• w temacie owszem ateizm był kiedyś domeną ludzi nie wykształconych ale inteligentnych ..

  W: Religia
  ~gosc1
  robertus09
  ~gosc1
  robertus09
  ~gosc1
  robertus09
  ~gosc1 ~jumar70 Galileusz i Kopernik byli ludźmi głęboko wierzącymi.Obaj też zawdzięczają swoją wiedzę Kościołowi... ateizm nigdy nie był domeną ludzi myślących.
  Tak, jak napisał ireneo - postawiłeś wóz przed koniem. Ateizm nigdy nie był niczyją domeną; myślenie owszem - właśnie ateistów.
  Myślenie jest domena ateistów... bardzo śmieszne. Jest właśnie wręcz przeciwnie i przekonałem się na tym forum o tym niejednokrotnie. Powszechna jest u nich kradzież cudzych tekstów i bezmyślne wklejanie ich bez podawania źródeł. Najczęściej kradną ze strony racjonalisty. Ateizm to tylko bezmyślne powtarzanie że nie ma Boga, bez żadnego uzasadnienia. Powszechna jest niechęć ateistów do ludzi wykształconych. To oni niszczyli inteligencję, towarzystwa naukowe, prześladowali studentów itd. Ateiści są tak głupi że myślą że jak będą powtarzać iż nie ma Boga to będą inteligentni. :) Do inteligencji niestety potrzeba wiedzy i umiejętności jej wykorzystania. Trzeba się uczyć a nie bezmyślnie powtarzać że nie ma Boga!
  Nieźle... zmień tylko "ateista" na "religiant" i "ateizm" na "fanatyzm", a okaże się, że piszesz prawdę. I pamiętaj - nie "do inteligencji trzeba wiedzy", tylko dokładnie na odwrót, żeby posiąść wiedzę trzeba być inteligentnym.:)
  Mógłbym zamienić ateizm na fanatyzm jeśli uważasz e słowa za zamienne ale słowa ateista na religiant to już nie bardzo by pasowało... chyba że chcesz na się wmawiać ludziom że ateizm to religia...
  A inteligencja to umiejętność wykorzystania wiedzy... może ci się to przyda choć wątpię byś tą wiedzę potrafił wykorzystać....
  Zawsze zastanawia mnie co usiłują udowodnić tacy jak Ty religianci atakując bez przyczyny ateistów. Bo pokazują tylko, że nie dorośli by być wierzącymi, a są zbyt głupi, by być ateistami. W sumie nie powinno mnie to obchodzić, nie jestem ateistą, ale irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że hołdowanie jakiejś religii czyni z nich ludzi wierzących.
  Zdrowia życzę.
  Co miałem udowodnić to udowodniłem. Temat został założony by atakować wierzących. .
  Owszem, udowodniłeś - to, co napisałem. Nie, temat został założony w innym celu, nawet Ty powinieneś to zrozumieć. Ludzi naprawdę wierzących mało kto atakuje, bo oni nie atakują nikogo. Co innego religianci i KrK.
 • w temacie I CO TU SIĘ DZIWIĆ ŻE MŁODZIEŻ OLEWA RELIGIE MSZE KOŚCIELNE..

  W: Religia
  Przemysław Z własnego średnio bogatego okresu młodzieńczego 10-15lat pamiętam że z początku miałem odczucie że zwyczajnie będę nie zdawał,okazało się że nie było aż tak to trudnne.Traktowałem to w tedy jako obowiązek,nową szkołę.Do komuni przystąpiłem ale do bieżmowania nie chyba po rozmowie matki z ksiądzem,uczyłem się średnio i jak myśle mógł bym przystąpić,nie wiem jaka i o czym była rozmowa jedynie pamiętam że niektóży uczniowie mieli problemy z nauką.Obecnie ze względu na ciemnotę katolicką nie uczęszczam.Napewno dla niektórych warzniejszą żeczą była rozrywka jak nauka,dla mnie z początku szoły jeszcze podstwowej też.Często zależy to od wieku bo byli uczniowie któży w pierwszych klasach uczyli się wzorowo a potem dziwnym przypadkiem ukańczali edukacje na zaledwie 4- 6 klasie.Napewno wpływ mają szkolni koledzy któży potrafią niektórych wyciągnąć na manowce.

  Rany boskie, chłopie! Każdemu zdarzają się błędy w pisowni, ale Twój post, to katastrofa. Jesteś pewien, że skończyłeś jakąś szkołę?
 • w temacie Moje nie dylematy

  W: Polityka
  Kinia223 Kolejny temat typu "popierałam Trzaskowskiego, ale zobaczyłam jak bardzo Jaki jest pracowity i kompetentny i dlatego teraz jego popieram". Im bliżej będzie wyborów, tym więcej takich "spontanicznych" tematów :)Tak - "pełny spontan", jak to mówiono w którymś reality show. Ciekawe, czy pomysł przyszedł z góry, czy jest autorski i będzie premia?
 • w temacie owszem ateizm był kiedyś domeną ludzi nie wykształconych ale inteligentnych ..

