• w temacie Dobrze umieć rozróżnić kto dobry, a kto zły

  W: Hydepark
  irusiowj
  stevn
  irusiowj
  stevn A gdzie w tym miejscu na asertywność, która w ujęciu pojedynczej jednostki potrafi zatrząść w posadach otaczających ją malkontentów!?
  a dlaczego tu nie ma być asertywności. Jak rozumiesz asertywność? bez tego nie pokażę gdzie mógłbyś ją umieścić. na początku, czy na końcu wskazywania błędów. Na pewno oplucie przez błądzącego, tego wymądrzającego asertywnym nie będzie. W przypadku asertywnych zachowań, jak najbardziej., Ja ująłem ten wątek bardziej w ujęciu miłości bliźniego do bliźniego. chcąc nie chcąc , chyba asertywnie podszedłem. Czyż nie?
  Znowu wysuwasz pretensje samemu nie przestrzegając zasad.
  Znowu co? Czy nic poza pustą lakonicznością nie potrafisz kl;epnąć, gdyi ja z komórki trudziłem się,bo coś wbić ci do łepetyny w miejsce tej twojej ewangelicznej pustki?
  Niech Ci będzie jak sugerujesz.. Łaska Pana Jezusa Chrystusa niechaj będzie z Tobą.

  Pozdrawiam.
 • w temacie Dobrze umieć rozróżnić kto dobry, a kto zły

  W: Hydepark
  irusiowj stevn A gdzie w tym miejscu na asertywność, która w ujęciu pojedynczej jednostki potrafi zatrząść w posadach otaczających ją malkontentów!?a dlaczego tu nie ma być asertywności. Jak rozumiesz asertywność? bez tego nie pokażę gdzie mógłbyś ją umieścić. na początku, czy na końcu wskazywania błędów. Na pewno oplucie przez błądzącego, tego wymądrzającego asertywnym nie będzie. W przypadku asertywnych zachowań, jak najbardziej., Ja ująłem ten wątek bardziej w ujęciu miłości bliźniego do bliźniego. chcąc nie chcąc , chyba asertywnie podszedłem. Czyż nie?
  Znowu wysuwasz pretensje samemu nie przestrzegając zasad.
 • w temacie Ja wierzę w to że to co zapowiedział Pan Jezus na pewno się wypełni

  W: Religia
  aloha Osobiście też nie mam wątpliwości że i te zapisy które są jeszcze do wypełnienia, spełnią się, jednak w Bożym czasie i w Boży sposób. W sensie że nie tak jak podpowiada ludzka wyobraźnia. TYMCZASEM powinniśmy zabiegać o to co apostoł zapisał :

  „  dzieci moje, znowu w boleści was rodzę, dopóki Chrystus nie będzie ukształtowany w was; „
  [Ga 4;19]

  Miły i szczerze wierzący Założycielu wątku, jako człowiek (bo wglądu w Twoje serce nie mam) uważam że u Ciebie tak jeszcze nie jest...Wybacz za wystawioną ocenę, ale w przeciwieństwie do mnie, jesteś mało rozpoznawalny na tym forum. I jeżeli usilnie chcesz kogoś tutaj z ewangelizować, musisz się bardziej postarać.
 • w temacie Biblia milczy i nie wypowiada się wcale n.t. Ciała Kierowniczego

  W: Religia
  Lilith1 stevn Jest Czas niezasołużonej przez nas Łaski, która umożliwia refleksję nad przemijalnością i kruchością ludzkiego życia i n.t. konieczności Nowo Narodzenia - w Jezusie Chrystusie.Stevnie, weź sobie te słowa przez Ciebie do serca i zastanów się nad sobą. Jeszcze może nie jest za późno dla Ciebie.Poza zastanowieniem, co reklamujesz?
 • w temacie Wierzący mają taką przewagę nad niewierzącymi że mają więcej pokoju choćby się waliło i dymiło

  W: Religia
  Jeszcze kilka miesięcy temu traktowaliśmy Islam, jako religię pokoju. Tak nam wmawiały media, politycy, światowe gwiazdy.

  Dzisiaj prawda powoli dochodzi do umysłów karmiących się niemiecką polityką Merkel i francuskiego prezydenta Hollande. Mamy do czynienia z terrorystami. Nie z grupką niezidentyfikowanych morderców, tylko religią hodującą terrorystów.
  Bo kim jest mężczyzna, któremu religia pozwala bić po głowie kobietę kamieniem, żelastwem i kijem?
 • w temacie Wierzący mają taką przewagę nad niewierzącymi że mają więcej pokoju choćby się waliło i dymiło

  W: Religia
  MarekAureliusz Od islamu to jestem ja a o muzułmanach nie pisz, bo stygmatyzujesz. Ot co, cenzurą mnie Maruś straszy ;-)
  Muszę wtrącić kilka groszy, aby Twoje niezrównane Ego mogło nie co odpocząć od nadmiaru wiedzy ;-)

  Religia, która wywodzi się z niemoralnych i nienormalnych zasad społecznych, nie może nieść dobrych owoców. Kiedy w krajach wyznających Islam jest zgoda na maltretowanie kobiet, wykorzystywanie seksualne dzieci, poniżanie i utratę własnej wartości, efekty takie nie mogą być pozytywne.
  One narastają w głowach młodych ludzi, często okaleczonych psychicznie przez pełne poparcie kazirodztwa. Z takich związków dzieci są niepełnosprawne, nie rozumieją czym jest dobro, a czym zło. Dlatego tak łatwo wszczepić im instynkty i zachowania zwierzęce.

  Mahomet, to nie Chrystus
  siejący miłość, wybaczanie, sprawiedliwą wiarę w Boga.

  Mahomet wszczepił w swoich wyznawców wartości, których nie akceptujemy.