• w temacie Może pogrupujmy się poglądowo aby...

  W: Religia
  ReverseCowgirl Alez to nie zaden szantaz, tylko konkretne pytanie. ;)
  Nikt tu nie zmusza cie do bycia dewotem.
  Jakim dewotem? Co Ty z tym określeniem chcesz wykazać.....? Jeżeli recydywiści się nawet nawracają do Pana Jezusa, to nie wiem czy miałbyś wystarczającej odwagi w ich obecności nazwać ich dewotami....jak mnie?
  ReverseCowgirl Skoro tak masz (wybrales sobie etc.) to wcale nie znaczy, ze juz ci tak zostanie.
  Właśnie, że w odróżnieniu do wielu nawet rzeczy, które dzieją się pod słońcem na Ziemi, to nic nie jest tak wartego zachodu abym się tym zainteresował w świetle tego co ma do zaoferowania osobiście każdemu człowiekowi Pan Jezus! Wszystko to są śmiecie w porównaniu z Tym, czym pragnie nas obdarzyć Pan Jezus.
  ReverseCowgirl Zyjemy w najlepszych czasach do tej pory i fakt, ciagle sie trafia jakis Mashal Khan, ale to dosc lokalny problem i tobie nie grozi. Poczytaj sobie swoja ksiazke ulubiona i zobacz jak przesrane ma byc twoje zycie na Ziemi a jakie bedzie po smierci.
  Od początku świata nie było ani jednego dnia na świecie bez wojny, a Ty łudzisz się, że nigdy nie doświadczysz tego co na przykład doświadczyli w czasie okupacji Polacy. Nawet w Europie na przestrzeni ostatnich 20-stu, baaa 10-ciu lat przetoczyły się konflikty zbrojne w byłej Jugosławi a ostatnio na Ukrainie, i Ty chcesz budować swoją ostoję w takich okolicznościach, pomijając lub nie chcąc przyjąć do wiadomości, że oprócz naszego świata istnieje również świat do niego równoległy - duchowy - w którym również jest zacięta walka, ale walka o ludzkie dusze w świetle Wieczności (a nie doczesności badanej zmysłami i badanej empirycznie!).
  ReverseCowgirl Wydaje mi sie, ze jestes na fochu, gdy powinienes wyluzowac. To tylko test.
  Wiesz, jakbyś był na widelcu u wszystkich, którzy z jakiejś prozaicznej przyczyny skrzyknęli się po to, aby Cię wbić w ziemię, to też nawiedziłaby Cię refleksja, co też oni od Ciebie chcą.
  ReverseCowgirl Nie rozumiem o co chodzi z tym cytatem. Noe to taka postac jak Conan czy Prometeusz i to wszystko sie nie wydarzylo. Nic nowego pod sloncem? W tej ksiazce slonca maja spadac na Ziemie? Jaki to mialo zamierzony efekt? Moze pisz pod spodem co to znaczy, jak w Straznicy robia. :)
  Żyjesz w błędnej pewności siebie (przepraszam za określenie) nie przeczuwając lub nie chcąc wejść w posiadanie wiedzy z ilustrowanej w Objawieniach św. Jana (Apokalipsy św. Jana) na temat przyszłości ludzkości. To objawienie już się w połowie zrealizowało na przestrzeni wieków, a obecny czas jest czasem końcowym, gdzie ma się wkrótce (tak jak miało to miejsce w przypadku Potopu, czyli za dni Noego) pojawić Powtórne i Triumfalne widoczne gołym okiem dla wszystkich mieszkańców ziemii - Przyjście Pana Jezusa. Ktoś, kto przed Jego Powrotem NIE powierzy Mu swojego życia we władanie, tego spotka zagłada, tj. Druga Śmierć (Wieczne oddzielenie od Boga lub inaczej, Wieczna przejmująca i dotkliwa Samotność pozbawiona Obecności Jego Osoby w miejscu, gdzie będzie wyłącznie tylko płacz i zgrzytanie zębów spowodu własnego wyboru).
 • w temacie Jakie zasugerowalibyście w miarę uniwersalne oszczędne trwałe auto od 4 do 10 tys.?

  W: Motoryzacja
  WednesdayTEN
  stevn WednesdayTEN stevn WednesdayTEN Jak dodajesz, to wnioskuję, że zakup niedokonany...

  A masz już swego faworyta?Trudno powiedzieć... Mam na oku małolitrażowe wersje benzynowe u Opla, Wolkswagena, Hondy i Renault z wielofunkcyjnym nadwoziem i z dośc bogatym wyposażeniem i z możliwością późniejszego zainstalowania gazu dla zminimalizowania kosztów eksploatacji....i jeszcze na LPG chcesz później przerobić? Będzie ci się to opłacało?Japończyki źle znoszą instalację LPG, za wyjątkiem Mazdy. Pozostałe ze stajni Wolkswagena, Opla lub Renault miewają się dobrze ;-)
  Zastanawiałem się nad zasadnością ekonomiczną. Chcesz kupić samochód w przedziale od 4 do 10 tysięcy - ile kosztuje montaż instalacji gazowej? 1500-2000 PLN? Toż to kilkadziesiąt procent kwoty jaką zamierzasz wydać na cały samochód...
  Nie rozumiesz. Instalację gazową można w późniejszym terminie zlecić zamontowanie, kiedy coś tam sobie odłożymy na boku. A to tym bardziej dlatego, że niektóre benzyniaki, a zwłaszcza (8 zaworowe) są idealne do zasilania gazem i kupując taki pojazd, który nie miał nigdy instalacji LPG mamy gwarancję, że pojeździ bezawaryjnie jeszcze długo, nawet po zamontowania tejże instalacji.
 • w temacie Co zrobić, gdy chłopak jest nerwowy i gresywny - jak mu pomóc?

