• w temacie KOŚCIÓŁ NIE REAGOWAŁ CHOĆ WIEDZIAŁ ,JAK TO BYWA W MAFII.

  W: Religia
  pintapalec
  ~fulla pintopalcu jak tak dalej będziesz szukać , nagrywać na dysku i pisać o tych brudach upadłych kapłanów to sam w te brudy wpadniesz i będziesz nimi rzygać . A to będzie dopiero początek boleści..
  Znasz to z autopsji ,pan bozia już cię tak pokarał??
  Jeśli chodzi o karę Bożą...ksiądz Zieliński za tragedię w Barcelonie sugeruje, że to jest sprawka Boża jako kara za rozwiązłość. Ksiądz wyraża opinię nie mając świadomości...
  https://wiado(...)502913a
 • w temacie Czy w dzisiejszych czasach słowo "katolik" brzmi dumnie?

  W: Religia
  [cytat kogo=~Radduje][b][/b][cytat kogo=polanka3][cytat kogo=~Radduje]

  Nie pierdziel - pierwszy raz od 89 roku mamy (choć w jednym miesiącu ... ale to coś!) dodatni wynik budżetowy (i to mimo 500+). Mamy najniższe (nigdy nie było niższe) bezrobocie od 91 roku. Pierwszy raz dostaliśmy 500+ na dzieci. Polska się rozwija i przyciąga zagraniczne inwestycje. Ostatnio JP Morgan Sachs (2500 miejsc pracy), Mercedes - to tylko dwie ostatnie. I ciągle przybywają. Obecne na naszym rynku firmy (polskie i zagraniczne) tworzą nowe oddziały na następne tysiące miejsc pracy.

  TAK - nie chcemy stać się beżowi i nie chcemy dać się wynarodowić (i nie damy!). Nie mamy terrorystów islamskich - i możemy się z tego cieszyć. Nie ma u nas zamachów. Jedynym zamachem o którym ciągle gdera UBolska POlszewia, to "zamach" na "demokrację", TK, SN i inne ... a tak naprawdę chodzi im o ich interesy.

  Dobrze mi że żyję w tak "zacofanym" i islamofobicznym, homofobicznym oraz antysemickim kraju. Cieszę się że mogę bezpiecznie z moimi dziećmi wyjść na dwór do parku i kina. Że żaden terrorysta nie chce zabić ani zgwałcić mojej żony czy dzieci. Że mogę podróżować bezpiecznym transportem publicznym.

  Cała POlszewia aż kwiaczała żeby sprowadzać do nas terrorystów. A teraz się to ucięło.

  Tak - Polska jest Katolicka i jestem z tego dumny. [/cytat]

  Czy można być dumnym z katolicyzmu, jeśli ten katolicyzm mnie oszukuje? Nawet biskup Pieronek - katolik, nie jest dumny z tego rządu, nazywa to dyktatem.
  Takie bzdury, które ty tu opowiadasz, są znakiem rozpoznawczym ludzi, którzy nie widzą nic poza swoim nosem, którzy są pozbawieni współczucia, wszelkich dodatnich cech i miłości do bliźniego, bo są zapatrzeni tylko w siebie - czyli aby im było tylko dobrze, a co odczuwa drugi człowiek, to ich nie interesuje. Taka postawa współczesnego człowieka jest nie do zaakceptowania.
  Na dodatek piszesz, że jesteś antysemitą...a przecież twój guru jest rodowitym Żydem ze wschodu...ziejącym nienawiścią do ludzi inaczej myślących - wyraził to w jednym z przemówień sejmowych.
  Czy to zakłamanie przynosi ci dumę?[/cytat]

  Zacznijmy od tego, że napisałaś/napisałeś kilka zdań i w każdym z nich jest albo kłamstwo, albo fałsz, albo przekłamanie:
  - antysemitą nie jestem, ale cieszę się bardzo że żyję w antysemickim kraju. bardzo mi to odpowiada
  - Jezus był Bogiem a nie żydem. Nawet Bibila o tym mówi, że od czasu Jezusa nie ma ani żydów ani greków, są chrześcijanie
  - biskup pieronek dla dużej części katolików nie jest żadnym autorytetem.

