• w temacie Może pogrupujmy się poglądowo aby...

  W: Religia
  ReverseCowgirl Ta, to swietny cliffhanger. Czekam na ten odcinek w ktorym demonstrujesz, ze Biblia jest prawda i/lub autorytatywna. Mam nadzieje, ze nie dalej niz w nastepnym sezonie.
  Już Ci na to odpowiedziałem wstępnie.

  Dobranoc
 • w temacie Jakie mieliście hobby w młodości?

  W: Hydepark
  Lubiałem grać z sąsiadem z góry w szachy a każdej jesieni zapuszczać się w otchłań rozległych kompleksów leśnych w poszukiwaniu grzybów :-)
 • w temacie Może pogrupujmy się poglądowo aby...

  W: Religia
  Także sam widzisz, że Twoje próby popularyzacji tegoż fikcyjnego dzieła, którym jest niejaki Harry Poter wygląda blado i mało przekonująco.
 • w temacie Może pogrupujmy się poglądowo aby...

  W: Religia
  Hary Poter nie raczyłeś wspomnieć, że nie inspirował nikogo przed jego wymyśleniem. A kiedy został wymyślony, to adresatami tej twórczości są w zdecydowanej większości ludzie niedojrzali emocjonalnie (dorastająca młodzież i dzieci).

  Porównywanie Hary Potera z Pismem Świętym jest działaniem, które ma uświetnić Hary Potera poprzez analogię do Pisma Świętego, które ugruntowało już swoją międzynarodową pozycję zanim się zrodził w czyjejś głowie Poter.

  Statystycznie i logistycznie Biblia ma przytłaczającą i druzgocącą przewagę na wszystkich kontynentach, gdyż dotarła nawet do dzikich plemion Oceani, Ameryki Płd., Indonezji i Afryki czy też w innych niedostępnych odległych zakątkach świata oraz miała jeden z największych nakładów w historii czytelnictwa powszechnego.

  Także sam widzisz, że Twoje próby w popularyzowaniu tegoż fikcyjnego dzieła, którym jest niejaki Hary Poter wygląda blado i mało atrakcyjnie.
 • w temacie Ile zyskał budżet...

  W: Hydepark
  MarekAureliusz
  stevn
  MarekAureliusz Gdybyś był mądrzejszy, to byś się nie ujawniał, a teraz ma Ci to służyć
  jako dowód odwagi.
  Czyli, co bym nie napisał (biorąc ten przykład oceny pod lupę) i co bym szlachetnego nie uczynił na oczach wszystkich zostanie to ostatecznie przez Pana Aureliusza i jego pospulstwo wyśmiane tak..........???

  Pełen sprzeczności jest taki punkt widzenia, zwłaszcza dla kogoś, kto uważa się za forumowego nośnika szczytnych idei, które w tym miejscu, z jakiś nieznanych względów go nie obowiązują.

  Czyli zachęcasz wszystkich troli aby nie wychodzili z ukrycia, tylko Tobie i Twojemu pospulstwu pluli w twarz. A co na to Twoi koledzy i koleżanki ? ;)))

  Ciekawa koncepcja; a najzabawniejsze Czy wytrwasz w niej ;-)))))))
  Wczoraj pisałeś coś o kozaku i vipie, to Ci przytaknąłem,
  a teraz widzę, że przechodzisz do ataku, tylko po co ?

  ''i co bym szlachetnego nie uczynił na oczach wszystkich zostanie
  to ostatecznie przez Pana Aureliusza i jego pospulstwo wyśmiane tak..........???
  ''

  Mylisz się i to bardzo. Nie wiem co szlachetnego uczyniłeś, zważywszy na fakt,
  że to się zaczęło od tego, kiedy Ci zwróciłem uwagę o to samo, co Batszeba.
  pisałeś o kółkach wzajemnej adoracji, co miało charakter pejoratywny,
  a nauki Chrystusa podkreślają (jedność)

  ''Pełen sprzeczności jest taki punkt widzenia, zwłaszcza dla kogoś,
  kto uważa się za forumowego nośnika szczytnych idei,
  ''

  To jest Twoja projekcja, natomiast Ty jesteś nośnikiem ortodoksyjnej
  formy ewangelizowania. Posługujesz się ewangelią niczym wojownik ISIS
  Koranem. Najlepsze jest to, że przecież ewangelia lepiej przystaje na te czasy
  niż Koran, a machasz szabelką teraz jak jakiś fundamentalista. Po co to ?

