• w temacie Ten człowiek wie jak robić dużą kasę na głupocie

  W: Hydepark
  Blandare51 ... ma to w genach.... pociąg do kasy....
  [image]0006H5RQTNT46I3U[/image]
  To ja o pociągu dyrektora
  Stoi na stacji ojczulek rydzyk
  sapie i dyszy, ciąży mu kryzys,
  doczepili się też pis posłowie,
  każdy z beretką na pustej głowie.
  dalej w tym składzie są wszechpolacy,
  i rewidenci od mszalnej tacy.
  Próbują ruszyć, szarpią i szarpią:
  Rydzyk, a za nim Jarosław z partią.
  Reszta się patrzy ufna w nadziei,
  że ojciec wreszcie się wykolei
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~odp
  irusiowj Ciekaw jestem jak ten bredzisław skomunikowałby płód, który też powinien być w sieci, ale sani osobowości ani świadomości. No, więc jak? Odłączcie się od sieci a zaczniecie myśleć, nie bredzić jak dzieci.
  Dzieci dopiero ładują baterie w telefonach. Ich karty SIM są sformatowane ale każda ma swój niepowtarzalny nr.

  kumaty to nie jesteś. A cio z ich świadomością i osobowością? Daj se spokój z bredniami. bo już w głupocie toniesz po uszy. Będziesz tak dopasowywał teorie idiotyczną do wszystkich podsuwanych ci kwantyfikatorów?
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  sarna
  taie
  Już to pisałem ale powtórzę.
  Największe zbrodnie popełniano w imię Boga,dla Boga i z Bogiem na ustach.
  Pamiętam taką książkę Miki Waltariego,"Egipcjanin Sinuhe" mimo ze na pisana w 1945 roku i opisująca czasy Egiptu Faraona Echnatona nic nie straciła na aktualności a problem kapłanów i wojen religijnych jest taki sam.
  To prawda, ale Hitler nie mordował w imie Boga tylko w imię czysto aryjskiej rasy, a to był zbrodniarz jakiego świat nie widział, teraz pewnie sie w grobie przekręca jak widzi jak się jego" aryjska rasa powoli zmienia w mahoń, ;-) Dobrze mu tak ;-)
  Izo, czy istotne są idee? ale są narzędziem. Realizował dzięki nim drogę do celu, a tym było zagarnięcie i połaci i niewolników. A chrześcijaninem był do końca:)
 • w temacie Dlaczego tak trudno się z tym pogodzić?

  W: Hydepark
  sarna irusiowj sarna Kiedyś tam dawno dawno temu w zamierzchłych czasach myślałam, że ludzie wymyślili sobie Boga ze strachu, by przedłużyć sobie życie. Nie wykluczone. i może nie by przedłużyć, a trwać cały czas w życiu. Natura,albo jak kto woli Bóg, tak genetycznie zaprogramowała istoty, by walczyły o życie. To powoduje, że uwięzione potrafią kończyny odgryźć, aby się ratować. z ludźmi podobn9ie..Świadomość unicestwienia jest więc zrozumiale nieznośna. Dobrze, aby życie wykorzystywać dla przygotowania się do śmierci. Jeśli życie jest ciągłym zaspokajaniem potrzeb, to jest oczywistym, że nie będzie potrzebne kiedy potrzeby ustają:) Nieboszczyk nie ma potrzeb, albo optymistycznie - ma wszystkie zaspokojone:).Mimo wszystko ja wierzę, że tam na tym drugim świecie spotkam moich kochanych bliskich, którzy już tam są;-)Chyba o niczym lepszym wierzyć się nie da, ale gdyby tak zapytać kogoś, czy śpieszyłby się choćby na spotkanie do ukochanej osoby? Wyjątkowo się zdarza, choć mówi się o braku równowagi. Jednak nikt szczególnie do "światłości:"{ się nie śpieszy. A Tobie życzę abyś była jak najdłużej dla dzieciaków choćby:)
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  pintapalec irusiowj sarna irusiowj sarna Prawda, Stary Testament jest,/ ze tak powiem krwawy/, ale dobrze wiesz, że Nowy testament zmienił wszystko, więc jabyś z niego jakieś wersety podał byłoby lepiej . Ze ST, w kościele sa już tylko psalmy czytane. ;-) . dzień dobry. Ponieważ podałem przykłady bibline analogicznie do Koranu, to tam też jest zróżnicowana interpretacja w róśżnych odłamach islamu, podobnie jak w odłamach chrześcijaństwa. co do traktowania słowa bożego, to nic się nie zmieniło. Inaczej wersy zostałyby wymazane z Księgi. Rzecz w tym,m że każdy kaznodzieja może mieszać w łepetynach, dokumentując swoje przekazy Pismem świętym. i tak robią. No i nie jest tak, Że NT, przekreślił ST. gdyby tak było nie istniałaby potrzeba drukowania setek różnych wydań ST.:)Ale kk, nie nawołuje do zabijania tylko do przebaczenia, a to jest różnica, miedzy Chrześcijanami a muzułmanami , którzy nawołują by zabijać.
  Ale więcej nie będe pisać bo , znowu sie to skończy jak ostatnio awanturą, wiec lepiej spasuje.
  Dzień dobry;-)Muzułmanie nie nawołują do zabijania. Koran tego wyraźnie zabrania.
  "193 I zwalczajcie ich,aż ustanie prześladowaniei religia będzie należeć do Boga.A jeśli oni się powstrzymają,to wyrzeknijcie się wrogości,oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!"