  co do współczucia - tak - ani ja, ani większość Polaków nie ma żadnego współczucia dla terrorystów, którzy przyjeżdżają do Europy mordować, gwałcić i wysadzać w powietrze normalnych ludzi. I to mi się w Polsce podoba. Dzięki PIS mamy normalność. Demokracja to rządy większości. Lewactwo nie przejdzie ani teraz ani przez kolejne 4 kadencje. Nie w Polsce.
  Lepiej opuścić zdziczałą, zboczoną, zdegenerowaną unię, niż zgodzić się na plan POlszewików aby wpuścić to 200 000 tzw. "uchodźców"

  Czy większość Polaków się ze mną zgadza? Oczywiście. i to jest piękne. Dzisiejszy sondaż pokazuje że PIS ma więcej poparcia niż cała żałosna opozycja razem wzięta. I to cieszy. to pokazuje że będziemy Polakami. Prawdziwymi Polakami !

  A lewactwo ? niech kwili, niech się wije, niech skowyczy :) ach jak pięknie słuchać tego zawodzenia. To jest bezradność, ze tu - w Polsce - plan zniszczenia narodu i wywołania ataków terrorystycznych nie wyszedł. W każdym lewackim materiale o uchodźcach jest mowa o biednych dzieciach, kobietach i starcach ... a zdjęcia i filmy pokazują 30 letnich byczków, z których część za chwilę albo się wysadzi albo zacznie gwałcić i napastować kobiety, albo zarzynać nożami, albo mordować w zamachach samochodami. A potem ujadanie na Polaków, jacy to oni nie współczujący. Tak - brak Polakom współczucia dla bandytów. Nie jesteśmy Szewdami ani Niemcami. Jesteśmy dumnym narodem Polskim i to się nie zmieni.

  Polska to piękny kraj - piękny i bezpieczny. Każdy kolejny atak przymnaża PISowi wyborców. Każdy normalny Polak wie, że tylko PIS jest gwarantem spokoju i bezpieczeństwa. Kocham ten kraj i dlatego PISowi życzę jak najlepiej.[/cytat]

  To ty nie jesteś jeszcze prawdziwym Polakiem??? To kim ty jesteś???
  Jeśli opuścimy UE, to dostaniemy się pod wpływ Rosjan...a Jarosław już nas do tego przygotowuje dyktatami.
  Ten twój PIS nie potrafi rządzić tak aby Polacy żyli w zgodzie...byli już tacy maluccy, którzy mieli duże poparcie i chyba wiesz do czego to doprowadziło.
  A swoją drogą Kaczyński ogłupił część Polaków, którzy to jego szatańską nienawiść przyjmują jako świętą.
  Polska to ty i ja...a zgoda ją będzie budować.
 • w temacie Czy istnieją dwie prawdy?

  W: Religia
  dziadek16
  ~gosc1
  polanka3 Dziwny i tępy z ciebie człowiek...nic do ciebie dociera...uważasz, że wszystko wiesz najlepiej.
  Współczuję tobie...
  Skąd u ciebie to chamstwo? Prawda tak na ciebie działa? Czy może słowo biblijne? Może egzorcyzmy by ci się przydały? Skoro tak reagujesz na Słowo Boże to coś z tobą nie tak. Jak nie możesz czytać Biblii to nie dziwię się że wypisujesz głupoty i walczysz z Kościołem założonym przez Jezusa.
  Proszę o opinie ..... Co jest mitem..... prawda czy słowo biblijne ...... Pytam dlatego bo myślę że ....egzorcyzmy nie są potrzebne aby wyjaśnić swoje poglądy.......
  Co do koscioła ...... Kościół nie został założony przez Jezusa ...... bo jak głoszą mity.....to człowiek zwany Jezusem ..... głosił swoje poglady i nie korzystał z żadnego kościoła .......
  Całkowicie słuszna uwaga...Jezus głosił swoje poglądy - a jego poglądy były bardziej lewicowe niż prawicowe...KK zawłaszcza słowa Jezusa nie dla wiary, ale dla swojego wygodnego bytu.
  W nauce Jezusa nie było żadnej wzmianki o KK... więc jasne jak słońce, że nie Jezus założył KK.
 • w temacie Czy istnieją dwie prawdy?

