• w temacie Jezus Chrystus. Tylko w Nim nasze Zbawienie.

W: Religia
    ireneo
    sosna177
    ireneo
    sosna177
    ireneo
    sosna177
    ireneo a nie lepiej było być przyzwoitym, uczciwym, empatycznym? No nie wiem, czy nawet Jezus coś zaradzi. może się mignąć i udać, że go nie ma.
    Nooo. Diabeł też tak myślął.....nareszcze Go dopadłem....nie żyje, umarł..hehehe.

A On...trzeciego dnia Zmartwychwstał i żyje. Jego grób jest pusty.
    I co najlepsze.....On - Jezus, ma klucze piekła i śmierci....a diabeł leży i kwiczy.

Bardzo chcę być miłą dla moich rozmówców....lecz oni są jak drzazga za paznokciem.
    Nie jestem grzeczniutka...potrafię odpalić:)....za co przepraszam:) ?
    A na głowę wyjść sobie....też nie pozwolę, szczególnie wtedy, gdy wiem na 100% , że mam rację.
    A dlaczego nie odpowiadasz na wskazówkę? Zachowujesz się jak utracjusz, który ostatnią szansę widzi w totolotku. W twojej sytuacji wskazane jest zachowywanie się zgodne z jego naukami. To ta szansa. Postem zaprzeczasz abyś znała owe nauki.
    Przeprosiłam....nie doczytałeś?
    Oczywiście, masz rację, tylko nie gram w totolotka.
    Przeprosiłaś? chyba za całokształt.
    Przeprasza sie za konkret. To jakaś kokieteria. Gdyby tak przed konfesjonałem dobrodziej zapytał - a przeprosiłaś córko? - tak, proszę ojca - a za co? - że potrafię odpalić...Drzazgi chcesz podpalać?
    Czy ja Cię czymś obraziłam ? Konkretnie.
    Widzę, że zaczynasz robić osobiste wycieczki, a my ze sobą prawie nie rozmawiamy.....więc za co mam Cię przepraszać?

Nie rozumiesz co znaczy....odpalić słowem...?
    To teraz już wiesz.
    Kokieteria ?....Nigdy w życiu....nie pochlebiaj sobie...Iruś.
    Nie odniosłem tego jako umizgów, a autoprezentacje spolegliwości. Mogę tylko odpowiedzieć autoprezentacją, też kokieteryjną - jestem przekonany, że potrafię odróżnić ziarno od plew.
    Obrazić mnie może tylko znajomy, a nie chimery.
    I bardzo się cieszą, że potrafić to rozróżnić.
    A jednak....osobiste wycieczki.
    Nie gniewam się:).......tylko nie uznawaj tego za kokietowanie.
  • w temacie Jakiego dowodu trzeba żeby przekonać do wiary?

~5678]sosna177][cytat kogo=~5678 [cytat kogo=sosna177

....
    Oj.... zdziwiłbyś się.
    Myślisz, że mądry proboszcz, tego nie wie, myślisz, że mądry proboszcz nie czyta Biblii?
    Człowieku....

1. Krk nie jest moim kościołem

. Skąd te skojarzenia. Myślisz, że wszyscy ludzie należą do krk?
    Znalazłeś w Biblii wersety na temat ...trójcy ?
    No właśnie.....dogmat....poczytaj co to jest. Dogmat, to nie Prawda. OK, Twoja odpowiedź wszystko mi wyjaśniła. Powiedz tylko czy Twój Bóg i Bóg chrześcijan-katolików to ten sam. A tak w ogóle to pewnie mamy wielu Bogów.
    Jeżeli chcesz się posługiwać tylko Starym Testamentem, to łaskawie nie zauważyłaś dlaczego Bóg nie pokarał Hitlera, Stalina i innych łotrów od razu, tu na ziemi. Godził się na cierpienia i unicestwianie milionów ludzi, podczas gdy zechciał. to Sodomę i Gomorę "załatwił" bardzo szybko. Mało tego, unicestwił cały swój stworzony do tej pory lud, za wyjątkiem jednego rodu.
    A co były winne pozostałe (zwierzęce) potopione stworzenia?

