• w temacie RADOSNYCH i BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT !

  W: Religia
  Zdrowia, szczęścia, pomyślności w tym jakże szczęśliwym chrześcijańskim święcie życzę nie tylko chrześcijanom ale i pozostałym.
 • w temacie Religia Jest Bardzo Ważna

  W: Religia
  dziadek16 Tak religia jest ważna dla jej wyznawców. Nie jest istotna dla ludzi nie wierzących . Bo wiedza jest bardziej ważna. Bez nauki czytania nie przeczytasz biblii , nie przeczytasz w jakich godzinach odprawiają się msze w Twojej parafii . Kolejna ważna rzecz to zdrowie.
  Więc mówiąc co jest ,,bardzo ważne,, pomyśl.
  Religia jest ważna nie tylko dla jej wyznawców. Czytając to forum można dojść do wniosku że jest też bardzo ważna dla ateistów. I przeciwników. Inaczej by się tak nie angażowali w walkę z Kościołem.
 • w temacie Obozy pracy niewolniczej Betel czyli raj wg. Świadków Jehowy!!!!

  W: Religia
  RadzioRobaczek
  prawdziwaPaniDab
  tyrystor1 A niby dlaczego ma tutaj nie pisać ? Bardzo dobrze, uświadomienie się przyda co poniektórym, pomijam już fakt, że różnej maści oszołomy, sekciarze i pożal się boże ateiści wklejają swe bzdety w dziale chrześcijaństwo ! Miłego dnia :)
  Bo jehowcy, to nie są chrześcijanie.
  jehowcy może i nie-nie wiem nie znam, ale Świadkowie Jehowy są Chrześcijanami udowadniają to życiem, a nie tylko słowem. Bo Świadkiem jehowy jesteś na codzień, a nie tylko w niedzielę czy od święta
  Co to za głupoty? Jak można życiem udowadniać że jest się chrześcijaninem? Bycie chrześcijaninem to kwestia wiary a nie czynów. Żyd, muzułmanin czy ateista może żyć tak samo jak chrześcijanin, też może być dobrym człowiekiem ale to nie czyni go od razu chrześcijaninem. Chrześcijaństwo opiera się na wierzy w boskość Chrystusa. Jeżeli śj tego nie uznają to nie są chrześcijanami.
 • w temacie Zbliża się Wielki Post, czas nawrócenia.

  W: Religia
  polanka3 Twoje odpowiedzi oceniam bardzo negatywnie. Dlaczego wciąż jedno i to samo trujesz, żeby się modlić publicznie.
  Bo Jezus tak robił, po apostołowie tak robili, bo tak jest napisane w Biblii, bo jestem chrześcijaninem. Dlaczego natomiast ty jesteś przeciwna temu co robił Jezus?

  polanka3 Czemu Jezus, gdy się modlił, modlił się w osobności?
  A czemu Jezus modlił się publicznie? Nie można modlić się i publicznie i na osobności? Dlaczego?

  polanka3 Pewnego razu, gdy Jezus wrócił z modlitwy, uczeń powiedział - panie, naucz nas się modlić jako Jan nauczył swoich uczniów.
  I w tej modlitwie, co Jezus nauczał, jest - daj nam chleba na każdy dzień , a nie tak jak się modlimy - daj nam dzisiaj.
  Rozważ analitycznie, które słowa są mądrością - daj nam dzisiaj, czy na każdy dzień.Jezus uczył tak:
  Mat 6:11 Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  Rozważ to analitycznie :)

  polanka3 Myślę, że zaprzedałeś się nauce kapłanów, a Ewangelii używasz jako podpórki.A ja myślę że zaprzedałaś duszę szatanowi i nie uznajesz Biblii.

  I nadal nie odpowiedziałaś na pytanie:
  Dlaczego skoro Jezus modlił się publicznie ty twierdzisz tego nie robić?
  Jeszcze nie znalazłaś odpowiedzi na to pytanie? I nie znajdziesz. Bo jak zaczniesz się nad tym zastanawiać to dojdziesz do wniosku że żyjesz w błędzie, w uporze będziesz w nim tkwić bo jesteś uparta. Nawet kosztem własnego zbawienia.
 • w temacie Dlaczego ŚJ nie obchodzą Świąt Bożego Narodzenia, ani Wielkanocnych ?

  W: Religia
  To logiczne dlaczego śj nie obchodzą tych świąt. Z tego samego powodu co i muzułmanie, żydzi czy wyznawcy Kryszny. Bo to święto Chrześcijańskie.. Nie tylko katolickie ale i obchodzone przez innych chrześcijan. Ktoś kto nie jest chrześcijaninem nie musi obchodzić tego święta. Choć pewnie niejeden śj w te święta do pracy nie pójdzie...
 • w temacie Co daje nam wiara?.

  W: Religia
  Judas emilka40
  Judas, szatan nie ma władzy, ma złą i przewrotną naturę, kusi i namawia człowieka do sprzeciwiania się Bogu, gdyby człowiek mu nie ulegał, byłby szczęśliwy. Emilko Przyjaciółko

  Powiedz mi zgodnie ze swoją wiedzą czy...

