karelen
Poziom 8

karelen

Mężczyzna (63)

 • w temacie Czy po śmierci ludzie stają się aniołami? - cz.1 tematu

  W: Polityka
  szeptem Karelenie, ludzie boją się nieznanego, próbują więc to nieznane oswajać, stąd panteony bogów, raje, nieba i anioły. Życie poświęcasz dla idei, gdy tymczasem to jedyne życie, które masz. Jeśli chcesz latać, kup bilet na samolot. Zamiast studiowania bajek i mitów zrób kurs pilotażu.
  ======================================
  To prawda, że ludzie boją się nieznanego, więc najpierw przyglądają się i obserwują gdyż obawiają się jakiegoś zagrożenia. Zanim jednak stwierdzą, że zagrożenia nie ma, często bywa tak, że na niektóre decyzje bywa już za późno. Natomiast nie zgodzę się z twoim twierdzeniem, że życie ma się tylko to jedno, które w tej chwili otrzymaliśmy. Jezus Chrystus powiedział: ,,To jest życie wieczne, aby poznali Ciebie, jedynego i prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.'' Zauważ, że Jezus wskazał poznanie Boga i jego samego, dzięki czemu człowiek może otrzymać nagrodę życia wiecznego na ziemi. Oczywiście nie należy mylić tego z nieśmiertelnością, bo to jest zupełnie inny stan. Poza tym w wielu miejscach w Biblii jest mowa o życiu wiecznym na ziemi dla człowieka i nigdzie w Biblii nie da się znaleźć jakiejkolwiek wzmianki o przeistaczaniu człowieka w anioła - taka nauka biblijna nie istnieje. I właśnie taką nadzieję życia, głoszoną przez Jezusa, pielęgnuję w sobie, gdyż mam solidne podstawy obietnicy, którą daje Bóg Jehowa. I uwierz mi, że żaden kurs pilotażu nie da mi tego, czego może dać Jehowa poprzez swego Syna Jezusa Chrystusa. Natomiast każdy sam może rozważyć, czy nauka biblijna jest tylko bajką i fikcją, czy rzeczywistą prawdą opartą na fundamentach wiary w Boga i Jego naukach i obietnicach. A jako Bóg, zawsze swoich obietnic dotrzymuje. Tylko człowiek, który stracił wiarę w Boga, nie przyjmuje życiodajnych nauk i polega jedynie na samym sobie i na tym, co jest nietrwałe, słabe i kruche. W Biblii czytamy:,,Nie polegaj na władcach tego świata, ani na człowieku, który nie może pomóc. Bo kiedy umiera, giną wszelkie jego zamysły i niczego zdziałać już nie jest w stanie''. :))
 • w temacie Czy po śmierci ludzie stają się aniołami? - cz.1 tematu

  W: Polityka
  ~gino
  karelen
  ~buc1000 Może ateiści opowiadają swoim dzieciom bajeczki, ze po śmierci staja się aniołkami.
  ============================================
  Byłoby to dość interesujące usłyszeć coś takiego od ateisty, który w ogóle nie uznaje jakiejkolwiek formy życia duchowego. Ciekawe jak taki ateista opowiedział by dziecku jak wygląda niebo, kim jest Bóg i dlaczego akurat dziecko miałoby być tam aniołem. Nie wydaje ci sie, że byłoby to wyraźnie sprzeczne z jego przekonaniami? :)
  Żeby czuć trzeba mieć ciało to muzg informuje o wszystkich odczuciach ,.A skoro umierasz to umierają wraz z ciałem odczucia . Więc nie ma życia jak nie ma ciała . Na lekcjach religii ksiądz tak manipuluje ludźmi żeby jak dorosną przynosili mu kase do kościoła . Bo chyba nie wierzysz w to nawet jako Chrześcijanin czy Katolik że można się wykupić wpłacając pieniądze na tace od wszelkiego grzechu . Bóg pieniędzy nie potrzebuje , więc za pieniądze nie oczyści nikogo z grzechu .
  =======================================
  Oczywiście, całkowicie zgadzam się z tym, co piszesz. Wstawiając ciąg dalszy tego tematu, sam zobaczysz, jaki jest mój stosunek do nauk kościoła katolickiego i wielu innych religii, które propagują naukę o duszy nieśmiertelnej, bo właśnie z tym wiąże się, to mało znana, nauka o pochodzeniu aniołów i czy rzeczywiście człowiek, po śmierci, przeistacza się w anioła. :)
 • w temacie Czy po śmierci ludzie stają się aniołami? - cz.1 tematu