  W: Religia
  ~gosc1
  polanka3 Dziwny i tępy z ciebie człowiek...nic do ciebie dociera...uważasz, że wszystko wiesz najlepiej.
  Współczuję tobie...
  Skąd u ciebie to chamstwo? Prawda tak na ciebie działa? Czy może słowo biblijne? Może egzorcyzmy by ci się przydały? Skoro tak reagujesz na Słowo Boże to coś z tobą nie tak. Jak nie możesz czytać Biblii to nie dziwię się że wypisujesz głupoty i walczysz z Kościołem założonym przez Jezusa.
  Miotasz się jak pijany zając w kapuście...nie chcesz znać prawdy, chcesz ją przykryć swoim chamstwem.
 • w temacie Czy istnieją dwie prawdy?

  W: Religia
  Dziwny i tępy z ciebie człowiek...nic do ciebie dociera...uważasz, że wszystko wiesz najlepiej.
  Współczuję tobie...
 • w temacie Czy istnieją dwie prawdy?

  W: Religia
  [cytat kogo=polanka3][cytat kogo=~gosc1]
  Chamstwo u mnie? To chyba dlatego że nie jestem w stanie uwierzyć że można być tak głupim jak ty. Prawdopodobnie kłamiesz w żywe oczy tylko po to by wyprowadzić innych z równowagi. Próbujesz wmawiać ludziom że czarne jest białe a białe jest czarne i masz nadzieję że ludzie ci uwierzą. Masz dziesiątki razy udowadniane że kłamiesz a ty nadal bezmyślnie powtarzasz swoje kłamstwa. Prawdopodobnie jesteś tak opóźniona że to dla ciebie za mało więc jeszcze raz ci wytłumaczę w którym miejscu łżesz. Po pierwsze w Biblii nie ma numeracji przykazań. Każda religia sama sobie ustala numery przykazań. Drugie przykazanie u większości chrześcijan to "Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno." Tak jest ono napisane w Katechizmie. Katechizm to nie jest przepisana słowo w słowo Biblia. W Biblii to przykazanie brzmi: "Księga Wyjścia 20:7 Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno." Oznacza to to samo w Biblii co w Katechizmie tylko jest napisane innymi słowami. Innymi nie oznacza iż zostało usunięte. Ty bełkoczesz o pierwszym przykazaniu które według twoich słów brzmi: "nie będziesz sobie czynił Bogów ludzką ręką". To przykazanie jest napisane w Katechizmie następująco: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną." a w Biblii brzmi ono: "Księga Wyjścia 20:3 Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 4 Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6 a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich." To przykazanie zarówno z Katechizmu jak i z Biblii oznacza to samo. Można sobie zrobić zdjęcie np do dowodu, czy nakręcić film z wakacji ale nie wolno robić postaci którym oddaje się boską cześć. I nie kłam już że tego nie ma w Biblii czy Katechizmie bo zostało usunięte przez Kościół bo to kłamstwo! Myślisz że kłamstwo powtarzane tysiąc razy stanie się prawdą? Kogo chcesz oszukać? Mamy XXI wiek każdy może sprawdzić czy to co napisałem jest prawdą i każdy może się przekonać że robisz z nich głupców wmawiając im kłamstwa. Nie oszukasz ludzi, oszukujesz sama siebie.[/cytat]

  "... Od momentu nadania dekalogu pod górą Synaj do dziś, treść przykazań wciąż obowiązuje w niezmienionej formie. Takie stanowisko przedstawia Słowo Boże w całej swojej treści. Jezus, apostołowie i pierwsi chrześcijanie przestrzegali tych samych przykazań nadanych na Synaju.

  Od ok. IV po Chr. nastąpiły pewne zmiany. Część chrześcijan święciła niedziele w miejsce soboty i zaczęła czcić obrazy i rzeźby. Potem praktyki te przejęła większość chrześcijan. Powodów tych wydarzeń można doszukiwać się w decyzji Konstantyna Wielkiego, oraz w próbach odizolowania się chrześcijan od żydów, np. ze względu na prześladowania.

  I tak w większości kościołów został zaakceptowana zmieniona wersja dekalogu, która dzisiaj nazywana jest również "dekalogiem katechizmowym" lub "przykazaniami katechizmowymi".

