kimikimi
Poziom 21

kimikimi

Kobieta (17)

• w temacie Zadzwoniłam do administracji osiedla

W: Hydepark
    0becny
    kimikimi Co ty piszesz??to ten pan odbierajacy jako pierwszy i jako urzędnik i przedstawiciel urzędu powinien się przedstawić , dzień dobry administracja, Jan Kowalski w czym mogę pomóc? nic dziwnego,ze nie miała pewności do kogo się dodzwoniła, bo w normalnych firmach zawsze zawsze tak sie wita klienta.najpierw przedstawia sie odbierajacy.
    Piszę o mojej teściowej ale gdy chodzi o telefon do firmy to rzeczywiście masz rację. Przy czym jeśli nie słyszymy takiej formułki to powinniśmy postąpić tak jak w przypadku teściowej.
    Masz wątpliwości?
    nie wiem, to wasze prywatne, rodzinne sprawy, a nie urzednicze relacje.

0becny Do mnie kiedyś zadzwoniła teściowa i pierwsze jej słowa brzmiały KTO MÓWI. Miałem ochotę zapytać A DO KOGO DZWONISZ BO TU MÓWI SERYJNY ZABÓJCA I GWAŁCICIEL ale odpowiedziałem że ja to ja bo rozumiem że prosta kobiecina nie rozumie że pytanie KTO MÓWI jest bardzo ale to bardzo niegrzeczne.
    Wszyscy wymagają kultury od wszystkich ale sami zachowują się jakby z obory na salony weszli.

Spotkałem sie kiedyś w towarzystwie jak gówniara o dorosłej osobie siedzącej tuż obok powiedziała per KTOŚ. Powiedziała to wiedząc że ta osoba słyszy.
    Wiocha nieposiadająca bladego pojęcia co to takiego ta kultura największe ma do wszystkich w koło pretensje.

Dzwoniąc do kogoś niegrzecznie jest sie pytać kto mówi albo do kogo sie dodzwoniłem. Kultura wymaga żeby sie wcześniej przedstawić i dopiero wtedy zapytać rozmówcę o jego personalia.
    Salonowe wiwre się kłania moi drodzy ;o)))

A poza tym to jest taka stara bandycka zasada:
    Chcesz mieć prawo do chamstwa?
    Najpierw się naucz kultury!
    Co ty piszesz??to ten pan odbierajacy jako pierwszy i jako urzędnik i przedstawiciel urzędu powinien się przedstawić , dzień dobry administracja, Jan Kowalski w czym mogę pomóc? nic dziwnego,ze nie miała pewności do kogo się dodzwoniła, bo w normalnych firmach zawsze zawsze tak sie wita klienta.najpierw przedstawia sie odbierajacy.

nie chciałbym byc traktowana w taki sposób, ten pan najwidoczniej jest tak pewny swojej urzędniczej posadki, ze poczuł sie bardzo swojsko i zapomniało o tym , ze jest w pracy.
  • w temacie Mam lekko falowane włosy i w deszczowe dni, to prawdziwy dramat.

W: Babskie sprawy
    Ilona001 Czy musisz mieć koniecznie proste włosy. Każda prostownica w jakimś pewnie stopniu niszczy włosy. Taki mam typ twarzy, ze jak wyprostuje włosy, to moja uroda wzrasta o 50 %:)
    W falach mi brzydko i staro, moja kolezanka nie farbuje i nie prostuje, a tez ma zniszczone, bo jak mówi włosy niszczy samo zycie.