A gdzie się podział nasz rozmówca, który podpisywał się....gość1......czy to aby nie Ty..5678 ?

ireneo sosna177 ireneo sosna177 ireneo a nie lepiej było być przyzwoitym, uczciwym, empatycznym? No nie wiem, czy nawet Jezus coś zaradzi. może się mignąć i udać, że go nie ma.Nooo. Diabeł też tak myślął.....nareszcze Go dopadłem....nie żyje, umarł..hehehe.

I co najlepsze.....On - Jezus, ma klucze piekła i śmierci....a diabeł leży i kwiczy.

Bardzo chcę być miłą dla moich rozmówców....lecz oni są jak drzazga za paznokciem.
    A na głowę wyjść sobie....też nie pozwolę, szczególnie wtedy, gdy wiem na 100% , że mam rację. A dlaczego nie odpowiadasz na wskazówkę? Zachowujesz się jak utracjusz, który ostatnią szansę widzi w totolotku. W twojej sytuacji wskazane jest zachowywanie się zgodne z jego naukami. To ta szansa. Postem zaprzeczasz abyś znała owe nauki.
    Oczywiście, masz rację, tylko nie gram w totolotka.Przeprosiłaś? chyba za całokształt.
    Przeprasza sie za konkret. To jakaś kokieteria. Gdyby tak przed konfesjonałem dobrodziej zapytał - a przeprosiłaś córko? - tak, proszę ojca - a za co? - że potrafię odpalić...Drzazgi chcesz podpalać? Czy ja Cię czymś obraziłam ? Konkretnie.
    Widzę, że zaczynasz robić osobiste wycieczki, a my ze sobą prawie nie rozmawiamy.....więc za co mam Cię przepraszać?

Nie rozumiesz co znaczy....odpalić słowem...?
    To teraz już wiesz.
    Kokieteria ?....Nigdy w życiu....nie pochlebiaj sobie...Iruś.

~5678 sosna177

Maria była tylko inkubatorem, w której rozwijało się ....Boże Życie.
    Jak, Bóg Stworzyciel może mieć matkę. To kto był najpierw..... matka, czy Bóg.
    Widzisz bezsens tego....zawołania....matka boska ...?

Miałeś podać werset na potwierdzenie Twoich wizji. A ty już jesteś w innym temacie:)
    Powoli...... Nie ma w Biblii, ani na jednym miejscu słowa:
    - trójca święta.
    - trójjedyny Bóg.
    - trzy osoby Boskie....itd.

O ludzie.....
    Kto Ci takich głupot naopowiadał, i jeszcze się tym popisujesz:))
    Sam napisałeś, że z ...Ducha Świętego, Jezus był poczęty.....a więc?
    Duch Święty był ...przed poczęciem Jezusa. Tak, czy nie?To dopiero nowość, Maryja Królowa Polski inkubatorem. Powiedz to Twemu proboszczowi.
    Widzę też, że negujesz nauki Twego Kościoła. Nie uznajesz kościelnych dogmatów. To Ty popisujesz się swą głupotą. Nie uznajesz Trójcy Świętej - nie wstyd Ci jako osobie wierzącej.
    A dogmat o tym był rozpatrywany już na soborze w Nicei jako współistnienie Ojca i Syna, a sobór w Konstancy ostatecznie zakończył dyskusję nad kwestią Trójcy Świętej i ogłosił tę prawdę jako dogmat.
    Nie zarzucaj komuś głupot skoro masz braki w swej wiedzy.Oj.... zdziwiłbyś się.
    Myślisz, że mądry proboszcz, tego nie wie, myślisz, że mądry proboszcz nie czyta Biblii?
    Człowieku....Krk nie jest moim kościołem. Skąd te skojarzenia. Myślisz, że wszyscy ludzie należą do krk?
    Znalazłeś w Biblii wersety na temat ...trójcy ?
    No właśnie.....dogmat....poczytaj co to jest. Dogmat, to nie Prawda.

