• w temacie Są tylko dwie opcje: zbawieni i potępieni - odłączeni na Wieczność!

W: Religia
    zbigniew1933 Masz rację, skończmy ten pełen goryczy dialog jako że egzystujemy na odległych od siebie poziomach a zagłębiając się w mój poziom mogłabyś utracić wiarę... masakra.
    "A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy".
    Hebr. 11,1

Wiara - dlaczego jest tak ważna? Ponieważ dzięki niej możemy przyjąć od Boga to, co ma dla nas. Wiarą przyjmujemy przebaczenie grzechów. Wiarą przyjmujemy dar życia wiecznego. Wiarą przyjmujemy uzdrowienie duchowe i fizyczne.

• w temacie CZY MOŻNA WIERZYĆ W BOGA BEZ RELIGII?

Religia - to celebracja i oprawa zewnętrzna, to również zbiór przepisów ludzkich podszywających się pod Dekalog. Proste jak drut. Tak trudno to pojąć i zrozumieć. Przykład....!

Talmud żydowski - jest takim zbiorem (opracowaniem) zasad moralnych, które wyznawcy Judaizmu mają przestrzegać; Podobnie i Świadkowie Jehowy posiadają swój ludzki brookliński kodeks moralny, którym się sugerują w kontaktach ze światem.

Sosna ma całkowitą rację w rozróżnianiu wiary od religii; a Wy się biegunowo mylicie i błądzicie moi szanowni Ateiści lub niereligiańci, jak Wam pasuje...
  • w temacie Proszę zamieścić kolejną zakładkę tematyczną dla większego wyboru tematów.

W: Do Admina
    KingHenryHappy
    Admminka
    zbigniew1933
    Blandare51 Uważam podobnie, z tym, że wprowadziłbym Religię, dla religijnych RELIGIA I,
    Religia dla religiantów RELIGIA II, i Religijny hydepark dla pozostałych....
    Te boże działy można też rozbić dla leworęcznych oraz praworęcznych posługujących się rożnymi wersjami biblii.

W ten sposób w ogólnym dziale RELIGIA powstałby dział "Nowonarodzonych", "Katolików", "Protestantów", "Świadków Jehowy" w setek innych niemniej ważnych odłamów i wyznań miałby tu swój kącik w celu nawracania chętnych z dokładnym pominięciem ateistów którzy z racji braku zainteresowania nawróceniem omijaliby szerokim łukiem te na wskroś religijne zakamarki Forum.
    Podpisujemy się pod tą wypowiedzią. :)

Pozdrawiam
    PIERWSZY raz widzę adminkę, która pisze z sensem.

Oby NIE ostatni !!!
    A ja już nie po raz pierwszy obserwuję na tym miejscu przydupasów chcących swoim zachowaniem przydziobać Admince, coś utargować lub uzyskać dla siebie.
  • w temacie Proszę zamieścić kolejną zakładkę tematyczną dla większego wyboru tematów.

zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn Admminka zbigniew1933 Blandare51 Uważam podobnie, z tym, że wprowadziłbym Religię, dla religijnych RELIGIA I,
    Te boże działy można też rozbić dla leworęcznych oraz praworęcznych posługujących się rożnymi wersjami biblii.

W ten sposób w ogólnym dziale RELIGIA powstałby dział "Nowonarodzonych", "Katolików", "Protestantów", "Świadków Jehowy" w setek innych niemniej ważnych odłamów i wyznań miałby tu swój kącik w celu nawracania chętnych z dokładnym pominięciem ateistów którzy z racji braku zainteresowania nawróceniem omijaliby szerokim łukiem te na wskroś religijne zakamarki Forum.Podpisujemy się pod tą wypowiedzią. :)

PozdrawiamA ja nie, gdyż nic odkrywczego i pomocnego " ona " nie zawiera.[image]0005Q91HU9ON9AOM[/image][image]0005Q9360016Q92L[/image]Dlaczego uważasz mnie za nieświadomego a siebie za świadomego ?

Czy ja Cię molestuję wersetami z "Teorii Ewolucji" Darwina namawiając do porzucenia wiary w zabobony ?Molestujesz z całą premedytacją wchodząc bezczelnie do wątku tematycznego " RELIGIA ", będąc - jak przyznajesz - niereligiantem.Gdybyś sobie nie życzył wypowiedzi ateistów w tym na wskroś zbożnym wątku, wystarczyłoby pogrubionym tekstem zaznaczyć to we wstępie... pomyśl, choć obawiam się że myślenie nie jest Twoją mocną stroną.Gdyby nawet przyjąć to za pewnik, to który z Twoich koalicjantów przyjąłby to jako żelazną zasadę ? i powstrzymałby się od dwuznacznych aluzji ?Ja bym to respektował, nie wtrącam się tam gdzie jestem niemile widziany, nie chodzę do kościołów i nie pouczam innych jak mają żyć, jak się kochać i jak ubierać.

