• Nowy rzecznik Dudy ma przekonać Polaków o samodzielności prezydenta

  W: Polityka
  Nasz prezydent Duda ma nowego rzecznika prasowego. A po co Dudzie nowy rzecznik? A właśnie po to, aby wątpiących przekonać, że Andrzej Duda, jako najważniejsza osoba w kraju, jest samodzielny. Czy Krzysztof Łapiński, bo to on właśnie został tym, który ma Polaków przekonać, zdoła tego dokonać?
 • Markel dała do zrozumienia, które europejskie kraje są najważniejsze!

  W: Polityka
  Merkel dała do zrozumienia, kto jest dla niej najważniejszym partnerem do współpracy w Europie. Prasa poinformowała o jej słowach, które padły na wiecu wyborczym w Duesseldorfie. Kanclerz Niemiec oznajmiła gotowość do rozmów z Emmanuelem Macronem, nowym prezydentem elektem Francji. Zasygnalizowała, że chce wprowadzić z Francją wspólny program inwestycyjny, umocnić strefę euro oraz pogłębić współpracę z "najważniejszym partnerem Niemiec w Europie". Podała również informację, że wspólnie z Francją rozpocznie prace w kierunku zmniejszenia bezrobocia, bo Niemcom będzie się dobrze powodziło tylko wtedy, jeśli i Europie będzie dobrze.
  W tych słowach wyszło, jakie kraje dla Merkel są ważne, i które uważa za Europę.

 • Nowy pomysł na ściąganie abonamentu!

  W: Polityka
  Nowy pomysł Kurskiego, w jaki sposób ściągnąć abonament radiowo-telewizyjny i zwiększyć wpływy z abonamentu. Jeśli posiadasz samochód, to będziesz musiał płacić abonament. Teraz poza pobieraniem danych o klientach płatnej telewizji chce wykorzystać dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Prezes telewizji krytykuje też bezwarunkową abolicję dla tych ludzi, co nie płacą abonamentu. Te pomysły Kurskiego już znalazły się w dokumencie, który został wysłany do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach konsultacji publicznych nowelizacji ustawy o abonamencie.
  A ja telewizji nie mam, jeżdżę autem, ale radia nie słucham. I mam płacić i za coś, czego nie używam. To niech może zaczną ściągać ten abonament od operatorów płatnych telewizji, skoro klient już raz zapłacił. Albo po prostu niech zakodują sobie tę telewizję i ten, co chce oglądać, to sobie wykupi dostęp. A Wy płacicie ten abonament?

 • Czy to dobry pomysł, aby znieść Ukraińcom wizy do UE?

  W: Hydepark
  W czwartek odbędzie się głosownie w sprawie zniesienia wiz dla Ukraińców. Jesteś za taką decyzją? Czy to nie spowoduje jeszcze większego problemu z przemytem? A dodatkowo napływem ludności do pracy w Polsce? We wschodniej części kraju i tak już w różnych zawodach, szczególnie w handlu, są zatrudniani Ukraińcy, którzy zgadzają się pracować na najniższej krajowej, a nawet poniżej na różnych umowach śmieciowych. Czy może będziemy tylko krajem tranzytowym na zachód?
 • Problemy z oddawaniem moczu

  W: Męskie sprawy
  Ostatnio codzienne w nocy muszę wstawać, aby oddać mocz. Czy to już są początki problemów z prostatą? Początkowo myślałem, że to jakieś przeziębienie albo jakaś infekcja, bo pojawił się też wyciek z cewki moczowej, ale to ustało. A teraz codziennie w nocy czeka mnie spacer do łazienki. Jak rozpocząć leczenie, aby móc dalej spać spokojnie a podróż nie wymagała ciągłych postojów?