~poszukiwany Tymoteusz nie ma tu nic do gadania , bo nie był apostołem O ludzie....
    Paweł pisze list do Tymoteusza....nawet dwa listy....a Tymoteusz siedzi cicho i nic nie gada.
    Czytaj ze zrozumieniem....proszę.

ireneo sosna177 ireneo a nie lepiej było być przyzwoitym, uczciwym, empatycznym? No nie wiem, czy nawet Jezus coś zaradzi. może się mignąć i udać, że go nie ma.Nooo. Diabeł też tak myślął.....nareszcze Go dopadłem....nie żyje, umarł..hehehe.

A na głowę wyjść sobie....też nie pozwolę, szczególnie wtedy, gdy wiem na 100% , że mam rację. A dlaczego nie odpowiadasz na wskazówkę? Zachowujesz się jak utracjusz, który ostatnią szansę widzi w totolotku. W twojej sytuacji wskazane jest zachowywanie się zgodne z jego naukami. To ta szansa. Postem zaprzeczasz abyś znała owe nauki.
    Oczywiście, masz rację, tylko nie gram w totolotka.

buc1 sosna177 ireneo a nie lepiej było być przyzwoitym, uczciwym, empatycznym? No nie wiem, czy nawet Jezus coś zaradzi. może się mignąć i udać, że go nie ma.Nooo. Diabeł też tak myślął.....nareszcze Go dopadłem....nie żyje, umarł..hehehe.

A na głowę wyjść sobie....też nie pozwolę, szczególnie wtedy, gdy wiem na 100% , że mam rację. Dawaj ognia zatem, byle merytorycznie!!!II Tym. 4; 1 - 4.
    1. " Zaklinam cię tedy przed Bogiem i Chrystusem Jezusem, który będzie sądził żywych i umarłych, na objawienie i Królestwo Jego;
    2. Głoś Słowo, bądż w pogotowiu w każdy czas, dogodny, czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem.
    3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żadni tego, co ucho łechce.
    4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom ".

W tym liście Pawła, do swojego ucznia Tymoteusza, jest zawarta cała istota rzeczy, o której mówimy.
    Czy ludziom podoba się prawda, zawarta w Bożym Słowie?
    Raczej nie....szukają baśni, a nie Prawdy.
    Szukają kościołów, w których będę czuć się dobrze. Gdzie nie jest głoszone Słowo Boże, które nie jest poociosywane z rzeczy, które się słuchaczom nie mogą podobać.
    Ludzie, chcą się podobać ludziom, a nie Bogu. Dlatego z kazalnicy, nie głosi się całej Prawdy.
    W Słowie zaś pisze, że..."...kto chce się podobać ludziom, ten nie może się podobać Bogu..."
    I na odwrót. ...kto chce się podobać Bogu, ten nie będzie się podobał ludziom.

GrzegorzNE sosna177 GrzegorzNE sosna177 GrzegorzNE Jezus został poczęty.....z Ducha Świętego.....
    On przyszedł na ten świat....nie tak jak my, czyli przez sex.
    O został....stworzony....w łonie Marii, i to nie było jej dziecko....tylko Boży Syn.
    On Cały był Boży.

Sosna
    Czy mozesz mi podpowiedziec, z jakiego powodu judaizm, islam i chrzescijanstwo cierpia na specyficzny strach/obrzydzenie do anatomii kobiety? Przeciez bzdura jak powyzej wymaga nieprawdopodobnej negacji zdrowego rozsadku by w nia uwierzyc. Zostaw mnie w spokoju. Ja się w tych bzdurach zatracam:)
    Nie widzisz tego?Tylko pytam zakladajac, ze inni sa lepiej poinformowani; kiedy widze cos dziwnego pytania same przychodza do glowyTo zacznij czytać N T. Nic innego nie piszę, tylko to, co w Nim jest już napisane.
    A samodzielne czytanie, przynosi lepsze rezultatu, niż mówienie, przez kogoś innego.
    Dlaczego widzisz w Bogu, który jest Wszechmocnym Bogiem....coś dziwnego, gdy On stworzył komórkę, skoro On sam cały świat stworzył....mówionym Słowem?
    Co w tym jest dziwnego?Ok rozumiem, czytalem pare razy. To jednak w dalszym ciagu nie odpowiada na moje pytanie: Czy mozesz mi podpowiedziec, z jakiego powodu judaizm, islam i chrzescijanstwo cierpia na specyficzny strach/obrzydzenie do anatomii kobiety?.
    Jesli nie Sosna, moze ktos inny zechce zabrac glos. [/cytat]