Ty jawisz się jako religijny fetyszysta, Twoim fetyszem są boże teksty które bezmyślnie choć pełen podniety cytujesz nie stosując się sam do nich Owszem, może nie podobnie jak Ty, ale uzewnętrzniam lub wzbogacam przestrzeń publiczną o dobro nadrzędne, o bezcenne wartości (na których kto inny od Ciebie skorzysta), a którym jest bezapelacyjnie Pismo Święte pokrzepiające i umacniające upadających w wierze.

zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn Admminka zbigniew1933 Blandare51 Uważam podobnie, z tym, że wprowadziłbym Religię, dla religijnych RELIGIA I,

W ten sposób w ogólnym dziale RELIGIA powstałby dział "Nowonarodzonych", "Katolików", "Protestantów", "Świadków Jehowy" w setek innych niemniej ważnych odłamów i wyznań miałby tu swój kącik w celu nawracania chętnych z dokładnym pominięciem ateistów którzy z racji braku zainteresowania nawróceniem omijaliby szerokim łukiem te na wskroś religijne zakamarki Forum.Podpisujemy się pod tą wypowiedzią. :)

PozdrawiamA ja nie, gdyż nic odkrywczego i pomocnego " ona " nie zawiera.[image]0005Q91HU9ON9AOM[/image][image]0005Q9360016Q92L[/image]Dlaczego uważasz mnie za nieświadomego a siebie za świadomego ?

Czy ja Cię molestuję wersetami z "Teorii Ewolucji" Darwina namawiając do porzucenia wiary w zabobony ?Molestujesz z całą premedytacją wchodząc bezczelnie do wątku tematycznego " RELIGIA ", będąc - jak przyznajesz - niereligiantem.Gdybyś sobie nie życzył wypowiedzi ateistów w tym na wskroś zbożnym wątku, wystarczyłoby pogrubionym tekstem zaznaczyć to we wstępie... pomyśl, choć obawiam się że myślenie nie jest Twoją mocną stroną.Gdyby nawet przyjąć to za pewnik, to który z Twoich koalicjantów przyjąłby to jako żelazną zasadę ? i powstrzymałby się od dwuznacznych aluzji ?

zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn Admminka zbigniew1933 Blandare51 Uważam podobnie, z tym, że wprowadziłbym Religię, dla religijnych RELIGIA I,

Czy ja Cię molestuję wersetami z "Teorii Ewolucji" Darwina namawiając do porzucenia wiary w zabobony ?Molestujesz z całą premedytacją wchodząc bezczelnie do wątku tematycznego " RELIGIA ", będąc - jak przyznajesz - niereligiantem.Znaczy jedynie religianci innych wyznań mogą tutaj wchodzić w calu "nawracania" na Twoje widzenie świata ?

Czy może jedynie członkowie tej samej co Twoja sekty w celu wzajemnego pokrzepiania ?

To jest Forum Publiczne, chcesz tego czy nie a teksty są dostępne dla ogółu, jeśli pragniesz jedynie utwierdzać się we własnej nieomylności nie rób tego publicznie, chyba że jesteś "chwiejny" we własnych wierzeniach i oczekujesz pomocy innych religiantów.Przekornie zamieszczasz sprzeczne ze sobą stwierdzenia, które w ostatecznym rozrachunku mają pozornie uniwersalne zastosowanie, nie służące absolutnemu pojednaniu, lecz zacietrzewieniu lub toksycznym wypominaniu, które nie mieć końca........!

zbigniew1933 stevn zbigniew1933 stevn Admminka zbigniew1933 Blandare51 Uważam podobnie, z tym, że wprowadziłbym Religię, dla religijnych RELIGIA I,

Czy ja Cię molestuję wersetami z "Teorii Ewolucji" Darwina namawiając do porzucenia wiary w zabobony ?Molestujesz z całą premedytacją wchodząc bezczelnie do wątku tematycznego " RELIGIA ", będąc - jak przyznajesz - niereligiantem.
  • w temacie Duchowość dla @teisty

~gość stevn
    To się zbaw sam, jak Ci się uda heheh.Ja się sama nie bawię. nie grzeszę w ten sposób;)))
    Jest mi dobrze, jak jest, bo jestem zdrowa, panie chory:)Tylko jeszcze zmień sobie pampersy, bo przemokły i smoczka do ust, bo może wypadł z wózeczka;)))

zbigniew1933 stevn Admminka zbigniew1933 Blandare51 Uważam podobnie, z tym, że wprowadziłbym Religię, dla religijnych RELIGIA I,

PozdrawiamA ja nie, gdyż nic odkrywczego i pomocnego " ona " nie zawiera.[image]0005Q91HU9ON9AOM[/image]