• w temacie O. Klimuszko to przewidział. I co myślicie o przepowiedniach?

W: Religia
    Antonnia
    emilka40
    Antonnia
    emilka40 Wiele proroctw mówi o świetności Polski, słowa o. Klimuszki tym bardziej utwierdzają ludzi wierzących w prawdzie, aby się nie wahać, i nie wątpić w Boga, gdyż;
    "Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (...) Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym".
    Miejmy nadzieję....że jesteśmy krajem którego nic od Boga nie oderwie.
    Emilko droga , mam i ja taką nadzieję ,że Polska zawsze w Bogu i z Bogiem będzie trwać :)
    Tylko wiara, nadzieja i miłość...więc nasza wspólna nadzieja Antonnia.....to zwycięstwo...:)
    Gdyż tylko Bóg może wywyższyć....i otoczyć Łaską i Światłem, które zachwyca ludzi....a wszystko przed nami...,przed Polską..., prowadzi ku dobremu...jak'' znaki na niebie'' do celu.....:))))
    Napisałaś Emilko prawdę :) Jestem z Tobą :)
    Każde objawienie musi mieć potwierdzenie z Pismem Świętym. Jeżeli Biblia nie ilustruje podobnych zdarzeń w przeszłości w nawiązaniu do przyszłości, to należy takie proroctwo odrzucić i traktować z dystansem, nawet jeśli pochodzi ono z ust autorytetu religijnegi. Przykład....?

Pismo Święte milczy n.t. XIX i XX-wiecznych objawieniach maryjnych, że należy je oczekiwać bo będą rzekomo wiąrzące..

Pismo Święte jest głównym źródłem objawień w sprawach wiary i w sprawach dot. przyszłości.
  • w temacie ksiądz Guz a gender i ateiści

Ziemowitt najlepszymi przedstawicielami idei gender są księża , przecież to oni chodzą w kieckach chociaż klejnoty mają między nogami (chyba mają )
    Genderyzm wyjaławia umysły dzieci, deprawuje je w niesłychanym tempie, niszczy ich psychikę, odbiera swobodne i beztroskie dzieciństwo, które zamiast poświęcać czas na zabawę zmuszane są do zgłębiania rzeczy, które są rezerwuarem dorosłych.

Patrzę z politowaniem na Wasze wpisy, i nie mogę wyjść z podziwu (w negatywnym tego słowa znaczeniu) do jakiej skrajnej retoryki jesteście zdolni się posunąć.
  • w temacie Jak ważne jest poznawanie Boga poprzez Jego Słowo.

~Rafał [b][/b]
    ~gosc ~Rafał ~gosc ~Rafał
    Pojęcie trōjcy mnie akurat nie dotyczy. Dla mnie to jakiś wymyślony bożek.
    Jest jeden Bóg . i w jednej osobie.
    Tak jak życie ma każdy w samym sobie , tak też Bóg Ojciec i Syn Boży to zupełnie odrębne osoby. A że są w jedności to zupełnie czego innego dotyczy.
    My też staramy się być w jedności z Bogiem i Chrystusem.
    Tak jak jest napisane ;
    ". To znaczy życie wieczne , poznawanie Ciebie , jedynego prawdziwego Boga oraz tego , któregoś posłał Jezusa Chrystusa."
    ((.......ewangelia w/g...Jana. 17 ; 3......))
    Dlaczego pominięta została trzecia osoba która jest niby tak samo ważna jak Bóg i Syn....?Skoro pojęcie Trójcy cię nie dotyczy to oznacza iż nie jesteś chrześcijaninem. Możesz sobie twierdzić że Biblia opisuje wymyślonego Bożka. Twoja sprawa. Nikt ci nie każe wierzyć w Boga w Trójcy Jedynego Prawdziwego.
    To co piszesz jest bez sensu. Nie możesz żyć w jedności z Bogiem i Chrystusem skoro uważasz ich ze dwie różne osoby. Jeżeli to są według ciebie dwie różne osoby to możesz być w jedności albo z Bogiem albo z Chrystusem.
    Łuk 16:13 Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie".

