• w temacie Prezydent wetuje sąd najwyższy pozbawia prezydenta prawa łaski

  W: Polityka
  Cyt. "Trudno zrozumieć decyzję sądu najwyższego w sprawie ułaskawienia pana Kamińskiego i innych"

  SN musi odpowiedzieć na pytanie z czego Kamiński został ułaskawiony. Problem prawny powstał ponieważ Prezydent ułaskawił Kamińskiego przed uprawomocnieniem się wyroku a więc niewinnego w myśl obowiązującego prawa. Ale to wszystko to pryszcz, odpowiedz na pytanie; czy Kamiński jako osoba niewinna i ułaskawiona może sprawować funkcję w administracji rządowej? to jest dopiero dylemat. SN nie ma możliwości pozbawić Prezydenta czegokolwiek a reszta to już najzwyklejsza propaganda.;;;;;
 • w temacie Czy to nie dowodzi cudownej mocy?

  W: Polityka
  A gdyby tak, przywrócił na stałe ludziom, nic wielkiego, zwykłą, najzwyklejszą PRZYZWOITOŚĆ to byłby prawdziwy cud.
 • w temacie Polacy a zdrajcy narodu

  W: Polityka
  keloimi
  jax55


  Te przekombinowane ustawy PiS-u dają opozycji możliwość pokazania co PiS źle zrobił i jak powinno to wyglądać według opozycji a co mamy, jedne, jedyne hasło- odebrać władzę PiS-owi i dać nam a to co my będziemy potem robić nikogo nie powinno interesować.
  To niech nie kombinują tylko myślą co robią !
  Jak można napisać tak ważny dokument jak ustawa i w dwóch paragrafach raz napisać o 5 a drugi o 3 kandydatach na sędziów to już zwykłe niechlujstwo i arogancja zwycięsców
  No już sam napisałeś prawie dwa hasła :-)
  Bzdura ,nie ma szans na przejęcie władzy bo tak na serio nie ma dobrej alternatywy ale wspólnie czasem powstrzymują najgorsze buble .I jakoś najwięcej o tym "poczu " piszą paski w TVKursk i woła Błaszczak czy tam Waszczykowski plus Macierewicz a opozycja mówi ,że po wygranych następnych wyborach ....

  A to Twoje hasełko "nikogo nie powinno interesować" obecnie dość głosno realizuje PIS twierdząc ,że "nie ulica czy zagranica " bo my mamy demokratyczny mandat .
  Ale nikt nie dał PIS-owi prawa do łamania naszego obowiązującego prawa zapisanego w Konstytucji .
  To niby hasło "nikogo nie powinno interesować co będziemy robić" odnosi się do opozycji po ewentualnym przejęciu władzy, nawet wyborców. Tyle i aż tyle do zaoferowania ma PO i N. PiS informuje swoich wyborców co realizuje z obietnic wyborczych, W jaki sposób i z jakim skutkiem, to już osobny problem.
 • w temacie Polacy a zdrajcy narodu

  W: Polityka
  keloimi
  stasiek

  inne poglądy są wskazane --powinny być dyskutowane a uszanowanie woli większości [w wyborach ] a nie obalanie władzy za pomocą ulicy i zagranicy -=-pokazywać Polakom mądrych rzeczy zamykać złodziej a nie siłom obalać demokratycznie wybranej władzy --=co 4 lata są wybory i pokazywać co zrobimy lepiej
  A co powiesz na zdanie nie kogo innego a pani Pawłowicz co prawda z 2014 r kiedy to jako opozycja PIS wyprowadzał ludzi na ulice :
  "Tylko ulica może rozwiązać problemy Polski. Masowość marszu może spowodować, że władza zobaczy, że (...) żarty się skończyły" - "
  Można powiedzieć ,ze dzisiejsza opozycja tylko skorzystała z dobrych rad p.poseł z PIS :-))

  Siłą nikt nikogo nie obala ( pomino groźnych pasków w TVKursk ) protesty dotycza konkretnych spraw i jak widać np.po wecie Prezydenta mają swoje uzasadnienie bo rząd "kombinuje " .
  I przypominam ,że wybieramy posłow więc i ci z opozycji są wybrani demokratycznie i mają swoich wyborców ,których mają reprezentować a nie tylko siedzieć cicho bo PIS rządzi !
  Te przekombinowane ustawy PiS-u dają opozycji możliwość pokazania co PiS źle zrobił i jak powinno to wyglądać według opozycji a co mamy, jedne, jedyne hasło- odebrać władzę PiS-owi i dać nam a to co my będziemy potem robić nikogo nie powinno interesować.
 • w temacie Od mydłka do męża stanu? O kim mowa?