  W: Polityka
  abce Uczyłam się religii w szkole podstawowej , w szkole średniej ,chodzę do kościoła ale na boga nigdy nie słyszałam , że po śmierci będę aniołem .Bardzo mi się to podoba . Mnie uczono ,że czeka mnie czyściec albo piekło a długie lata pokuty w tych czeluściach mogą mnie doprowadzić do nieba albo i nie ...brrr. No to mam dylemat jak wolno mi żyć .
  =================================
  Skoro piszesz, że jeszcze nie słyszałaś, że po śmierci będziesz aniołem, to znaczy że nie tak do końca znasz swoją religię. Ale z drugiej strony w kościołach z reguły nie mówi się o tym. I nic dziwnego, bo na jakiej podstawie, kapłani katoliccy, mieliby głosić tą fałszywą naukę. Przecież o wiele korzystniej jest straszyć ludzi piekłem lub czyśćcem - nauka również nie biblijna - i trzyma swych wierny w ryzach. A poza tym na początku tematu, a właściwie w temacie jest częściowo objaśnione pochodzenie aniołów. Częściowo wykazana różnica pomiędzy aniołem a człowiekiem. Ciąg dalszy tego tematu powinien jakoby dokończyć zrozumienie stanu człowieka, jego pozycji i to, co się z nim naprawdę dzieje po śmierci. Jeśli twój komentarz jest napisany jedynie od tzw. niechcenia, to niewiele zrozumiesz z tematu. Ale jeśli cię to trochę zastanawia, to druga część chyba rozwieje twoje wątpliwości. :)
 • w temacie Czy po śmierci ludzie stają się aniołami? - cz.1 tematu

  W: Polityka
  ~buc1000 Może ateiści opowiadają swoim dzieciom bajeczki, ze po śmierci staja się aniołkami.
  ============================================
  Byłoby to dość interesujące usłyszeć coś takiego od ateisty, który w ogóle nie uznaje jakiejkolwiek formy życia duchowego. Ciekawe jak taki ateista opowiedział by dziecku jak wygląda niebo, kim jest Bóg i dlaczego akurat dziecko miałoby być tam aniołem. Nie wydaje ci sie, że byłoby to wyraźnie sprzeczne z jego przekonaniami? :)
 • w temacie Kim byli przybysze, którzy przynieśli dary małemu Jezusowi? - temat 2.

  W: Polityka
  ~Marduk1986 Wysłuchaj tego to może będziesz wiedział coś więcej .............https://youtu(...)GOWM0XA===============================================
  Tytuł tego filmiku ,,Religia jest oszustwem'' w rezultacie nie jest czymś, co można by nazwać propagandą antyreligijną. Chcę przez to wyrazić, że religia zawsze towarzyszyła człowiekowi od samego początku, jak tylko człowiek pojawił się na ziemi. Z ewolucyjnego punktu widzenia wynikałoby, że człowiek, z upływem czasu, sam wypracował sobie określone wierzenia w wyniku wewnętrznej potrzeby duchowej i w tej potrzebie powołał do istnienia duchową, niewidzialną istotę lub siłę, która przewyższa człowieka pod każdym względem. Nie będę się już wdawał w szczegóły. Natomiast drugi punkt widzenia jest duchowy, lecz ten jest celowym i świadomym punktem wynikającym z bezpośredniego i rzeczywistego kontaktu bytu nieskończonego, którego nazywamy tytułem Bóg. początki tej celowości i kontaktu możemy znaleźć wyłącznie, w znanej nam wszystkim, książce, którą określamy jako Słowo Boże czy Biblia. Prawdziwość religii nie da się nazwać oszustwem, jeśli owe Słowo Boże traktujemy jako źródło naszego pochodzenia oraz istnienia wszystkiego, co nas otacza, a także złożoność wszelkiego życia łącznie z człowiekiem. Do pewnego czasu wiarę w Boga jako formę religii traktowano z godnością i szacunkiem. Taką czystą formę religii znajdujemy w księgach pozostawionych przez ich pisarzy. Jednak ci pisarze okazali się na tyle rzetelni, że nie pominęli stopniowego odstępstwa od tej czystej formy, wskazując tym samym jak religia może stać się wielkim oszustwem wprowadzającym potężne zamieszanie w umysłach ludzi. Trudno jest zatem dziwić się, zwłaszcza w obecnych czasach, że religia została okrutnie zdeformowana przez ludzi chciwych, samolubnych, podstępnych, żądnych władzy i wyłącznego oddania, tworząc w ten sposób niewolniczą armię ludzi na całym świecie. Czy to, co się obecnie dzieje z religiami, miałoby dowodzić, że nie ma już cienia szansy na odwrócenie tej sytuacji i powrotu do czystej i nieskazitelnej religii? Jestem przekonany, że odpowiedź na to pytanie znajduje się właśnie w Biblii. Z uwagi na rozległy temat, szczegóły do zastanowienia się nad tą kwestią pozostawiam każdemu kto chce zgłębić to zagadnienie.
 • w temacie Kim byli przybysze, którzy przynieśli dary małemu Jezusowi? - temat 2.