  W: Uczucia
  Powinnaś z nim jak najwięcej czasu rozmawiać na tematy, które was różnią, a nie rozładowywać napięcie przez seks i nadal nie rozmawiać ze sobą.

  Taki związek wcześniej czy później nie przetrwa próby czasu w obliczu wyłaniających się problemów.
 • w temacie Co zrobić, gdy chłopak jest nerwowy i gresywny - jak mu pomóc?

  W: Uczucia
  Justyna260 stevn Niech go do wojska powołają, tam go nauczą dyscypliny. Albo, niech pójdzie do pracy i niech się sam utrzymuje, bez wsparcia ze strony bliskich, jeśli taki kozak i bohater.Steven, gdzieś ty się uchował! Przecież już nie ma powszechnego obowiązku obronnego.Wiem, wiem, ale w moim przypadku lub w przypadku moich znajomych było nam na rękę i zaowocowało to tym, że w życiu dorosłym posiadaliśmy o wiele większy dystans do siebie samych oraz determinację do pokonywania przeciwności życiowych.
 • w temacie Ile zyskał budżet...

  W: Hydepark
  MarekAureliusz stevn pintapalec stevn MarekAureliusz pintapalec ~gość pintapalec ~gość pintapalec To jest tajemnica państwowa ,Tylko księdzu na spowiedzi rządzący pislamiści mogą to wyznać i ujawnić. I będą za to rozgrzeszeni .O!!! Oszołom się odezwał :)O !!!! anonimowy śmierdziel się odezwał..O!!! O lekarstwach się dzisiaj zapomniało :)To już tak cię po----bało że bierzesz leki..?? I zapomniałeś dzisiaj je zażyć ??Sorry Pinta, to trochę moja wina, musi reperować ego tam, gdzie wydaje
  mu się, że ma do czynienia ze słabszymi, choć w dalszym ciągu z motyką
  na słonce się porywa ;-) Aha ;) a dostałeś kiedyś w baniak ;))To w twojej sekcie szamany ,walą po waszych baniakach a czym kropidłem czy krucafuksem??? Teraz już wiem dlaczego takie bzdety wypisujecie...Jestem facetem a nie mięczakiem jak wy chowającym się za plecami innych. Czy to jasne, czy mam to jeszcze raz powtórzyć.Kozak w necie... tentego w świecie :D
  Ale to w sumie nie reguła ! Dokładnie conan barbarzyńca lub inny celebryta vip ;)
 • w temacie Ile zyskał budżet...

  W: Hydepark
  pintapalec stevn MarekAureliusz pintapalec ~gość pintapalec ~gość pintapalec To jest tajemnica państwowa ,Tylko księdzu na spowiedzi rządzący pislamiści mogą to wyznać i ujawnić. I będą za to rozgrzeszeni .O!!! Oszołom się odezwał :)O !!!! anonimowy śmierdziel się odezwał..O!!! O lekarstwach się dzisiaj zapomniało :)To już tak cię po----bało że bierzesz leki..?? I zapomniałeś dzisiaj je zażyć ??Sorry Pinta, to trochę moja wina, musi reperować ego tam, gdzie wydaje
  mu się, że ma do czynienia ze słabszymi, choć w dalszym ciągu z motyką
  na słonce się porywa ;-) Aha ;) a dostałeś kiedyś w baniak ;))To w twojej sekcie szamany ,walą po waszych baniakach a czym kropidłem czy krucafuksem??? Teraz już wiem dlaczego takie bzdety wypisujecie...Jestem facetem a nie mięczakiem jak wy chowającym się za plecami innych. Czy to jasne, czy mam to jeszcze raz powtórzyć.
 • w temacie Ile zyskał budżet...

  W: Hydepark
  MarekAureliusz stevn MarekAureliusz pintapalec ~gość pintapalec ~gość pintapalec To jest tajemnica państwowa ,Tylko księdzu na spowiedzi rządzący pislamiści mogą to wyznać i ujawnić. I będą za to rozgrzeszeni .O!!! Oszołom się odezwał :)O !!!! anonimowy śmierdziel się odezwał..O!!! O lekarstwach się dzisiaj zapomniało :)To już tak cię po----bało że bierzesz leki..?? I zapomniałeś dzisiaj je zażyć ??Sorry Pinta, to trochę moja wina, musi reperować ego tam, gdzie wydaje
  mu się, że ma do czynienia ze słabszymi, choć w dalszym ciągu z motyką
  na słonce się porywa ;-) Aha ;) a dostałeś kiedyś w baniak ;))Haha, w sumie nie miałem 100% pewności, bo zawsze biorę pod uwagę
  pewien margines błędu. No cóż... najwyraźniej gość jest Twoim alter
  ego :D

  PS. Tak, dostałem parę razy, jeśli Cię to tak interere ;-)Nie utwierdzaj się w tym, bo Ci jeszcze wyrośnie jakaś narośl na czole ;) to była przypadkowa wizyta ; ale Ty zawsze swoje coś tam wkręcisz.