prowincjusz2
Poziom 21
 • w temacie Marek Migalski obraża Polaków!

  W: Hydepark
  gość Niestety ma rację.A obraził chyba tylko Wolakow.
  Francuzi mają u siebie miliony islamistów a się nie boją, co udowodnili w wyborach prezydenckich - bohaterscy pisowcy boją się kilku tysięcy.
 • w temacie Dlaczego pisowcy zakładają tematy i piszą z szaraka?

  W: Polityka
  GorolspozaTatyr Masz jakiś tajny program w swoim kompie,
  za pomocą którego otrzymujesz informację,
  że taki to a taki temat napisany z gościa,
  jest PiSiora autorstwa?


  Jak myślisz Góralu, czy to peowiec zakłada temat np. o tym że PO to partia SS-mańska?
  Być może dla Ciebie to zbyt trudne do rozszyfrowania ale to już Twój problem.
 • w temacie Dlaczego pisowcy zakładają tematy i piszą z szaraka?

  W: Polityka
  troot65 Ta prawda dotyczy też drugiej strony i nie tylko. Co jak co ale kretynów w każdym kręgu jest dostatek a zwłaszcza w tych politycznych. Tak że niema co tego tematu generalizować
  Znasz po drugiej stronie jakiegoś Wojtka co zakłada codziennie po 10 tematów, każdy podpisany inaczej?
 • w temacie EUTANAZJA PO PISOWSKU

  W: Polityka
  sznoldyn jestem po operacji serca... stosuję tańsze zamienniki, nie widzę różnic w działaniu.Gdybym jednak zakodowane miał, że jak hamburger to tylko z McD. to pewnie nigdy w życiu nie zjadł bym innego :) (efekt placebo - który z resztą, także jest badany przy wprowadzaniu leku na rynek). Proszę sobie sprawdzić w opisie leku (też dostępne w sieci) - we wszystkich trzech przypadkach jest taka sama substancja czynna... albo inaczej - wezmy taką witaminę C, albo paracetamol - te występują pod różnymi nazwami, u różnych producentów... Żaden z wyznawców dowolnej partii - jak dotąd nie wnosił, że tańsza witamina C działa inaczej niż droższa. Biochemia naszych organizmów to nie - polityka... Nie mniej - mając na uwadze - wspomniany efekt placebo - może być tak, że dla niektórych osób - brytyjski specyfik, będzie działał inaczej... No cóż, w takim wypadku - należy trzymać się tego za ponad tysiąc złotych, a ten za 3 z haczykiem... zostawić dla tych, których nie stać na droższy... By the way - w angielskojęzycznej wiki można przeczytać o "oryginalnym" Valcyte (z Roche, który posiada patent na valganciclovir)... Prowincjusz był łaskaw wspomnieć też o Caglar - podczas gdy ten już jest "zamiennikiem"... Na serio w sieci można strasznie dużo znalezć, nie trza powtarzać plotek - po raz pierwszy tak głośno - info. o "skandalicznym" ruchu władzy w tej sprawie podała tvn24... Można lubić lub nie lubić tefałenu - ale nie można nazwać tej stacji - obiektywną, podobnie jak nikt o zdrowych zmysłach nie nazwie tefałpe - telewizją obiektywną. Opisałem - co znalazłem w sieci, bo strasznie mnie zaintrygowało, że lek za 3 z haczykiem - nagle kosztuje "grubego" tysiaka... Okazało się co się okazało... i tyle... po to chyba mamy dostęp do sieci, żeby prócz rozmówek - od czasu do czasu - informacje weryfikować... Tą akurat - zweryfikować było łatwo - Prowincjusz nie kłamał... tylko - dramatyzował... no i zapomniał dodać info o innym tanim - zamienniku.
  Guest sznoldyn ...ta sama substancja czynna jest w innym kosztującym 3,20 leku o nazwie Valhit... tak sobie sprawdziłem... bo mnie zainteresowało... Innymi słowy - teraz refundowany jest inny, taki sam, ale z innej (tym razem brytyjskiej) firmy... Ceny kolejno - Szwajcarskiego i Niemieckiego specyfiku - są takie (po ryczałcie) jakie podaleś... Kurcze uwielbiam internet - nawet takie coś... mogę sprawdzić... czad! ... Nie ma takich samych leków, zamienniki zawsze działają odrobinę inaczej, bo w innym przypadku firmy farmaceutyczne skakałyby sobie do oczu za kopiowanie ich rozwiązań ...
  O tym w internecie nie było, czy na partyjnej nasiadówce zapomnieli powiadomić ? :P
  Jak młody gniewny bojówkarz będzie w wieku autora to zamiast młody gniewny będzie stary wq... , ale wiedza w temacie będzie na poziomie umożliwiającym dyskusję ...
  Sprawdź ceny wszystkich tych zamienników. Większość z nich jest rzeczywiście dużo tańsza ale i tak bez refundacji niedostępna dla wielu chorych żyjących z groszowych rent. To nie jest symboliczne trzy zł, a kilkadziesiąt lub sto kilkadziesiąt zł za opakowanie.
  Tak naprawdę wygląda ta "dobra zmiana".
 • w temacie Putin wyśmiewa rząd Kaczystów

