• w temacie Prawdopodobnie Jezus przyjdzie w 2015

  W: Religia
  frankeman]
  lamia0
  frankeman
  lamia0 [cytat kogo=frankeman Dla ciebie jako człowieka życie poza miłością jest nie tylko drogą do dramatycznego cierpienia. Jest agonią. Jest umieraniem na raty pośród dramatycznych cierpień, pośród okrutnych krzywd wyrządzanych sobie i innym, pośród rozpaczliwego buntu, który stopniowo przechodzi w apatię i całkowite zobojętnienie. Poza miłością wszystko to, co najpiękniejsze w człowieku, staje się twoim dramatem.;))
  Zapomniałeś podać skąd to zerżnąłeś:
  http://www.op(...)cz.html
  Wypchaj się .
  Brnij dalej w okazywaniu katolickiej miłości bliźniego :D
  Z tobą psychu manipulatorze dalsza dyskusja nie ma sensu.;)))))))
 • w temacie Prawdopodobnie Jezus przyjdzie w 2015

  W: Religia
  frankeman]
  lamia0 [cytat kogo=frankeman Dla ciebie jako człowieka życie poza miłością jest nie tylko drogą do dramatycznego cierpienia. Jest agonią. Jest umieraniem na raty pośród dramatycznych cierpień, pośród okrutnych krzywd wyrządzanych sobie i innym, pośród rozpaczliwego buntu, który stopniowo przechodzi w apatię i całkowite zobojętnienie. Poza miłością wszystko to, co najpiękniejsze w człowieku, staje się twoim dramatem.;))
  Zapomniałeś podać skąd to zerżnąłeś:
  http://www.op(...)cz.html
  Wypchaj się .
 • w temacie Prawdopodobnie Jezus przyjdzie w 2015

  W: Religia
  [cytat kogo=frankeman]Dla ciebie jako człowieka życie poza miłością jest nie tylko drogą do dramatycznego cierpienia. Jest agonią. Jest umieraniem na raty pośród dramatycznych cierpień, pośród okrutnych krzywd wyrządzanych sobie i innym, pośród rozpaczliwego buntu, który stopniowo przechodzi w apatię i całkowite zobojętnienie. Poza miłością wszystko to, co najpiękniejsze w człowieku, staje się twoim dramatem.;))
 • w temacie Kto przyjmie bezdomnego na wieczerzę wigilijną ?

  W: Religia
  TanitaMI ewalwica TanitaMI Chętnie przyjęłabym kogoś bezdomnego,ale w dzisiejszych czasach jest to dość ryzykowne.
  To w końcu obcy człowiek i nie wiadomo czy będzie miał wobec mnie czyste zamiary.
  Trzeba myśleć również o bezpieczeństwie własnym i swojej rodziny.
  Bardziej byłabym skłonna do zaapelowania,byśmy rozejrzeli się wokół siebie.
  Być może nasza sąsiadka lub sąsiad jest osobą starszą i samotną , nie mającą rodziny?
  Może jest osoba chora? Do sąsiadów mamy więcej zaufania i mamy ich "pod ręką"
  Nie trzeba szukać daleko....
  Brawo MI tutaj Cie popieram to swietna mysl rozejrzec sie w kolo niedalekich sasiadow.
  Nawet "Frankowi" temat sie udal w koncu:xD
  Mysle, ze malo kto mialby odwage poprosic bezdomnego z ulicy na kolacje Wigilijna z wielu obaw...
  Ale tez mysle, ze jakby bezdomy pragnal by tego to sam pukal by od drzwi do drzwi, proszac o takie przyjecie.
  Mysle, ze niektorzy by jednak przyjeli odrzucajac strach, kierujac sie Miloscia....?Żyjemy w takim świecie,że trzeba przejawiać nie tylko miłosierdzie,ale i rozwagę.
  Gdyby ktoś obcy do mnie zapukał w Wigilię,nie wiem czy od razu bym mu otworzyła i zaprosiła do środka.
  Przecież złodzieje prześcigają się w przeróżnych pomysłach,jak wejść do obcego domu i zrobić swojego rodzaju lustrację.Trzeba naprawdę zachować daleko idącą ostrożność.frankeman przyjmie bezdomnego w wieczór wigilii.😊
 • w temacie Czy każdy z nas odnajdzie zagubioną owieczkę? .