  Zmiany te dotyczą:

  drugiego przykazania dotyczącego zakazu kultu obrazów i rzeź (wizerunków), które w wersji katechizmowej zostało usunięte.
  czwartego przykazania (biblijnego), które w wersji katechizmowej występuje pod numerem trzecim, ze względu na usunięcie drugiego przykazania. Jego treść z świecenia dnia sobotniego (szabatu), została zmieniona na świecenia "dnia świętego".
  przykazań 5 - 9 (biblijnych) - które w wersji katechizmowej mają zmniejszoną numerację o 1 ze względu na usunięcie przykazania drugiego (biblijnego).
  dziesiątego przykazania, które zostało rozdzielona na dwa oddzielne, aby wypełnić lukę w liczbie przykazań, powstałą przez usunięcie drugiego przykazania. Dlatego w wersji katechizmowej dzies[/cytat]

  Dlatego w wersji katechizmowej dziesiąte przykazanie brzmi dziwnie, "ani żadnej rzeczy, która jego jest", i nie może być rozpatrywane oddzielnie od dziewiątego, gdyż wtedy traci sens.

  Ważne w tym wszystkim jest to, iż zmiany te powstały w wyniku praktykowania przez ludzi pewnych zwyczajów (niebiblijnych), a nie w wyniku poznania właściwego stanowiska biblii co do dekalogu. Więc zmieniona wersja dekalogu (katechizmowa) znajduje potwierdzenie jedynie w zasadach wiary większości kościołów, a w stosunku do Słowa Bożego - biblii pozostaje sprzeczna.

  Ważniejsze daty:
  - IV - VIII w po Chr. - niedziela staje się powszechnym dniem odpoczynku w kościele powszechnym (por. "Nauka Boży Dekalog", ks. W. Zaleski, s.201)
  - 1441 r. - na Soborze Florenckim wydany został zakaz święcenia soboty
  - od IV w. po Chr. - w kościele powszechnym rozpoczyna się kult wizerunków (por. "Nauka Boży Dekalog", ks. W. Zaleski, s.103)..."

 • w temacie Czy istnieją dwie prawdy?

  W: Religia
  ~gosc1
  Chamstwo u mnie? To chyba dlatego że nie jestem w stanie uwierzyć że można być tak głupim jak ty. Prawdopodobnie kłamiesz w żywe oczy tylko po to by wyprowadzić innych z równowagi. Próbujesz wmawiać ludziom że czarne jest białe a białe jest czarne i masz nadzieję że ludzie ci uwierzą. Masz dziesiątki razy udowadniane że kłamiesz a ty nadal bezmyślnie powtarzasz swoje kłamstwa. Prawdopodobnie jesteś tak opóźniona że to dla ciebie za mało więc jeszcze raz ci wytłumaczę w którym miejscu łżesz. Po pierwsze w Biblii nie ma numeracji przykazań. Każda religia sama sobie ustala numery przykazań. Drugie przykazanie u większości chrześcijan to "Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno." Tak jest ono napisane w Katechizmie. Katechizm to nie jest przepisana słowo w słowo Biblia. W Biblii to przykazanie brzmi: "Księga Wyjścia 20:7 Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno." Oznacza to to samo w Biblii co w Katechizmie tylko jest napisane innymi słowami. Innymi nie oznacza iż zostało usunięte. Ty bełkoczesz o pierwszym przykazaniu które według twoich słów brzmi: "nie będziesz sobie czynił Bogów ludzką ręką". To przykazanie jest napisane w Katechizmie następująco: "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną." a w Biblii brzmi ono: "Księga Wyjścia 20:3 Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. 4 Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6 a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich." To przykazanie zarówno z Katechizmu jak i z Biblii oznacza to samo. Można sobie zrobić zdjęcie np do dowodu, czy nakręcić film z wakacji ale nie wolno robić postaci którym oddaje się boską cześć. I nie kłam już że tego nie ma w Biblii czy Katechizmie bo zostało usunięte przez Kościół bo to kłamstwo! Myślisz że kłamstwo powtarzane tysiąc razy stanie się prawdą? Kogo chcesz oszukać? Mamy XXI wiek każdy może sprawdzić czy to co napisałem jest prawdą i każdy może się przekonać że robisz z nich głupców wmawiając im kłamstwa. Nie oszukasz ludzi, oszukujesz sama siebie."... Od momentu nadania dekalogu pod górą Synaj do dziś, treść przykazań wciąż obowiązuje w niezmienionej formie. Takie stanowisko przedstawia Słowo Boże w całej swojej treści. Jezus, apostołowie i pierwsi chrześcijanie przestrzegali tych samych przykazań nadanych na Synaju.

