• Nagrody dla pracowników kancelarii prezydenta Dudy.

  W: Polityka
  Pracownicy Kancelarii Prezydenta RP otrzymali w 2016 roku nagrody o łącznej wartości 1 424 074,09 zł netto – tak wynika z danych, które otrzymała i opublikowała sieć obywatelska Watchdog Polska. 25 stycznia 2017 roku sieć obywatelska Watchdog Polska wysłała do Kancelarii Prezydenta prośbę o udostępnienie informacji na temat "łącznej kwoty nagród przyznanych pracownikom Kancelarii Prezydenta w roku 2016".Zapytanie dotyczyło również "imienia i nazwiska pracownika, któremu przyznano nagrodę wraz z kwotą oraz uzasadnieniem przyznania nagrody" oraz "linku do strony internetowej, na której udostępniona jest pełna dokumentacja pokontrolna za rok 2016 albo udostępnienie skanów tej dokumentacji". Odpowiedz Kancelarii Prezydenta Odpowiedź nadeszła po blisko dwóch miesiącach. PRZECZYTAJ ODPOWIEDŹ KANCELARII "Uprzejmie informujemy, że łączna kwota nagród wypłaconych pracownikom Kancelarii Prezydenta RP w roku 2016 wyniosła 1 424 074,09 zł netto" - napisała w odpowiedzi Małgorzata Paprocka, dyrektor Biura Prawa i Ustroju. Jak dodała, kwota brutto nagród to 2 085 649 złotych.Za to emeryci dostali podwyżki az po 5 zł. Czy nie wstyd, za swoje nieróbstwo kancelaria prezydenta dostaje takie nagrody a emeryci !!! Wstyd i hańba !!![image]0006HBYI8C17VUOS[/image]
 • Polityka a kultura na Ukrainie - komunistyczne metody nadal górują.

  W: Hydepark
  Julia Samojłowa, reprezentantka Rosji na konkurs Eurowizji, który odbędzie się w maju w Kijowie, nie mogła będzie w nim wystąpić, gdyż została uznana za osobę niepożądaną na Ukrainie. W środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wydała jej trzyletni zakaz wjazdu do tego kraju. Politycy i artyści rosyjscy wyrażają oburzenie. Przedstawicielką Rosji na Eurowizję jest niepełnosprawna - cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni - niespełna 28-letnia wokalistka Julia Samojłowa. Ukraińskie władze ustaliły, że w 2015 roku piosenkarka wystąpiła na zaanektowanym przez Rosję Krymie. SBU oświadczyła, że Samojłowa złamała w ten sposób ukraińskie prawo.
 • Autostrada A-1 na tapecie.

  W: Motoryzacja
  Prawdopodobnie jeszcze w kwietniu zostanie ogłoszony przetarg na brakujący odcinek autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.
  - Po przyjęciu ostatecznej wersji Programu Budowy Dróg myślę, że w ciągu dwóch tygodni moglibyśmy ogłosić przetargi na brakujące odcinki A1. Myślę, że mogłoby do tego dojść w kwietniu - powiedział. A więc miejmy nadzieje,że za 10 lat będzie gotowa cała autostrada A-1 , chyba że PIS przestanie rządzić to będzie ona szybciej skończona.
 • Kopalnia trafiła do likwidacji.

  W: Hydepark
  Żony górników oraz pracownice Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński" w Suszcu złożyły we wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów petycję w obronie kopalni skierowaną do premier Beaty Szydło. Pracownicy kopalni twierdzą, że ma ona potencjał, a jej likwidacja zwiększy znacząco bezrobocie w regionie.
  Według zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Kopalnia Węgla Kamiennego "Krupiński" jest zakładem nierentownym. Decyzję o przeniesieniu kopalni "Krupiński" do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) akcjonariusze JSW podjęli 1 grudnia 2016 roku.
  To część programu naprawczego JSW oraz jeden z warunków porozumienia spółki z instytucjami finansowymi. Całej ponad 2-tysięcznej załodze kopalni zagwarantowano pracę w innych kopalniach JSW lub możliwość skorzystania z osłon. A premier Szydło tak obiecywała,że nie będzie zamknięta żadna kopalnia.
 • Szydło nawet we Włoszech potrafi skompromitować się.

  W: Polityka
  "Unia Europejska to nie Donald Tusk" - tak premier Beata Szydło odpowiedziała na pytanie włoskiego dziennika "La Repubblica" o relacje z UE po zatwierdzeniu Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej
  W opublikowanej w niedzielę rozmowie polska premier dodała, że "UE ma bardzo głębokie znaczenie dla Polski i nie może ograniczać się do tego nazwiska". "Uczynimy wszystko, by umocnić zasady europejskie" - zapewniła.
  Odnosząc się do sporu wokół kandydatury Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej premier Szydło wyjaśniła: "Moje obiekcje nie są związane z panem Tuskiem, ale z faktem, że kraj, z którego pochodzi kandydat powinien udzielić mu swego poparcia, zwłaszcza, jeśli jest to tak ważne stanowisko".WIĘC DLACZEGO NIE POPARŁA ? BO POSEŁ NIE POZWOLIŁ !
  Mówiąc o relacjach z Rosją Władimira Putina szefowa rządu przyznała, że wie, iż kraje południa UE, w tym Włochy, są bardziej tolerancyjne wobec Moskwy.
  "Wiem to dobrze i dlatego rozmawiamy jasno z naszymi sojusznikami. Polska postanowiła prosić zawsze stanowczo, aby nie zdejmowano sankcji ekonomicznych wobec Rosji'

 • Żółta koszulka Szydło.

  W: Polityka
  Podpisanie Deklaracji Rzymskiej było kometowane przez gości "Kawy na ławę" - Jeżeli ktoś rozkłada ręce i jest ulga, że się udało, to jest to dziecinada - stwierdził w programie "Kawa na ławę" w Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej, komentując gest Beaty Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówił z kolei o "asertywności jako walucie" w Unii, dodając, że Wspólnota "jest dziś czymś innym, niż miała być"..Żółta koszulka premier Szydło nie oznacza lidera Unii tak jak to sobie wyobraża premier ale drugą lige niestety.Natomiast Jaki - byle jaki sam nie wie co chce ponieważ nawet nie wie jaka jest Unia i państwa tworzące ją - Polska to 2 bieg ale niestety zablokowany przez PIS.
 • Misiewicz nadal u boku Macierewicza i nadal pracuje w MON ?

  W: Polityka
  Bartłomiej Misiewicz niezmiennie w centrum dyskursu publicznego. Wyleciał czy jeszcze nie? Pracuje czy nie pracuje w MON? Otóż tego nie wie nawet wiceszef MON.
  O Bartłomieju Misiewiczu zdążyły się już wypowiedzieć wszystkie najważniejsze osoby w państwie.
  Jarosław Kaczyński: "Moje stanowisko jest całkowicie jednoznaczne: on powinien zniknąć ze sceny publicznej".
  Andrzej Duda: "Zatrudnienie Misiewicza nie jest sytuacją poważną".
  Beata Szydło: "Sprawa Misiewicza jest zamknięta".
  Czy na pewno? O to, czy Misiewicz nadal pracuje w ministerstwie obrony, zapytano w radiu Zet wiceministra obrony - Bartosza Kownackiego.
  "Proszę pytać w MON" - odparł beztrosko przedstawiciel MON.
  Według ostatnich informacji Misiewicz wciąż jest pracownikiem MON, wciąż przebywa na urlopie i wciąż korzysta ze służbowej limuzyny.