• w temacie " Choruje kto między wami ? Niech przywoła starszych zboru.......

  W: Religia
  ~gosc1
  stevn [image]000795EUB866FLOO[/image]
  Skąd ta wasza nienawiść do chrześcijaństwa i Kościoła Jezusa? I to poniżanie się... tak cię zmanipulowali w twojej sekcie że nawet czujesz się jak sur..syn. Skoro Nierządnica jest matką twojego Kościoła/sekty....
  Nie myl nienawiści z obiektywnym i niezależnym od kleru myśleniem, którego tobie ze wszystkich udzielających się tutaj brakuje.

  Co do sekt, to nadal uchylasz się od odpowiedzi, na pytanie, które zadała ci Sosna o tym.......Gdzie w Biblii Pan Jezus wymienia literalnie lub w przenośni nazwę twojej rozpychającej się łokciami sekty?
 • w temacie Czy narodziłeś się na nowo?

  W: Religia
  stiffnecked
  stevn
  stiffnecked
  stevn
  stiffnecked
  sosna177 stiffnecked Darowalem sobie narodziny bo ja pojde do nieba za dobre wpisy tj. uczynki. Mt 11 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony....czyli, na podstawie urywku Słowa.....stworzyłeś na swoje własne potrzeby.....religię, i jesteś jej pierwszym wyznawcom:))))
  Dobry przykład.....by zrozumieć.....czym jest ....religia.
  Nie tam, takich co sie nie musza na nowo narodzic sa miliony.
  [image]000795A75KEBE1XN[/image]
  To ze starej zydowskiej ksiazki co sie nie liczy.
  [image]000795G1HRDLWR23[/image]
  To z tej samej ksiazki. Kogo to obchodzi?
  Mnie i Ciebie, skoro tu wlazłeś!
 • w temacie Czy narodziłeś się na nowo?

  W: Religia
  stiffnecked stevn stiffnecked sosna177 stiffnecked Darowalem sobie narodziny bo ja pojde do nieba za dobre wpisy tj. uczynki. Mt 11 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony....czyli, na podstawie urywku Słowa.....stworzyłeś na swoje własne potrzeby.....religię, i jesteś jej pierwszym wyznawcom:))))
  Dobry przykład.....by zrozumieć.....czym jest ....religia. Nie tam, takich co sie nie musza na nowo narodzic sa miliony.[image]000795A75KEBE1XN[/image]To ze starej zydowskiej ksiazki co sie nie liczy.
 • w temacie Czy sakarmenty mają podstawy ewangeliczne?

  W: Religia
  ~gosc1 robbo1 ~gosc1 robbo1 Nie dajmy się wprowadzić w...
  Chociaż zadałem pytanie odnośnie nowotestamentowego uzasadnienia istnienia sakramentów.Nikt nie udowodnił,że takie posiadają.
  Tak naprawdę słowo to rozumiane w dzisiejszym znaczeniu rozpowszechniło się kilka wieków po śmierci nowotestamentowych pisarzy.
  Przytoczyłem wypowiedzi m.in katolickiego uczonego ks.prof.A.Zuberbaubiera ,żeby nikt nie posądził mnie o stronniczość.
  Z nich wynika,że nigdy w nowotestamentowych sprawozdaniach nie znajdziemy miejsca,w których "przełożonych gmin" nazwano kapłanami.
  Istniały posługi świadczone przez jednych chrześcijan na rzecz innych.
  Z zasady polegały one na nauczaniu.
  Udzielano chrztu itp.
  Nie stał jednak przed jednymi chrześcijanami jeden jako duchowny -ksiądz,tylko jeden przed innymi,jako "pasterz".
  Nie sprawowali funkcji kapłańskich,jako kapłani.
  Albo masz klapki na oczach albo celowo chcesz wprowadzić ludzi na ścieżkę zła... przecież miałeś udowodnione wszystkie sakramenty na podstawie Biblii i wypowiedzi pierwszych chrześcijan. Jakich jeszcze dowodów oczekujesz? Jak nie ma czegoś w Strażnicy to i Biblia się nie liczy i słowa pierwszych chrześcijan też są nic nie warte?Niczego nie udowodniłeś.Udowodnij pokłonię głowę.
  Dla mnie wypowiedzi pierwszych chrześcijan zawarte są w ewangeliach i nowotestamentowych listach.
  Rozumiem,że w niektórych miejscach utożsamiano starszych z kapłanami.
  Na pewno nigdy i nigdzie nie przeczytamy o tym w natchnionym słowie.
  I tak w starożytnym Izraelu istnieli starsi i kapłani.Pierwsi jednak nie byli drugimi.
  I nie idzie o starszych w znaczeniu człowieka w podeszłym wieku.1 Tym.5:1-2
  Tylko o "starszych zgromadzenia " itp.Lb.16:25
  Mieli różne zadania.
  Istniały zgromadzenia starszych żydowskich przeciwnych naszemu zbawicielowi.Dz.Ap.22:5
  Tak czy inaczej w społeczności pierwszych chrześcijan istnieli starsi podobnie jak w Izraelu cielesnym.
  patrz. Dz.Ap.15:1-31

