• w temacie Nasz papież jest wielki, choć nie wiemy, dlaczego...

W: Religia
    frankeman
    mija4010 Miłość jest wielka i taki był św. Jan Paweł II w nadziei, drodze i prawdzie kroczył za Miłością, ''otwierał na oścież drzwi Chrystusowi'' prosząc aby każdy z nas otwarł je w swoim sercu Chrystusowi. Prosił i nauczał że;
    ''Każdego dnia zostajemy wezwani, aby nieść światu orędzie Betlejem - ogłaszać ''radość wielką'':
    ''Odwieczne Słowo, ' Bóg z Boga i Światłość ze Światłości, stało się ciałem i zamieszkało między nami' (por. J. 1,14)
    Nowo narodzone Dziecię, bezbronne i całkowicie zależne od opieki Maryi i Józefa, zawierzone ich miłości, jest całym bogactwem świata. Ono jest dla nas wszystkim!
    W tym Dziecięciu - Synu, który został nam dany - znajdujemy wytchnienie dla naszych dusz i prawdziwy chleb, który nigdy się nie kończy - Chleb eucharystyczny, zapowiadany już przez samą nazwę tego miasta; Beth - lehem, 'dom chleba' Bóg jest ukryty w dziecku; Bóstwo jest ukryte w Chlebie Życia. (.....)
    Wielka tajemnica Bożego samouniżenia, dzieło odkupienia rozpoczynające się w słabości - ta prawda nie jest łatwa. (....) Św. Jan Paweł II.
    Tego nikt nie wytłumaczy na ulicy z biegu, tą prawdę i wielkość z nauczania Jana Pawła II mają Katolicy w sercu i mam nieodparte wrażenie, że to Ty nie wiesz dlaczego Jan Paweł II jest wielki.

Mija, czy to prawda że będziesz wkrótce beatyfikowana ?
    Ponoć masz zostać patronką barów mlecznych.
    Prawda to, czy nie ?
    Jak widzę wyrzuciłeś chleb i cierpisz głód.

• w temacie Nasz papież jest wielki, choć nie wiemy, dlaczego...

Miłość jest wielka i taki był św. Jan Paweł II w nadziei, drodze i prawdzie kroczył za Miłością, ''otwierał na oścież drzwi Chrystusowi'' prosząc aby każdy z nas otwarł je w swoim sercu Chrystusowi. Prosił i nauczał że;
    ''Każdego dnia zostajemy wezwani, aby nieść światu orędzie Betlejem - ogłaszać ''radość wielką'':
    ''Odwieczne Słowo, ' Bóg z Boga i Światłość ze Światłości, stało się ciałem i zamieszkało między nami' (por. J. 1,14)
    Nowo narodzone Dziecię, bezbronne i całkowicie zależne od opieki Maryi i Józefa, zawierzone ich miłości, jest całym bogactwem świata. Ono jest dla nas wszystkim!
    W tym Dziecięciu - Synu, który został nam dany - znajdujemy wytchnienie dla naszych dusz i prawdziwy chleb, który nigdy się nie kończy - Chleb eucharystyczny, zapowiadany już przez samą nazwę tego miasta; Beth - lehem, 'dom chleba' Bóg jest ukryty w dziecku; Bóstwo jest ukryte w Chlebie Życia. (.....)
    Wielka tajemnica Bożego samouniżenia, dzieło odkupienia rozpoczynające się w słabości - ta prawda nie jest łatwa. (....) Św. Jan Paweł II.
    Tego nikt nie wytłumaczy na ulicy z biegu, tą prawdę i wielkość z nauczania Jana Pawła II mają Katolicy w sercu i mam nieodparte wrażenie, że to Ty nie wiesz dlaczego Jan Paweł II jest wielki.