  W: Religia
  ~gosc1 robertus09 ~gosc1 robertus09 ~gosc1 ~jumar70 Galileusz i Kopernik byli ludźmi głęboko wierzącymi.Obaj też zawdzięczają swoją wiedzę Kościołowi... ateizm nigdy nie był domeną ludzi myślących.Tak, jak napisał ireneo - postawiłeś wóz przed koniem. Ateizm nigdy nie był niczyją domeną; myślenie owszem - właśnie ateistów.Myślenie jest domena ateistów... bardzo śmieszne. Jest właśnie wręcz przeciwnie i przekonałem się na tym forum o tym niejednokrotnie. Powszechna jest u nich kradzież cudzych tekstów i bezmyślne wklejanie ich bez podawania źródeł. Najczęściej kradną ze strony racjonalisty. Ateizm to tylko bezmyślne powtarzanie że nie ma Boga, bez żadnego uzasadnienia. Powszechna jest niechęć ateistów do ludzi wykształconych. To oni niszczyli inteligencję, towarzystwa naukowe, prześladowali studentów itd. Ateiści są tak głupi że myślą że jak będą powtarzać iż nie ma Boga to będą inteligentni. :) Do inteligencji niestety potrzeba wiedzy i umiejętności jej wykorzystania. Trzeba się uczyć a nie bezmyślnie powtarzać że nie ma Boga!Nieźle... zmień tylko "ateista" na "religiant" i "ateizm" na "fanatyzm", a okaże się, że piszesz prawdę. I pamiętaj - nie "do inteligencji trzeba wiedzy", tylko dokładnie na odwrót, żeby posiąść wiedzę trzeba być inteligentnym.:)Mógłbym zamienić ateizm na fanatyzm jeśli uważasz e słowa za zamienne ale słowa ateista na religiant to już nie bardzo by pasowało... chyba że chcesz na się wmawiać ludziom że ateizm to religia...
  A inteligencja to umiejętność wykorzystania wiedzy... może ci się to przyda choć wątpię byś tą wiedzę potrafił wykorzystać....Zawsze zastanawia mnie co usiłują udowodnić tacy jak Ty religianci atakując bez przyczyny ateistów. Bo pokazują tylko, że nie dorośli by być wierzącymi, a są zbyt głupi, by być ateistami. W sumie nie powinno mnie to obchodzić, nie jestem ateistą, ale irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że hołdowanie jakiejś religii czyni z nich ludzi wierzących.
  Zdrowia życzę.
 • w temacie owszem ateizm był kiedyś domeną ludzi nie wykształconych ale inteligentnych ..

  W: Religia
  ~gosc1 robertus09 ~gosc1 ~jumar70 Galileusz i Kopernik byli ludźmi głęboko wierzącymi.Obaj też zawdzięczają swoją wiedzę Kościołowi... ateizm nigdy nie był domeną ludzi myślących.Tak, jak napisał ireneo - postawiłeś wóz przed koniem. Ateizm nigdy nie był niczyją domeną; myślenie owszem - właśnie ateistów.Myślenie jest domena ateistów... bardzo śmieszne. Jest właśnie wręcz przeciwnie i przekonałem się na tym forum o tym niejednokrotnie. Powszechna jest u nich kradzież cudzych tekstów i bezmyślne wklejanie ich bez podawania źródeł. Najczęściej kradną ze strony racjonalisty. Ateizm to tylko bezmyślne powtarzanie że nie ma Boga, bez żadnego uzasadnienia. Powszechna jest niechęć ateistów do ludzi wykształconych. To oni niszczyli inteligencję, towarzystwa naukowe, prześladowali studentów itd. Ateiści są tak głupi że myślą że jak będą powtarzać iż nie ma Boga to będą inteligentni. :) Do inteligencji niestety potrzeba wiedzy i umiejętności jej wykorzystania. Trzeba się uczyć a nie bezmyślnie powtarzać że nie ma Boga!Nieźle... zmień tylko "ateista" na "religiant" i "ateizm" na "fanatyzm", a okaże się, że piszesz prawdę. I pamiętaj - nie "do inteligencji trzeba wiedzy", tylko dokładnie na odwrót, żeby posiąść wiedzę trzeba być inteligentnym.:)
 • w temacie Nadgorliwy wójt w Tuszowie Narodowym.