Duch Święty nie został ominięty w Biblii. Jest o nim dużo napisane. Ale w Biblii. Dać wersy? Wtedy uwierzysz? Czy jak zwykle lepiej Biblii nie cytować...Na pewno nie jestem tobą. Dla ciebie mogę być lub nie być chrześcijaninem.
    Jak zwykle cytujesz fragmenty które nie wiesz co oznaczają. Przekształcasz wszystko na nutę kościoła katolickiego , który interpretuje kawałeczki Biblii i wprowadza w błąd całe masy . Nie interesuje mnie twoja wykładnia ,nteresuje mnie wykładnia Chrystusa i Boga.Nie bądź hipokrytą. To ty wybrałeś sobie jakiś wers z Biblii i na podstawie tego jednego wersu uznałeś że Duch Święty jest w Biblii pominięty. A to że występuje w innych wersach już cię nie interesuje. Pytałem czy dać te wersy z Biblii a nie czy dać interpretacje jakiegoś Kościoła ale ty tego nie chciałeś. więc nie pisz tutaj że interesuje cię wykładnia Chrystusa Boga bo ciebie interesuje tylko wykładnia Strażnicy. I jak w Strażnicy nie ma jakiś cytatów to Biblia dla ciebie nie ma znaczenia.
    Ja wiem najlepiej co mnie interesuje. Uczepiłeś się tylko jednego tematu i kręcisz się cały czas wokół swojego punktu postrzegania innych a przede wszystkich Świadków Jehowy. Ciekawe co takiego ci uczynili , że tak bardzo nas nienawidzisz.
    Dostałeś obsesji na naszym punkcie i nie interesuje cię nic poza tym , aby rzucać oszczerstwa.na naszą organizację.Bożą organizację.
    Z tobą nie mam o czym mówić. Nie interesuje cię Słowo Boże , ponieważ starasz się tylko o fałszowanie prawdy. Jesteśmy z innych światów i nigdy te światy nie pogodzą się ze sobą . Bo cóż wspólnego ma prawda z kłamstwem, które rozpowszechniasz ......?
    Siedź w swoim świecie i się rozkoszuj swoimi wymyślanymi historyjkami.
    Nikt cię przecież nie zmusi , byś pokochał prawdę i się nią posługiwał.
    Rozmawiaj raczej ze swoimi kolegami , którzy kochają spory i oszczerstwa. Oraz szyderstwa .
    Szanowny Rafale...

Twój przedmówca ma jednak rację co do tego, że posługujesz się Biblią przez tzw.: OKULARY Strażnicy oraz czerpiesz inspirację z innych źródeł (literatury pomocniczej), niż Biblii, które tak naprawdę rywalizują z Biblią.

Dodam, że Dzieje Apostolskie są największym Skarbem i źródłem wiedzy o Duchu Świętym jako o Osobie, ponieważ ta Osoba posiada w we wszystkich fragmentach [[ zaimki osobowe ]] i powinna być z należnym szacunkiem potraktowana, a nie z pominięciem tych zaimków zdegradowana do funkcji mocy i przedmiotu.
  • w temacie Czystość narzucona niezgodna z biblią

Judas Przyjacielu

Czy i Ty żyjesz w "czystości" i nie mam tu na myśli codziennych ablucji, raczej typowo zwierzęce zachowania zgodnie z popędem płciowym osoby modlącej się nieustannie.Przyjacielu

Pismo Święte ma również na to odpowiedź :

(4) Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich i zwyciężył, gdy będziesz sądzony.

Rzymian 3,4.

(6) Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy.

(7) Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.

(8) Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.

(9) Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.

(10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.

(1 List Jana 1:1-10, Biblia Warszawska)
  • w temacie Receprta uniwersalna na życie.