  ''Czyli zachęcasz wszystkich troli aby nie wychodzili z ukrycia,
  tylko Tobie i Twojemu pospulstwu pluli w twarz. A co na to Twoi koledzy
  i koleżanki ? ;)))
  ''

  Dobrze wiesz, że życzę sobie polemiki z zalogowanego, a Ty stosujesz
  w tym momencie nadinterpretację. Chodziło o to, że ujawniając się,
  tylko potwierdzasz pisanie z szaraka. Czy to takie trudne do zrozumienia ?
  Ty nie jesteś wstanie mi napluć w twarz, a od swoich kolegów i koleżanek
  nie oczekuję wsparcia, ponieważ szanuję Ich nerwy i zdrowie. Godność nie
  pozwala Im się taplać w ekskrementach fanatyka. Obrażasz wszystkich,
  nie tylko mnie, pisząc o ''pospólstwu''. Na końcu dajesz uśmieszek potrójny,
  mimo, że w treści jest mowa o pluciu w twarz i cieszysz się, dajesz uśmieszki,
  bo nikt nie wstawia się za mną ? a czego tu bronić, kiedy mój oponent sam
  siebie już kilka dni temu pogrążył w odmętach mroków średniowiecza...

  ''Ciekawa koncepcja; a najzabawniejsze Czy wytrwasz w niej ;-)))))))''

  Ja też jestem ciekawy, pomijając już to, że bredzisz jak potłuczony :-D
  Ja nie mam czasu gnić w tym miejscu tak jak Ty lub odpowiadać każdemu maruderowi, któremu się coś przyśni lub ma zwidy i przebłyski jaźni.

  Więc oszczędź mi tych pierdów i prostackich tekstów

  Odniosłem się do jednej Twojej wypowiedzi, bo wygospodarowałem na tę okoliczność czas. Na inne Twoje pretensjonalne komentarze niestety nie mam czasu, a nawet gdybym miał, to nie mam ochoty je czytać, bo są kiepściunie tak jak ich autor heheh ;))
 • w temacie Może pogrupujmy się poglądowo aby...

  W: Religia
  ReverseCowgirl Uhm... Kapitan Kirk powiedzial: What does God need with a starship?Z punktu widzenia osoby wierzącej, którą jestem, nie jest istotne to co Ty, bądź ktoś inny napisze czy powie. Najistotniejsze jest w moich oczach Słowo Boże. I tylko Ono ma dla mnie rozstrzygające znaczenie. Twój punkt widzenia jest jaki jest, ale po 50 lub 60-ciu latach kiedy odejdziesz z tego świata nie będzie to miało dla nikogo żadnego znaczenia!

  Zaś Słowo Boże (pomimo, że jest atakowane) trwa i inspiruje miliony ludzi na całym świecie.

  Sam widzisz jak Twoje wysiłki aby mnie przekonać i w świetle tego co Ci przedstawiłem, wygląda nędznie.

  Wiem, że się nie przyznasz do tego, bo by Ci korona z głowy spadła a znajomi, u których cieszysz się zapewne jakimiś względami nie pogardzili Tobą, a co za tym idzie, doświadczyłbyś wykluczenia i osierocenia pod pewnymi względami, tak jak to ilustruje poniższy slajd.....!
 • w temacie Ile zyskał budżet...

  W: Hydepark
  MarekAureliusz Gdybyś był mądrzejszy, to byś się nie ujawniał, a teraz ma Ci to służyć
  jako dowód odwagi. Czyli, co bym nie napisał (biorąc ten przykład oceny pod lupę) i co bym szlachetnego nie uczynił na oczach wszystkich zostanie to ostatecznie przez Pana Aureliusza i jego pospulstwo wyśmiane tak..........???

