• prawy do lewego

  W: Hydepark
  Kiedy jest spór, to finałem musi być uznanie którejś racji. Fizyczny rozstrzyga jednoznacznie i bez wątpliwości. Ze słownym już gorzej. Intelektu nie da się położyć na deski ale można intelekt wyzuć z argumentów doszczętnie. Zwykle mówi się o przyparciu do muru. Z moich obserwacji wynika, że po sposobie finalizowania sporu łatwo rozróżnić który prawy, a który lewy.interlokutor. Lewy, jeśli wybrał się w nieznane albo na kruchy lud zwykle , pewnie z niechęcią, kwituje - sorry, pomyliłem się. albo - no, możliwe, że masz rację lub znika. Prawy jest i barwniejszy i zabawniejszy. Ma cały arsenał "końcówek"
  Są nimi epitety , charakterystyka osobowości, zwykle blisko rynsztokowej, i harmonie "dobrych" rad.
  Przykłady załączę w poscie. Wiem, dotąd nic nowego nie odkryłem. Jest jednak myśl która mnie nurtuje. Jak prawi, zazwyczaj podpierający się swoim oddaniem Bogu, godzą takie zachowanie z religijnymi naukami? Podświadomie zdają sobie sprawę z niegodziwości, gdyż ukrywają nawet nikłą tożsamość forumową przez wylogowywanie się. Tyle tylko, że dla Boga taka mistyfikacja nie jest problemem.
  Obserwując ich zachowanie, nawet palcem bym nie ruszył w kierunku ich religii i Boga, uznając ją jako bezwartościowy, jedynie ogłupiający i zniewalający wymysł.
  Czy prawi biorą to pod uwagę, że własne ego stawiają ponad swojego Pana? Bo nie jest tak, że jedna "parszywa" owca kala stado., Poprzez lajkowanie dołączają i inne przecież..
  Wiec jak, prawi, sądzicie, że miłosierny wybaczy notoryczność tak plugawych zachowań wobec bliźnich?
 • ja tak o tych "ciapatych"

  W: Hydepark
  są ludzie i ludziska a który jaki, to najlepiej widać z bliska. A jakie jest to wielu tu bliskie? A takie, jakie się z każdej strony wciska. A to od tych co chcą by ich religia wypadła lepiej , albo od tych co chcą by zniewolić pod jednym półksiężycem cały arabski lud. Gdybym się urodził tam, byłbym "ciapaty" pewnie miałbym strach przed "krzyżowcami" ale mimo tego uciekałbym do nich przed śmiercią. Bo tam naprawdę jest śmierć! Stanąłbym przed drucianym płotem, zap0ytali by - obrzezany? tak - to z powrotem!.
  Wiecie, że ta Syria to była zanim u nas rósł las?
  U nas nie ma radykałów ciapatych. Policzyłem te radykalne morderstwa w Europie. a potem w Polsce.
  Wiecie,my / gdyby generalizować/ to som gorsze niż europejskie ciapate. Oczywiście w liczbie już zafiksowanych mordów. Tak proszę pani premier i pana Błaszczaka. Zamkniecie Polskę przed Polakami?
 • Znowu bandycki atak imigrantów w Niemczech na staruszków

  W: Hydepark
  Bandyci zaplanowali okraść staruszkę, sądząc że jest sama. Miała gości więc skatowali wszystkich. dwoje zmarło, staruszka przeżyła. Imigrantów odnaleziono w rodzinnym Rzeszowie. Okazało się, że mieszkali tu z dziada pradziada. Nikt mi nie wmówi, że katolicyzm to religia pokoju?. .
 • Dobrze umieć rozróżnić kto dobry, a kto zły

  W: Hydepark
  Gdyby kto tego potrzebował, to proponuję posłużyć się taka metodą. Sprawdzić reakcję na upomnienia. Dobry przyjmie takie z radością. A kto im gorszy, tym gorzej zniesie pouczenia.
  Jest to prawdziwe?
 • czy to nie jest despotyzm?