• w temacie czym jest wiara?

omegaman
    omegaman Kościół nie jest Ci potrzebny do wiary, nie jest do niczego potrzebny. Rób dalej tak jak napisałaś, z wyjątkiem chodzenia do kościoła i do spowiedzi. Olej kościół.
    No chyba, że uważasz, że bóg którego wyznajesz potrzebuje pośredników, u których masz się regularnie stawiać i uiszczać opłaty, by mogli mu powiedzieć czy jesteś dobrym człowiekiem... :D :P
    Tak siebie definiujesz, bo nie masz wiary.
    Nie zauważasz, że chrześcijanie - Katolicy od ponad dwóch tysiącleci dają świadectwo żywej prawdzie o rzeczywistym człowieku, przedstawicielu najbardziej monoteistycznego narodu świata, Który powiedział swoim współczesnym, że jest Synem Wszechmogącego Boga, równym Mu i z Nim współistniejącym, Katolicy dają to świadectwo wiary w Boga każdej niedzieli w Kościele, ponieważ wierzą, że On oblekł ciało człowieka, żył wśród nas i umarł na Krzyżu pod Poncjuszem Piłatem a trzeciego dnia Zmartwychwstał.
    Człowiek który idzie za Bogiem wie kiedy obraża Boga i nie oczekuje pochwał ludzkich, takich pochwał Kościół św. nikomu nie udziela, wszystko sprowadzasz do pieniędzy, bo gdzieś tam utknąłeś jak przed murem, którego nie potrafisz ani rozbić ani przejść.

~bii989h Łamiesz boże prawo (seks bez ślubu). To jedna z przyczyn, dla których ludzie znajdą sie w piekle. Poczytaj Pismo. Tam masz o tym, czym jest grzech, co trzeba robić. Księża dają ci to wszystko przemieszane z ludzkimi naukami; w kościołach i zborach masz indoktrynację zgodną z wierzeniami danej grupy. Wiara to twoja relacja z Bogiem. Trzeba go znać i spełniać przykazania. Prawdziwą pobożnością jest byciem niesplamionym przez świat
    Nie ma ''sprawiedliwego który by nie grzeszył'' jak więc można być niesplamionym przez świat?
    Każdy człowiek grzeszy; ''myślą, mową i uczynkiem'', przychodzi na świat z grzechem, tylko Pan Jezus Chrystus był bez grzechu i Jego Matka Najświętsza Dziewica - Maryja ''Brama Niebieska''. Nauka Boża jest niezmienną.

Po tym co napisałaś o sobie mogę śmiało zapytać; czy Ty nie oszukujesz siebie?
    Wile ludzi wierzy, że są wierzącymi a postępują zupełnie nie tak jak sobie życzy Pan Jezus Chrystus.
    Postępują według pragnień ciała., dlatego wolą opuścić Kościół św. i żyć po swojemu, bo nie widzą swojego grzechu, nie chcą spierać się z własnym wyrzutem sumienia, a tylko chcą realizować własne pragnienia, nie słuchają tego co mówi Kościół św. za Ewangelią św., która jest Objawieniem się nam Boga Jezusa Chrystusa.
    Wierzyć to znaczy iść za Bogiem po mimo pokus, pragnień ciała, w cierpieniu, nawet w dostatku,
    wciąż brać udział w zawodach ciała z duchem i coraz częściej wygrywać z ciałem, bo wiara jest światłem ducha, którego rozświetla Żywy - Obecny Bóg - Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie. Pan Jezus Chrystus powiedział, że wielu'' będzie zbawionych, nie wszyscy, a ''do wszystkich mówił; Jeśli ktoś chce iść za Mną niech zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój na każdy dzień i naśladuje mnie''
    Kto chce w obecnych czasach dźwigać swój krzyż za Chrystusem Panem?
    Zresztą nie tylko w obecnych czasach ale przez wszystkie czasy? Niewielu.
    Taka jest odpowiedź na twoje pytanie.
    Wiara to Miłość a Miłość to wyrzeczenia z miłości dla Miłości.
  • w temacie Na celibat nie pyskowałem. Zwykle poddawałem w wątpliwość morale go łamiących

banita53 ireneo banita53 ireneo banita53 ~kuba Koniec celibatu to koniec Kościoła. +++++++++++++++++=
    Jak to koniec?

Pan ksiundz będzie mężem jednej żony z konsekwencjami związku a tak to chodzi po wdowach z grzechomierzem.

Odpowiednie klauzule przedmałżeńskie zabezpieczą bogactwo Watykanu a dzieci zamiast wujek bedą mówić TATA i będzie piknie.