  Cytat:
  1 Sm 18,25 Saul odrzekł: ”Powiedzcie Dawidowi, ze król nie zada innej zapłaty, jak stu napletków Filistynów, aby pomścić się na wrogach królewskich”.

  1 Sm 18,26 Gdy słudzy zawiadomili o tym Dawida, wydało mu się dobrym to, ze może
  zostać zięciem króla. Zanim upłynęły wyznaczone dni,

  1 Sm 18,27 powstał Dawid i wyruszył ze swym wojskiem, i zabił dwustu mężczyzn spośród Filistynów. Dawid przyniósł z nich potem napletki w dokładnej liczbie
  królowi, aby stać sie zięciem króla. Wtedy Saul oddał mu córkę swą Mika za
  żonę.


  Aby uzyskać łaskę w oczach Boga (tak jak zrobił osławiony w pismach mąż Dawid. ) wystarczy Mu przynieść 200 pogańskich napletków?

  To akurat nie Bóg żądał napletków tylko król któremu podpadli Filistyni...
 • w temacie Zbliża się Wielki Post, czas nawrócenia.

  W: Religia
  polanka3 W końcu na jakie pytania mam ci odpowiedzieć.Skup się. Jak jakieś słowa nie rozumiesz to pytaj, postaram Ci się wyjaśnić. Pytanie już kilkakrotnie zadawałem ale go nie zrozumiałaś. Może w końcu do ciebie trafi. Rozumiem że niektórzy mają problem z inteligencją więc się nie śpiesz. Przeczytaj kilka razy zanim odpowiesz. Oto pytanie:
  Dlaczego skoro Jezus modlił się publicznie ty twierdzisz tego nie robić?
  Pytanie pomocnicze. Po co Bóg kazał budować świątynie skoro według ciebie nie wolno tam się modlić tylko trzeba to robić w odosobnieniu?

  polanka3 Czy nie umiesz sobie utwierdzić w swojej głowie, że katolik tez może myśleć, niekoniecznie musi ulegać presji klerykom?Przecież jestem katolikiem i myślę. Nigdzie nie cytowałem żadnych słów kleryków. A czy ty możesz zrozumieć że inni mogą myśleć niekoniecznie tak jak tobie jest wygodnie?

  polanka3 Ty nie umiesz nikogo zrozumieć, ty musisz wszystko krytykować, każde słowo, każde zdanie musi być przez ciebie przeanalizowane i wywrócone do góry nogami. Ty się z nikim nie zgadzasz, ty masz o sobie wielkie mniemanie i wszyscy są maluczcy wobec ciebie.Wcale nie. Nie wszyscy są maluczcy względem mnie. Znam ludzi którzy są w pewnych dziedzinach wiedzy dużo ode mnie mądrzejszy. skoro jednak ty nie potrafisz odpowiadać na proste pytania to dlaczego mam cię nie uważać za osobę opóźniona? Jesteś w stanie zrozumieć iż to TY nie rozumiesz innych? Że przyjęłaś sobie pewien punkt widzenia by modlić się w samotności i nic nawet Biblia nie jest w stanie cię przekonać że można też modlić się publicznie tak jak Jezus i apostołowie?

  polanka3 kto zostanie w KK ochrzczony i nie wypisze się z niego, zostaje nadal katolikiem. A z resztą to nie jest takie łatwe wypisać się z KK - takie jest zdanie księdza z diecezji opolskiej.Wypisanie się z KRK nie jest trudne dla normalnej osoby. Mam ci podać krok po kroku jak to zrobić? Tylko po co skoro uważasz się za katoliczkę?

  polanka3 Widzisz, że nawet księża katoliccy potrafią myśleć o prawdziwej wierze.Wiem. Nie rozumiem natomiast po co to napisałaś...
 • w temacie Zbliża się Wielki Post, czas nawrócenia.

  W: Religia
  polanka3 Przeczytaj moją odpowiedź 24 marca - godz. 23:22. Naprawdę, trzeba mieć dużo słabej woli, żeby nie zrozumieć tego. Ochrzcili mnie rodzice w KrK nie pytając niemowlęcia o zdanie ;) Komunia, bierzmowanie - też na to wpływ miała rodzina. Presja rodziny (biskup) i na sakrament małżeństwa podziałała.A więc jesteś katoliczką? Nie potrafisz tego wprost napisać? Boli? Wcześniej pisałaś "Katolicyzm mnie też dotyczy" co nie oznacza iż jesteś katoliczką. Ateiści też nieraz byli ochrzczeni w KRK i śj też. Co nie oznacza iż są teraz katolikami a mimo to "katolicyzm też ich dotyczył".

