• w temacie Problem z tesciami!! Pomóżcie!!

  W: Porady
  Młode małżeństwa powinny z reguły żyć na własny rachunek i docierać się będąc na swoim, nawet jeśli będzie to mieszkanie z wynajmu.

  Mieszkanie z teściami bardzo często może przyczynić się do rozpadu więzi małżeńskiej, gdzie rodzice będą okazywać afirmację swojemu dziecku przy jednoczesnej dezaprobacie jego współmałżonka lub żoneczki.
 • w temacie Problem z tesciami!! Pomóżcie!!

  W: Porady
  Nie powinniście mieszkać razem przed ślubem, to źle rokuje na przyszłość, gdzie statystycznie wiele par i małżeństw nie wytrzymuje próby czasu i się rozstaje, nawet z prozaicznych powodów.
 • w temacie Czemu tak wszyscy deprecjonuja nas ludzi po 40?

  W: Uczucia
  Dzieje się tak dlatego, że media publiczne przez cały czas kreują model wyiluzjowanego człowieka. W filmach, w serialach telewizyjnych, w programach publicystycznych lub w podpatrywaniu niemoralnie prowadzących się gwiazd show-biznesu, które poprzez obyczajowe skandale chcą uchodzić za ideał kobiet lub mężczyzn. Co jest wielkim nadużyciem i manipulacją sztabów redakcyjnych lub ekspertów od Public Relations.
 • w temacie Co jest dosłowne i co jest symboliczne w Biblii ?

  W: Religia
  [cytat kogo=Batszeba2010] Pomyśl logicznie stevnie ..czy zbawienie może dotyczyć ..ludzi , którzy gorliwie jedzą chleb/opłatek i nawet piją wino ….
  czy ludzi którzy idą drogą razem z Jezusem z głęboką wiarą ,w trwaniu w jego POSTAWIE, USPOSOBIENIU i NAUCE

  Czy bardziej wartościowi dla Jezusa są ci co go wiernie naśladują … głoszą jego nauki i są mu wierni w dzień i w nocy (jedzą jego ciało )… czy ci co zjedzą opłatek/chleb .idą i dalej żyją według własnych pragnień i za nic mają nauki i słowa tego którego zjedli „( ciało Jezusa w postaci chleba )
  .. i KTO powinien być zbawiony ? [/cytat]
  Masz nieodrodzony umysł i z tego względu przyjmujesz wszystko empirycznie, jak Niewierny Tomasz (niedowiarek).
  Chleb i wino, czy też opłatek w miejsce chleba jest tylko i wyłącznie ilustracją Ciała i Krwi Pana Jezusa, a nie, Jego dosłowne wcielenie (transubstancjacja), jak mają zwyczaj uważać rzymscy Katolicy.
  My się poprzez tą Pamiątkę wspominającą śmierć naszego Zbawcy nie dopuszczamy żadnego kanibalizmu, tylko celebrujemy lub odtwarzamy w pamięci i w duchu lub w myślach To Co się wówczas dokonało dla nas wszystkich.


  [cytat kogo=Batszeba2010] W Kafarnaum rok przed Wieczerzą powiedział
  Jezus rzekł do nich: „Ja jestem chlebem życia. Kto do mnie przychodzi, w ogóle NIE ZGŁODNIEJE , a kto we mnie wierzy, przenigdy nie odczuje pragnienia.(Jana 6:35)
  O jakim głodzie mówił Jezus ? z pewnością nie o głodzie fizycznym [/cytat]
  Tak, to była wyłącznie metafora, a nie dosłowne i literalne pożeranie Zbawcy!
  Ale na tych znamiennych słowach Pan Jezus nie poprzestał i podkreślał znaczenie Pamiątki (Wieczerzy) Pańskiej, aby lud Boży umacniał się w Wierze poprzez ten optymistyczny (choć bolesny i okrutny akt, który spotkał Pana Jezusa w zastępstwie za nas).