Jedyny problem będą mieli kochający inaczej heheheheh kochający inazej nie potrzebują zniesienia, jak dotąd. Ślubu i tak nie załatwią+++++++++++
    Mało czytelna jest twoja odpowiedź nie jesteś ministrem ochrony heheheh

Natomiast ja wykazałem że aby mieć żonę trzeba być hetero więc połowa panów w sukienkach odpadnie.aż tyle? To i u zakonnic chyba podobnie. Właściwie, to mnie ich odmienność nie obchodzi Przecież jej nie wymodlili Dają dowód na to, że modłami nic tu się nie zaradzi.++++++++++++++
    O kurde a czy zakonnice przysięgają na CELIBAT czyli BAT w CELI ?Nawiązałam również do tej twojej wypowiedzi w poprzednim wątku. Jesteś MEGA PORAŻKA.
  • w temacie Już wkrótce na Niebie wielki znak świętego Krzyża zajaśnieję .

banita53 mija4010 stevn (9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna.

(10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, (11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.

- 2 List Jana 9-11, (Biblia Tysiąclecia).Kto gardzi Matką Boga - Najświętszą, ''Łaski pełną, Błogosławioną'' Niewiastą, nie jest z Boga,ponieważ gardzi ''Owocem żywota Matki - Jezusem'' i jest z szatana i robi tylko ''dobre'' wrażenie uznając siebie za ''uczonego w Piśmie''.
    - ''Czcij matkę swoją'' powiedział Pan Bóg
    A Matkę Boga wymazać, poniżyć i nie czcić? - to jest choroba, którą Pan Jezus nazywa ślepotą duszy, grzechem pychy i piekła.
    Czy i my Katolicy działamy mocą diabła według ciebie, kiedy czcimy Matkę Boga? Czy nie tak oskarżali ''uczeni'' w Piśmie Pana Jezusa? Tak oskarża piekło dzieci Boga, dzieci Niewiasty Jego Matki. Pomyśl nad sobą, bo mądrować to żadna sztuka a wierzyć to wielka ŁASKA...:)
    Zakopałeś ''talent'' i się szczycisz? Nie ma czym. Hej....:)

++++++++++++
    A sio ! Bóg nie ma matki heretyczko.

Jesteś najlepszym przykładem dramatu człowieka. Twoja porażka sięga piekła.
    - Mówisz jak piekło,
    - drwisz jak piekło,
    - plujesz się jak piekło, i nie ma już na tobie, skrawka miejsca nie splutego przez ciebie samego.
    Jesteś MEGA PORAŻKA - okaz sługi piekła.
  • w temacie Już wkrótce na Niebie wielki znak świętego Krzyża zajaśnieję .

stevn (9) Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna.

(10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, (11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów.

- 2 List Jana 9-11, (Biblia Tysiąclecia).Kto gardzi Matką Boga - Najświętszą, ''Łaski pełną, Błogosławioną'' Niewiastą, nie jest z Boga,ponieważ gardzi ''Owocem żywota Matki - Jezusem'' i jest z szatana i robi tylko ''dobre'' wrażenie uznając siebie za ''uczonego w Piśmie''.
    - ''Czcij matkę swoją'' powiedział Pan Bóg
    A Matkę Boga wymazać, poniżyć i nie czcić? - to jest choroba, którą Pan Jezus nazywa ślepotą duszy, grzechem pychy i piekła.
    Czy i my Katolicy działamy mocą diabła według ciebie, kiedy czcimy Matkę Boga? Czy nie tak oskarżali ''uczeni'' w Piśmie Pana Jezusa? Tak oskarża piekło dzieci Boga, dzieci Niewiasty Jego Matki. Pomyśl nad sobą, bo mądrować to żadna sztuka a wierzyć to wielka ŁASKA...:)
    Zakopałeś ''talent'' i się szczycisz? Nie ma czym. Hej....:)

• w temacie DO KATOLIKÓW - Jakim prawem dyktujecie warunki w życiu publicznym Polski?

