• w temacie Znowu bandycki atak imigrantów w Niemczech na staruszków

  W: Hydepark
  keloimi
  irusiowj

  każdy terroryzm ma aspekt ekonomiczny, ewentualnie rabunkowy i ten napad podobnie.
  Nie ma czegoś takiego jak terroryzm religijny. Religia jest tylko instrumentem wykorzystanym dla wciągniecie małych rozumków.
  Nie zgadzam się bo jakiż aspekt ekonomiczny miał np.ostatni atak w Londynie ?
  To był akty terroryzmu i to właśnie umotywowanego wyznawaną wiarą .
  To była manifestacja a nie napad rabunkowy .
  Dlatego ,jakby dzielę napaść bandyty od napaści "ślepego wyznawcy "
  Znowu dodam bo przeczytam ,że któraś jest "lepsza " nie ,nie jest lepsza.

  No właśnie wtedy kiedy się wykorzystuje religię w takim celu to dla mnie terroryzm o podłożu religijnym ( w skrócie religijny ).
  to dosyć typ[owe widzieć las, a nie widzieć drzew. Terroryzm tworzy odpowiedni klimat i korzystną sytuację dla dalszych celów. Tym jest ISIS a ISIS to ekonomika.
 • w temacie Dlaczego tak trudno się z tym pogodzić?

  W: Hydepark
  sarna Kiedyś tam dawno dawno temu w zamierzchłych czasach myślałam, że ludzie wymyślili sobie Boga ze strachu, by przedłużyć sobie życie.
  Nie wykluczone. i może nie by przedłużyć, a trwać cały czas w życiu. Natura,albo jak kto woli Bóg, tak genetycznie zaprogramowała istoty, by walczyły o życie. To powoduje, że uwięzione potrafią kończyny odgryźć, aby się ratować. z ludźmi podobn9ie..Świadomość unicestwienia jest więc zrozumiale nieznośna. Dobrze, aby życie wykorzystywać dla przygotowania się do śmierci. Jeśli życie jest ciągłym zaspokajaniem potrzeb, to jest oczywistym, że nie będzie potrzebne kiedy potrzeby ustają:) Nieboszczyk nie ma potrzeb, albo optymistycznie - ma wszystkie zaspokojone:).
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~noi Typowa dyskusja netowa.
  Ktoś zacytuje prof. med. Hameroffa z Instytutu badań świadomości USA a głupi trep irusio. napisze, że to nie może być prawdą, bo jemu 40 lat temu oficer polityczny powiedział, że duszy nie ma i być nie może.
  już zamiast gościa przyjmujesz inne nicki. Brednie ktoś przytoczył dla maluczkich. Może coś by poczytał o osobowości o świadomości? Zwierzęta mają osobowość ale świadomości egzystencjalnej już nie mają. To jakie z nich telefony? może tern sentencjonalista by i tu coś wybełkotał> A ty jesteś typowy szczur, który nie widząc drogi wyjścia, z fiksacji atakuje personalia.
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  sarna
  irusiowj sarna Prawda, Stary Testament jest,/ ze tak powiem krwawy/, ale dobrze wiesz, że Nowy testament zmienił wszystko, więc jabyś z niego jakieś wersety podał byłoby lepiej . Ze ST, w kościele sa już tylko psalmy czytane. ;-) . dzień dobry. Ponieważ podałem przykłady bibline analogicznie do Koranu, to tam też jest zróżnicowana interpretacja w róśżnych odłamach islamu, podobnie jak w odłamach chrześcijaństwa. co do traktowania słowa bożego, to nic się nie zmieniło. Inaczej wersy zostałyby wymazane z Księgi. Rzecz w tym,m że każdy kaznodzieja może mieszać w łepetynach, dokumentując swoje przekazy Pismem świętym. i tak robią. No i nie jest tak, Że NT, przekreślił ST. gdyby tak było nie istniałaby potrzeba drukowania setek różnych wydań ST.:)
  Ale kk, nie nawołuje do zabijania tylko do przebaczenia, a to jest różnica, miedzy Chrześcijanami a muzułmanami , którzy nawołują by zabijać.
  Ale więcej nie będe pisać bo , znowu sie to skończy jak ostatnio awanturą, wiec lepiej spasuje.
  Dzień dobry;-)
  Muzułmanie nie nawołują do zabijania. Koran tego wyraźnie zabrania.
  "193 I zwalczajcie ich,aż ustanie prześladowaniei religia będzie należeć do Boga.A jeśli oni się powstrzymają,to wyrzeknijcie się wrogości,oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym!"

