• w temacie Dla kogo i w jakim celu służą seminaria duchowne .?

  W: Religia
  Nie sądzę aby w seminariach ktoś roztrząsał problemy wiary ale z całą pewnością uczą posłuszeństwa wobec przełożonych. Kościół ma strukturę hierarchiczną i nie ma tam miejsca na samodzielne myślenie.
 • w temacie Agencja Moody's podnosi rating Polski z perspektywy negatywnej do stabilnej

  W: Hydepark
  Jeżeli PiS zachłyśnie się tymi bardzo dobrymi ocenami gospodarczymi to spotka go to samo co PO. Ludzie szybko połączą wzrost gospodarczy z własną sytuacją materialną i zadadzą pytanie identyczne jak rządowi PO-PSL; skoro jest tak dobrze to dlaczego nam żyje się coraz gorzej, wynik odpowiedzi znany jest z ostatnich wyborów.
 • w temacie Tym razem Polska stara się o kredyt w Chinach

  W: Polityka
  ~Alek Tyle tylko że Chińczycy to nie Amerykanie . Nie mają Baz Wojskowych poza swoim terytorium . Panie Ładny może pan tego nie wie . ? Amerykanie mają Bazy Wojskowe w Ramach NATO . Nie są to Bazy Stricte tylko Amerykańskie .

  To są amerykańskie bazy okupacyjne, nie były i nie są zakładane w celu obrony jakiegokolwiek kraju tylko w amerykańskim interesie. Tak na marginesie dodam, że amerykanie sprzedają np; F-16 innym krajom ale kody startowe tych maszyn są w posiadaniu prywatnych firm amerykańskich wskazanych przez Pentagon. Wystarczy tylko odmówić podania kodów startowych aby uziemić F-16 i to się nazywa modernizacja lotnictwa sojuszników.
 • w temacie Pomnik smoleński . Czy to obelisk , ku czci głupoty?

  W: Hydepark
  ~gość [.
  Las Kabacki po katastrofie samolotu Ił-62M w 1987 roku. Samolot podobnej wielkości, który rozbił się pod Smoleńskiem.
  Dalej gamoniu wierzysz w serwowaną ci wersję na TVN? Nadal wierzysz, że jedno drzewo spowodowało katastrofę?
  [image]0006KQF6EFW9K50L[/image]
  [/cytat]
  Naiwnością i głupotą jest to porównanie. Załoga IŁ-a w 1987 r. z pełną świadomością uczestniczyła w tej katastrofie o czym świadczą ostatnie słowa, w 2010 r. załoga TU-154 z pełną świadomością wypełniała polecenia innych osób, w chwili katastrofy ostatnie słowa świadczą o pełnym zaskoczeniu.
 • w temacie Jak myślisz czy Polacy słuchają idiotów i ludzi fanatycznie nastawionych do historii ?

  W: Hydepark
  taie
  jax55

  Jakoś wszyscy zapominają o przyczynie nienawiści Ukraińców do Polaków, wiadomo, wstydliwy temat.
  Jestem w stanie zrozumieć przyczyny ale nigdy nie zrozumiem barbarzyństwa ukraińskich bandytów (sadystyczne znęcanie się nad kobietami i dziećmi) - sowieccy oprawcy w Katyniu postępowali bardziej "humanitarnie" o ile zabijanie można nazwać humanitarnym.
  Ale już nigdy nie zrozumiem sadyzmu naszych żołnierzy "przeklętych"

  Oprócz słowa sadyzm użyłbym jeszcze słowa BARBARIA.
 • w temacie Jak myślisz czy Polacy słuchają idiotów i ludzi fanatycznie nastawionych do historii ?

  W: Hydepark
  dziadek16]jax55 tom100 [cytat kogo=~janusz niestety słuchają , dowodem na to jest popularność radia maryja tv trwam , oraz poparcie pis i rezydenta mimo iż oni za bohaterów mają morderców i bandytów takich jak łupaszka Dla was towarzyszu to mordercy bo walczyli z komunistami ,towarzyszami a dla normalnych Polaków to bohaterowie ,bo dzięki nim wyniosła się komuna i ci prawdziwi ciemiężcy komunistyczni mordercy.
  Dla Was towarzyszu jak widać honor jest niczym ,
  Dla normalnych Polaków, ktoś biegający z karabinem w 1946 r. był bandytą słuchającym poleceń idiotów, siedzących w ciepłych pokojach, popijając herbatkę i śmiejących się z durni dających sobie wmówić, że o COŚ walczą, a to że nie mają szans w starciu z reżimem komunistycznym i zabiją setki niewinnych ludzi było im obojętne.[/cytat

  No proszę , rozmowa zaczyna się krystalizować .....Napisałeś ,,jakiś idiota ,, wysyła ludzi którym wmówiono ze o coś walczą .... czyli dowodzi .... idiota wykorzystując niewiedzę uzbrojonego człowieka ...
  No to może zabronic idiotą dowodzenia .....
  Nigdy nic nie wiadomo do końca, a historia lubi się powtarzać.
 • w temacie Jak myślisz czy Polacy słuchają idiotów i ludzi fanatycznie nastawionych do historii ?

  W: Hydepark
  tom100 zbigniew1933 tom100 ~janusz niestety słuchają , dowodem na to jest popularność radia maryja tv trwam , oraz poparcie pis i rezydenta mimo iż oni za bohaterów mają morderców i bandytów takich jak łupaszka Dla was towarzyszu to mordercy bo walczyli z komunistami ,towarzyszami a dla normalnych Polaków to bohaterowie ,bo dzięki nim wyniosła się komuna i ci prawdziwi ciemiężcy komunistyczni mordercy.
  Dla Was towarzyszu jak widać honor jest niczym , Z materiałów historycznych wiemy że najzacieklej zwalczali małe i bezbronne dzieci,kwintesencja komunizmu i wrodzeni mordercy że tak powiem.

  Nie jest sztuką nadziać dziecko na sztachetę, wymaga jedynie niezachwianej wiary we własne posłannictwo pod bożym sztandarem.

  [image]0006J5LXJYAINS0L[/image]Przytaczasz rzeź wołyńską - ? To Ukraińcy podłudzeni przez komunistów. mordowali na set sposobów a nie ludzie wyklęci przez komunę jak INKA i inni.-

  Jakoś wszyscy zapominają o przyczynie nienawiści Ukraińców do Polaków, wiadomo, wstydliwy temat.
 • w temacie Jak myślisz czy Polacy słuchają idiotów i ludzi fanatycznie nastawionych do historii ?

  W: Hydepark
  tom100 ~janusz niestety słuchają , dowodem na to jest popularność radia maryja tv trwam , oraz poparcie pis i rezydenta mimo iż oni za bohaterów mają morderców i bandytów takich jak łupaszka Dla was towarzyszu to mordercy bo walczyli z komunistami ,towarzyszami a dla normalnych Polaków to bohaterowie ,bo dzięki nim wyniosła się komuna i ci prawdziwi ciemiężcy komunistyczni mordercy.
  Dla Was towarzyszu jak widać honor jest niczym ,
  Dla normalnych Polaków, ktoś biegający z karabinem w 1946 r. był bandytą słuchającym poleceń idiotów, siedzących w ciepłych pokojach, popijając herbatkę i śmiejących się z durni dających sobie wmówić, że o COŚ walczą, a to że nie mają szans w starciu z reżimem komunistycznym i zabiją setki niewinnych ludzi było im obojętne.