• w temacie Zachód chce dysponować Polską, jak dziwką

  W: Polityka
  rafal333 Gdyby nie Zachód to być teraz w gnojkach po polu chodził !
  A Merkel (reprezentująca Zachód) układa się z Putinem za naszymi plecami jak umieścić roponośny rurociąg ropy i gazu z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku omijający terytorium Polski. A Tusk milczy i nie protestuje, tylko przyzwala na taką nikczemność ;(
 • w temacie Poseł Kaczyński planuje wyprowadzić Polskę z UE kuchennymi drzwiami

  W: Polityka
  Wśród tego " warcholstwa " były znakomite rody magnackie i szlacheckie pielęgnujące bogate tradycje własne i akcenty patriotyczne oraz sztukę z danych epok literackich, gromadzące zbiory i symbole tych wartości, które można do dziś podziwiać w wielu muzeach.

  Takie osądy w stylu " warcholstwo Państwa Polskiego ", nie przystoi już w pewnym wieku i jest społecznie nieakceptowalne ;(
 • w temacie Poseł Kaczyński planuje wyprowadzić Polskę z UE kuchennymi drzwiami

  W: Polityka
  Blandare51 "Poseł Kaczyński planuje wyprowadzić Polskę z UE kuchennymi drzwiami " - kto wie, czy nie zostanie wykopnieta frontową bramą........
  Bez przesadyzmu proszę! Więcej rozwagi proponuję przy wydawaniu takich prognoz. Nic nie zapowiada, że taki będzie scenariusz. To nam się nie kalkuluje, zarówno tym po lewicy, jak i tym po prawicy.
 • w temacie Rozgrzeszenie dostanę czy nie

  W: Religia
  Ostatecznym zamiarem Boga jest Zbawić zarówno Naród Wybrany - Izrael, jak i całą rzeszę Pogan ze wszystkich stron świata, którzy dobrowolnie uwierzą w Jezusa i przyjmą Go do swojego serca ;-)
 • w temacie Rozgrzeszenie dostanę czy nie

  W: Religia
  [cytat kogo=Lilith1] Sam Talmud wylądował na indeksie ksiąg zakazanych, dla Żydów Święta Księga objaśniająca przesłania zawarte w Torze.
  Stevnie, tylko dla Żydów. W Biblii zawarte są słowa przypisywane Chrystusowi, skierowane do Apostołów. Sens ich taki, że mają skupiać się na "Narodzie Wybranym" i tylko na nim. Inni są nieważni...
  "Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela" (Mt 10,5-6).
  "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela... Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucać psom" (Mt 15,24-26).
  [/cytat]
  Lilith, nie tylko do Narodu Wybranego Jezus nakazał iść uczniom głosić Dobrą Nowinę, lecz również do Pogan, czyli do nas m.in. tak jak to jest opisane dokładnie w poniższym 11 Rozdziale Listu Pawła do Rzymian:

  (1) Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył. (...) . (5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski. (6) A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską. (7) Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości, (8) jak napisano: Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą, aż do dnia dzisiejszego. (9) A Dawid powiada: Niechaj stół ich stanie się dla nich sidłem i siecią, i zgorszeniem, i zapłatą; (10) niech zaćmią się ich oczy, aby nie widzieli, a grzbiet ich pochyl na zawsze.

  (11) Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść. (12) Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia?

  (13) Do was zaś, którzy jesteście z pogan, mówię: Skoro już jestem apostołem pogan, służbę moją chlubnie wykonuję; (14) może w ten sposób pobudzę do zawiści rodaków moich i zbawię niektórych z nich.

  (15) Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych? (16) A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.

  (17) Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego, (18) to nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie. (19) Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. (20) Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż. (21) Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. (22) Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.

  (23) Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.

  (25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano:

  Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. (30) Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu, a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, (31) tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni, ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili. (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować.
 • w temacie czy twoja religia spełnia warunki religii prawdziwej?