Salome
    Siostro - , Biblii biblia jest pełna zła i przemocy, hałasem smrodu nie zagłuszysz moja droga.Wszyscy ateiści to < analfabeci biblijni > . Zgadzasz się z tym powszechnym stwierdzeniem.....?
  • w temacie Czy tu nie ma sprzeczności.

Salome stevn Salome
    Może przenieś się na forum dla katolików ?
    Tam można nawet na głos odmawiać różaniec i wszyscy będą powtarzali pełni zrozumienia.A skąd to przekonanie, że jestem "rzymskim" katolikiem? Możesz mi to spokojnie wytłumaczyć?Możesz się utożsamić z sektą do której częściowo należysz, jak wszyscy fanatycy religijni głoszą biblijne kłamstwa niezbyt miłe Bogu.
    Zaszalej na forum katolickim ze swoją głęboką znajomością hebrajskiego.Ty sama jej nie posiadasz a wysuwasz się przed szereg... A moja obecność tutaj ma m.in. przeciwdziałać skrajnym i wynaturzonym poglądom, które znalazły tu zaciszne miejsce.

Judas
    Nie odpowie, ma usta ściśnięte hipokryzją ;)Cieszy mnie, że masz poczucie humoru ;)

Salome
    Może przenieś się na forum dla katolików ?
    Tam można nawet na głos odmawiać różaniec i wszyscy będą powtarzali pełni zrozumienia.A skąd to przekonanie, że jestem "rzymskim" katolikiem? Możesz mi to spokojnie wytłumaczyć?

irekwj Gromnice są. Jest też chrześcijański obowiązek ewangelizacji. Powołaniem katolika jest nieść prawdę bożą. Oto macie gromnicznicy pytanie o prawdę. Prawda się niczego nie lęka, zatem nie znacie prawdy. Jeśli tak, to nic nie da chowanie głowy w piasek, bo tyłek zawsze na wierzchu. Popytajcie swoich biegłych w wierze, czy aby nie powinni zejść z bieżni.To co Ty prezentujesz lub sugerujesz, to jest istna miernota, nic dodać i nic ująć.. Czepiasz się/ bo to jest najłatwiej przejawiać/ samemu zaś niczego do rozwijanego tematu nie wnosisz. Twoim/ jak widzę/ nadrzędnym celem w punktacji jest bycie pierwszym na liście najaktywniejszych. Tylko, że jakość Twoich wypowiedzi odbiega dalece od merytorycznej dyskusji. Dlatego, że opatrznie i w sposób wybiórczy wybierasz fragmenty z Biblii (nie rozumiejąc do końca ich znaczenia) poto żeby siać wśród Chrześcijan zamęt i rozłamy, wbrew naucznia Chrystusa, na którego się czasami powołujesz.

Hipokryzja ciśnie mi się na usta.
  • w temacie Świadkowie Jehowy

Najbardziej kontrowersyjnym tworem u Św.J. jest tzw.: "Szkoła Teokratyczna", w której skrupulatnie ćwiczone i odgrywane są role osób niezorientowanych mający z nimi pierwszy w życiu kontakt oraz role osób głoszących tym niezorientowanym swoje poselstwo - do złudzenia przypominające szkołę dla chciwych zysku przedstawicieli handlowych, a mianowicie:

- Jak najskuteczniej wyzwolić potrzebę posiadania "czegoś" na co ludzie początkowo nie przejawiali zainteresowania.

- Ćwiczą, które w danej sytuacji zasugerować pytania a które unikać oraz gotowe i sprawdzone (w chodzeniu od domu do domu) odpowiedzi na nie.

Nie pochodzi to wszystko oczywiście od Ducha Świętego! Jest tylko wyćwiczoną techniką w celu pozyskania ludzi dla z góry określonego/ przez ich mocodawców z Brooklinu/ celu :-(