  Nie byli to jednak kapłani.
  Wiemy,że tacy:
  "pełnili kapłańską służbę według ustalonej kolejności" patrz. Łuk.18-9
  "Zgodnie ze zwyczajem panującym wśród kapłanów został wyznaczony do złożenia w świątyni ofiary kadzidła"
  Takich jednak nie było pomiędzy pierwszymi chrześcijanami.

  Poza tym wykaż ,że słowo sakrament [to na pewno nie,niemniej np.gr.mysterion] jest w nowotestamentowych sprawozdaniach odnoszone do ostatniej wieczerzy,czy chrztu.
  Poza tym w średniowieczu istniało ok.trzydziestu sakramentów.
  Wyjaśnij kiedy przyjęto siedem.Tylko siedem i tego powody.
  A więc przyznajesz że są sakramenty tylko nie ma definicji słowa sakrament w Biblii? Co do tego że istnieje kapłaństwo to już i udowodniłem i zadałem kilka pytań ale uciekłeś z podkulonym ogonem... mamy jeszcze raz rozpocząć tą rozmowę i wszystko mam jeszcze raz powtórzyć? Mamy tak latać po wszystkich tematach i wszędzie ci to samo udowadniać? W tym temacie już dawałem wersy o każdym z sakramentów. Przeczytaj jeszcze raz ten temat i jak ci się coś nie zgadza to pytaj. Jak tylko nie będziesz się ba Słowa Bożego to ci podam cytaty z Biblii i nawet wyjaśnię jak ich nie rozumiesz.
 • w temacie Jak mam się zrehabilitować w waszych oczach poczciwi ateiści

  W: Religia
  Lilith1 stevn ~barnaba Masz dużo racji Lilith1 w twym zdaniu: Ratujmy człowieka , ja już wcześniej zauważyłem , że ze stevn-em jest coraz gorzej , on chyba jest osaczony przez niepokutujących pastorów swego zboru . A wtedy dzieją się tam rzeczy jak z ' wielkiego ucisku '. Niepotrzebnie dał sobie wmówić że Maryja jest niepotrzebna . A przecież apostołowie byli zawsze z Maryją : Jan ewangelista , Jakub Starszy czy apostoł Tomasz , który przybył jeden dzień za późno na pożegnanie z Maryją przed jej śmiercią w Efezie , bardzo płakał z tego powodu .[image]00078Z9IFTW1IEH9[/image]To jak Puchatku, mamy Ciebie unikać?
  :P
 • w temacie Czy znajdą się tu jacyś kulturalni ateiści

  W: Religia
  ~opoka stevn , twoja walka z ateizmem utknęła , gdyż ateiści przed tobą szybko przeszli do teizmu lub deizmu i pewnie by nie odczuwać pustki piszą teraz , że wierzą w jakiegoś Boga stworzyciela i na tym poprzestali .