  W: Religia
  mija4010 lamia0 mija4010 Należy raczej uważać na wilki, które skradają się aby pożreć owieczkę....samotną, opuszczoną....i na uboczu, której się wydaje, że i bez ''stadka'' sobie poradzi......wilki są niebezpieczne, czasami pożerają owieczki i ''ubierają'' się dla zmylenia, innych owieczek czujności, w skórę owieczki...., którą pożarły...i beczą pod drzwiami....
  Kto mądry wpuści głodnego wilka do swojego domu? Witaj.Ja wpuszczę głodnego wilka nakarmię słowem Bożym ,na święta 🎄 zabłąkaną owieczkę znajdzie u mnie miejsce.🎄 :)Witaj również.....a ja będę obchodzić uroczyście Boże Narodzenie, a nie czytać wskazywane wersety z Pisma Świętego......lub się spierać co i gdzie znaczy.... w tak uroczystym i jedynym Dniu Świętym. Wesołych i Radosnych Świąt Lamia0.Zwyczajem moim jest na święta nie włączać komputer.Przy wigilijnym stole jest zawsze i obowiązkowo czytamy fragment z pisma Św:.Również życzę tobie,radosnych świąt Bożego Narodzenia.🎄 🎅 :)
 • w temacie Czy każdy z nas odnajdzie zagubioną owieczkę? .

  W: Religia
  mija4010 Należy raczej uważać na wilki, które skradają się aby pożreć owieczkę....samotną, opuszczoną....i na uboczu, której się wydaje, że i bez ''stadka'' sobie poradzi......wilki są niebezpieczne, czasami pożerają owieczki i ''ubierają'' się dla zmylenia, innych owieczek czujności, w skórę owieczki...., którą pożarły...i beczą pod drzwiami....
  Kto mądry wpuści głodnego wilka do swojego domu? Witaj.Ja wpuszczę głodnego wilka nakarmię słowem Bożym ,na święta 🎄 zabłąkaną owieczkę znajdzie u mnie miejsce.🎄 :)
 • w temacie Czy rzeczywiście jesteś człowiekiem wiary?.

  W: Religia
  polanka3 CanisLupus polanka3
  Jeśli jesteś tak wszechwiedzący, to pokaż mi w KrK Boga.
  Nawet w modlitwie "Ojcze nasz" katolicy oskarżają Boga. Mówią - kochany Jezus, ale odrzucają Jego naukę.
  A Pan Jezus powiedział - jeśli nie się staniecie tak jak te dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Bożego. Czy twój rozum nie jest w stanie tego pojąć?
  ... masz zamiar rozmawiać jednocześnie o wszystkich znanych ci lub domniemanych błędach okołokościelnych, które ci się aktualnie przypomniały.

  Udajesz kosmitę czy upośledzonego umysłowo? "Pokaż mi Boga w KrK" Czego oczekujesz? Bierzesz się do rozmowy o katolicyzmie, a nie znasz jednej z podstawowych modlitw "Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego..."
  Piszesz, że "Nawet w modlitwie "Ojcze nasz" katolicy oskarżają Boga." - a konkretnie o co Go oskarżam, bo sobie nie przypominam.
  Któreż to nauki Jezusa odrzucają katolicy, bo twierdzisz, że odrzucają?
  Wcześniej wrzucasz coś o szabacie, a nagle zaczynasz o Duchu, soborach, biskupach, papieżach...
  Sam nie wiesz, o czym chcesz mówić.
  Powtarzam:
  Znajdź sobie kogoś innego, który ogarnie tę twoją kuwetę i zastosuje się do twoich "dziwnych zasad" rozmowy.Ty żadnych słów nie rozumiesz, ciebie trzeba by było szkolić jak przedszkolaka, a na to szkoda czasu.
  Nie pokazałeś jakichkolwiek faktów, że w KrK jest Bóg, bo po prostu Go tam nie ma.
  A ty sobie nie masz wiary, jesteś zaślepiony paplaniną kapłanów.
  Polan i ka Tłumaczysz to po swojemu , zmianę sytuacji , też przetłumaczysz na swoje kopyto. Inaczej koń jeszcze podkową tobie nogi nie złamał.podczas upadku zrozumiesz słowa Chrystusa , mam nadzieję że wtedy zmienisz zdanie.
 • w temacie Czy warto się nawrócić ?