  W: Polityka
  ~Cadyk To ci wszystko wyjaśni .............https://youtu(...)Y55fR00======================================
  Czy chrześcijaństwo jest prawdą czy fikcją? Postawiłem to pytanie na podstawie tytułu filmu, do którego podałeś ten link. Aby można było dokładnie stwierdzić i zrozumieć czym w rzeczywistości jest chrześcijaństwo, koniecznie należy sięgnąć do Biblii i dowiedzieć się najpierw czego Bóg oczekuje od człowieka, czego nauczał Jezus Chrystus, jak tą naukę kontynuowali apostołowie i pierwsi chrześcijanie. Dobrze jest też wiedzieć w jaki sposób powstały religie chrześcijańskie i dlaczego w naukach tychże religii jest taka rozbieżność oraz różnice w oddawaniu czci Bogu, w którego wierzą. Bo trzeba zdecydowanie zaznaczyć, że religie ''chrześcijańskie'' w rzeczywistości przybrały tylko takie określenie. Dobrze też jest jeszcze samodzielnie zastanowić się, czy religia, którą dany człowiek wyznaje i praktykuje - jeśli praktykuje - harmonizuje ze Słowem Bożym, Biblią. Może warto pomyśleć choćby nad tylko dwoma punktami nauki biblijnej: Jezus Chrystus powiedział do swoich uczniów ,,po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli pośród was panować będzie ,,miłość''. Zachodzi więc pytanie: Czy tą miłość można znaleźć w istniejących dzisiaj religiach chrześcijańskich? Kolejnym takim punktem dotyczącym chrześcijan jest to, co pisał apostoł Paweł: ,,Po tym wszyscy poznają że jesteście z Boga, jeśli przestrzegacie Jego przykazań. A przykazania Jego nie są uciążliwe.'' A więc powstaje następne pytanie: Czy religie chrześcijańskie, wcześniej i obecnie, przestrzegają przykazań Bożych? Historia świecka religii chrześcijańskiej i sprawozdania biblijne związane z naukami Jezusa Chrystusa, wskażą nam, jak naprawdę jest z dzisiejszymi religiami podającymi się za chrześcijańskie i odpowie na tytułowe pytanie. Wnioski niech każdy sam osobiście wyciągnie z tej wiedzy.
 • w temacie Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego?