frankeman mija4010 Takim samym prawem, jakim Ty chciałabyś wprowadzić swoje urojenia w serca wierzących Katolików i ich dzieci.
    I jeszcze coś co mnie rozbawiło...:) Poważnie się uśmiałam z tym Andersenem i mchem...:))))
    Tylko człowiek z buszu, (sorry) nieokrzesany i nieobyty wchodziłby do cudzego domu z leśnym mchem i brudził nim nie swoje mieszkanie...to napastnik a nie przyjaciel, nie masz pojęcia o przyjaźni.
    Zapomniałaś; ''mój dom, moja twierdza'', teraz wreszcie to realne prawo, więc mogłabym zostawić śruta w pośladku napastnika.
    Możesz więc się zamknąć bez obaw.
    Żyjesz w wolnej Polsce, gdzie każdy czci to co kocha, a że większość Polaków kocha Boga i modli się do Niego, bo jesteśmy Katolikami, to możesz jechać do lasu i marzyć o swoich krasnoludkach, nie zadając tak głupich pytań. Hej. Mija, czy to prawda że poddałaś się lobotomii, ale nie dało to żadnego efektu ?
    Może poddaj się raz jeszcze ...Musisz być bardzo styrany i zestarzały, skoro już aż tak strasznie zarosłeś mchem.
    Uważaj na pająki....:) Hej
  • w temacie DO KATOLIKÓW - Jakim prawem dyktujecie warunki w życiu publicznym Polski?

rubiam76 mija4010 Takim samym prawem, jakim Ty chciałabyś wprowadzić swoje urojenia w serca wierzących Katolików i ich dzieci.
    I jeszcze coś co mnie rozbawiło...:) Poważnie się uśmiałam z tym Andersenem i mchem...:))))
    Tylko człowiek z buszu, (sorry) nieokrzesany i nieobyty wchodziłby do cudzego domu z leśnym mchem i brudził nim nie swoje mieszkanie...to napastnik a nie przyjaciel, nie masz pojęcia o przyjaźni.
    Zapomniałaś; ''mój dom, moja twierdza'', teraz wreszcie to realne prawo, więc mogłabym zostawić śruta w pośladku napastnika.
    Możesz więc się zamknąć bez obaw.
    Żyjesz w wolnej Polsce, gdzie każdy czci to co kocha, a że większość Polaków kocha Boga i modli się do Niego, bo jesteśmy Katolikami, to możesz jechać do lasu i marzyć o swoich krasnoludkach, nie zadając tak głupich pytań. Hej. Koleżanka ma problem z metaforą i analogią;)
    Koleżanka wybaczy, ale Jezus posługiwał się głównie... metaforą...
    Proponuję nadrobić zaległości a zrozumie koleżanka słowa Jezusa. Wreszcie:)

Coś tam z wolności i demokracji w świadomości koleżanki świta, bo o twierdzy swojej wspomina.
    To dobry znak:)
    Oddaj więc Pani "cesarzowi co cesarskie, a Bogu co boskie"
    Rozwinę mimo wszystko.
    W imię wolności w naszym kraju, uprzejmie proszę o zabranie Krzyża z ustaw, polityki i życia publicznego i zwrócenie go kościołowi.

Moim domem jest Polska, czytaj z rozumem a nie jak siedzący w bajkach wymyślony skarłowaciały ...do bólu żałosny bo tak karłowaty, albo obrośnięty mchem krasnal.
    Polska z dziada pradziada, pra, pra, pra.... dziada to - Dziedzictwo Pokoleń - dlatego to mój Dom a ja w Nim wraz z Tą wielką Rodziną Polaków dla których Krzyż, Msza Św. - Bóg Trójjedyny to Świętość..
    Tam gdzie pracuje wisi Krzyż, bo pracują Katolicy i taką mają Wolę.
    Tam gdzie mieszkam biją dzwony w Kościołach, bo tam mieszkają Katolicy i taką mają Wolę.
    W moim Domu wisi Krzyż na ścianie, stoi przy drogach, a moja Rodzina prosi Matkę Boga, o opiekę, modlitwę, klękając i robiąc znak Krzyża na swojej piersi przy Jej pięknie zdobionych Kapliczkach.
    Więc życzyć sobie możesz ''gruszek na wierzbie'', ''nasz dom, nasza twierdza''. W swoim domu możesz chodzić po mchu i ziemi, brudzie, a wychodząc nie będziesz przestawiała Naszych drogich tkanych przez Pokolenia Polaków - ''Dróg'',
    Bo My chodzimy po czystym i jasnym blasku, na którym każdy bród widać, a szczególnie naniesiony przez trolli, bo właśnie ''oddajemy to co cesarskie cesarzowi, a co Boże, Bogu''. Hej...trollu...:)