  W: Polityka
  ~gość]inka111 Air842 zbigniew1933 Air842 zbigniew1933 Air842 zbigniew1933 [cytat kogo=GorolspozaTatyr Gdyby KGBista w sposób pochlebny
  o polskim rządzie się wypowiada,
  to każdemu przyzwoitemu człowiekowi w głowie
  czerwona lampka powinna się zapalać.
  Złe zdanie z ust takiego indywiduum,
  to dobra oznaka.Słyszałeś "złe zdania" z ust Putina nieszczęśniku?

  Toć on wychwala pod niebiosa rząd PiSu za zablokowanie energii odnawialnej w Polsce, jednocześnie żałuje że to nie jego pomysł.
  [/cytat


  Nie udawaj! .. sam dobrze wiesz ,ze ta pochwala to ironia ,i zle zdanie o polskim rzadzie . Przerazajace jest to ,ze w takiej samej tonacji wypowiadaja sie .. politycy wszystkich krajow. Smieja sie z Polski 27:1 jest tego dowodem.

  a swoja droga fajna prase czytaasz ,fajne nowinki dodajesz--- bez Twojej dociekliwosci wiele by mi umknelo )Myślisz że Putina szczerze nie cieszy ustawa blokująca w Polsce dostęp do źródeł energii odnawialnej?
  To ,ze pan Putin sie smieje to mnie cieszy ,ale ja sie ,nie smieje bo nie jestem pajacem do przytakiwania
  Wiele nieprzychylnych opini czytalam Wiatraki energetyczne sa zagrozeniem dla Flory i Fauny ,,,sa bardzo glosne . i z tego powodu jest wiele protestow nie twierdze ,ze to zly pomysl ale twierdze ,ze wymagaja jeszcze duzo poprawek . Wiatraki są zagrożeniem wyłącznie w ciemnogrodzie, przynajmniej żaden inny kraj nie stwierdza śmiertelnych zagrożeń związanych z wiatrakami.

  Polski rząd uprawia tzw. donkiszoterię walcząc z wiatrakami.

  Winniśmy zwrócić się z tym pytaniem do mieszkańców Katowic i Krakowa co wolą...zdrowy smog z polskiego węgla czy zagrożoną w niepojęty sposób florę przez wiatraki przy drodze?http://nowa-stepnica.x25.pl/2011/11/23/czesi-nie-chca-elektrowni-wiatrowych/znam temat wiatrakow ..bo mam kumpla ,.ktory mieszka niedaleko wiatrakow .
  Temat jest bardzo interesujacy , szczegolnie tam gdzie nie ma mozliwosci przeciagnc energii tam gdzie zanieczyszczenie srodowiska jest duze ......jak zwykle czytasz co drugie zdanie i nie zrozumiales co napisalam . Wiatraki wymagaja wielu poprawek bo w takiej formie sa zagrozeniem i nie tylko dla ciemnogrodu ale i dla Ciebie
  Przez wiatraki ginie wiele ptakow ... zagluszana jest " cisza i ptaki traca orientacje
  No patrz. Na to wpadli tylko mądrzy Polacy . Reszta obstawiona jest wiatrakami wzdłuż i wszerz. Ciekawe:)

  i to jest argument obstaw się wiatrakami bo wszyscy się obstawili ciekawe a jak wszyscy stawiali by klocka w portki to oczywiście też chodzisz z bombą w portkachDobre wzorce leży przejmować i od wrogów. W Polsce stawia się za to najwięcej pomników na świecie. Tylko Korea Płn próbuje nas dogonić.