  W: Polityka
  ajatoLach robertus09 ajatoLach Dekalog jeszcze nikomu nie zaszkodził..Być może, ale takie się z nim obnoszenie może przynieść skutek dokładnie odwrotny od zamierzonego.Może przynieść, czy przyniesie? To jednak różnica.
  Młodzieży w kościele jest więcej niż było jeszcze 15 lat temu.
  Może gdybyś chodził, to byś wiedział.

  Nie jestem zwolennikiem kleru, kościoła jako instytucji i wszelkiego naganiania.
  Teraz konkretne pytanie- czy ów wójt zmusza kogoś do modlitwy?
  Do chodzenia do kościoła itd?
  Konkretnie, poproszę.
  Póki co, nie ma w Polsce zakazu używania symboli religijnych.

  Poza tym.. skoro tak to co niektórym przeszkadza, może do sądu pójdą?
  Nie pójdą. Będą anonimowo kozaków rżnąć na forumki.😀😀😀😀Napisałem "może" - wiem, że to różnica.
  Fakt, rzadko bywam w kościele, nigdy chętnie tam nie chodziłem. Wciąż jednak odnoszę wrażenie, że za tzw. komuny tej młodzieży było tam jednak więcej. Mogę się mylić.
  Dlaczego pytasz mnie, czy wójt do czegoś zmusza? Nic takiego nie sugerowałem. Więcej - myślę, że dekalog jako taki niewiele ma wspólnego z chodzeniem do kościoła i modlitwą. Raczej z postępowaniem. Nie jest też symbolem religijnym. A młodzież bardzo często postępuje odwrotnie, niż próbuje jej się wpoić. To chciałem uzmysłowić.
  Nie jestem "co niektórym" i nigdy anonimowo na forum nikogo nie "rżnąłem", a już najmniej kozaków. Pozdrawiam
 • w temacie Nadgorliwy wójt w Tuszowie Narodowym.

  W: Polityka
  ajatoLach Dekalog jeszcze nikomu nie zaszkodził..Być może, ale takie się z nim obnoszenie może przynieść skutek dokładnie odwrotny od zamierzonego.
 • w temacie Co religia dała ludzkości?

  W: Religia
  ~gosc1 robertus09 ~gosc1 robertus09 ~gość Sajmon1 ~gosc1 Sajmon1 ~gosc1 Sajmon1 Widzę tu pewną sprzeczność w wypowiedziach. Jeżeli np w krajach islamskich powstaje kultura , sztuka a przecież powstaje to dobrze , że islam istnieje czy źle?Widzisz sprzeczność bo nie potrafisz myśleć logicznie. To czy ktoś maluje obrazy nie oznacza że jest dobrym człowiekiem czy złym.Dobrze , że Islam istnieje czy źle?Co znaczy dobrze lub źle? Na pewno są lepsi od ateistów czy to oznacza że są dobrzy?A słyszałeś o zagrożeniu terrorystycznym ze strony ateistów w ostatnim czasie? Może mi coś umknęło.
  A islamistów boicie się jak ognia chociaż to wasi bracia w wierze.Ateiści zawsze są zagrożeniem, taki Stalin wymordował w kilkanaście lat więcej
  niż wszystkie religie przez wieki.To nie ateiści są zagrożeniem. Zawsze są nim ludzie...Zapewne nie jeden ateista by się oburzył gdybym napisał że to nie religie są złe tylko ludzie...Twoje wypowiedzi świetnie komponują się z tym, co zacytował pintapalec "" Z religią czy bez religii są i zawsze będą dobrzy ludzie, którzy spełniają dobre uczynki i ludzie źli, którzy popełniają złe uczynki. Do tego jednak, żeby dobrzy ludzie zaczęli popełniać złe uczynki, niezbędna jest religia.""
  Ateista nie potrzebuje powodu być złym człowiekiem. Ateizm nie jest opart na żadnych normach moralnych. Nie ma tam żadnych zakazów. Można gwałcić, zabija, kraść i nie mieć wyrzutów sumienia. W końcu sumienie to wymysł religijny...Tak..... właśnie dlatego nazwałem Cię religiantem, nie człowiekiem wierzącym. To ogromna różnica...
 • w temacie owszem ateizm był kiedyś domeną ludzi nie wykształconych ale inteligentnych ..

  W: Religia
  ~gosc1 ~jumar70 Galileusz i Kopernik byli ludźmi głęboko wierzącymi.Obaj też zawdzięczają swoją wiedzę Kościołowi... ateizm nigdy nie był domeną ludzi myślących.Tak, jak napisał ireneo - postawiłeś wóz przed koniem. Ateizm nigdy nie był niczyją domeną; myślenie owszem - właśnie ateistów.