  Od ok. IV po Chr. nastąpiły pewne zmiany. Część chrześcijan święciła niedziele w miejsce soboty i zaczęła czcić obrazy i rzeźby. Potem praktyki te przejęła większość chrześcijan. Powodów tych wydarzeń można doszukiwać się w decyzji Konstantyna Wielkiego, oraz w próbach odizolowania się chrześcijan od żydów, np. ze względu na prześladowania.

  I tak w większości kościołów został zaakceptowana zmieniona wersja dekalogu, która dzisiaj nazywana jest również "dekalogiem katechizmowym" lub "przykazaniami katechizmowymi".

  Zmiany te dotyczą:

  drugiego przykazania dotyczącego zakazu kultu obrazów i rzeź (wizerunków), które w wersji katechizmowej zostało usunięte.
  czwartego przykazania (biblijnego), które w wersji katechizmowej występuje pod numerem trzecim, ze względu na usunięcie drugiego przykazania. Jego treść z świecenia dnia sobotniego (szabatu), została zmieniona na świecenia "dnia świętego".
  przykazań 5 - 9 (biblijnych) - które w wersji katechizmowej mają zmniejszoną numerację o 1 ze względu na usunięcie przykazania drugiego (biblijnego).
  dziesiątego przykazania, które zostało rozdzielona na dwa oddzielne, aby wypełnić lukę w liczbie przykazań, powstałą przez usunięcie drugiego przykazania. Dlatego w wersji katechizmowej dzies
 • w temacie Czy w dzisiejszych czasach słowo "katolik" brzmi dumnie?

  W: Religia
  ~Radduje

  Nie pierdziel - pierwszy raz od 89 roku mamy (choć w jednym miesiącu ... ale to coś!) dodatni wynik budżetowy (i to mimo 500+). Mamy najniższe (nigdy nie było niższe) bezrobocie od 91 roku. Pierwszy raz dostaliśmy 500+ na dzieci. Polska się rozwija i przyciąga zagraniczne inwestycje. Ostatnio JP Morgan Sachs (2500 miejsc pracy), Mercedes - to tylko dwie ostatnie. I ciągle przybywają. Obecne na naszym rynku firmy (polskie i zagraniczne) tworzą nowe oddziały na następne tysiące miejsc pracy.

  TAK - nie chcemy stać się beżowi i nie chcemy dać się wynarodowić (i nie damy!). Nie mamy terrorystów islamskich - i możemy się z tego cieszyć. Nie ma u nas zamachów. Jedynym zamachem o którym ciągle gdera UBolska POlszewia, to "zamach" na "demokrację", TK, SN i inne ... a tak naprawdę chodzi im o ich interesy.

  Dobrze mi że żyję w tak "zacofanym" i islamofobicznym, homofobicznym oraz antysemickim kraju. Cieszę się że mogę bezpiecznie z moimi dziećmi wyjść na dwór do parku i kina. Że żaden terrorysta nie chce zabić ani zgwałcić mojej żony czy dzieci. Że mogę podróżować bezpiecznym transportem publicznym.

  Cała POlszewia aż kwiaczała żeby sprowadzać do nas terrorystów. A teraz się to ucięło.

  Tak - Polska jest Katolicka i jestem z tego dumny. Czy można być dumnym z katolicyzmu, jeśli ten katolicyzm mnie oszukuje? Nawet biskup Pieronek - katolik, nie jest dumny z tego rządu, nazywa to dyktatem.
  Takie bzdury, które ty tu opowiadasz, są znakiem rozpoznawczym ludzi, którzy nie widzą nic poza swoim nosem, którzy są pozbawieni współczucia, wszelkich dodatnich cech i miłości do bliźniego, bo są zapatrzeni tylko w siebie - czyli aby im było tylko dobrze, a co odczuwa drugi człowiek, to ich nie interesuje. Taka postawa współczesnego człowieka jest nie do zaakceptowania.
  Na dodatek piszesz, że jesteś antysemitą...a przecież twój guru jest rodowitym Żydem ze wschodu...ziejącym nienawiścią do ludzi inaczej myślących - wyraził to w jednym z przemówień sejmowych.
  Czy to zakłamanie przynosi ci dumę?
 • w temacie Czy w dzisiejszych czasach słowo "katolik" brzmi dumnie?

