argument na to,
  by zamykać oczy na np. ucinanie rąk i nóg naprzemiennie. Post odnosił
  się do światowej znieczulicy i Ty mi nie tłumacz gdzie leży problem islamu,
  bo to jego leżenie ma o wiele szerszy kontekst niż jesteś wstanie sobie
  to wyobrazić -.-

  a ty jesteś sobie w stanie wyobrazić zbrodnie Belgów zalecane i akceptowane przez zbrodniarza Leopolda? Za nieposłuszeństwo tam była jedna kara - obcięcie jakiejś kończyny. Taki niewolnik mógł być nieposłuszny ile razy? chyba dasz radę policzyć, prawda? król Leopold robił to w imię wiary, a jakże bardzo był bogobojny. Chlupie, wejdź głębiej w las a dostrzeżesz drzewa, Potem trochę o tych drzewach poczytaj. W Wikipedii otrzymujesz kwintesencję, ale zależności już tam ci nie podsadzą. Tych trzeba było się uczyć, kiedy była ku temu sposobność i pora., Dobrze czasem postawić sobie wcześniej pytanie zanim oceni się skutek - o przyczyny.
 • w temacie Pytanie za 2 grosze

  W: Hydepark
  a jak tobie udało się nie być arabem, jeśli nim nie jesteś?
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  Chryste panie a to ci porównanie z tym telefonem co to nie łączy w żadną stronę.
  Egzemplarze na chybił trafił, sporo szrotów, operator firma krzak a bawet setki krzaków, sim jednorazówka, zero serwisu a komiwojażery złodzieje jak sie patrzy.
  Żeby choć na kartę, a tu bezterminowy abonament bez gwarancji. No to spuszczamy wodę.
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~noi Typowa dyskusja netowa.
  Ktoś zacytuje prof. med. Hameroffa z Instytutu badań świadomości USA a głupi trep irusio. napisze, że to nie może być prawdą, bo jemu 40 lat temu oficer polityczny powiedział, że duszy nie ma i być nie może.
  Koncepcja wybitnie błazeńska, jednak dyskredytująca fachowość ooeratora, o czym świadczy liczba komórek w psychiatryku. Oczywiście, zgodnie z założeniem tej błazenady, z winy operatora.
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~noi Typowa dyskusja netowa.
  Ktoś zacytuje prof. med. Hameroffa z Instytutu badań świadomości USA a głupi trep irusio. napisze, że to nie może być prawdą, bo jemu 40 lat temu oficer polityczny powiedział, że duszy nie ma i być nie może.
  marna ta wiedza która, by przekonać dla swojej racji, wykorzystuje autorytet . stanowiska. Rzeczywista dodaje stanowisku autorytetu. Binienda też jest profesorem.
  a nawet Pawłowicz. Głupcy jedynie uznają racje po zapytaniu kto je prezentuje. Pozostali mają dość rozumu by je samemu ocenić. Ta jest tak nielogiczna, że z gruntu trzeba uznać ją jako fałszywą.