• Czy już jest pora na sadzenie kwiatów w skrzynkach balkonowych.

  W: Hydepark
  Obecnie są ciepłe dni czy można już sadzić kwiaty balkonowe. Jeżeli przyjdą chłodniejsze dni czy takie kwiatki jak pelargonie, surfinie, petunie, begonie czy inne nie zniszczą się.Wiadomo,że w nocy temperatura może jeszcze spaść dość drastycznie.
 • Czarnecki - PISu nie wolno atakować, opozycje tak.

  W: Polityka
  Kamila Gasiuk-Pihowicz i Ryszard Petru stracili immunitety poselskie, bo barbarzyńsko, nieuczciwie atakowali polityków Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził w piątek Ryszard Czarnecki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości był pytany w TVN24, dlaczego Sejm w kwietniu przegłosował odebranie immunitetów posłom opozycji, ale wcześniej w podobnych sprawach bronił posłów koalicji rządzącej. 12 kwietnia Sejm wyraził zgodę na uchylenie immunitetu posłom Nowoczesnej Ryszardowi Petru oraz Kamili Gasiuk-Pihowicz. Jednocześnie we wcześniejszych głosowaniach dotyczących odebrania immunitetów politykom koalicji rządzącej - Patryka Jakiego, Bartosza Kownackiego, Dominika Tarczyńskiego, Krzysztofa Jurgiela i Jacka Żalka - w żadnym przypadku immunitet nie został odebrany. Głosowania względem każdego z wymienionych polityków związane były z ich wcześniejszymi wypowiedziami. Jedynie w przypadku Jacka Żalka głosowanie miało związek z mandatem za zbyt szybką jazdę samochodem. Schetyna o zatrzymaniu Gawłowskiego: początek kampanii PiS, standardy białoruskie Tak brzmiała wypowiedż Czarneckiego w Piasku po oczach, Obatel stwierdził ze tylko opozycja może byc atakowane, można odbierać jej głos, karać a pisowcy są swietymi krowami i ich nie można ani karać, ani też nic im zarzucać.
 • Sejm nie będzie zajmował sie niepełnosprawnymi.

  W: Polityka
  Cyt:...Sejm pracuje według ustalonego harmonogramu, więc nie będzie dodatkowego posiedzenia; rządowy projekt wymaga starannego opracowania - podkreślił wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS) odnosząc sie do postulatów protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome Rząd zaprasza do wspólnej debaty opozycję w sprawie niepełnosprawnych , a tu wymoczek pisowski stwierdza,że sejm nie bedzie zajmował sie takimi sprawami. Ciekawe gdyby on miał takie ;problemy co wówczas powiedziałby. Cóz on tylko potrafi głupkowato smiac się i podlizywać posłowi J. Kto takiego wymoczka wybrał do sejmu.
 • Głosowanie tzw. rodzinne.

  W: Polityka
  Cytat:Koncepcję "głosowania rodzinnego" Gowin zaproponował podczas sobotniej konwencji w Warszawie. Jak mówił, chodzi o to, by "rodzice wychowujący małe dzieci dysponowali nie tylko głosem własnym, ale też głosem swoich dzieci". "Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci, myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania" - argumentował wicepremier. ...............To kolejna ustawka dla rodzin wielodzietnych dogodna dla PIS ? Jak wiadomo głosują osoby pełnoletnie , jak w imieniu niemowląt może głosować matka, to nonsens, gdy taka osoba dorośnie może mieć całkiem inny pogląd niż rodzice.W wielu rodzinach jest tak,że każdy ma inne zdanie na sprawy polityczne. Z drugiej strony jest to sprzeczne z konstytucją, chociaż z nią PIS nie liczy się.

