• w temacie To miejsce roi się od ateistów a za mało tu wyznawców

W: Religia
    XXXXXXXXXXXXXXX
    stevn To pochwal się co konkretnego przeczytałeś z analfabeciały krzyżówkowy oszołomie!
    A to nie mówimy w tej chwili przypadkiem o biblii? ;)
    Jak można usilnie twierdzić, że się przeczytało całą Biblię, a nie rozumieć kluczowych fragmentów zawartych np. w Ew. Jana 3,3, które są najistotniejsze z punktu widzenia ludzi zainteresowanych Zbawieniem, i tych niezdecydowanych lub wręcz obojętnych jak Twoja postawa.

XXXXXXXXXXXXXXX
    stevn Mogę uwierzyć lub dać wiarę nawet w autentyczność tego, że Ją przeczytałeś. Zachodzi tylko podejrzenie, czy czasem nie przeczytałeś tej Biblii wybiórczo i tendencyjnie, nie odgadując głębszego znaczenia ukrytych i wymownych w Niej treści...
    Czy ty nie pytałeś mnie w jakimś miejscu o coś innego?

Przeczytałem całość i tak jak mówiłem wcześniej drugi raz uważnie. Wiem dzięki temu że nie ma tam żadnych ukrytych treści a że czytać umiem i że rozumiem co czytam mogę cię tylko zapewniać. Teraz na przykład rozumiem że twierdzisz iż jestem nie teges ale wiedz że jeśli ci się wydaje że posiadłeś jakąś łaskę rozumienia słowa pańskiego to dla mnie jesteś oszołom któremu wydaje się że widzi w tekście coś więcej niż inni.
    To pochwal się co konkretnego przeczytałeś z analfabeciały krzyżówkowy oszołomie!

XXXXXXXXXXXXXXX Biblię mogliby szanować nawet wszyscy ludzie na świecie i wszyscy mogliby uważać jej treść za jedyną prawdziwą prawdę. Dla mnie to śmieć nadający sie do wycierania tyłka dlatego że takie wnioski mam po jej przeczytaniu. Żadne nazwisko na liście szanujących biblię tego nie zmieni.
    Mogę uwierzyć lub dać wiarę nawet w autentyczność tego, że Ją przeczytałeś. Zachodzi tylko podejrzenie, czy czasem nie przeczytałeś tej Biblii wybiórczo i tendencyjnie, nie odgadując głębszego znaczenia ukrytych i wymownych w Niej treści, które są w większości zaadresowane do ludzi ugruntowanych w wierze, co się wykłada.... na Odrodzonych Na Nowo zgodnie z Ewangelią Jana 3,3-8.
  • w temacie czy jest tutaj ktoś kto kocha Boga?

jumar61 ~Pani Dąb irusio stevn DO AUTORA:

Bardzo dobry i trafny temat, który daje wiele do myślenia osobom wierzącym w Jezusa Chrystusa
    czy nie kroczymy drogą zagłady żyjąc w błędnej pewności siebie, sami oszukujący siebie bez społeczności z Panem, o którą trzeba zabiegać każdej nocy i każdego dnia, w duchu i w prawdzie ...

(36) Nauczycielu, które przykazanie jest największe? (37) A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie.

oraz

(22) Jeśli kto nie miłuje Pana, niech będzie przeklęty! Marana tha

(Ewangelia Mateusza 22,36-38; 1 Koryntian 16,22 - Biblii Warszawskiej)No, takiego boga to chyba tylko dureń albo masochista gotów by miłować. Nie kochasz mnie już, to cię przeklinam, rzekła żona do odchodzącego. Jakże to lidzkie. Tak jak ten wasz bóg. Jakim go człowieku stworzyłeś, takiego się bój. Ten to gorszy od Allaha.Masz rację ale Allah też jest wymyślony przez ludzi .
    Także stary jak i nowy testament jest wymyślony przez ludzi.

PRAWDZIWY BÓG JEST ZUPEŁNIE INNY I NIE MA PRZEDE WSZYSTKIM IMIENIA.
    Pani Dąb Prawdziwy bóg jest pierwotnym bogiem czyli złotym cielcem .widzicie sami jak trudno zmienić jest nawyki ludzkie.postęp zamienił tylko złoto na papier , a teraz to nawet papier zostaje wypierany bo za drogi.
    Ale Ty się nie dziel z nami swoimi obiekcjami i urojeniami n.t. Boga, którego najzwyczajniej nie znasz i nie pragniesz poznać.

Cechą nadzwyczaj charakterystyczną wszystkich ateistów jest to, że w kółko Macieju plują na Biblię plugawym słownictwem, ale kiedy mieliby Ją w końcu zamiar przeczytać, to się cały czas wzbraniają i wahają przed tym odznaczając się przy tym ewidentnym i konkretnym tchórzostwem, biorąc wówczas nogi za pas i przywołując trywialne wymówki, z których się należy tylko śmiać, gdyż to straszna dziecinada!