  W: Religia
  Lilith1
  stevn Lilith1 stevn Lilith1 stevn KarolP12 stevn KarolP12 stevn KarolP12 stevn KarolP12 stevn KarolP12 cyklpo KarolP12 cyklpo cyklpo nauka o czyśćcu powstała w 593 r dlaczego tak późno i dlaczego nie ma żadnych wzmianek że o czyśćcu z wcześniejszych lat bo czyściec został uznany za na naukę chrześcijańską dopiero w 593r zobacz obrazek który zamieścił stevn już wiesz czym jest ta wasza tradycja? ta wasza tradycja to jedynie wymysł zaczerpnięty z pogaństwa bo w Biblii nie ma słowa czyściec ani żadnego innego odpowiednika tego słowa w Biblii nigdzie nic nie pisze o takim miejscu jak czyściec więc pogańską tradycję mam gdzieś !!!! tak więc czyściec nie ma nic wspólnego z Biblią opiera się jedynie na tradycji ale na pewno nie na słowie Bożym a skoro czyśćca nie było aż do 593r to jak mogę wierzyć w jego istnienie!!! KarolP12 CO zatkało cię Już ci odpisałem sekciarzu tylko tyle umiesz powiedzieć bo jesteś w błędzie zaślepiony pogańską sektą ale nie będę i tego tłumaczył bo tego nigdy nie pojmiesz a wiesz dlaczego bo wolisz żyć w kłamstwie! powiem ci jedno to w co wierzysz to wymysł oparty jedynie na tradycji nie umiesz udowodnić że czyściec istnieje bo wiesz że czyściec nie istnieje wersety które podałeś nie miały nic wspólnego z czyśćcem na siłę próbujesz udowodnić istnienie czegoś czego nie ma podajesz wersety które nie mówią nic o czyśćcu tylko o bluźnierstwie przeciw duchowi świętemu! więc niczego mi nie udowodniłeś bo w podanych przez Ciebie wersetach nie ma słowa czyściec więc jak na razie to Ty wychodzisz na sekciarza nawet stevn Ci pokazał na obrazku kiedy powstała nauka o czyśćcu ale to do ciebie nie dociera jak chcesz mi udowodnić swoją rację to pokaż mi w Biblii że pisze w niej o takim miejscu jak czyściec czekam bo te dowody niczego nie dowodzą!!!!Czego nie rozumiesz sekciarzu. Napisałem ci gdzie w Piśmie Świętym pisze o czyśćcu a ty dalej pyskujesz zacietrzewiony. Ty widzisz co chcesz wiedzieć a nie jest to z całą pewnością prawda.
  Nie opieraj się o kretyńską wklejkę heretyka który też nie uznaje prawdy o czyśćcu bo to żenujące. heretyk, który był wcześniej katolem jak Ty z zaślepkami na oczach i zatyczkami w uszach ;)To heretyk ma klapki na oczach z samego faktu że jest heretykiem
  Jak tyb:))Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem ślepoko Ty jedna??! O zaślepkach i zatyczkach napisałem pod kątem katoli katolu Ty jeden o rozdwojonej jak widać i niespójnej jaźni.Już ci napisałem heretycki świrze, że klapki na oczach mają heretycy z samego faktu, że są heretykami. Jak ty na ten przykład. [image]0006PJVUFO5LOLY4[/image]No właśnikate. Skoro znasz prawdę, to dlaczego trwasz w herezji, tym samym grzesząc? Jesteś niedorozwinięty!Przestań bredzić i się nawróć heretyku.
  Wiecznie żyć nie będziesz. Sam jesteś pokręconym heretykiem karmiącym się katechizmami i encyklikami a NIE Pismem Świętym!One na Piśmie Świętym są osadzone... zaprzeczysz?Nie operuj przede mną skrutami myślowymi, tylko pełną wersją, która spotka się z oczywistym zrozumieniem.Zarówno katechizm jak i encykliki oparte sa na Piśmie. Jeśli czytałeś, powinieneś to dostrzec. Jeśli nie czytałeś, przeczytaj, chociaż encykliki są trudna lekturą.
  Chirurgiem nie jestem, nie operuję skrÓtami...Tak oparte są ale nie do końca. Dominuje w nich średniowieczna gnoza, tradycja ojców kościoła i retoryka z ksiąg powtórnokanonicznych nie uznawanych przez Protestantów i Żydów za święte.
  Co to są "księgi powtórnokanoniczne"?
  Spisane podczas pobytu Izraelczyków w niewoli babilońskiej, a odrzucone przez Żydów Palestyńskich jako nie mających autoryzacji Ducha Świętego.
 • w temacie Rozgrzeszenie dostanę czy nie

  W: Religia
  Lilith1 stevn Lilith1 stevn Lilith1 stevn ~Jaddyk gość A Ty kim jesteś że osądzasz i potępiasz Tę młodą Kobietę ? Zbłądziła i teraz żałuje. NIE ZASIADAJ na TRONIE BOGA .Każdy kto wierzy w Boga i Bogu wie że jesteśmy braćmi Jezusa. Jesteśmy tacy jak On - jesteśmy od Boga i z Boga, a dzięki Jezusowi , jesteśmy królewskim kapłaństwem. Żadnego księdza ani Kościoła nie potrzebujemy - bo nam do pięt nie dorastają.Co do braku zasadności Kościoła to nie byłbym taki pewien na Twoim miejscu, bo w Objawieniu Jana czytamy o tym, że JEZUS CHRYSTUS kieruje z Nieba siedmioma Kościołami na ziemi wysyłając do nich osobiste Listy, a NIE, listy do indywidualnych ludzi takich jak Ty i ja.