  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome
 • Pierwsze echa upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

  W: Polityka
  Cyt: Kilka tygodni temu sąd w Irlandii odmówił ekstradycji do Polski obywatela polskiego, oskarżonego o handel narkotykami. Irlandzki sąd ocenił, że polski wymiar sprawiedliwości nie spełnia standardu: prawa do sprawiedliwego sądu. I chociaż nie mam poczucia, że w Polsce nie można już iść do sądu po sprawiedliwość, rozumiem i podzielam decyzję Irlandczyków. Bo jakkolwiek są jeszcze w polskich sądach przyzwoici sędziowie, to zniszczone zostały przez niby-reformy sądownictwa wdrożone przez Prawo i Sprawiedliwość gwarancje niezawisłości sędziów i niezależności sądów od władzy politycznej. A to oznacza, że w dowolnej sprawie, uznanej przez władzę polityczną za ważną dla niej, będzie ona mogła wymuszać na sędziach i na sądach wydanie "właściwego" wyroku. Ściślej mówiąc: władza polityczna ma teraz instrumenty pozwalające na takie wymuszanie i właśnie istnienie tych instrumentów jest rzeczą kluczową. To pierwsza sprawa a w najbliższym czasie będą kolejne bo żadem kraj nie będzie tolerował takiego wymiaru sprawiedliwości, który podlega rządowi.
  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome
 • Dzisiejsze posiedzenie sejmu.

  W: Polityka
  Zerknąłem w TV na obrady sejmu. Zgroza ! Pisowskie ławy poselskie puste czy oni kpią sobie z wyborców ? Czy tacy ludzie powinni być w sejmie , za co oni biorą pieniądze z naszych podatków za to aby nas olewać i brać premie za nieróbstwo.
 • Dzisiaj kolejny dzień cyrku w Warszawie z udziałem głównego klauna .

  W: Polityka
  Dziś kolemy comiesięczny dzień niczym cyrkowy w Warszawie, a Gliński dla Rzeczpospolitej znów podgrzewa głupie emocje ale cóż jaji minister takie emocje i jedne i drugie g...no wart. Cytat:Szef MKiDN ocenia, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest "szalenie trudne". "Być może nie uda się w pełni wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej, tym bardziej bez kluczowych dowodów. Wynika to niestety przede wszystkim z zaniedbań poprzedniego rządu" - uważa Gliński.
  Pytany, czy do katastrofy pod Smoleńskiem mogło dojść w wyniku zamachu, wicepremier podkreśla, że nie można wykluczyć żadnej z opcji. "Pewne jest, że raporty pani Anodiny i pana Laska nie są wiarygodne. Nawet jeśli nie mamy wiedzy co do faktów, to mamy wiedzę co do charakteru systemu postsowieckiego. Istnieje taka hłaskowska kategoria 'prawdziwych zmyśleń': na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin zemścił się na Kaczyńskim" - mówi Gliński......... Czyż może być bardziej idiotyczna wypowiedż i ponyśleć,że takie bzdury mówi niby minister. dyktatorskiego państwa.  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome
 • Nie wszyscy dostali nagrody od brochy.

  W: Polityka
  Anna Streżyńska minister cyfryzacji - Ministerstwo Cyfryzacji ..Dlaczego tej Pani minister brocha nie przyznała nagrody ? Czyżby dlatego ,że nie podlizywała się ;posłowi Jarkowi ?.
 • Tzw, komisja znów w akcji.

  W: Polityka
  CYTAT: Dotychczasowe ustalenia ekspertów, którzy pracowali przy ekshumacjach i sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej są szokujące. Znaleziono 69 szczątków ludzkich, pochodzących od 26 osób, w trumnach innych ofiar katastrofy – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.Czy te cymbały uważają,że setki jak nie więcej czastek ludzkich można w tydzień zidenfikować na podstawie DNA, oni mieli tyle lat i tak wszystkich nie sprawdzili, Ta niby komisja to grupa głupków nie znaleźli śladów wybuchu to czepiają się drobnostek, A może znaleźli butelki po wyborowej , które były w samolocie >

 • PO pomogło PISowi w uszczelnieniu Vatu.

  W: Polityka
  W szufladach, o których mówił Jacek Kapica, były raporty, z których wynikało, co trzeba zrobić, by uszczelnić system poboru VAT; dzięki tym raportom obecny rząd mógł wdrożyć te mechanizmy - tak była wiceminister finansów i posłanka PO Izabela Leszczyna komentuje słowa byłego szefa Służby Celnej.
  PO pomogło PISowi w uszczelnieniu Vatu.
  Czytaj więcej na [url=http://fakty.interia.pl/polska/news-leszczyna-raporty-po-ktore-pomogly-uszczelnic-system-vat-u.