  W: Polityka
  Blandare51]jax55]Blandare51]jax55 [cytat kogo=Blandare51 [cytat kogo=jax55 [cytat kogo=pokrzywa .Od kontroli sa instytucje juz wczesniej powolane np. NIK. Prawo musi byc tak skonstruowane, by wladza nie miala zadnej mozliwosci nacisku. Na jakiej zasadzie PRL trwal? Myslisz, ze tylko przez but Moskwy? Nie 3 miliony partyjnych mialo szanse kariery dzieki temu "butowi" - i pieknie sie do tej podeszwy dostosowali... wsrod nich byli inzynierowie, sedziowie, prokuratorzy, nauczyciele, lekarze, doktorzy, profesorowie, ktorzy dawali przyzwolenie za: ze dzieci dostaly sie na studia, za kierownicze stanowiska etc. etc.... Ma byc powrot do czasow, w ktorych wladza decyduje kto ukonczy studia? Kto jest kierownikiem? Kto sedzia?

  To tylko jeden kwiatek uzasadniający potrzebę lepszej kontroli sądów.
  "Wydatki na sfinansowanie umów ................................................... ryzyko wycieku danych i informacji wzrasta" - dodano w raporcie.Skoro jest raport to pytanie, jakie procedury zaklada obecne prawo w tej materii... Jesli raport NIK pozostaje raportem i nic sie nie dzieje to znaczy, ze to nalezy usprawnic, a nie demontowac caly system!

  A niby jak usprawnić, jak nie ma się wpływu na to co dzieje się w sądach. Administrowanie sądami musi podlegać bezpośrednio ministrowi i sędziowie nie powinni mieć na to wpływu, sędziowie mają się zajmować tym do czego są powołani i nadzór nad nimi ma SN i nikt inny. Fakt, PiS zabrał się za to z klapką na oczach.
 • w temacie CZY TEZ MASZ WRAŻENIE ZE pis CHCE POZBAWIĆ NARÓD DECYDOWANIA O SWOIM ZYCIU

  W: Polityka
  Blandare51 jax55 buc1 jax55 Gdyby Polska była zdrowym krajem, nie byłoby afer, korupcji , niesprawiedliwych wyroków sądowych, pobić przez policję, pajacowania w sejmie i tak bez końca.Aha, to w PiS-sie nie ma i nie było korupcji. Haha, śmieszne.
  A Misiewicz, a tajemnicze przetargi, a jeszcze niewyjaśnione
  sprawy caracali i towarzysz Berczyński.?????? I wiele innych spraw.

  Z szacunkiem dla oponentów
  Mój wpis odnosi się do wszystkich rządów, do obecnego też.Jedni u drudzy to miernoty... Ci wieksze miernoty... Ale ostatnie demonstracje mlodych pokazuja, ze dosc miernoty - moze wyloni sie spośród mlodej inteligencji madry przywodzca?Może ,tak może nie, lepiej byłoby na tak. Obserwowałem te demonstracje i co niektóre młode osoby sprawiały wrażenie sztucznie podkręconych. Tak samo z młodymi w PiS-ie, oglądając zastanawiałem się kiedy zdążono wpoić im tyle nienawiści.
 • w temacie Od mydłka do męża stanu? O kim mowa?

  W: Polityka
  Blandare51]jax55][cytat kogo=Blandare51][cytat kogo=jax55 [cytat kogo=pokrzywa .Od kontroli sa instytucje juz wczesniej powolane np. NIK. Prawo musi byc tak skonstruowane, by wladza nie miala zadnej mozliwosci nacisku. Na jakiej zasadzie PRL trwal? Myslisz, ze tylko przez but Moskwy? Nie 3 miliony partyjnych mialo szanse kariery dzieki temu "butowi" - i pieknie sie do tej podeszwy dostosowali... wsrod nich byli inzynierowie, sedziowie, prokuratorzy, nauczyciele, lekarze, doktorzy, profesorowie, ktorzy dawali przyzwolenie za: ze dzieci dostaly sie na studia, za kierownicze stanowiska etc. etc.... Ma byc powrot do czasow, w ktorych wladza decyduje kto ukonczy studia? Kto jest kierownikiem? Kto sedzia?

  To tylko jeden kwiatek uzasadniający potrzebę lepszej kontroli sądów.
  "Wydatki na sfinansowanie umów z agencjami pracy tymczasowej w czterech sądach apelacji warszawskiej pochłonęły blisko 15 mln zł (ponad 5 proc. wypłaconych przez sądy wynagrodzeń). Zawieranie umów z agencjami miało w tych sądach charakter stałego uzupełniania niedoborów kadrowych. W ten sposób w 2014 r. obsadzono 233 stanowiska pracy, a w I poł. 2015 r. - 258 stanowisk. Pozwalało to zwiększyć rzeczywiste zatrudnienie od 7 do 13 proc. w stosunku do wielkości wykazywanych w sprawozdaniach o zatrudnieniu i wynagrodzeniach. NIK zauważa, że informacje o liczbie osób "użyczonych" z agencji pracy tymczasowej nie są ujawniane w żadnym zestawieniu. Nie sprzyja to przejrzystości finansów publicznych, ponieważ zniekształca dane dotyczące wielkości zatrudnienia i wydatków na wynagrodzenia ponoszone przez sądy. Utrudnia to również ocenę skutków zamrożenia funduszu wynagrodzeń" - czytamy w raporcie.

