• Polski rząd wyciąga ręce po kase, ale od siebie nic nie daje !

  W: Polityka
  "Wiceminister spraw zagranicznych pytany, czy Polska będzie gotowa zablokować porozumienie w sprawie nowego budżetu, jeśli Bruksela będzie naciskać na polski rząd ws. uchodźców, odpowiedział, że Polska nie zgodzi się na niekorzystne rozwiązania budżetowe dyktowane "politycznymi emocjami jednej czy drugiej stolicy".' cytat - Rząd Polski po kase wyciąga ręce , ale coś od siebie dla innych dać to niestety ale chowa głowe w piasek. I taki kraj jest godny zaufanioa , czy będfzie miał powazanie u innych na pewno nie - zresztą na własne oczy widzimy jak rząd Polski jest obecnie traktowany - jak piąte koło przy wozie !

 • Ponownie posłowie PISu obronili beznadziejnego ministra.

  W: Polityka
  "To obóz rządzący chciałby, żeby Antoni Macierewicz został odwołany, a wielu polityków opozycji życzyłoby sobie, żeby ktoś, kto dostarcza tylu skandali jak najdłużej pozostał ministrem obrony narodowej" - powiedział w środę w Sejmie Tomasz Siemoniak z PO. Dodał, że Antoni Macierewicz jest jedynym ministrem obrony, który nie został zaproszony do Pentagonu." cyt. W Sejmie debata dotycząca wniosku PO o wotum nieufności dla szefa MON. stał się widowiskiem. Posłowie PISu wraz z premier zmieniali tematy i zamiast mówić n.t. Macierewicza stwarzali sobie inne tematy - ale cóż mozna od takich wymagać jedynie wyusłać do szkoły.Wiaomone było,ze przewaga ilościowa głosów PIS obnroni rujnującego polskie wojsko ministra, pomimo ze cała opozycja głosowała za odejciem nieudacznika.

 • Burzliwy spór o KRS.

  W: Polityka
  Podczas debaty w sejmowej komisji sprawiedliwości, której przewodniczy komunistyczny prokurator pani "Krystyna Pawłowicz (PiS) powiedziała, że "środowisko sędziowskie wymaga odzyskania dla demokracji. Państwo powinniście - jak w Korei - przejść reedukację w obozach uczących demokracji" - powiedziała, zwracając się do krytyków zapisów noweli."- więc teraz widzimy czym jest komisja pani od sałatek umiłowała reżim jaki jest w Korei ( byc może wybiera się tam ), a gdyby mogła to niewygodnych obywateli Polski wysłała by do obozu - takich mamy posłów idiotów !

 • Festiwal w dwóch Opolach ?

  W: Polityka
  "Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, poinformował, że Miasto Opole, które jest właścicielem praw do marki Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, wypowiada TVP umowę dotyczącą organizacji tegorocznej edycji imprezy" cyt. Natomiast pan Kurski zapowiedział, ze tzw. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście czyli Opole bis. Ale cóż Opole jest tylko jedno chyba ze Kurski zorganizuje Festiwal w .....Opolu Lubelskim ale to już inne Opole i ranga też znacznie inna. Na pewno ogladalność w Opolu opolskim będzie nie taka jak w innym, a i wykonawcy o kilkanaście stopni na wyższym poziomie aniżeli na festiwalu Kurskiego..
 • 500 + czy aktywna rodzina ?

  W: Polityka
  "Lider Nowoczesnej zapowiedział program wsparcia dla rodzin "Aktywna rodzina", który zakłada "radykalną obniżkę podatków na każde dziecko, zaczynając od pierwszego". Dodał, że ten program miałby zastąpić program Rodzina 500 Plus. Jak mówił, każdy kto ma dziecko zapłaci niższy podatek. "To trzy tysiące złotych rocznie pozostawione w naszej kieszeni na pierwsze i każde kolejne dziecko. Czyli zapłacimy z jednym dzieckiem o trzy tysiące złotych mniej podatków, z dwójką - o sześć tysięcy, z trójką - o dziewięć tysięcy" - dodał. "cyt. Czy jest to lepsze rozwiązanie dla rodziny ?Czy nie będzie takiego oszukaństwa z wystawianiem zanizonych zarobków ? Czy rodziny potrzebujące pomocy lepiej na tym skorzystają ? Pytań byłoby wiele i na pewno warto nad tym zastanowić się. Gdyby wszystkim partom na tym zależało wówczas wspólnie mogliby przedystutować taką propozycje ale niestety w Polsce jest to niemożliwe.