  Więc nasuwa się jeden zasadniczy wniosek, iż Kościół Jezusa Chrystusa na ziemi jest potrzebny i konieczny, a składa się NIE z budynków sakralnych, ALE -- z Odrodzonych Na Nowo w wieku świadomym ludzi -- z każdego pokolenia i zakątka świata.
  Mógłbyś wkleić taki "osobisty list"?Nie będę robił z rzeczy poważnych cyrku.
  Trafiłaś pod niewłaściwy adres.Adres mnie nie interesuje, ani cyrk. Poważnie Cię poprosiłam i chcę to zobaczyć, przekonać się. Nie wykręcaj się, nie wymawiaj, że coś tam, tylko pokaż mi to o czym pisałeś. Tyle chyba możesz dla mnie uczynić.A co ja mogę dodać do Słowa Bożego, bądź ująć coś z Niego ??!
  Jestem tylko kruchym naczyniem w ręku Boga, który nie wchodzi w Jego kompetencje i nie szuka poklasku u ludzi.

  (18) Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;

  (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.

  (20) Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, (...).


  - Obj. Jana 22:18-20.Te słowa były (są) skierowane do Żydów, i tylko do nich... Naród Wybrany.

  Współcześni Chrystusowi uważali, że Paruzja nastąpi za ich żywota, tymczasem minęło dwa tysiące lat i nic... bo czas ten nikomu znany nie jest i jest obwarowany kilkoma sprawami: nawrócenie Izraela, zamieszanie i nieład w Kościele, ogólne zaburzenia, pojawienie się antychrysta. Jedne warunki są spełnione od wieków, inne jakoś nie.
  Słowa przytoczone przez Ciebie są przypisywane św. Janowi, jakiż to więc jest "list do siedmiu Kościołów"? Siedem Kościołów, to pachnie kabałą, przez Żydów lubianą...Mylisz pojęcia mieszając talmud z Pismem Świętym ;(

  Kabała w talmudzie jest nacechowana okultyzmem i sarkazmem wymierzonym w Chrystusa ;(
 • w temacie czy twoja religia spełnia warunki religii prawdziwej?