  Pełen sprzeczności jest taki punkt widzenia, zwłaszcza dla kogoś, kto uważa się za forumowego nośnika szczytnych idei, które w tym miejscu, z jakiś nieznanych względów go nie obowiązują.

  Czyli zachęcasz wszystkich troli aby nie wychodzili z ukrycia, tylko Tobie i Twojemu pospulstwu pluli w twarz. A co na to Twoi koledzy i koleżanki ? ;)))

  Ciekawa koncepcja; a najzabawniejsze Czy wytrwasz w niej ;-)))))))
 • w temacie Może pogrupujmy się poglądowo aby...

  W: Religia
  ReverseCowgirl Z niezwykloscia kuleje, to nie jest jedyny dostepny religijny tekst, w dodatku nie jest tak stara by zaliczyc wszystkie epoki. W kazdym razie, jaka by ksiazka nie byla, powtarzam jeszcze raz, ze to z wiara jest problem.Nikt nie zna wszystkich odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania, ale nie jest to dla ludzi szczerze wierzących najistotniejsze. Wiedza nadyma, a pycha ludzka przyprawia ich o zgubę. Tak naprawdę istotna jest nasza postawa i zaufanie Temu, który umiłował nas bardziej, niż my Jego kiedykolwiek przedtem. Dlatego Pan Jezus opuścił Tron w Niebie i przez chwilę (tzn. kiedy z stąpił na ziemię) został uznany jako niższy od aniołów, a z wyglądu podobny ludziom, aby ostatecznie nas wykupić poprzez męczeńską śmierć na krzyżu Golgoty. Nasza śmierć niczego by nie wniosła i nie zmieniła naszego położenia przed Sprawiedliwym i Wszechmogącym Ojcem w Niebie! Syn Boży wziął ten CIĘŻAR NASZYCH GRZECHÓW (NIEPOSŁUSZEŃSTWA) na siebie (choć wcale nie musiał tego robić, ale zrobił to) z Miłości do nas aby nas również pozyskać dla siebie i przywrócić do społeczności z naszym Ojcem Bogiem poprzez Jego - Jezusowe Pośrednictwo.

  Biblia bardzo ciekawie to ilustruje w poniższym fragmencie...

  (1) A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.
 • w temacie Może pogrupujmy się poglądowo aby...

  W: Religia
  ReverseCowgirl Czemu uzywasz tej dziadowskiej wersji ksiazki, to jest ta jedyna prawdziwa wersja? Tak korzystam z Niej, ponieważ jest nietypowa i nie przystająca w niczym do innych; jedyna dana każdemu z nas do wglądu i w posiadanie. W Chinach np. Chrześcijanie uczą się Jej, tj. Biblii na pamięć, bo posiadanie Jej jest tam surowo zabronione i można za jej posiadanie nawet trafić na wiele lat do więzień a nawet być torturowanym.

  W naszym kraju jest na szczęście dostępna i na razie nie grożą nikomu sankcje lub groźby za jej czytanie, czy też posiadanie.


  ReverseCowgirl Problem jest wtedy, gdy uzasadniasz cos wiara. Biali sa lepsi od czarnych - taka wiara. Benzyna smakuje jak sok ananasowy - taka wiara. Nie ma takiej rzeczy, ktorej nie mozna uzasadnic wiara. Pismo Święte mówi, iż.....!

  Bez wiary nie można podobać się Bogu. Kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy Go szukają!

  A w innym miejscu czytamy.......!

  Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko! Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu! Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan, lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.

  ReverseCowgirl Ty sobie wierzysz w ksiazke i wystawiasz sie na probe publicznego forum. Wystawiam się na próbę publicznego forum....? Ciekawe... No właśnie tak nie jest, gdyż mi na tym specjalnie nie zależy, ponieważ nie zabiegam o żadne względy tegoż forum, bo moje ego ma się całkiem dobrze i nie jest mi cudze poparcie do niczego potrzebne.

  A wierzyć w niezwykłą Księgę przed którą chyliły najznakomitsze umysły wszystkich epok jest ekscytującym przeżyciem, który pozostawia niedosyt w odpowiedzeniu sobie na wszystkie nurtujące mnie czy Ciebie pytania.