  "190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają,lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!" Tu na chwilę się zatrzymam. Ci, którzy robią przestępstwa zachowują się w innych krajach jak najeźdźcy. Czy zatem jest to zgodne z Koranem? Oni nie znają Koranu, zakładając pasy szahida.. Tak w skrócie:)
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  sarna Prawda, Stary Testament jest,/ ze tak powiem krwawy/, ale dobrze wiesz, że Nowy testament zmienił wszystko, więc jabyś z niego jakieś wersety podał byłoby lepiej . Ze ST, w kościele sa już tylko psalmy czytane. ;-) . dzień dobry. Ponieważ podałem przykłady bibline analogicznie do Koranu, to tam też jest zróżnicowana interpretacja w róśżnych odłamach islamu, podobnie jak w odłamach chrześcijaństwa. co do traktowania słowa bożego, to nic się nie zmieniło. Inaczej wersy zostałyby wymazane z Księgi. Rzecz w tym,m że każdy kaznodzieja może mieszać w łepetynach, dokumentując swoje przekazy Pismem świętym. i tak robią. No i nie jest tak, Że NT, przekreślił ST. gdyby tak było nie istniałaby potrzeba drukowania setek różnych wydań ST.:)
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~gość irusiowj ~gość Udowodnij swoją dogłębną wiedzę wskazując chociażby posty ja zawierające lub odsyłając do innych stron, na których jesteś aktywny. W jakiej ścisłej dziedzinie jesteś ekspertem?coś ci się porąbało gościu w łepetynie, . Z tego, co widzę w lustrze i jednocześnie porównuję z Twoją wychodzi mi, że to jednak ty masz łepetynę, bo inaczej tego nazwać nie idzie.Pewnie tak, jednak może byś się zalogował, kiedy tykasz personaliów. Dosyć chamskie to.
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~gość irusiowj ~gość Udowodnij swoją dogłębną wiedzę wskazując chociażby posty ja zawierające lub odsyłając do innych stron, na których jesteś aktywny. W jakiej ścisłej dziedzinie jesteś ekspertem?coś ci się porąbało gościu w łepetynie, . Jesteś typowym, współczesnym humanistą.chyba wątki ci się pomieszały. Zejdź chłopie z personaliów.
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~gość Udowodnij swoją dogłębną wiedzę wskazując chociażby posty ja zawierające lub odsyłając do innych stron, na których jesteś aktywny. W jakiej ścisłej dziedzinie jesteś ekspertem?coś ci się porąbało gościu w łepetynie, .
 • w temacie Dusza ludzka istnieje

  W: Hydepark
  ~gość irusiowj ~gość irusiowj ~hej Nawet lewactwo przyznaje, że energia nie ginie.
  Jeśli świadomość to procesy elektrochemiczne, to nie mogą zniknąć, zginąć.
  Pozostaje na poziomie Wszechświata.lewactwo wie, że energia przechodzi z jednego stanu w inny. Czasem z lewactwa nawet w prawactwo, a czasem, kiedy prawactwo się rozkłada, to przechodzi w materiał energetyczny warzyw. Na pewno, kie34dy lewactwo czy prawactwo się przekręci, to wyzwolona energia zostaje tu, na padole płaczu.Napisał humanista... bo ze ścisłymi ci raczej nie po drodze, prawda?nie prawdaPrawda. To, co wiesz jest powierzchowne. Zajmij sie psychologią.dobrze, jeśli wskażesz powierzchowność.
 • w temacie cudze ganicie, swojego nie znacie

  W: Hydepark
  egle Znaja,znaja, ale bazuja na niewiedzy innych...

  Jak jeszcze chodzilam naa lekcje religii, ksiadz zrobil nam sprawdzian z modlitwy ojcze nasz... na cala klase tylko kilka osob potrafilo napisac te modlitwe bezblednie... idac dalej, gdybys stanal pod kosciolem i przepytal z bilblii wychodzace osoby, mogloby sie okazac, ze... o rany polowa nie, wie, o co Ci chodzi...

  W Holandii kiedys zrobiono eksperyment i Biblie wsadzono w okladke koranu i co? Ludzie byli zbulwersowani, ze tam tyle namowy do zla, przemocy i, mordow...

  Roznica jest tylko taka, ze kosciol nie wywalczyl sobie takiej pozycji, by prawa boskie byly wyzej niz prawa swieckie...

  Beti musi jednak wypepniac misje kosciola, stad nawet londynski zamach podciaga pod kiepska polityke migracyjna :-)Oj, gdyby tak dało się zmierzyć ilość krewi w Biblii a w Koranie, to zdziwienie byłoby bezgraniczne. w ksażdym bądź razie, jedno jest pewne, że gdyby zrealizowało się marzenie o oparciu prawa na Biblii i przypisanych jemu księgach, to szariat byłby aniołem