  W: Religia
  Lilith1 stevn Lilith1 stevn KarolP12 stevn KarolP12 stevn KarolP12 stevn KarolP12 stevn KarolP12 cyklpo KarolP12 cyklpo cyklpo nauka o czyśćcu powstała w 593 r dlaczego tak późno i dlaczego nie ma żadnych wzmianek że o czyśćcu z wcześniejszych lat bo czyściec został uznany za na naukę chrześcijańską dopiero w 593r zobacz obrazek który zamieścił stevn już wiesz czym jest ta wasza tradycja? ta wasza tradycja to jedynie wymysł zaczerpnięty z pogaństwa bo w Biblii nie ma słowa czyściec ani żadnego innego odpowiednika tego słowa w Biblii nigdzie nic nie pisze o takim miejscu jak czyściec więc pogańską tradycję mam gdzieś !!!! tak więc czyściec nie ma nic wspólnego z Biblią opiera się jedynie na tradycji ale na pewno nie na słowie Bożym a skoro czyśćca nie było aż do 593r to jak mogę wierzyć w jego istnienie!!! KarolP12 CO zatkało cię Już ci odpisałem sekciarzu tylko tyle umiesz powiedzieć bo jesteś w błędzie zaślepiony pogańską sektą ale nie będę i tego tłumaczył bo tego nigdy nie pojmiesz a wiesz dlaczego bo wolisz żyć w kłamstwie! powiem ci jedno to w co wierzysz to wymysł oparty jedynie na tradycji nie umiesz udowodnić że czyściec istnieje bo wiesz że czyściec nie istnieje wersety które podałeś nie miały nic wspólnego z czyśćcem na siłę próbujesz udowodnić istnienie czegoś czego nie ma podajesz wersety które nie mówią nic o czyśćcu tylko o bluźnierstwie przeciw duchowi świętemu! więc niczego mi nie udowodniłeś bo w podanych przez Ciebie wersetach nie ma słowa czyściec więc jak na razie to Ty wychodzisz na sekciarza nawet stevn Ci pokazał na obrazku kiedy powstała nauka o czyśćcu ale to do ciebie nie dociera jak chcesz mi udowodnić swoją rację to pokaż mi w Biblii że pisze w niej o takim miejscu jak czyściec czekam bo te dowody niczego nie dowodzą!!!!Czego nie rozumiesz sekciarzu. Napisałem ci gdzie w Piśmie Świętym pisze o czyśćcu a ty dalej pyskujesz zacietrzewiony. Ty widzisz co chcesz wiedzieć a nie jest to z całą pewnością prawda.
  Nie opieraj się o kretyńską wklejkę heretyka który też nie uznaje prawdy o czyśćcu bo to żenujące. heretyk, który był wcześniej katolem jak Ty z zaślepkami na oczach i zatyczkami w uszach ;)To heretyk ma klapki na oczach z samego faktu że jest heretykiem
  Jak tyb:))Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem ślepoko Ty jedna??! O zaślepkach i zatyczkach napisałem pod kątem katoli katolu Ty jeden o rozdwojonej jak widać i niespójnej jaźni.Już ci napisałem heretycki świrze, że klapki na oczach mają heretycy z samego faktu, że są heretykami. Jak ty na ten przykład. [image]0006PJVUFO5LOLY4[/image]No właśnikate. Skoro znasz prawdę, to dlaczego trwasz w herezji, tym samym grzesząc? Jesteś niedorozwinięty!Przestań bredzić i się nawróć heretyku.
  Wiecznie żyć nie będziesz. Sam jesteś pokręconym heretykiem karmiącym się katechizmami i encyklikami a NIE Pismem Świętym!One na Piśmie Świętym są osadzone... zaprzeczysz?Nie operuj przede mną skrutami myślowymi, tylko pełną wersją, która spotka się z oczywistym zrozumieniem.Zarówno katechizm jak i encykliki oparte sa na Piśmie. Jeśli czytałeś, powinieneś to dostrzec. Jeśli nie czytałeś, przeczytaj, chociaż encykliki są trudna lekturą.
  Chirurgiem nie jestem, nie operuję skrÓtami...Tak oparte są ale nie do końca. Dominuje w nich średniowieczna gnoza, tradycja ojców kościoła i retoryka z ksiąg powtórnokanonicznych nie uznawanych przez Protestantów i Żydów za święte.
 • w temacie Rozgrzeszenie dostanę czy nie

  W: Religia
  Lilith1 stevn Lilith1 stevn ~Jaddyk gość A Ty kim jesteś że osądzasz i potępiasz Tę młodą Kobietę ? Zbłądziła i teraz żałuje. NIE ZASIADAJ na TRONIE BOGA .Każdy kto wierzy w Boga i Bogu wie że jesteśmy braćmi Jezusa. Jesteśmy tacy jak On - jesteśmy od Boga i z Boga, a dzięki Jezusowi , jesteśmy królewskim kapłaństwem. Żadnego księdza ani Kościoła nie potrzebujemy - bo nam do pięt nie dorastają.Co do braku zasadności Kościoła to nie byłbym taki pewien na Twoim miejscu, bo w Objawieniu Jana czytamy o tym, że JEZUS CHRYSTUS kieruje z Nieba siedmioma Kościołami na ziemi wysyłając do nich osobiste Listy, a NIE, listy do indywidualnych ludzi takich jak Ty i ja.

  Więc nasuwa się jeden zasadniczy wniosek, iż Kościół Jezusa Chrystusa na ziemi jest potrzebny i konieczny, a składa się NIE z budynków sakralnych, ALE -- z Odrodzonych Na Nowo w wieku świadomym ludzi -- z każdego pokolenia i zakątka świata.
  Mógłbyś wkleić taki "osobisty list"?Nie będę robił z rzeczy poważnych cyrku.
  Trafiłaś pod niewłaściwy adres.Adres mnie nie interesuje, ani cyrk. Poważnie Cię poprosiłam i chcę to zobaczyć, przekonać się. Nie wykręcaj się, nie wymawiaj, że coś tam, tylko pokaż mi to o czym pisałeś. Tyle chyba możesz dla mnie uczynić.A co ja mogę dodać do Słowa Bożego, bądź ująć coś z Niego ??!
  Jestem tylko kruchym naczyniem w ręku Boga, który nie wchodzi w Jego kompetencje i nie szuka poklasku u ludzi.

  (18) Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;

  (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.

  (20) Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, (...).


  - Obj. Jana 22:18-20.