  "190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają,lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!" Tu na chwilę się zatrzymam. Ci, którzy robią przestępstwa zachowują się w innych krajach jak najeźdźcy. Czy zatem jest to zgodne z Koranem? Oni nie znają Koranu, zakładając pasy szahida.. Tak w skrócie:)Tak w skrócie to wychodzi taka prawda że oszołomy religijne chrześcijaństwa i islamu. Wierzące w żydowskiego boga ,nie znają tak naprawdę co jest napisane w ich tzw, świętych księgach ( biblii i koranu) . I dlatego stosują się tylko do tego co im mówią ich religijni szamani ( księża i mułłowie) .
  Najważniejsi potentaci tego religijnego zbrodniczego biznesu, podzielili świat na sfery komercjalnych wpływów. Ich główne “biura podroży” (w JEDNA STRONĘ) znajdują się w Teharanie, Mekce, Watykanie i Jerozolimie. Do dziś jesteśmy świadkami walki o zmonopolizowanie światowego rynku religijnego: W Irlandii Pln., na Bałkanach, na Bliskim Wschodzie, Afganistanie , Kaszmirze...gdzie zainteresowane strony w jednym reku, trzymają swoje jedynie słuszne i podyktowane przez (oczywiście) tego ich prawdziwego boga świętą księgę” a w drugiej kałasznikowa lub bombę atomową
  [image]0006H58280BM61KS[/image]
  O tym jaka to moc oddziaływania na "wystraszonych" świadczą co roku masowe samobójstwa, w imię wiary. I to, wydawać by się mogło, całkiem niegłupich wyznawców. W tym sensie niegłupich, że funkcjonujących w społecznościach.
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  MarekAureliusz Masz sporo racji, ale zapominasz o metodzie ''al-takija'' Ty myślisz,
  że jako ''kuffar'' jesteś równym godnością rozmówcą dla konserwatywnego
  muzułmanina ? (postępowi, zasymilowani, szanujący nasze prawo i obyczaje,
  unikają tej metody a uczeni islamscy nazywają ''tchórzostwem'') Tylko, że biorąc
  pod uwagę wbijanie do głowy na ortodoksyjnych kazaniach, moralnego
  przyzwolenia w oczach Allaha na metodę ''al-takija'' wobec ''kuffar''... pomyśl jaki
  to rodzi fałsz, tym bardziej, że wierzący chrześcijanie niekoniecznie muszą być
  bardziej prawdomówni, co nie ? bo przecież oni też są ludźmi z tymi samymi
  słabościami :P Takich jak Imam Anjem Choudry, który dostał 10 lat, bo nagrywały
  brytyjskie służby w meczecie Jego chore kazania, nie musi być wiele (ale weź pod
  uwagę, że ten sam człowiek kiedyś potępił publicznie zamachy zna WTC
  z 11 września 2001 roku, po czym nawoływał do oddania hołdu zamachowcom).
  To jest metoda ''al-takija'' najpotężniejsza broń fundamentalistów islamskich,
  którzy mają swoich Wahhabitów i Salafitów, działających w łonie największego
  nurtu jakim jest sunnizm. Oczywiście ludzie to jednostki, więc nie można mieć
  uprzedzeń do każdego muzułmanina. Takija sama w sobie krzywdzi muzułman postępowych. Nagłaśnianie faktu takiji, rodzi straszne podejrzenia, oczywiście
  logiczne, jednak często krzywdzące. Warto wyciągnąć z tego wszystkiego pewną
  refleksję, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt tego, jak się wypowiadał kiedyś
  jeden Prof. z Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, najbardziej szanowanej uczelni
  islamu sunnickiego. Mówił, że choć Biblia jest większa od Koranu,
  to w odróżnieniu od niej, islam pozwala wierzącemu na ''interpretację
  wg własnej inteligencji.''Konstatując... że nie wszyscy są geniuszami
  o wybitnej inteligencji, to jakoś wątpię w światłe i pełne postępu podejście
  do życia, przede wszystkim tak gdzie jest skrajna bieda np. Afryka. To tam się
  wymierza 100 batów za dżinsy pod hidżabem i to nawet wbrew słowom jednego
  radykała, który mówił, że Allah wywyższył kobietę, bo zabronił bicia Jej po twarzy.
  '' Poniżej masz kazanie o tym wywyższeniu kobiety a ten drugi, to ta chłosta w
  Sudanie, gdzie obrywa w pewnym momencie batem w twarz. Ten materiał
  jest brutalny, więc trzeba się zalogować.Chrześcijaństwo też musiało się ucywilizować. Proces nadal otwarty i w toku. Moją intencją nie jest ocenianie bydlecych, czy cywilizowanych reakcji, a wskazanie, że religia jest narzędziem które może i służy w ciemiężeniu, niewoleniu a także prowokowaniu do mordów..
  No i poza tym aby wszystkiego co najgorsze nie sprowadzać do skutku wymogów bożych.
  Analiza może doprowadzić do niespodziewanych wyników.
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~kriszna Zwierzęta też mają dusze.
  Być może rośliny też.w świetle twej rtezy, najwyżej pół duszyt, jako, że brak im - i nie chyba - świadomości. A chyba, to i mój samochód ma duszę.
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  Ciekaw jestem jak ten bredzisław skomunikowałby płód, który też powinien być w sieci, ale sani osobowości ani świadomości. No, więc jak? Odłączcie się od sieci a zaczniecie myśleć, nie bredzić jak dzieci.
 • w temacie oto jak prezydent Kielc usadza się na fotelu

  W: Hydepark
  ross Pomyslec że tacy decydują o wielu ważnych sprawach.Natychmiast powinien być odwołany - ignorancja , brak kompetencji.wielu tu uważa go za rozgarniętego bohatera. No, to tacy prędzej stawią się z bukietem przed tumankiem