  W: Religia
  ~gosc1
  Ależ ja się nie wściekam. Tylko pokazuję jacy jesteście zakłamani. Dobrze teraz napisałeś. To nie treść biblijną omawiacie tylko propagandową interpretację antychrześcijańską. Interpretujecie sobie tak jak wam wygodnie, byle tylko atakować innych ale ta wasza interpretacja nie ma nic wspólnego z treścią Biblijną. Dlatego nie potraficie nic podać na jej uzasadnienie. Podałem już inną interpretację że tą nierządnicą może być sekta śj. Mam powtarzać ją kilka razy i kilka razy udowadniać że wasza jest fałszywa? Za którym razem uwierzycie w prawdę?======================
  Gościu. I tu się właśnie mocno zakręciłeś. Ba na jakiej podstawie można stwierdzić, czy tą nierządnicą jest kościół katolicki, Świadkowie Jehowy czy jakakolwiek inna religia? Zarzucasz innym, że krytykują KRK nazywając go Nierządnicą, a sam czynisz dokładnie to samo, ale przeciw ŚJ. A udowodnij na podstawie Biblii, że w Biblii pisze o katolikach lub ŚJ. Czy w księdze Objawienia jest wymieniona jakaś religia? Przecież to określenie ,,Nierządnica'' dotyczy - w sposób symboliczny - religie, które nie podobają się samemu Bogu, gdyż nie przestrzegają Jego przykazań i pouczeń pozostawionych przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa, a nawet odrzucili te pouczenia, a wprowadzili własne, przeciwne Bogu. Przecież to, co Jan opisuje o nierządnicy, pisze o jej haniebnych czynach, które znieważają i obrażają samego Boga Jehowę. Pogańskie święta zagarnięte od pogan, bałwochwalstwo, tradycje, obrzędy, pogańskie uroczystości, współpraca z systemami politycznymi, niemoralność, nauki pogańskie, powoływanie do istnienia różnych instytucji kościelnych nie mających nic wspólnego z Chrystusem i Bogiem, zachłanność i bogacenie się kosztem wiernych, wpływanie na rządy i popieranie wojen i zbrodni wojennych i wiele, wiele innych, w których lista hańby nie kończy się. I co to wszystko ma wspólnego z Bogiem i Chrystusem? Przecież religie tego świata stoją w opozycji i przeciwko Bogu. To takie trudne zrozumieć, dlaczego Jan pisze o tych religiach jako Babilonie Wielkim i kobiecie nierządnej? Przecież te wszystkie hańby rozciągnęły się na wszystkie religie na całym świecie - nie da się tego zauważyć? Jedynym wyznaniem, które nie dało się wciągnąć w całą tą szatańską machinę, to Świadkowie Jehowy, ponieważ tylko oni uznali Jehowę i Jezusa Chrystusa za swoich przewodników i nauczycieli - i żadnego innego przewodnika i nauczyciela nie ma. Dlatego są tak nienawidzeni przez świat, bo nie poddali się jego presji. To nie jest dziwne ani niezrozumiałe, że ten Babilon Wielki, Nierządnica, musi zostać usunięte z powierzchni ziemi, gdyż odciąga ludzi od prawdziwego wielbienia Jehowy i kieruje ludzkość na zagładę. Nieliczni, rozumiejąc to wszystko, porzucają istniejące religie na rzecz Królestwa Bożego pod kierownictwem Jezusa Chrystusa, prosząc Boga o ochronę przed tym ginącym światem. Ale to trzeba rozumieć i pokornie przyjąć, a nie wymądrzać się i dobro nazywać złem, a zło dobrem - bo w taki sposób uznania Bożego się nie uzyska i nagrody życia wiecznego nie zdobędzie. Jezus podał dwa przykazania miłości: 1.miłość do Boga i 2.miłość do bliźniego - gdzie w religiach tego świata szatańskiego masz ,,MIŁOŚĆ''. Znajdziesz ją tylko u Boga Jehowy, Jezusa Chrystusa i Jego ziemskiej organizacji Świadków Jehowy - nigdzie indziej tej miłości nie ma. :)
 • w temacie Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego?

  W: Religia
  ~gosc1][cytat kogo=~khkj "Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; 28 błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają."

  Gościu 1, niech Bóg Cię błogosławi i wywiedzie ze wszystkich błędów Jeśli popełniłem jakiś błąd to napisz jaki. Żebym drug raz go nie popełnił. Nie krępuj się.

  (21): Ty, który uczysz drugich, sam siebie nie uczysz. Głosisz, że nie wolno kraść, a kradniesz? (22): Mówiąc, że nie wolno cudzołożyć, cudzołożysz? Który brzydzisz się bożkami, okradasz świątynię? (23): Ty, który chlubisz się Prawem, przez przekraczanie Prawa znieważasz Boga. [BT, Rz 2][/cytat
  ===================================
  Dotyczy wersetu 21: Powiedz mi, czy duchowieństwo kościelne ma wyłączne prawo do nauczania. Zauważ, że zarówno księża jak i zakonnice uzurpują sobie prawo do nauczania i głoszenia. Ale czy tak naprawdę robią to? Pouczają innych - TAK. Pouczają samych siebie - NIE. I nie żądaj ode mnie przykładów, bo w mediach jest ich zatrzęsienie - kradzież, kłamstwa, chciwość (chociażby tylko te).

  Dotyczy wersetu 22: cudzołóstwo i wszeteczeństwo - składają śluby celibatu na wyłączną służbę dla boga (tylko pytanie KTÓREGO?), a sypiają ze swoimi gospodyniami - młodymi oczywiście - , zostawiają młodym dziewczynom dzieci, a potem wcale się nimi nie interesują. Czy brzydzą się bożkami? Wcale NIE. Pełno najrozmaitszego bałwochwalstwa. To, co Jezus nazywa okradaniem świątyni, nazywa ludzi, którzy tą świątynię tworzą. Czy okradają tą świątynię? - TAK. Każdy fałszywy powód jest dobry, byle tylko z tych łatwowiernych ludzi wyłudzić jak najwięcej pieniędzy i być może nie tylko.

  Dotyczy wersetu 23: Chlubią się znajomością Prawa (tylko KTÓREGO?), kończą długoletnie szkoły seminaryjne, i co dalej? Czy przestrzegają Praw Bożego? Ich czyny dowodzą, że przekraczają to Prawo i Boga obrażają i znieważają. Podając te wersety idealnie pasują do tej Apokaliptycznej Nierządnicy - Babilonu Wielkiego - która wkrótce zostanie zniszczona raz na zawsze. Żadne twoje pokrętne i kłamliwe wywody nic nie pomogą. Jak zauważył jeden z forumowiczów, popierasz i usprawiedliwiasz zło - bo brzydzisz się prawdą i prawdy nienawidzisz. Ale nic na to nie poradzisz, że prawda nie będzie niczym innym jak tylko prawdą i nijak jej nie stłumisz. A że prawda dotkliwie boli, to widać to po twoich komentarzach i obłudzie, którą tu siejesz. :))
 • w temacie Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego?

  W: Religia
  banita53 ~gosc banita53

  Ci inni wmawiają że Jezus jest BOGIEM więc jestem ich wrogiem .
  Bez Jezusa Boga nie ma chrzescijanstwa. KOGO wrogiem jestes? Jezusa Boga?

  Taki z ciebie chrzescjanin?++++++++++++++++
  Chrześcijanin to raczej wie że Jezus jest SYNEM BOŻYM .

  Skoro bronię prawdy biblijnej to raczej zasługuję na status przyjaciela.

  =================================
  Oprócz ciebie, mnie i wielu nam podobnych przynajmniej wiemy kto jest chrześcijaninem bo dobrze znamy to określenie. Pozostali nie maja pojęcia, co to słowo znaczy. Jeśliby wiedzieli, wiedzieli by też , że Jezus nie jest Bogiem lecz Jego Synem. Wiedzieli by dlaczego Jezus ochrzcił się i po co to zrobił. Od samego początku chrześcijanie byli prześladowani i zabijani za wiarę w Boga Jehowę i Jego syna Jezusa. Prześladowania i zabijania chrześcijan dowiódł przecież kościół rzymski i to od samego początku jego powstania - mordercy Jezuici i mordercza inkwizycja - a dzisiaj zmieniła się jedynie forma i sposób prześladowania prawdziwych chrześcijan. Nie dość, że w ogóle nie bronią prawdy pochodzącej z Biblii, to jeszcze nie maja żadnego szacunku do samego Boga Jehowy i Jego syna Jezusa. Bałwochwalstwo, popieranie wojen, wtrącanie się do polityki i kierowanie nią, nienawiść do prawdziwych chrześcijan, i wiele by wymieniać - to są cechy tej chrześcijańskiej prostytutki, nierządnicy zwanej w Biblii ,,Babilonem Wielkim''. Daremnie, wielu, rzuca się jak te wsiory na grzebieniu próbując bronić tego fałszu religijnego. Koniec tej nierządnicy jest bliski, więc w swej nienawiści do Jehowy robi, co tylko może, by pozostawić po sobie ślady niewinnej krwi.
 • w temacie Nierządnica Babilońska- Kościół Katolicki, Ameryka czy może coś innego?

  W: Religia
  ~eps

  Jest siedem głównych wzgórz i wyrażenie "siedem wzgórz Rzymu" jest w powszechnym użyciuKtoś sobie powiedział że jest siedem wzgórz w Rzymie mimo iż jest jedenaście więc mamy odrzucić prawdę i przyjąć kłamstwo by dopasować do że nierządnica to chrześcijaństwo. Mimo iż te wzgórza są w Rzymie a nie w Watykanie... Nic nie pasuje to trzeba manipulować faktami by rzucać oszczerstwa...[/cytat]

  Nikt nie zakłada, że nierządnicą jest chrześcijaństwo- podejrzanym nie jest ono, ale katolicyzm. [/cytat]
  =========================
  Katolicyzm jest jedną ze składowych religii podających się za chrześcijańską i najbardziej wiodącą i zakłamaną religią, pozostałe są pod jej władaniem. Wszystkie razem wzięte stanowią tą biblijną nierządnice, Babilon Wielki. Jedynymi chrześcijanami, którzy nie ulegli wpływom tej wielkiej nierządnicy są Świadkowie Jehowy. Nie poddali się zakłamaniu i fałszerstwom, demaskując całą obłudę tej prostytutki. I tylko Świadkowie Jehowy stali się tą symboliczną arką zbawienia dla dzisiejszego ginącego świata, rzekomo chrześcijańskiego.