 • w temacie Paradoks każdego lelum polelum, czyli lewaka?

  W: Polityka
  DO AUTORA/KI.
  Zanim założysz kolejny bzdurny temat o lewakach zapoznaj się z definicją słowa LEWAK.
  W ten sposób popisujesz się tylko swoją ignorancją i nieuctwem. WSTYD, jeżeli wiesz co to słowo znaczy.
 • w temacie Czy fanatycy z PiS przeproszą Wałesę

  W: Hydepark
  tom100 ~Edek PinPong Skoro Wałęsa był Agentem jak chce Kaczyński to po co mieli by Wałęsę , SB podsłuchiwać , szpiegować go gdzie chodzi , czytać jego korespondencję . Bo sam Wałęsa w tamtych czasach często mówił że listy do niego docierały rozklejone . Nawet SB kupiło sąsiednią parcelę obok Polanki na której mieszkał Wałęsa i tam go za pomocą aparatury podsłuchiwali i obserwowali kto go odwiedza i gdzie wychodzi . No czy tak wywiad robi ze swoim agentem . ?Wałęsa gdyby nie był agentem ,- to komuniści by go zabili.- wiedzą to wszyscy. - Komuniści nie cackali się z niepokornymi.
  Więc dlaczego żyje Macierewicz i inni niepokorni. Też byli agentami?
  Puknij się w łeb.
 • w temacie MY NARÓD PIS- CHCEMY ZAMIANY KONSTYTUCJI !!!

  W: Hydepark
  ~gość buc1 madox66 Chyba jednak PISowi nie uda sie zmienić Konstytucję gdyż nawet Kukiz jest temu przeciwny.A Duda...kolejny raz pokazał że jest prezydentem Wolakow i kukiełka Prezesa,"Ucho Prezesa"pokazuje go wyjątkowo trafnie.Wiesz, patrząc na determinację pisowców do objęcia władzy, we wszystkich sektorach gospodarczych, to jestem skłonny pomyśleć, że każdą konstytucję obejdą. Już to zrobili, teraz chcą to uporządkować prawnie.

  Z poważaniemPisanie głupot domeną lewactwa, napisz konkretnie gdzie Konstytucja została złamana, artykuł bo powielanie takiej głupoty bez podania konkretów to domena obłąkanych odsuniętych od koryta tylko, że nic z tego nie wynika.
  Łamanie Konstytucji przez PiS zostało obszernie uargumentowane przez prawników w poza reżimowych mediach. Tylko ktoś nie wychodzący poza kura- i Rydzyk-media o tym nie wie.
  Taki nie wie też, że lewactwo to PiS anie ci co są mu przeciwni.
 • w temacie 2005-2007 jakie były

  W: Polityka
  ~gość [image]0006JUKD2XJUNRU2[/image]ędzona gospodarka dostarczała środków do marnotrawienia


  PiS przejął rządy po SLD wraz z 9 mld nadwyżki budżetowej, pozostawił pustą kasę z budżetem wymagającym natychmiastowej modernizacji.. W tym czasie ceny ropy na giełdach spadły o 55% co przełożyło się na 20-to % spadek cen w Polsce. W pierwszym roku PiS realizował program opracowany prze poprzedników zaś rozpędzona gospodarka dostarczała środków do marnotrawienia. Nie podjęto żadnych działań wzmacniających gospodarkę bo PiS, podobnie jak teraz, skoncentrowany był na populistycznych działaniach mających zapewnić poparcie w następnych wyborach.