Nie mam pojęcia, do czego mają Cię zaprowadzić powyższe pytania?
    Zapytaj Izraelitę, Muzułmanina, oraz tych, którzy nie lubią kobiet.
    Dlaczego mnie je zadajesz????

ireneo a nie lepiej było być przyzwoitym, uczciwym, empatycznym? No nie wiem, czy nawet Jezus coś zaradzi. może się mignąć i udać, że go nie ma.Nooo. Diabeł też tak myślął.....nareszcze Go dopadłem....nie żyje, umarł..hehehe.

A na głowę wyjść sobie....też nie pozwolę, szczególnie wtedy, gdy wiem na 100% , że mam rację.

~5678]sosna177]~5678][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~5678][cytat kogo=sosna177][cytat kogo=~5678 [cytat kogo=sosna177 [cytat kogo=~5678 Np. takimi?
    t]
    ....

No popatrz, i potrzebował takiego niewyszukanego sposobu przyjścia na świat. No tak, ale dzięki temu możemy co roku świętować czas Bożego Narodzenia. Dlaczego Maryję nazywa się Bożą Rodzicielką. To też wymyślili ludzie. Jeszcze trochę, a powiesz, że cały Nowy Testament wymyślili ludzie. Oj nieładnie.Czy Ty to negujesz?
    Czy raczej, nic na ten temat nie wiesz.
    Jeżeli nic nie wiesz, to dlaczego się udzielasz w dyskusji.
    Podaj jakiś werset z Biblii, na potwierdzenie Twoich teorii , byś był wiarygodny.
    Podaj jeden werset, gdzie Marię, ktokolwiek nazywa tak jak ją Ty nazwałeś. Ze Zwiastowania Maryi:
    "Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus." - poczniesz i porodzisz, nie tak napisano?
    I dalej:
    "35 Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym."
    Owszem Synem Bożym, ale ktoś Go począł i urodził. Nie zgadzasz się z tym, że rodzi matka?
    Teraz w związku z tym inne pytanie.
    Bóg wiekuisty, wieczny, ponad czasowy istniał w trzech osobach o zawsze, czy od momentu narodzin Jezusa. Bóg w tym momencie postanowił, że będzie występował w dwóch osobach, bo trzecia - Duch Święty pojawia się dopiero przy chrzcie Jezusa.Sam napisałeś..... Duch Święty cię zacieni.....czyli po naszemu - zapłodni.....a w następnym zdaniu zaprzeczasz sam sobie, i temu, co jest w Bożym Słowie....napisane.
    Skoro On był z Ducha Świętego poczęty.....to nie mógł mieć ani ziemskiego ojca, ani matki.
    Maria była tylko inkubatorem, w której rozwijało się ....Boże Życie.
    Jak, Bóg Stworzyciel może mieć matkę. To kto był najpierw..... matka, czy Bóg.
    Widzisz bezsens tego....zawołania....matka boska ...?

Miałeś podać werset na potwierdzenie Twoich wizji. A ty już jesteś w innym temacie:)
    Powoli...... Nie ma w Biblii, ani na jednym miejscu słowa:
    - trójca święta.
    - trójjedyny Bóg.
    - trzy osoby Boskie....itd.

O ludzie.....
    Kto Ci takich głupot naopowiadał, i jeszcze się tym popisujesz:))
    Sam napisałeś, że z ...Ducha Świętego, Jezus był poczęty.....a więc?
    Duch Święty był ...przed poczęciem Jezusa. Tak, czy nie?