  [cytat kogo=Batszeba2010] A co było na Wieczerzy ?
  Dlaczego Jezus jadł Wieczerzę tylko z jedenastoma? Dlaczego nie zaprosił WSZYSTKICH innych ?[/cytat]
  Ponieważ była to Pierwsza Wieczerza w gronie mu najwierniejszych, którzy mieli ją później przez całe życie spożywać wraz z innymi wierzącymi, których liczba z każdym dniem coraz bardziej rosła i aby wyryć w ich pamięci poprzez tą Uroczystą Wieczerzę Pańską (Jezusową) znaczenie tego wszystkiego co dokonał w ich zastępstwie dla nich Jezus Chrystus!

  [cytat kogo=Batszeba2010] Wieczerza ta to .. to zawarcie nowego Przymierza z Apostołami co do przyszłego Królestwa
  . W nocy 14 Nisan 33 r. n.e. Jezus po ustanowieniu Wieczerzy Pańskiej zawarł przymierze z 11 wiernymi apostołami, przyrzekając im, iż zasiądą na tronach…. Powiedział przecież
  Nie bój się, maleńka trzódko! Gdyż upodobało się Ojcu waszemu dać wam Królestwo (Łuk 12:32)
  Słowa które często cytujesz z Biblii . „ pijcie z niego wszyscy „ dotyczą wszystkich na tej wieczerzy ..nie zwracał się do każdego z osobna .. tylko do wszystkich tam obecnych .
  Jego ciało jako
  58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". 59 )
  Powiedział też …. 48 Jam jest chleb życia.[/cytat]
  Z określenia w stylu.... "Mała trzódko", nie wynika (logicznie ujmując i bacznie się temu fragmentowi przyglądając), że Wieczerza Pańska była wyłącznie zarezerwowana dla apostołów. To wielka przesada, nadinterpretacja tego co ten wers przedstawia. Także, Twoja wersja ma mało wspólnego z rzeczywistością.

  Zresztą pamiętam, że było przez Sosenkę i Alochę Ci to już wyłuszczane w oparciu o odpowiednie i adekwatne wersety.


  [cytat kogo=Batszeba2010] Jest chlebem Życia to znaczy że nie jest literalnym chlebem manną czy opłatkiem… który każdy może zjeść i wydalić na zewnątrz ę … i mieć w najmniejszym poważaniu nauki i słowa Jezusa ..
  [cytat kogo=Batszeba2010] Mam nadzieję że dokładnie wczytasz się w słowa Jezusa i właściwie pojmiesz jego naukę ..[/cytat]

  Jezus Chrystus posługiwał się wieloma określeniami w Nowym Testamencie, aby podnieść rangę oraz znaczenie wydanego na śmierć własnego Ciała przewyższającego pod każdym względem wszystkie wcześniejsze, obecne w Jego czasach i późniejsze jakoby ofiary składane ze zwierząt.

  Poza tym, podkreślał, że spożywając emblematy przypominające Jego Ciało, którymi były wymowne symboliczne : Wino i Opłatek (suchar lub chleb - bez znaczenia) jest poszanowaniem godnym Jego Osoby. Zresztą przypatrz się co sam o tym oznajmił.....!


  (51) Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.

  (52) Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia?


  Wy Świadkowie Jehowy tak jak ci Żydzi spieracie się ze wszystkimi nie rozumiejąc o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. Przyczyną tego zjawiska jest w waszej naturze Nie Odrodzonego Na Nowo ducha (serca) człowieka, który literalnie (cieleśnie) i dosłownie traktuje duchowe określenia jako te, które z nazwy są właściwe (rzymscy Katolicy) lub niewłaściwe, gdyż budzą u was (Świadków Jehowy) niezliczone kontrowersje w odniesieniu do kanibalizmu.

