• w temacie Prezent dla faceta

  W: Męskie sprawy
  ireneo
  stevn
  Lilith1
  Jojeczko Najlepiej byłoby chyba kupić coś związanego z zainteresowaniami faceta, co?
  Czyli zgrzewkę browarów i nowy pilot do telewizora, może też być nowa kanapa z podnóżkiem, co?
  Niekoniecznie.
  Na przykład dać mu Biblię do ręki i może urządzać studium biblijne, które znajdzie się w centrum zainteresowania sąsiadów i bliskich ;-)
  Jakoś nie wydajesz się być bliski wiary. Przyjmuję założenie, że wiara jest bliska myślącym. Gość pewnie kilka choinek przeżyje. A jak więcej, to go spod tych Sag Rodu Dawida, nie będzie widać.
  Niekoniecznie ambarasujący w założeniach.. Wiara równa się zaufaniu, że wbrew logice (która jest Ci tak bliska), Bóg mocem odwrócić niesprzyjające nam okoliczności.

  Przy braku obecności Boga w życiu danego człowieka, ów człowiek skazany jest wyłącznie na siebie, czyli na rozum w obliczu przerastających go okoliczności.
 • w temacie DLACZEGO BÓG JUDEOKATOLICKI TAK BARDZO KOCHA ?

  W: Religia
  pintapalec
  stevn
  pintapalec
  ~fenix z tego powodu miłuje grzesznika bo wie , że po śmierci ziemskiej wybierają sobie miejsce bez Boga , niezgodnie z wolą bożą odchodzą na wieczność w miejsce nie dla nich zbudowane. Doznają na sobie męki , których na ziemi w takim okrucieństwie do tej pory nigdy jeszcze nie było. A przecież w czyśćcu jest dość miejsca by każdy grzech odpokutować.
  No to wygląda że ten bóg niezależnie z jakiej sekty jest niebosko obłudny i sadystyczny dla swoich wyznawców . Nie dosyć, że sam im stworzył takie życie to jeszcze i piekło im zafundował
  Zafundował tym m.in., którzy pomimo upomnień bardziej rozmiłowali się w swoich nikczemnościach (grzechach), aniżeli w Nim, kochającym dobrowolnie swoje dzieci, zarówno te złe (jak ty), jak i te dobre - uświęcające się dla Niego.
  Stevuś to znaczy że te zaplanowane przez pana bozię ukrzyżowanie swojego syna Jezusa to nawet funta kłaków nie . warte..Bo przecież to ukrzyżowanie Jezusa miało zmyć wszystkie grzechy przeszłe i przyszłe wszystkich ludzi. A ty piszesz że ten twój bóg mimo że przeznaczył swego synka na śmierć za wszystkie grzechy ludzi,to i tak będzie się sadystycznie mścił i karał ludzi, mimo tego odpuszczenia grzechów. Albo ty ,albo ten twój bóg jest porąbany...
  Ukrzyżowanie Jezusa zmywa grzechy, ale jedynie tych, którzy Jezusa przyjęli.

  Ty Jezusa świadomie odrzuciłeś i nie chcesz mieć z Nim nic wspólnego. Więc nie licz, że się wstawi za Tobą, kiedy będziesz sądzony na Sądzie Ostatecznym.
 • w temacie Prezent dla faceta

  W: Męskie sprawy
  Lilith1 Jojeczko Najlepiej byłoby chyba kupić coś związanego z zainteresowaniami faceta, co?Czyli zgrzewkę browarów i nowy pilot do telewizora, może też być nowa kanapa z podnóżkiem, co?Niekoniecznie.
  Na przykład dać mu Biblię do ręki i może urządzać studium biblijne, które znajdzie się w centrum zainteresowania sąsiadów i bliskich ;-)
 • w temacie skojarzenia

  W: Hydepark
  Lilith1 Madzia222 insektom śmierć:)Prusakolep :DDomestos
 • w temacie DLACZEGO BÓG JUDEOKATOLICKI TAK BARDZO KOCHA ?

  W: Religia
  pintapalec ~fenix z tego powodu miłuje grzesznika bo wie , że po śmierci ziemskiej wybierają sobie miejsce bez Boga , niezgodnie z wolą bożą odchodzą na wieczność w miejsce nie dla nich zbudowane. Doznają na sobie męki , których na ziemi w takim okrucieństwie do tej pory nigdy jeszcze nie było. A przecież w czyśćcu jest dość miejsca by każdy grzech odpokutować.
  No to wygląda że ten bóg niezależnie z jakiej sekty jest niebosko obłudny i sadystyczny dla swoich wyznawców . Nie dosyć, że sam im stworzył takie życie to jeszcze i piekło im zafundował Zafundował tym m.in., którzy pomimo upomnień bardziej rozmiłowali się w swoich nikczemnościach (grzechach), aniżeli w Nim, kochającym dobrowolnie swoje dzieci, zarówno te złe (jak ty), jak i te dobre - uświęcające się dla Niego.
 • w temacie CZY TRZEBA ŚWIĘCIĆ JAKIŚ DZIEŃ TYGODNIA ..?

  W: Religia
  ~RAFAŁ ~buc13 ~buc13 Idź juz spać, bo rano do przedszkola nie wstaniesz.Jak zaczniesz chodzić na religie, to wszystkiego sie dowiesz. ps. "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił"NA RELIGII NICZEGO SIĘ NIE DOWIESZ.
  TAM NIE MA KORZYSTANIA Z NAUK PISMA ŚWIĘTEGO.
  TAM JEST JAKIŚ KATECHIZM KTÓRY NIE JEST SŁOWEM BOŻYM.
  A DO PAMIĄTKI MAJĄ OBOWIĄZEK PRZYSTĘPOWAĆ CHRZEŚCIJANIE >ODRODZENI NA NOWO (J 3,3)<, A NIE, NIE ODRODZENI OBSERWATORZY OBSERWUJĄCY CAŁE WIDOWISKO - ZAJŚCIE.
 • w temacie Ateizm jest gupi z założenia

  W: Religia
  pintapalec Iwona19 Jezus Skoro ateizm jest taki głupi to po co zakładasz o ateizmie tyle tematów?

  Wiesz jak nazywają się ludzi, którzy o głupich rzeczach gadają? a Pintapalec to może już zakładać setki tematów z krytyką kościoła. Czemu więc on nie może krytykować ateizmu? Iwonko19 , "dziewico parafialna " ja krytykując katolicyzm podaję prawdziwe fakty historyczne ,a nie zmyślone pierdoły ja ten oszołom parafialny stevuś..Jak chcecie krytykować ateizm to podawajcie sensowne i poparte prawdziwymi dowodami fakty a nie bzdety..Taaa, a te Twoje pierdoły tasiemce zerżnięte wprost z brukowców i z prywatnych blogów administrowanych przez oszołomów i desperatów, których nikt nie traktuje poważnie poza garstką fanatyków podobnych do Ciebie..