  W: Religia
  ~Raddujcie Judas ~Polska Judas ~Polska Kajetana Uczynki miłosierdzia względem ciała:

  Głodnych nakarmić.
  Spragnionych napoić.
  Nagich przyodziać.
  Podróżnych w dom przyjąć.
  Więźniów pocieszać.
  Chorych nawiedzać.
  Umarłych pogrzebać

  To tak odnośnie uchodźców ;-)Kobieto - Cały czas potwierdzasz słowa Korwina o was...Miał rację. 100 procentową.

  Emigrant nie jest nagi, spragniony , goły, słaby, umierający...
  Emigrant jest doskonale ubrany, wypasiony, w ręku telefon kom., silny... !
  Tak więc komu mamy pomagać ???
  Przecież sama napisałaś komu...

  Łatwo...Naprawdę łatwo matolstwo zniszczyć ich własną bronią...:)Podobnie jak żydom ze złotymi plombami idącymi na śmierć w krematoriach, przecie byli bogaci, nażarci i odziani..więc w jakim celu im pomagać?No Judas...błysnołeś...
  Polacy pomagali żydom...wielokrotnie narażali swoje życie...
  Co dostali po wojnie ???
  Kulkę w łeb od NKWD ...większość icki...
  Co mamy dziś ???
  Tysiące roszczeń od nich , mimo że to nie my rozpętaliśmy wojnę...
  Afery...w prawie każdej nazwisko żydowskie...
  No warto było im pomagać...Wiem że pomagali...nieliczni jak na populację katolików, reszta Polaków milczała lub brała aktywny udział w rabunkach i dewastacji pożydowskich domów, mimo to żarliwie modlili się co niedziela w kościołach błagając o miłosierdzie wyłącznie w stosunku do ich samych.

  Nie ma być z czego dumnym w tym wypadku.Za to teraz chłopaki się "odwdzięczyły" chrześcijanom forsując za grube miliardy politykę multi-kulti oraz ubeżowianie i wynadodowianie Europy. Tak aby już żaden naród oprócz jednego, nie mógł być normalnym narodem.

  Na szczęście - dzięki Polsce to się nie uda. Tak! My pozostaniemy Polakami, bo tacy jesteśmy. Polska nawet jeśli tylko z nazwy będzie katolicka, to pozostanie ksenofobiczna, antyislamska, antysemicka i zamknięta na "nowości". Ale pozostanie bezpieczna i normalna. I za to dziękujemy PISowi, bo jaki by nie był, to jest strażnikiem normalności. A po tym co się wyprawia na zachodzie (od kilku dni codziennie zamach) - to Polacy jeszcze z 4 kadencje będą głosowali na PIS (a potem już nie będzie żadnej opozycji), bo wiedzą, że tylko PIS gwarantuje normalność i bezpieczeństwo. I o to właśnie chodzi. Jesteśmy dumni że jesteśmy Polakami.Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami...ale PIS na tę dumę nie zasługuje, bo ośmiesza Polaków na całym świecie.
  PIS - owcy nie potrafią rządzić krajem tak aby panowała zgoda - sieją nienawiść...a główne źródło tej nienawiści to mały człowieczek z rozbuchaną jaźnią...
 • w temacie Czy w dzisiejszych czasach słowo "katolik" brzmi dumnie?

  W: Religia
  ~Pani Dąb][cytat kogo=Kajetana Uczynki miłosierdzia względem ciała:

  Głodnych nakarmić.
  Spragnionych napoić.
  Nagich przyodziać.
  Podróżnych w dom przyjąć.
  Więźniów pocieszać.
  Chorych nawiedzać.
  Umarłych pogrzebać

  To tak odnośnie uchodźców ;-)[/cyta

  Tak ?

  A co kiedy ten " spragniony " zabiera tobie dom ?
  Wbija tobie nóż w plecy ?

  Jak rozróżnisz uchodźcę < dobrego> od < złego> ? Pani Dąb / BÓGI Pani Dąb nie jest w stanie rozróżnić? Coś się poprzekręcało u Pani Dąb?