• jak udrożnić rurę domowym sposobem

  W: Porady
  Czy wiesz, że niektórzy znawcy feng shui uważają, że zatkane lub brudne rury odpływowe wnoszą złą energię do twojego domu? Mają niekorzystny wpływ na finanse, zdrowie, aspiracje czy w ogóle relacje między ludźmi. Nie wspominając już o tym, że zatkane rury są bardzo irytujące podczas samego użytkowania zlewów, wanien czy umywalek. Możesz sobie poradzić z zatkaną rurą domowym sposobem używając środków, które na pewno masz w domu. A jest to soda..
 • sprzątanie po remoncie

  W: Porady
  Krok nr 1: Sprzątanie po malowaniu a oględziny

  Najpierw sprawdź, czy nie masz śladów po farbie na skarpetach lub podeszwach. Dzięki temu unikniesz roznoszenia ich po całym domu.
  Krok nr 2: Umyj narzędzia

  Dokładnie umyj i wypłucz narzędzia i akcesoria malarskie, aby można było z nich skorzystać przy następnej okazji. Chodzi tu o wszystko, co było używane podczas malowania, np. wałki krawędziowe, skrobaki czy tacki do farb.

  Farby wodne należy usuwać ciepłą wodą z mydłem, zaś farby rozpuszczalnikowe środkami myjącymi na bazie rozpuszczalnika. Po umyciu, narzędzia należy koniecznie osuszyć, aby zabezpieczyć je przed rdzą.
  Krok nr 3: Sprzątanie po malowaniu a mycie pędzli

  Podobnie jak w poprzednim przypadku, pędzle i wałki należy umyć, zanim farba zdąży na nich wyschnąć. Jeśli do malowania użyte były farby wodne, pędzle i wałki należy najpierw wypłukać w chłodnej, bieżącej wodzie, po czym umyć je w ciepłej wodzie z niewielką ilością środka myjącego i na koniec ponownie w chłodnej, bieżącej wodzie.

  W przypadku farb rozpuszczalnikowych pędzle należy umyć przy użyciu środka czyszczącego na bazie rozpuszczalnika, a następnie w ciepłej wodzie z niewielką ilością środka myjącego.
  Krok nr 4: Odłóż pędzle do przechowania

  Owiń pędzle kawałkiem materiału wchłaniającego wilgoć, np. ręcznikiem papierowym i zabezpiecz taśmą maskującą. Dzięki temu pędzle wrócą do swojego pierwotnego kształtu podczas suszenia. Przechowuj je w pozycji leżącej, aby nie narazić włosia na wygięcia.
  Krok nr 5: Wyczyść puszkę farby

  Wytrzyj zewnętrzne ścianki i wewnętrzną krawędź puszki farby, zanim dokładnie zamkniesz wieczko. Dzięki temu farba nie rozleje się w razie przewrócenia, a ponadto puszkę będzie łatwiej otworzyć przy kolejnym malowaniu.
  Krok nr 6: Umyj zachlapania

  Zachlapane wykończenia i szkło? Łatwo sobie z tym poradzić. Po prostu należy poczekać do całkowitego wyschnięcia farby, a następnie przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką lub delikatnie zeskrobać zabrudzenia tępym nożem.
  Krok nr 7: Uprzątnij folię malarską

  Na koniec złap za końce folii malarskiej lub innego materiału zabezpieczającego przed zachlapaniem i zwiń go w kierunku środka pomieszczenia, aby nie zabrudzić żadnych powierzchni. Wynieś wszystko na zewnątrz i wytrzep przed odłożeniem do przechowania.
 • malowanie bez zacieków

  W: Porady
  Gdy malujesz pędzlem musisz ściągać nadmiar farby i najczęściej robisz to o krawędź puszki. Potem ta jest cała ubrudzona farbą dodatkowo mamy więcej do sprzątania. Wystarczy założyć na puszkę grubą gumkę i teraz o nią wycieraj pędzel. Puszka zostanie czysta.
 • Jak prawidłowo nalewać sok

  W: Porady
  Nalewanie soku to pozornie dość łatwa czynność, prawda? Co z tego, że coś się rozleje - przecież tak po prostu musi być. A co jeślibyśmy wam powiedzieli, że rozwiązanie, które się stosuje zazwyczaj jest złe?
  Jak nalać sok, żeby nic nie rozlać? Wystarczy wyciągnąć lekcję z naszego filmiku. Bardzo łatwo wprowadzić ją w życie i sprawić, że ta czynność będzie odrobinę mniej uciążliwa.
 • mikrofala life hacks

  W: Porady
  Mikrofala – jeśli masz za mało miejsca do podgrzania jedzenia w mikrofali, to wystarczy jak włożysz pierwszą miskę później kubek obok i postawisz na mim drugą miskę w ten sposób zrobisz platformę i zaoszczędzisz czas oraz pieniądze.
 • Półka z paneli

  W: Porady
  Ze starej paneli zawsze można zrobić oryginalną półkę, blat , parapet. Panela jest wodoodporna, można dopasować ja do naszego wymiaru, ładnie wygląda a przede wszystkim WYKONAMY TO SAMODZIELNIE!!