• Jak rozchodzić buty?

  W: Porady
  Hej. Czy znacie jakieś alternatywne sposoby na rozchodzenie nowych butów ze skóry? Słyszałam, że można nalać wody do woreczków, a te wsadzić w butach do zamrażalki. Czy ktoś słyszał o takim sposobie? Myślicie, że to działa? Nie chce zniszczyć nowych butów, a przy okazji nie mam miejsca w zamrażalce :P Znacie jakieś inne sprawdzone sposoby?
 • Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

  W: Porady
  Znacie jakieś sprawdzone sposoby, którymi mogłabym wyczyścić srebrny łańcuszek, tak żeby go nie zniszczyć? Wiem, że złoto oddaje się do jubilera, ale czy są do tego specjalne środki, które można kupić samemu? Nie chce mi się oddawać każdej rzeczy, bo wiem że po czasie będę musiała to zrobić ponownie, a poza tym lubię się bawić w takie sprawy.
  Jeżeli jednak lepiej oddać do jubilera taki srebrny łańcuszek, to czy wiecie ile to kosztuje? Proszę o pomoc. :)
 • Czy rząd PiS wprowadzą kolejne podwyżki cen?

  W: Polityka
  Ł. Rzepacki, który w zeszłym roku zostaw wydalony z partii rządzącej m.in. za krytykę planowanych podwyżek cen paliw, ponownie atakuje projekt oraz samego prezesa. Według posła, Jarosław Kaczyński próbuje skupić uwagę mediów oraz społeczeństwa na innym rządowym postulacie: redukcji poselskich wynagrodzeń. Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania, PiS wielokrotnie zmieniał ustawy „pod osłoną nocy” wręcz przemycając ustawy prawne. Czy znowu mamy do czynienia ze sławnym już wprowadzaniem ustaw tzw. tylnymi drzwiami?
  Podsumujmy: rząd próbuje zając media tematem zastępczym, natomiast na naszych oczach planuje się podwyżkę cen, w czasach gdy posłowie nie zauważą redukcji w płacach, ponieważ I TAK w jakiś sposób zwrócą im się „stracone” pieniądze. W końcu darowizny ofiarowane na działalność „charytatywno-opiekuńczą” (np. Caritas) nie podlegają opodatkowaniu (czyli całkowicie się zwracają)!
 • Jak nawilżyć włosy?

  W: Babskie sprawy
  Cześć! Mam pytanie: czy znacie jakieś sprawdzone domowe sposoby, żeby nawilżyć suche i zniszczone farbowaniem, suszeniem i prostowaniem włosy? Używam odżywek, olejków, masek, szamponów na poprawę kondycji włosa, dodatkowo czasami smaruje je olejem kokosowym na noc. Jednak żadna z tych metod tak naprawdę nie działa za dobrze. Czy znacie jakieś maseczki, które mogłabym zrobić z domowych produktów? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
 • Na którym palcu nosi się obrączkę?

  W: Babskie sprawy
  Cześć! W wakacje biorę ślub i chciałabym się dowiedzieć czy obrączkę nosi się na tym samym palcu co pierścionek zaręczynowy? Jeżeli tak, to czy w takim razie nie jest to zbyt niewygodne? Zastanawiamy się z narzeczonym nad rozmiarem tego wyjątkowego pierścionka i chcielibyśmy, żeby noszenie go nie było niekomfortowym doświadczeniem. Dodatkowo: czy wszelkie wygrawerowane znaki przeszkadzają lub podrażniają palce? Z góry dziękuję za pomoc :)
 • Ile może spóźniać się okres?

  W: Babskie sprawy
  Wydaje mi się, że z moimi jajnikami jest coś nie tak. Od pewnego czasu zauważyłam, że co drugi miesiąc mój okres spóźnia się przynajmniej tydzień, tak jakby jeden jajnik funkcjonował lepiej od drugiego... Do ilu dni taka dysproporcja jest normalna? Przede wszystkim, to już nie jest wynik dojrzewania.
  Wspomnę, że prowadzę dość stresujący tryb życia, ale staram się dobrze jeść i ćwiczyć. Robiłam podstawowe badania tarczycy- wszystkie wyniki w normie. Jakie jeszcze powinnam zrobić badania? Stąd moje pytanie: ile dni może spóźniać się okres, biorąc pod uwagę, że normalnie mój cykl trwa od 30-33 dni?