 • C.D. morderstwa w komisariacie policji.

  W: Polityka
  "Szef MSWiA oraz komendant główny policji powołali i skierowali do Wrocławia specjalny zespół kontrolny. To efekt nowych ustaleń ws. śmierci na komisariacie 25-letniego Igora S. Jak się okazuje, mężczyzna był na komisariacie kilkukrotnie rażony paralizatorem przez policjanta, mimo iż był zakuty w kajdanki. Sprawie przygląda się również Rzecznik Praw Obywatelskich.+ cytat Pod silnymi naciskami mediów oraz PO nareśce rusza śledztwo w sprawie zamordowania przez policjantów 25 letniego Igora w komisariacie policji we Wrocławiu Stare Miasto. Wiceminister Zieliński obiecuje dogłębne wyjaśnienie sprawy. Miejmy nadzieje ze prezydent Duda nie zdązy ułaskawić tych policjantów - morderców.
 • Jakie tegoroczne lato ?

  W: Turystyka
  Synoptycy przewidują,że tegoroczne lato ma byc znacznie chłodniejsze od poprzednich lat zwłaszcza nad morzem. Precyzyjnie nie można przewidzieć, jak dokładnie będą wyglądać najbliższe wakacje. Synoptycy wskazują jednak na dwa aspekty. Przede wszystkim - nawet przy napływie ciepłego powietrza nad całą Polskę, na Wybrzeżu będzie zdecydowanie chłodniej. Woda w Zatoce Gdańskiej jest teraz dwa razy chłodniejsza niż w maju zeszłego roku.A jak będzie w rzeczywistości ?[image]0006LBJTAJSGW8EB[/image]
  [image]0006LBJU6SH1N89J[/image]
 • Mordercy w mundurach policyjnych.

  W: Polityka
  Własnie oglądałem program o zamordowaniu na komisariacie policji Wrocław Stare Miasto 25 letka. Rok temu to wydarzyło się i nadal nikt nie ponosi konsekwencji , dlaczego to morderstwo jest ukrywane ? Są nagrania z monitoringów i wszystko jest doskonale widoczne są swiadkowie a policja wszystko chce pozamiatać pod dywan, W tej sprawie Ziobro jakoś dziwnie milczy - ciekawe ?http://www.tv(...)47.html
 • .Kongres Prawników Polskich

  W: Polityka
  "Prezes Sądu Najwyższego: sądy nie mogą być zależne od ministra sprawiedliwości mówiła.Kongres Prawników Polskich1,4 tys. sędziów, adwokatów i radców prawnych z całego kraju spotkało się w sobotę w Katowicach na Kongresie Prawników Polskich, by dyskutować o reformie wymiaru sprawiedliwości i stanie praworządności w Polsce mówiła w Katowicach podczas Kongresu Prawników Polskich pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Apelowała, by sędziowie "wychodzili do ludzi" i przekonywali, że nie są "mafią". cytat" Na Kongrs przybyło prawie 1,5 tyś. prawników, gdy przemawiał wiceminister Sprawiedliwości około 75 % uczestników opuściło sale nie mogąc słuchaś tych bredni które to mówił.. Czy Kongres uświadomi politykom,że nie wolno łamać prawa i konstytucji o czym mógł przekonać się przedstawiciel prezydenta, podczas jego wywodów chórem uczestnicy skandowali " KONSTYTUCJA" aby uświadomić mu, ze prezydent powinien stac na straży konstytucji a on sam łamie prawo kontytucyjne.
 • Posłowi uderza woda sodowa do głowy ?

  W: Polityka
  "Donald Tusk stawia się ponad prawem; są obywatele i są lepsi obywatele; pan Tusk jest nadobywatelem - w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował w sobotę odpowiedź szefa Rady Europejskiej na wezwanie do prokuratury na przesłuchanie w charakterze świadka." taka wypowiedż posła daje zxnać,że zbyt dobrze z tym posłem nie jest. Przewod. D.Tusk wiadomo,ze wcale nie musi przyjeżdzać aby składać jakiekolwiek zeznania lecz tylko i wyłącznie z własnej woli i dlatego ,że ma kulture osobistą ( nie to co poseł, a wręcz przeciwnie) przyjeżdża gdy tylko możhttp://e.To skan
  dal aby zwykły szary malutki poseł w ten sposób wypowiadał się.