• FPL nie chce PIS w w swojej frakcji.

  W: Polityka
  W mediach pojawiały się też informacje, że PiS rozważa wejście do frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL).
  Spekulacjom tym zaprzeczył w środę szef EPL. "EPL nie ma zamiaru negocjować z PiS, które odmawia poszanowania praworządności w Polsce. PO i PSL są jedynymi partiami, które reprezentują polityki EPL i wartości unijne w Polsce" - napisał na Twitterze polityk.
  "W tej sytuacji chciałem w imieniu EKR oświadczyć, że nie przyjmiemy pana Daula do EKR" - dodał z ironią polityk.
  Obecnie trzonem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) są Brytyjczycy (21 członków) i Polacy (18 członków). EPL zrzesza chadeckie partie z Europy. Jest w niej m.in. Fidesz premiera Węgier Victora Orbana. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w maju 2019 roku.
  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome
 • Jaki na ławie oskarżonych.

  W: Polityka
  Sąd Najwyższy uchylił postanowienie Sądu Apelacyjnego o odrzuceniu pozwu Roberta Kropiwnickiego (PO) wobec wiceministra sprawiedliwości, posła PiS Patryka Jakiego, o ochronę dóbr osobistych. Sąd będzie musiał zająć się sprawą. Wcześniej sąd stwierdził, że Jakiego chroni immunitet. - Sąd Okręgowy będzie teraz mógł przystąpić do merytorycznego rozpoznania sprawy - oświadczył Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego. Sprawa dotyczy wydarzeń ze stycznia 2016 roku. Wówczas w Sejmie - podczas dyskusji na temat zmian w prokuraturze prowadzonej w trakcie głosowań - Robert Kropiwnicki (PO) zadał szereg pytań. W końcu głosowań głos zabrał wiceminister sprawiedliwości, poseł Patryk Jaki. - Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską Cóż pan Jaki to nie święta osoba i także może stanąć przy ławie oskarżonych.
 • Nadwaga i otyłość skraca nam życie ?

  W: Hydepark
  Na wtorkowej konferencji "Czy to już epidemia otyłości w Polsce? Dynamika nadwagi i otyłości w cyklu życia - wyniki polskich badań populacyjnych u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych" przedstawione zostały wyniki przeprowadzonych w latach 2015-2018 badań populacyjnych u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych (PITNUTS, COSI, HBSC i WOBASZ), obejmujące osoby w wieku od 5 miesięcy do 39 lat.
  "Polscy mężczyźni żyją o 7 lat krócej, niż Szwedzi, a w przypadku kobiet jest niewiele lepiej. To wręcz różnica cywilizacyjna. W dodatku w krajach, gdzie sytuacja jest lepsza niż w Polsce, poprawia się ona szybciej, niż u nas" - mówił prof. Tomasz Zdrojewski, przewodniczący Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk. Wśród przyczyn tego stanu rzeczy ważne miejsce zajmują nadwaga i otyłość, mające poważne konsekwencje zdrowotne.
  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome Czy faktycznie niezdrowe żywienie tak bardzo wpływa na długość życia ?
 • Korekty w barwach, godle i hymnie RP ?

  W: Polityka
  Jak czytamy w "Rzeczpospolitej",ministerstwo kultury pracuje nad ustawą o godle, barwach i hymnie RP biel w polskiej fladze w rzeczywistości jest jasnoszara, a czerwień - buraczkowa.
  Korekty mają również dotknąć godło i herb RP (m.in. z herbu mają zniknąć półcienie). "Odnośnie Mazurka Dąbrowskiego specjaliści domagają się oficjalnej partytury na orkiestrę, a nawet zmian w kolejności zwrotek. W rękopisie Józefa Wybickiego jest najpierw 'Jak Czarnecki do Poznania', a dopiero potem 'Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę'" - czytamy w "Rz".
  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome
 • Poseł Kaczyński nie wstawił się na rozprawe.

  W: Polityka
  Na 25 czerwca warszawski sąd wyznaczył termin wyroku w procesie, który były szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu za wypowiedzi przypisujące mu "zdradę dyplomatyczną" w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie wysłuchał pełnomocników stron oraz samego Radosława Sikorskiego i zakończył ten - rozpoczęty w październiku zeszłego roku - proces cywilny, odraczając o tydzień ogłoszenie orzeczenia. "Domagam się, by Kaczyński stanął w prawdzie smoleńskiej". Sikorski pozywa prezesa PiS Radosław Sikorski...
 • Donald Tusk pozywa Jakiego.

  W: Polityka
  "Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka" - napisał Giertych po południu na Twitterze.
  W niedzielę, po przegranym przez Niemcy meczu piłkarskim z Meksykiem na Mistrzostwach Świata w Rosji, na profilu Jakiego - wiceministra sprawiedliwości i kandydata na prezydenta stolicy - na Facebooku udostępniono zdjęcie płaczących: Donalda Tuska i lidera PO Grzegorza Schetyny z podpisem: "Nasi przegrali z Meksykiem".
  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome Widać drugie oblicze Jakiego i taki człowiek ma być prezydentem Warszawy - WSTYD !
 • Mazurek reaguje na słowa, które padły w Parlamencie Europejskim.

  W: Polityka
  Rzeczniczka PiS Beata Mazurek w ostry sposób zareagowała na słowa, które padły w Parlamencie Europejskim. Zapowiedziała na Twitterze pozew przeciwko autorowi słów - Guyowi Verhofstadtowi.
  W Parlamencie Europejskim, podczas środowej debaty, Verhofstadt powiedział, że w Europie działa "piąta kolumna", a Jarosława Kaczyńskiego, obok m. in. Orbana i Le Pen, określił mianem "cheerleaderek Putina, które chcą zniszczyć Europę i liberalną demokrację" . Podkreślał także, że wymienione osoby korzystają z pieniędzy Kremla
  Czytaj więcej na http://fakty.(...)=chrome Ciekawe na co tak obraża się ? Na prawde która wszyscy wokół widzą.?