• w temacie Lista fałszywych doktryn religijnych

W: Religia
    Judas Przyjacielu

Wszystkie istniejące religie są fałszywe, nie istnieje żadna prawdziwa religia.

Nowo narodzeni chrześcijanie "Born again christians" to sekta powstała kilkadziesiąt lat temu w USA.

Dane mi było poznać ich fałszywe doktryny.
    Skoro są w Twoich zacnych oczach wszyściusienkie fałszywe, to co masz w zamian nam do zaoferowania.........................................................................???

Samym krytycznym nastawieniem nie zaspokoisz ludzkich oczekiwań, cokolwiek to dla Ciebie znaczy.
  • w temacie Dlaczego ateiści nie założą sobie osobnego wątku dla ateistów ?

~Gość
    ~Tytus
    ~Gość Stellan Skarsgard, aktor który nie znosi religii:

"Religia nie może nam dyktować tego, co mamy myśleć. Uważam, że fakt, że Polska chciała umieścić w Konstytucji Europejskiej odniesienie do Boga, jest przerażający."
    Poczekaj jak będziesz chciał ślubu , to wtedy przyjdziesz prosić księdza , żeby ci dał ślub kościelny. Albo twoim dzieciom udzielił komunii.
    Teraz mądrzysz się , bo nic nie potrzebujesz .
    A co nie daj panie boże , będzie ktoś potrzebował u ciebie księdza na ostatnie namaszczenie . wtedy będziesz błagał księdza o spowiedź i namaszczenie . A pogrzeb .. Czy wtedy też będziesz wygadywał takie głupotki..?
    Już tak się zamrowiliście , że księża litują się nad wami i wam się upieka.
    Ale kiedyś to się odmieni i zobaczycie co wtedy.
    Czy będziesz wtedy też taki dumny ze swojej antyklerykalnej postawy ..
    Mam slub i bez ksiedza, dzieci tez bez ksiedza. I zamierzam umrzec bez ksiedza.
    Nie wiem, do czego mialby mi byc ksiadz potrzebny ?!
    Blagac go o cos ?
    Co on moze zrobic ?
    Reka pomachac chyba tylko i jeszcze chce za to "Bog zaplac" ?!
    JEZUS CHRYSTUS POWIEDZIAŁ....

(6) On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.

(7) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.

(8) Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie.

(9) I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować.

/ Ewangelia Marka 7,6-9 /

(2) lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem.

(3) A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną,

(4) w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.

(5) Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Jezusa, że jest Panem, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Jezusa.

/ 2 Koryntian 4,2-5 /
  • w temacie Niech będzie pochawlony Jezus i Maryja dziewica

W: Polityka
    ~gosc
    stevn
    ~gosc Coś ci się post źle sformatował ale spróbuję go rozszyfrować i odpowiedzieć...
    To, że Maryja nie współżyła z mężem pozwala stwierdzić iż była dziewicą. Chyba że uznajesz że współżyła z innymi i masz na to jakieś dowody? Nie dorabiam do tego żadnej filozofii o Niepokalanym Poczęciu. Niepokalane poczęcie a dziewictwo Maryi to nie to samo. Zresztą ten dogmat nie został wprowadzony tylko ogłoszony.
    Twierdzisz że Anioł dał wskazówki Józefowi by nie obcował z Maryją... zacytuj jaki okres obejmuje ten zakaz. I dlaczego zrobił to już po tym jak Maria była jego żoną. Po nocy poślubnej nadal była dziewicą mimo iż anioł jeszcze nie ukazał się Józefowi...
    *** Jezus jako pierworodny syn Józefa i Marii posiadał młodsze rodzeństwo - dowód...:

(3) Rzekli więc do niego bracia jego: Odejdź stąd i idź do Judei, żeby i uczniowie twoi widzieli dzieła, które czynisz.

(5) Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego.

Ew.Jn 7/3,5,8-10.

*** Kolejny argument potwierdzający, że Pan Jezus miał biologicznych braci:

(19) I przyszła do niego matka z braćmi jego, ale nie mogli dotrzeć do niego z powodu tłumu.

(20) I doniesiono mu: Matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą widzieć się z tobą.

Ew.Łukasza 8,19-20.
    Ew.Marka 3,31-32.
    Ew.Mateusza 12,46-47.

*** Biblia jasno stwierdza, że Pan Jezus miał oprócz rodzonych braci, również rodzone siostry - przykład:

(3) Czy to nie jest ów cieśla, syn Marii, i brat Jakuba, i Jozesa, i Judy, i Szymona? A jego siostry, czyż nie ma ich tutaj u nas? I gorszyli się nim.

(4) A Jezus rzekł im: Nigdzie prorok nie jest pozbawiony czci, chyba tylko w ojczyźnie swojej i pośród krewnych swoich, i w domu swoim.

Ew.Marka 6,1-4.

~gosc W tym cytacie co go dajesz z Ew.Mateusza 1,24-25 też jest napisane że z nią nie obcował... sugerujesz że potem to robił? Dlaczego przecież tam nie jest tak napisane...
    A może chodzi ci o słowo "dopóki"? Ono też niewiele znaczy... przykład:

Gal 6:10 A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze.

Czy to oznacza że jak nie mamy czasu to mamy czynić źle? Czy cały czasz mamy czynić dobro?To jest wyimaginowana żonglerka wersetami aby nie odpowiedzieć merytorycznie na moje postawione wcześniej pytanie. W czym kontrastują te zacytowane przez Ciebie wersety, które są wprowadzeniem do innego tematu?
    Skoro Józef nie współżył z Maryją a ty twierdzisz że miał "rodzonych braci" to oznacza według ciebie że Maria miała z Bogiem jeszcze inne dzieci? Bo ojcem Jezusa jest Bóg. I gdzie masz napisane że to byli jego rodzeni bracia a nie np adoptowani.