  W: Religia
  Judas]lamia0 Judas lamia0 frankeman TanitaMI Kwiat frankeman Kwiat frankeman [cytat kogo=Kwiat Warto się nawrocić na Chrzecijaństwo, by uwolnić się ze czynienia zła sobie i innym.
  No nie żartuj ...
  Aktualnie chrześcijanie narodowości rosyjskiej czynią sporo zła chrześcijanom narodowości ukraińskiej.[/cytat

  Nie żartuję, warto się nawrócić do Chrześcijaństwa w życiu codziennym, naszym, by żyć pokojowo, natomiast kiedy wrog podchodzi pod nasz dom, trzeba chwycić za broń i walczyć z nim. To czynią Ukraińcy. Jezus Chrystus nauczał, aby odzielić się od zła i nie pozostając w uległości.
  Ta wojna została spowodowana przez Putina, ten człowiek nie wyznaje wiary chrześcijańskiej.
  Jezus nauczał też, że jak ktoś chce zabrać płaszcz, to trzeba mu jeszcze oddać suknię.
  Nauczał ponadto, że trzeba nadstawiać drugi policzek.
  Generalnie należy stwierdzić, że Jezusowe nauki są tak niejednoznaczne, że trudno określić o co właściwie mu chodziło.Ludzie oddają odzież biednym ludziom, w Polsce kwitną ciucholandy. W Polsce porozkładano skrzynie PCK na odzież. Niektórzy zostawiają ubrania wręcz pod śmietnikiem dla tych , ktorzy przyjdą grzebać w śmieciach.. Ktoś prosi o płaszcz, bo mu zimno, jeśli jest to kobieta, to chętnie bym jej dała sukienke, niech również poczuje się kobieco ;) Ja sobie mogę kupić inną, ona nie może, przynajmniej tymczasowo.

  Policzki mamy tylko dwa.Coś bardzo przeinaczasz słowa Jezusa.Jezus zachęcał raczej,by pozbywać się rzeczy materialnych ale w sposób totalny,a nie tylko w tym co ci zbywa.Właśnie.
  Lokalny multinickowy mędrzec lamia0 namawiał nawet, żeby zostawić wszystko i iść za Jezusem.
  Od kilku miesięcy czekam na odpowiedź co zostawił i gdzie.
  No ale ja cierpliwy jestem :)Powinni zamknąć ciebie w zakładzie dla obłąkanych ,a na forum pisz przy kontroli psychologa.Lamio Przyjacielu

  Powiedz za co mają zamykać Frankemama w odosobnieniu, z dala od kościółka ?

  Nie wiem, czy dałby radę tam przeżyć bez kółka różańcowego któremu przewodzisz.

  Lepiej odpowiedz mu na niezwykle proste jak dla chrześcijanina pytanie zamiast wysyłać go do wariatkowa.

  Jego pytanie nie było aż tak niedorzeczne jak myślisz. Jeżeli czytasz jego posty , to powinien wiedzieć że to on na forum ogłosił zapis ludzi do kółka różańcowego , w kościele adwentystów dnia siódmego , któremu to przewodniczył będzie frankemen.Lamio Przyjacielu

  Łatwo oszukać Cię, nie masz bladego pojęcia o kościele adwentystów dnia siódmego... oni nie mają kółek różańcowych.Czy mnie łatwo oszukać!.tymczasem ty się dałeś nabrać.takie samo pojęcie ty masz o Karolikach.