  Izba zaznacza, że korzystanie z usług agencji pracy tymczasowej przez administrację jest prawnie dopuszczalne, jednak budzi poważne wątpliwości co do oszczędności oraz, w przypadku sądów, co do kwalifikacji osób zatrudnianych poprzez pośrednika. "Zdarzało się, że wymagania stawiane pracownikom agencji były niższe niż wobec osób zatrudnionych na stanowiskach asystentów sędziego i urzędników sądowych, pomimo wykonywania podobnych obowiązków. Dodatkowo zadania powierzane pracownikom tymczasowym wymagały dostępu do treści akt sądowych, a brak związania pracowników bezpośrednim stosunkiem pracy, z konsekwencjami wynikającymi z podległości służbowej, w mniejszym stopniu gwarantował zachowanie zasad bezpieczeństwa. Pracownicy tymczasowi zostali wprawdzie zobowiązani do zachowania w tajemnicy informacji dotyczących spraw sądowych oraz innych danych, jednak przy tymczasowym charakterze zatrudnienia i dużej rotacji pracowników ryzyko wycieku danych i informacji wzrasta" - dodano w raporcie.
 • w temacie CO BĘDZIE KIEDY ROLNICY STRACĄ DOPŁATY

  W: Polityka
  Soraya Bardzo często rozpisujeszsię o problemach wsi, ale czy ty naprawdę znasz problemy tej grupy społecznej?

  Byłem teraz trzy dni na wsi, z racji urlopu, zatem sprawé znam dobrze.
  Jedno jest PiS traci elektorat na wsi.

  3 dni urlopu i wszystko jasne:-)
  Nie wypisuj bzdur o cofnięciu dotacji dla rolników, bo jeszcze ktos w to uwierzy.
  Właśnie o to chodzi aby w te bzdury ludzie uwierzyli.
 • w temacie CZY TEZ MASZ WRAŻENIE ZE pis CHCE POZBAWIĆ NARÓD DECYDOWANIA O SWOIM ZYCIU

  W: Polityka
  buc1 Tak, PiS definitywnie chce pozbawić społeczeństwo, o stanowieniu, o
  o sobie, wolności sumienia i wyznania, oraz poglądów politycznych i traktuje Polaków inaczej myślących, jak wyrzutków społecznych i margines społeczny, gorszy sort. Odpowiedz na pytanie,,,dlaczego" jest
  Niełatwa, ale spróbuję, myślę, że generalnie tu chodzi, o obsadę stanowisk i koryto. Nie mają, jak dobrać się do sądów, to postanowili
  zwykłymi ustawami złamać kontytucję, żeby wyrzucić sędziów i przyjąć
  swoich. Drugim powodem jest chęć dominacji tych ludzi, oraz uznawanie
  siebie, jako lepszy sort, oraz naród wybrany. Zastosuję tu analodię, Adolf
  Hitler też podkreślał wyższość rasy aryjskiej, a resztę narodu prześladował i mordował. Stalin trochę inaczej postępował, postrzegał
  część ludzi, jako zagrożenie dla siebie i ustroju komunistycznego, a więc
  postanowił ich wymordować. U nas jest bardzo podobnie, Tusk, oraz część PO stanowi zagrożenie i w tym celu robi się reformę sądownictwa, aby sądy partyjne PiS umożliwiały zamykanie znienawidzone opozycji.

  Pozdrawiam.

  Tusk, PO i inne partie opozycyjne nie stanowią zagrożenia dla PiS-u. Opozycja wmawia to wszystkim, ponieważ nie ma nic do zaoferowania społeczeństwu.
 • w temacie CZY TEZ MASZ WRAŻENIE ZE pis CHCE POZBAWIĆ NARÓD DECYDOWANIA O SWOIM ZYCIU

  W: Polityka
  buc1 jax55 Gdyby Polska była zdrowym krajem, nie byłoby afer, korupcji , niesprawiedliwych wyroków sądowych, pobić przez policję, pajacowania w sejmie i tak bez końca.Aha, to w PiS-sie nie ma i nie było korupcji. Haha, śmieszne.
  A Misiewicz, a tajemnicze przetargi, a jeszcze niewyjaśnione
  sprawy caracali i towarzysz Berczyński.?????? I wiele innych spraw.

  Z szacunkiem dla oponentów
  Mój wpis odnosi się do wszystkich rządów, do obecnego też.