• Masz pomysł? - Zgłoś się do TVP

  W: Hydepark
  TVP poszukuje scenariuszy o tematyce religijnej, a dokładniej na trzy programy, ktore trwać mają nie dłużej jak 25 minut, m.in. o rodzinie, felietony do niedzielnej ewangelii.
  Telewizja Polska po wyborze wygranych w konkursie scenariuszy chce zastrzec sobie do nich wyłączne prawo, ale istnieje możliwość współpracy z telewizją podczas ich tworzenia.
  Czy TVP podąża w dobrym kierunku?
 • Perypetii z Andrzejem Dudą ciąg dalszy…

  W: Polityka
  Wczoraj Prezydent był obecny na Śląsku na spotkaniu z tamtejszymi mieszkańcami. Wśród zgromadzonych znaleźli się również przeciwnicy prezydentury Dudy bezkompromisowo to krzycząc:
  marionetka!
  Po pewnej chwili jeden z młodych mężczyzn chwycił za mikrofon i zadał Głowie Państwa pytanie:
  Co pan proponuje ludziom, którzy wyjechali z kraju? Mówi pan, żeby przyjechali tu z powrotem.
  Oczywiście podczas zadawania pytania, wypowiedzi mężczyzny były zakłócane gwizdami, ale to nie zniechęciło go do kontynuowania:
  Mi jest wstyd, że wygłosił pan podczas wyborów, że zrealizuje pan "to, to, czy to" i pan tego nie realizuje. Mi jest wstyd za to, że muszę ze swojego kraju wyjeżdżać, tylko po to, żeby budować swoją przyszłość dla mojej kobiety, dla mojej dwójki dzieci. Jeżdżę tam autobusem, skończyłem Politechnikę Śląską. Jest mi bardzo przykro, bo chcę zostać w swoim kraju. Chcę zostać w Siemianowicach! Robię na trzy etaty i studiuję!
  .
  Prezydent do słów odniósł się w następujący sposób:
  Zdaję sobie sprawę z tego, że sytuacja w kraju i sytuacja na Śląsku nie jest jeszcze taka, jakbyśmy sobie wszyscy wymarzyli. Ja też bym bardzo chciał, żeby Polska dzisiaj była krajem znacznie lepiej rozwiniętym.
  Jednocześnie zapewnił mężczyznę, że robi wszystko, by podnieść jakość życia Polaków. Elementem, który w ocenie prezydenta może
  przynajmniej rozpocząć ten proces podnoszenia poziomu życia jest program 500 plus.
  Jak argumentował:
  Staramy się kraj zmieniać, staramy się wprowadzać nowe rozwiązania dla przedsiębiorców, staramy się czynić wszystko, aby gospodarka stała się bardziej innowacyjna i aby stała się w związku z tym bardziej wydajna i związku z tym, aby Polacy stopniowo zaczęli zarabiać coraz lepiej. Tak, abyśmy dogonili przynajmniej średnią Unii Europejskiej, czynimy wszystko w tym kierunku i będziemy czynili nadal.
  Na koniec dodał, że rozumie rozgoryczenie Polaków, jednak przypomniał, że poprzedni rząd
  przez osiem lat nie podniósł poziomu życia Polaków, wręcz przeciwnie, w wielu przypadkach ten poziom życia obniżył
  .
  Co sądzicie o dokonaniach PAD?

 • Czarne chmury nad Januszem Korwin-Mikke?

  W: Polityka
  W ubiegłym już tygodniu po raz kolejny zrobiło się głośno kontrowersyjnym polskim europośle. Chodzi bowiem o jego wypowiedź dotycząca kobiet.
  Według Korwin-Mikkego, kobiety powinny wręcz obowiązkowo zarabiać mniej niż mężczyźni. Polityk argumentuje swoje stanowisko w tej sprawie następująco: „są słabsze, mniejsze” i co budzi najwięcej kontrowersji – mniej inteligentne.
  Polak nie musial długo czekać, aby wywolać poruszenie wśród obradujących europosłów. Przeciwko niemu zostanie podjęte dochodzenie (w grę wchodzi grzywna, bądź zawieszenie). Ponadto została utworzona petycja w której podpisujący domagają się odebrania mandatu europosła. Na chwilę obecną zebrano blisko 50 tysięcy podpisów.
  Kontrowersyjna wypowiedź: