• w temacie Ku chwale, czy ku upadkowi?

  W: Religia
  ~błędny rycerz
  ~gosc1
  stevn
  ~gosc1
  stevn
  ~gosc1
  stevn
  ~fulla nie wiem o czym piszesz sosno17 w jakiego człowieka ja niby wierzę ? To przecież wasi przedstawiciele kościoła protest. i luterańskiego spotkali się w auli bł. Piusa VI w Watykanie z papieżem Franciszkiem (13 X 2016) gdzie wznieśli w tej sali bałwochwalczy posąg Lutra i nadali mu nominację " opiekuna duchowego " . Wywołując zgorszenie wśród 1000 uczestników .
  A wsze figury i obrazy np. w Warszawskiej katedrze protestanckiej w głównym ołtarzu w czym są lepsze od naszych katolickich . A w waszych kościołach się śpiewa pieśni na cześć Maryi.
  Masz na myśli Kościół Ewangelicki (że się wtrącę..) flirtujący poprzez " ekumenizm " za plecami innych Kościołów z KrK, czy Kościoły Ewangeliczne - wolne wspólnoty protestanckie ??!
  Ładny mi flirt... wniesienie posągu Lutra który pluł na Kościół założony przez Jezusa...
  Nie przypominam sobie aby Pan Jezus oficjalnie i kiedykolwiek powiedział, że zakłada od tej pory kościół RZYMSKO KATOLICKI. Coś ci się poprzewracało w główce.
  Nie wierzysz że Jezus założył Kościół??? A więc nie jesteś chrześcijaninem.
  A Ty kim jesteś? Może coś powiesz o sobie, np. jak się na nowo narodziłeś.........???
  Ja jestem chrześcijaninem i w odróżnieniu od ciebie nie wstydzę się tego. Jestem członkiem Kościoła założonego przez Jezusa - katolikiem. A ty? Napiszesz do jakiej sekty czy związku wyznaniowego należysz czy się wstydzisz?
  steve jest ZŚ , pisał o tym wielokrotnie .
  Pudło mój drogi; Musisz wytężyć umysł i bardziej się postarać ;-)
 • w temacie Ku chwale, czy ku upadkowi?

  W: Religia
  ~gosc1 stevn ~gosc1 stevn ~gosc1 stevn ~fulla nie wiem o czym piszesz sosno17 w jakiego człowieka ja niby wierzę ? To przecież wasi przedstawiciele kościoła protest. i luterańskiego spotkali się w auli bł. Piusa VI w Watykanie z papieżem Franciszkiem (13 X 2016) gdzie wznieśli w tej sali bałwochwalczy posąg Lutra i nadali mu nominację " opiekuna duchowego " . Wywołując zgorszenie wśród 1000 uczestników .
  A wsze figury i obrazy np. w Warszawskiej katedrze protestanckiej w głównym ołtarzu w czym są lepsze od naszych katolickich . A w waszych kościołach się śpiewa pieśni na cześć Maryi. Masz na myśli Kościół Ewangelicki (że się wtrącę..) flirtujący poprzez " ekumenizm " za plecami innych Kościołów z KrK, czy Kościoły Ewangeliczne - wolne wspólnoty protestanckie ??!Ładny mi flirt... wniesienie posągu Lutra który pluł na Kościół założony przez Jezusa...Nie przypominam sobie aby Pan Jezus oficjalnie i kiedykolwiek powiedział, że zakłada od tej pory kościół RZYMSKO KATOLICKI. Coś ci się poprzewracało w główce.Nie wierzysz że Jezus założył Kościół??? A więc nie jesteś chrześcijaninem.A Ty kim jesteś? Może coś powiesz o sobie, np. jak się na nowo narodziłeś.........???Ja jestem chrześcijaninem i w odróżnieniu od ciebie nie wstydzę się tego. Jestem członkiem Kościoła założonego przez Jezusa - katolikiem. A ty? Napiszesz do jakiej sekty czy związku wyznaniowego należysz czy się wstydzisz?Nie możesz być chrześcijaninem bazując na samej przynależności religijnej, bo od kiedy przynależność decyduje o tym lub o tamtym ? Poza tym, Twoje członkostwo do Kościoła nie założonego przez Jezusa, lecz przez pogańskiego i nienawróconego cesarza imperium rzymskiego Konstantyna stawia Twój Kościół w jednym szeregu z innymi sektami, których założycielami byli ludzie.
  Nie wstydzę się przyznać, że nie należę do Twojej zwiedzionej Sekty, której założycielem był istotnie Konstantyn.
 • w temacie Czy sakramenty są potrzebne do zbawienia?

  W: Religia
  robertus09 Lilith1 stevn [image]0006NP5F491CN89K[/image]A własnymi słowami to jakby to było, co?Chyba w ogóle nie byłoby. Czytałem, że "stevn" ma ogromny potencjał intelektualny. Głównie w jego wypowiedziach, ale ... czytałem. Tak ogromny, iż niczego nie musi ubierać w własne słowa....ukryty sarkazm
 • w temacie Ku chwale, czy ku upadkowi?

  W: Religia
  ~gosc1 stevn Nazwa do nich przywarła po raz pierwszy w Antiochii, ale pierwszymi chrześcijanami stawali się ludzie długo jeszcze przed wylaniem Ducha Świętego ochrzczeni chrztem Janowym m.in. przez upamiętanie.To by oznaczało iż chrześcijanie byli jeszcze zanim zaczął nauczać Jezus. A więc nieznający nauk Jezusa... Jezus więc nie jest według ciebie założycielem chrześcijaństwa...Przecież, laiku katoliku jak o was mówią pogardliwie księżal (z racji niewiedzy i braku elementarnej wiedzy biblijnej), iż Wylanie Ducha Świętego miało miejsce później sieroto jedna, po tym jak został Pan Jezus zabrany do Nieba! Nie wcześniej, jak insynuujesz........! A chrześcijanami to ludzie stawali się w trakcie pielgrzymki Pana Jezusa na ziemi, a nie przed Jego narodzinami, jak dyktuje Twoja chora wyobraźnia - bo ode mnie ta chora wyobraźnia nie pochodzi zauważ. Jest tworem zainicjonowanym tylko przez Ciebie.
 • w temacie Ku chwale, czy ku upadkowi?

  W: Religia
  ~gosc1 stevn Nazwa do nich przywarła po raz pierwszy w Antiochii, ale pierwszymi chrześcijanami stawali się ludzie długo jeszcze przed wylaniem Ducha Świętego ochrzczeni chrztem Janowym m.in. przez upamiętanie.To by oznaczało iż chrześcijanie byli jeszcze zanim zaczął nauczać Jezus. A więc nieznający nauk Jezusa... Jezus więc nie jest według ciebie założycielem chrześcijaństwa...Celowo matraczysz i wyławiasz z mojej wypowiedzi to co chcesz aby mnie czymś obciążyć i podważyć moją wiarygodność, choć sam jesteś chwiejny i niespójny w tym co insynuujesz i co reprezentujesz przy okazji.
 • w temacie Ku chwale, czy ku upadkowi?

  W: Religia
  ~gosc1 stevn ~gosc1 stevn ~fulla nie wiem o czym piszesz sosno17 w jakiego człowieka ja niby wierzę ? To przecież wasi przedstawiciele kościoła protest. i luterańskiego spotkali się w auli bł. Piusa VI w Watykanie z papieżem Franciszkiem (13 X 2016) gdzie wznieśli w tej sali bałwochwalczy posąg Lutra i nadali mu nominację " opiekuna duchowego " . Wywołując zgorszenie wśród 1000 uczestników .
  A wsze figury i obrazy np. w Warszawskiej katedrze protestanckiej w głównym ołtarzu w czym są lepsze od naszych katolickich . A w waszych kościołach się śpiewa pieśni na cześć Maryi. Masz na myśli Kościół Ewangelicki (że się wtrącę..) flirtujący poprzez " ekumenizm " za plecami innych Kościołów z KrK, czy Kościoły Ewangeliczne - wolne wspólnoty protestanckie ??!Ładny mi flirt... wniesienie posągu Lutra który pluł na Kościół założony przez Jezusa...Nie przypominam sobie aby Pan Jezus oficjalnie i kiedykolwiek powiedział, że zakłada od tej pory kościół RZYMSKO KATOLICKI. Coś ci się poprzewracało w główce.Nie wierzysz że Jezus założył Kościół??? A więc nie jesteś chrześcijaninem.A Ty kim jesteś? Może coś powiesz o sobie, np. jak się na nowo narodziłeś.........???
 • w temacie Religiancka przeogromna wartosc ludzkiego zycia to pic na wode, propaganda.

  W: Religia
  HotCarl No co ty, stevn, wujek Google ci nie chce nic pomoc?
  Z imienia i nazwiska masz Bill Gates a z nazwy U.S.Goverment. Poszukaj obrazkow albo sam narysuj.Ty reprezentujesz ten sort niewierzących, których wyłącznymi atutami są kpiny jak powyżej. Samodzielne racjonalne myślenie nie jest mocną stroną tych person.
 • w temacie Ku chwale, czy ku upadkowi?

  W: Religia
  Nazwa do nich przywarła po raz pierwszy w Antiochii, ale pierwszymi chrześcijanami stawali się ludzie długo jeszcze przed wylaniem Ducha Świętego ochrzczeni chrztem Janowym m.in. przez upamiętanie.