Reasumując, boją się zgłębiać Słowo Boże, tak jak diabeł święconej wody heheheh

XXXXXXXXXXXXXXX Jeśli chcesz przedstawić jakiegokolwiek dowody na cokolwiek to posłuż się czymś co jest wynikiem naukowych badań albo wynikiem logicznego rozumowania. I wbij sobie do głowy raz na zawsze że tekst o bogu na jednej stronie głupiej biblii nie może być dowodem potwierdzającym słuszność takiego samego gadania o bogu na innej stronie bo na tej innej i na wszystkich pozostałych stronach biblia jest tak samo głupia.No to opowiedz w sposób bardzo merytoryczny i empiryczny n.t. " wielkiego pięrdnięcia " - jakim był rzekomo wielki wybuch. Poczekam cierpliwie co w tej kwestii ma tak zacny intelekt jak Twój do powiedzenia!
  • w temacie Jakie trzy cechy innych ludzi najbardziej cię do nich przyciągają

W: Uczucia
    ~gosc stevn zaawuloowany A nie zawoalowany?
    Przestań człowieku zgrywać mądrzejszego niż jesteś, bo to już nie śmieszne a żenujące. Sam siebie oszukasz, innych nie.Zwykłą literówkę zrobiłem, co się każdemu zdarza a ten już piłuje gębę na cały regulator, że mu coś nie pasi.
  • w temacie PRETENSJE DO PANA BOGA.;)

emilka40 frankeman No proszę, do czego to już doszło.
    Półgłówek cytuje wariatkę.
    Trzeba przyznać, że internet otworzył nowe możliwości przed półgłówkami :)To co widziała i słyszała, i przeżywała św. Siostra Faustyna zostało dane ludzkości z woli i Miłości Boga, aby w tak ''zdziczałym'' i coraz bardziej osaczanym przez zło świecie, umacniać wszystkich którzy trwają przy Panu Jezusie, i aby najwięksi grzesznicy mogli poznać niezgłębione Miłosierdzie Boga i wrócić z odwagą do Pana Jezusa. A piekło nic więcej zrobić nie może, tylko bluźnić Świętej (Świętym) i Bogu, których Pan wybiera aby rozpalać wiarę, nadzieję i miłość w ludziach. Gwoli ścisłości muszę wyprostować przeżycia s. Faustyny, gdyż Biblia stanowczo sprzeciwia się takiej ilustracji Piekła, gdzie diabły znęcają się nad ludźmi, a to one powinny być tam dręczone na wieki wieków za wszystkie występki i bluźnierstwa dokonane przez nie.

Pomija się powszechnie również fakt, że to Bóg stworzył Piekło jako docelowe miejsce kaźni dla szatana i jego demonów, więc jeżeli jest to miejsce strasznej kary dla szatana i jego hordy upadłych istot anielskich, to nie może być ono jednocześnie zarządzane przez niego jako np. 5-cio gwazdkowy apartament hotelu o najwyższym z możliwych standardzie, bo to się w głowie nie mieści żeby dawać posłuch takiej utopijnej oderwanej od przekazu biblijnego wizji, która nie ma nic wspólnego z Pismem Świętym!

Reasumując, Piekło nie może być jednocześnie miejscem kaźni przeznaczonej dla szatana i miejscem jego rekowalescencji, bo to absurd i wielkie nieporozumienie.
  • w temacie Jakie trzy cechy innych ludzi najbardziej cię do nich przyciągają

W: Uczucia
    soczi stevn Inteligencja emocjonalna, powściągliwość, ustępliwość, dystans do siebie samego, pogodne usposobienie, skromność, prostota, wyrozumiałość, współczucie, empatia, czasem komromis lub poszukiwanie "złotego środka" w celu porozumienia, łagodność, poczucie humoru, lecz bez umniejszania czyjejś godności osobistej, przyjaźń - to cechy najbardziej przeze mnie pożądane, które pragnę lub ćwiczę się w tym, żeby je w stosunku do Was przejawiać, pomimo, że nie ułatwiacie co niektórzy mi tego, ale i tak Was lubię ;-)To jest program który wcisnęło ci społeczeństwo .
    Niestety nikt już nie raczył powiedzieć ci, że ten gorset zacznie z czasem
    Ciebie dusić .
    Z takim gorsetem nie osiągniesz też w życiu większego sukcesu .
    Twoje zaś ego i Twój zaawuloowany egocentryzm wyklucza te cechy, bo nie będziesz miał wtedy na swoje zabawki.

XXXXXXXXXXXXXXX karelen ...szanujmy się nawzajem...Będziesz miał mój szacunek dopiero wtedy kiedy przestaniesz bredzić i okażesz się inteligentnym samodzielnie myślącym człowiekiem. Do tego czasu możesz tylko o moim szacunku pomarzyć.Pycha i buta wiedzie Cię do upadku. Więcej skromności i dystansu do siebie Ci życzę, co spotka się z entuzjazmem wielu tu obecnych osób.