  polanka3 Powiedz mi teraz, kogo ja oszukuję. Czy zaprzeczysz, że Jezus kazał się modlić na osobności? Czy Jezus nie mówił, żeby się nie modlić na pokaz?Jeszcze raz Ci napiszę. KTO CI BRONI MODLIĆ SIĘ W UKRYCIU? To, że mamy modlić się w ukryciu nie zaprzecza iż możemy też modlić się publicznie tak jak Jezus. Ja modlę się i w domu prywatnie i w kościele publicznie. Jedno nie przeczy drugiemu. W sprawie modlitwy to jestem jak Jezus. Dlaczego potępiasz jego czyny? Już kilka razy zadawałem to pytanie:
  Dlaczego skoro Jezus modlił się publicznie ty twierdzisz tego nie robić? Ile razy trzeba zadawać ci pytanie byś na nie odpowiedziała? to tak jak z tym pytaniem o twoją religię. Nie potrafisz odpowiadać na pytania które w sumie nie są nawet trudne. Zazwyczaj tak robią śj tam są szkolei w tym by unikać odpowiedzi a na pytania reagować zadawaniem innych pytań lub skarżeniem się na księży :)

  polanka3 Rozdrabniasz się, analizujesz przekręcając słowa, uważasz, że masz jedyną rację, brakuje ci tolerancji dla czyjegoś innego zdania - oto postawa prawdziwego katolika, który twierdzi, że ma w sobie głęboką wiarę, a inni są do kitu.Takiego katolika jak ty? :) Jak mam popierać twoje słowa skoro ty nie potrafisz odpowiadać na proste pytania... nie potrafisz uzasadnić swoich wypowiedzi a więc uznaję że się sama z nimi nie zgadzasz tylko powtarzasz to co ci ktoś wmówił i nawet się nad tym nie zastanawiasz. A gzie twierdziłem, że twoja wiara jest do kitu? Przecież ty też tak jak ja jesteś katoliczką :)
 • w temacie Co daje nam wiara?.

  W: Religia
  stilo pierwsze [
  Kłamstwo. Naucza. I w Starym i w Nowym Testamencie.
  Kapłańska 5:5 Będąc tedy winien w jednej rzeczy z tych, wyzna grzech swój; (...) 13  I oczyści go kapłan od grzechu jego, którym zgrzeszył w którejkolwiek z tych rzeczy, a będzie mu odpuszczony; a ostatek będzie kapłanowi, jako przy ofierze śniednej.
  Dz Ap 19:18 Przychodziło też wielu wierzących, wyznając i ujawniając swoje uczynki.

  :)Jak zwykle cytujesz to ci pasuje. Tu masz inny cytat:
  (19) Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia.

  (Ks. Liczb 14:18, Biblia Tysiąclecia)
  To się nazywa odpuszczenie grzechu , wnuki i prawnuki również muszą ponieść ,,sprawiedliwą” karę. To się nazywa miłość Boża. I jak zwykle mieszasz pojęcia, czym innym jest tzw odpuszczenie grzechu a czym innym spowiedź bo nie każda spowiedź musi kończyć się tzw odpuszczeniem grzechu.
  Manipulujesz ludźmi, wstydź się OK. To teraz wyjaśnij jak ten wers co dałeś przeczy temu co napisałem. W tym wersie co podałeś nie ma ani słowa o zakazie spowiedzi czy wyznawaniu grzechów. Ja udowodniłem tylko, że w Biblii jest cytat który mówi wyraźnie iż kapłanowi wyznaje się grzechy i on ma możliwość odpuszczania grzechów. Napisz czym różni się spowiedź od tego co napisałem czyli od wyznawania grzechu i otrzymania odpuszczenia.
 • w temacie Co daje nam wiara?.

  W: Religia
  Arevik Co to jest tradycja, to Ty już dobrze wiesz.
  „I mówił do nich: „Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować.“Ja wiem ale czy ty wiesz co to jest tradycja? Bo widocznie inaczej rozumiemy to pojęcie. Może wyjaśnisz jak Ty to rozumiesz w odniesieniu do spowiedzi. I które przykazanie zabrania się spowiadać... bo chyba jakiś sens ma ten wers co podałeś?

  Arevik Wybacz, ale tego zdania nie rozumiem. Bo z tego co wiem, to KRK spowiedź jest uznawana. Więc sam sobie zaprzeczasz?Oczywiście, że spowiedź w KRK jest uznawana. Mam podkreślić słowa "nie tylko" byś zrozumiał sens zdania? Bo nie tylko KRK uznaje spowiedź.

  Arevik To proszę mi powiedzieć ile osób wyspowiadali apostołowie?A ilość ma jakieś znaczenie? Podawałem wersy z Biblii na potwierdzenie iż spowiadano.

  Arevik Z tego co wiem, to obowiązywała spowiedź powszechna, a grzechy w cichości serca wyznawano Bogu, nie apostołom.Skąd takie rzeczy Ci wiadomo?

  Arevik Może nie wiesz, ale instytucja spowiedzi jako takiej, została wprowadzona do kościoła na początku IV wieku, a spowiedź księdzu na ucho, dopiero w VI wieku.A wcześniej do jakiej części ciała wyznawano grzechy? Dap 19:18...

  Arevik Jak dobrze się przyjrzysz to cały tekst jest umieszczony w cudzysłowiu, co automatycznie oznacza, że nie jest mój. To chyba nie jest takie trudne do zrozumienia?Skoro dajesz czyjś tekst a nie podajesz ani źródła ani autora a tylko swój podpis to beż względu na to czy jest tam cudzysłów czy nie jest to plagiat.