• w temacie Dermabrazja proszę o porady

  W: Babskie sprawy
  Kosmetyczka to absolutnie!
  Ale jest różnica pomiędzy kosmetyczką po kursie/szkole policealnej lub czymkolwiek takim a kosmetologiem po trzyletnich lub pięcioletnich studiach. Kosmetolog to nie kosmetyczka, to zawód medyczny, uprawniający do wykonywania wielu zabiegów.
 • w temacie Szkoła nie uczy potrzebnych w życiu rzeczy

  W: Hydepark
  O tym, że szkoła nie uczy rzeczy potrzebnych jest głośno od jakiegoś czasu.
  Kiedy zaczęłam pracę po studiach na umowę o pracę, nie wiedziałam nawet, ile urlopu mi przysługuje, czy pracodawca na pewno płaci za lekarza, kiedy mogę wziąć urlop okolicznościowy, czas wypowiedzenia umowy - nic nie wiadomo, bo w szkole nikt mi nie powiedział. Tak samo z pitami.
 • w temacie Lekarz od tarczycy

  W: Porady
  Na Twoim miejscu na własną rękę zrobiłabym badania krwi: TSH, FT3 i FT4, a z wynikami poszłabym do lekarza rodzinnego z prośbą o USG. Jeśli na USG wszystko jest ok to nie ma obaw, ale badanie może pokazać guzki czy zwłóknienia. Wtedy wracasz z wynikiem do lekarza rodzinnego i prosisz o skierowanie do endokrynologa, a ten już dalej się wszystkim zajmie.
  W piątek moja babcia zmarła na złośliwy nowotwór tarczycy, który dał przerzuty do całego organizmu, nawet do kości, dlatego WSZYSCY BADAJMY TARCZYCĘ!
 • w temacie Zapach do samochodu

  W: Porady
  Na pewno nie idź w te popularne kiedyś choinki - śmierdzi przez nie jak w taksówce i od razu chce się wymiotować.
  Ja w swoim mam odświeżacze z yankee candle, bardzo fajnie się sprawdzają, są mega intensywne. Na pewno znajdziesz je w wersji tradycyjnej, jak i dla mężczyzn.
  Mam na myśli te, które wyglądają jak słoiczek świeczki yankee.
 • w temacie Czy nauka języków obcych to przyszłość?

  W: Hydepark
  Mam bardzo podobne odczucie. Jakieś 4 lata temu byłam w Stanach i miałam porównanie dwóch małżeństw - obie pary w USA po prawie 30 lat, Polacy oczywiście. Jedni mają obywatelstwo, mąż pracuje w banku, żona w przedszkolu, mają dom, fajne auta i normalnie mówią po angielsku, oczywiście z akcentem.
  Druga para - staż taki sam, bo razem przyjechali. Obracają się wyłącznie w gronie Polaków. Mąż pracuje na budowie, żona sprząta domy odkąd przyjechali. Mają pozwolenie na prace, ale bez obywtelstwa. Jak poszłam z tą panią na zakupy to ja się musiałam porozumiewać z ludźmi, bo ona nie potrafiła PO TYLU LATACH!
  A z drugiej strony mam też kolegę (Amerykanin), który języka polskiego nauczył się wyłacznie z książek, filmów i dzięki syntezatorom mowy i stara się normalnie ze mną rozmawiać, oczywiście na tyle, na ile umie i nie obchodzi go, czy robi błędy, najważniejsze, że go zrozumiem.
 • w temacie Czy nauka języków obcych to przyszłość?

  W: Hydepark
  Rzeczywiście technologia nam ułatwia sprawę, jednak może zdarzyć sie tak, że nie będziemy mieli możliwości z niej skorzystać... Za bardzo przyzwyczailiśmy się do wielu rozwiązań. Jak mamy awarię prądu w domu to nie wiemy, co ze sobą zrobić, podobnie gdy zabraknie nam ciepłej wody w kranie - panika. A jak nie ma internetu? Tragedia totalna! Dlatego mimo wszystko polecam naukę języków obcych. W tamtym roku w wakacje przeznaczyłam swój urlop na kurs językowy za granicą w Cambridge. Byłam tylko dwa tygodnie, a naprawdę sporo się nauczyłam, o wiele więcej niż na długich kursach w Polsce, dlatego polecam. Fajne jest to, że kursy są zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych, polecam sprawdzić:http://furnel-wyjazdy.pl/
  Obecnie wiadomo, jak nie używam języka to zapominam, ale staram się regularnie słuchać i oglądać coś po angielsku, żeby nie zapomnieć. Teraz planuję niemiecki w Austrii, bo zawsze chciałam zobaczyć ten kraj:)
 • w temacie Marketing sieciowy – sposób na biznes?

  W: Hydepark
  Cóż, trudna branża :) Ogólnie obecnie jest mnóstwo firm, które się tym zajmują, a potencjalni klienci wciąż nie rozumieją konieczności działań marketingowych w sieci. Najtrudniejsze w marketingu sieciowym jest zdobycie klienta, który będzie miał z czego płacić za działania, które nie zawsze przynoszą korzyść. Powodzenia.
 • w temacie Poszukuje skutecznej diety.

  W: Hydepark
  Najlepiej udać się do dietetyka. Żadne gotowe diety mogą dać skutek odwrotny. Naprawdę najlepiej działa rozsądne żywienie i różnorodne posiłki.