  W: Hydepark
  wtargnęli na jego dwór w kilkanaście fur

  potem wyprowadzili

  i wciągnęli do rządowej gabloty
  a nie wystarczyłby jeden krawężnik z kajdankami, co?
 • Polska nie musi być bogata, musi być katolicka

  W: Hydepark
  życzeniowe to było Teraz, przy okazji chęci oddania niedzieli bogu i rodzinie co niektórzy prorokują, że tak się stać może. Są takie rozwiązania na zachód od nas, tyle tylko, że tam jest odwrotnie. Kraje nie muszą być katolickie, byle były bogate. No i paradoks. Dali te niedziele niebiosom, Jednak tam tylko imigrant Polak czasem chodzi głodny i boso. Pewnie prezes Polski I sekretarz KC PIS dopnie swojego, byle co niektórym zwolnionym starczyło dziurek dla dopięcia paska. Jestem za możliwością wyboru tak by pracownik mógł dostać tę rodzinną niedzielę. Standaryzowanie, unifikacja nigdy na dobre nie wychodziła. Tu może być podobnie. Przykładem jest choćby koncepcja by i w internecie handlować nie było wolno. Toż tyle można za pomocą smartfona w drodze do kościoła, czy z powrotem.
  Chyba zachodzi tendencja do przeginania w jedną tylko słuszną stronę.
 • oto jak prezydent Kielc usadza się na fotelu

  W: Hydepark
  jednym pisemkiem, cytuję
  Wrażym rządowi dębom mówimy stanowcze NIE!, może gdyby zaproponowano brzozy, to kto wie...
  Logika dziejowa w tym jest. Kiedy rząd wycina, niech ręka boska broni komu sadzić.
  Mnie sie widzi, że temu Kieleckiemu spieszno do Warszawy.
  Może o9cZytany w klasyce, pamięta jak to lasy ruszyły przeciwko ówczesnym prezesom choćby - ruszył las Birnam, las Fangorn, czy las Pajęczynowy
  Boże, chroń rząd przed drzewami
 • Wiosna, wiosna, ach to ty, wiosno, wiosno daj nam żyć...

  W: Hydepark
  zanim zacznie się , już metrykalny, czas uniesień, dobrze szybciutko sprawdzić, czy nasz organizm cokolwiek bez trudu uniesie. To nic, że nic nie jest. Może oznaczać takie nic ciszę przed burzą.
  Wiosna, przy tym wszystkim dobrym i pogodnym, jest też okresem zwiększonej zachorowalności na przeziębienia i inne choroby, szczególnie wirusowe. Kiedy odchodzą mrozy, wirusy i bakterie harcują Przysłowiowe zmienne warunki pogodowe („Kwiecień-plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata” czy „W marcu jak w garncu”) niosą ze sobą ryzyko zachorowań, Nie będę zanudzał wymienianiem dziesiątek niemiłych niespodzianek. Pozwolę sobie wskazać na potrzebę zrobienia bilansu u"pierwszego kontaktu" Z tego morfologicznego obrazu naszej kondycji wyjdzie, czy możemy już bezpiecznie się tulić i unosić, czego wszystkim na progu wiosennym życzę:)
 • Skąd te ciągoty do despoty?

  W: Hydepark
  Przebrzmiały echa serdecznego spotkania, choć poprzedzonego czekaniem marszałka senatu , na białoruskim korytarzu. Ostatecznie dyktator wschodu Europy ukontentował go ciepłą rozmową ponad godzinną. Zaplanowana była na kwadrans. Jaki będzie kolejny etap tej randki? Ta Białoruś, jakby kto nie wiedział, to składnik większej dyktatorskiej całości - WNP. Jakieś targowiczańskie sentymenty , marzącego o byciem ojcem narodu Prezesa Polski? No, ciepło, ciepło...

  Cieszę się towarzyszu, cała przyjemność po mojej stronie druhu, pozdrowienia dla Władimira, Władimirowicza
 • Kochani i mili, wiecie, że dzisiaj świat swietuje dzień szczęścia?

  W: Hydepark
  piąty rok podliczają najszczęśliwsze państwa. Polska w liczbie ponad 100 nie wygląda zbyt szczęśliwie, ale ja życzę wam wszystkim abyście od dzisiaj byli szczęśliwi

  według raportu szczęścia ONZ Polska znajduje się na 57. miejscu w rankingu. Tuż przed nami znajduje się Rosja, a liderem jest Dania.
  Jakieś państwo arabskie ma nawet ministerstwo szczęścia. Może i u nas, co?