  A tu nie o kanibalizm chodzi, ani o dosłowne Ciało Chrystusa, lecz o wymowną dla istoty wierzeń (Wiary, która nie jest dana raz na zawsze!) aby celebrować + świętować + odtwarzać symbolicznie, bez nadawania temu cech ficzycznych tożsamych dla ciała fizycznego Pana Jezusa, ale rozumiejąc powagę sytuacji w jakiej się znalazł nas Cudowny Zbawiciel z przed 2 tys. lat oraz dla naszej własnej, budującej i pokrzepiającej w nas Wierze umacniającej się w tym Doniosłym dla całej ludzkości Wydarzeniu !!!
  Właśnie temu służy Wieczerza Pańska, w której identyfikujemy się z naszym Pasterzem utożsamiając się w Jego Śmierci i w Jego Zmartwychwstaniu, które ma być też naszym udziałem o ile postawimy wszystko na Skale, którą Jest z obrazowany w Nowym Testamencie --- Pan Jezus Chrystus !!!
 • w temacie Spowiedź na świeta

  W: Religia
  ~Teolog45
  ~gosc1
  ~Teolog45 Kolego. Pójdź się douczyć - czasem piszesz z sensem ale czasem od rzeczy. Biblia a za nią Kościół uczy że nie ma i nie było żadnego innego pośrednika do Ojca niż Jezus Chrystus. Żaden prorok ani apostoł pośrednikiem do Boga nie był. Nie jest nim też Maria, Matka Boża. To dlatego Jezus zstąpił do piekła, bo przed Jezusem prawo starego Testamentu (i prorocy) nie dawali szansy na zbawienie. Na tym skończyłbym dyskusję tutaj. Naprawdę w Kościele nie ma znaczenia co jeden z drugim na forum wypisuje. Liczy się to co naucza Kościół.
  Czyli twierdzisz że Mojżesz nie był pośrednikiem Boga? Że tablica z Dekalogiem nie była przekazana przez Boga za pośrednictwem Mojżesza? Że Nowy Testament nie jest dziełem Boga napisanym przez pośredników - ewangelistów?
  Ja niczego nie twierdzę - powtarzam jedynie naukę Kościoła i tyle. A Kościół jasno się na ten temat wypowiada. Jest tylko jeden jedyny pośrednik do Boga Ojca : Bóg - człowiek Jezus Chrystus. Nie ma, nie było i nie będzie żadnego innego. Tego uczy mój Kościół Katolicki.
  To dlaczego w treści różańca podkreśla się pośrednictwo Maryi, jeśli Jezus jest wyłącznie Pośrednikiem?
 • w temacie Dlaczego nieposłuszni Adwentyści i Świadkowie Jehowy nie posługują się darami duchowymi

  W: Religia
  Lilith1
  stevn Czynne dary duchowe zostały wyłącznie ustanowione do budowania Kościoła ( wierzących w Kościele ).

  Są nadal aktualne, aż do paruzji, tj. do Powtórnego spektakularnego (widocznego dla wszystkich mieszkańców naszej Planety) Powrotu Pana Jezusa Chrystusa na Ziemię.
  Skąd będziesz wiedział, że to akurat Paruzja, a nie projekcja Fałszywego Proroka czy innej Bestii?
  Duch Święty, który zamieszkuje w każdym Chrześcijaninie podda mu tą sprawę w jego duchu, który został przemieniony z chwilą Nawrócenia przez Jezusa Chrystusa.

  Ludzie niewierzący lub nominalnie wierzący, czyli, chybił trafił, nie są ludźmi Nawróconymi i nie mają w swych wnętrzach (duchach ludzkich & sercach) Ducha Świętego, któryby ich inspirował. Ich owoce i mowa nienawiści zaprzecza temu.
 • w temacie Świadkowie Jehowy

  W: Religia
  Ślepe posłuszeństwo i unikanie (rzekomo biegłych w Pismach) tematów podważających i demaskujących wiele nieprawidłowości zamiatanych pod dywan lub obarczających zwykłych szeregowych Świadków J. za ten stan rzeczy ;(
 • w temacie Ile dać do koperty dla Młodej Pary?

  W: Porady
  Słyszałem, że niekiedy Para Młodych życzy sobie zamiast pieniędzy, aby pożądaną kwotę przeznaczyć na kupony Dużego Lotka i im je dostarczyć.
 • w temacie Co jest dosłowne i co jest symboliczne w Biblii ?

  W: Religia
  Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: „Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów

  (Mt 26, 27-28)

  (3) Czy nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni? (4) Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili. (5) Bo jeśli wrośliśmy w podobieństwo jego śmierci, wrośniemy również w podobieństwo jego zmartwychwstania,

  (Rzym 6,3-5)