O jakie pytanie ci chodzi? Zadałeś pytanie: "Masz nadal problemy ze zrozumieniem powyższego fragmentu, bo ja nie mam żadnych problemów??!" Więc odpowiadam. Nie mam problemów. Tylko nie widzę tam tego czego nie ma. A tam nie ma nic o tym by Maria nie była dziewicą.
    A może i ty odpowiesz na pytanie które zadałem?

Twierdzisz że Anioł dał wskazówki Józefowi by nie obcował z Maryją... zacytuj jaki okres obejmuje ten zakaz. I dlaczego zrobił to już po tym jak Maria była jego żoną. Po nocy poślubnej nadal była dziewicą mimo iż anioł jeszcze nie ukazał się Józefowi...
    O jej jaki Ty jesteś drobiazgowy, przecież
    odpowiedź jest prosta jak drut !

Okres wstrzemięźliwości nie obejmował całego ich życia, lecz wyłącznie okresu z doniesieniem ciąży. Czy to tak trudno wydedukować, dziwię Ci się..

To, dlaczego tak zrobił Anioł, to nie moja broszka. Aniołowie są służebnymi duchami wykonującymi polecenia Boże, a ja nie pragnę i nie chcę wchodzić w Jego kompetencje, doszukując się jakiś niepotrzebnych nieprawidłowości.

Bogu tak to się upodobało i nic mi do tego! A co do małżeńskiego sexu, to zamieszczam poniżej gwoli przypomnienia fragment tekstu:

(3) Mąż niechaj oddaje żonie, co jej się należy, podobnie i żona mężowi.

(4) Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż; podobnie nie mąż rozporządza własnym ciałem, lecz żona.

(5) Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej.

(6) A to, co mówię, jest zaleceniem, a nie rozkazem.

1 Koryntian 7,1-6.

~gosc Coś ci się post źle sformatował ale spróbuję go rozszyfrować i odpowiedzieć...
    To, że Maryja nie współżyła z mężem pozwala stwierdzić iż była dziewicą. Chyba że uznajesz że współżyła z innymi i masz na to jakieś dowody? Nie dorabiam do tego żadnej filozofii o Niepokalanym Poczęciu. Niepokalane poczęcie a dziewictwo Maryi to nie to samo. Zresztą ten dogmat nie został wprowadzony tylko ogłoszony.
    Twierdzisz że Anioł dał wskazówki Józefowi by nie obcował z Maryją... zacytuj jaki okres obejmuje ten zakaz. I dlaczego zrobił to już po tym jak Maria była jego żoną. Po nocy poślubnej nadal była dziewicą mimo iż anioł jeszcze nie ukazał się Józefowi...*** Jezus jako pierworodny syn Józefa i Marii posiadał młodsze rodzeństwo - dowód...:

(3) Rzekli więc do niego bracia jego: Odejdź stąd i idź do Judei, żeby i uczniowie twoi widzieli dzieła, które czynisz.

(5) Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego.

Ew.Jn 7/3,5,8-10.

*** Kolejny argument potwierdzający, że Pan Jezus miał biologicznych braci:

(19) I przyszła do niego matka z braćmi jego, ale nie mogli dotrzeć do niego z powodu tłumu.

(20) I doniesiono mu: Matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą widzieć się z tobą.

Ew.Łukasza 8,19-20.
    Ew.Marka 3,31-32.
    Ew.Mateusza 12,46-47.

*** Biblia jasno stwierdza, że Pan Jezus miał oprócz rodzonych braci, również rodzone siostry - przykład:

(3) Czy to nie jest ów cieśla, syn Marii, i brat Jakuba, i Jozesa, i Judy, i Szymona? A jego siostry, czyż nie ma ich tutaj u nas? I gorszyli się nim.

(4) A Jezus rzekł im: Nigdzie prorok nie jest pozbawiony czci, chyba tylko w ojczyźnie swojej i pośród krewnych swoich, i w domu swoim.

Ew.Marka 6,1-4.

~gosc W tym cytacie co go dajesz z Ew.Mateusza 1,24-25 też jest napisane że z nią nie obcował... sugerujesz że potem to robił? Dlaczego przecież tam nie jest tak napisane...
    A może chodzi ci o słowo "dopóki"? Ono też niewiele znaczy... przykład:

Gal 6:10 A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze.

Czy to oznacza że jak nie mamy czasu to mamy czynić źle? Czy cały czasz mamy czynić dobro?To jest wyimaginowana żonglerka wersetami aby nie odpowiedzieć merytorycznie na moje postawione wcześniej pytanie. W czym kontrastują te zacytowane przez Ciebie wersety, które są wprowadzeniem do innego tematu?
  • w temacie Prawdziwe oblicze islamu

Jezus stevn Bredzisz...

Chrześcijaństwo kiedy jest prześladowane, to jeszcze bardziej się rozrasta, przykład..?!

Ukrzyżowanie Jezusa miało złamać i zdusić powstały nurt wierzeń, a jak się stało w rzeczywistości..???

Rozrosło się do ok. 2 mld wyznawców na całym świecie.

W samych Chinach jest ok 20 mln Chrześcijan tworzących podziemne kościoły domowe.

Jesteś niedoinformowany a zabierasz głos.

Ateizm, to jest utopia skazana na pod każdym względem na klęskę, który w obliczu prześladowań jeszcze bardziej się kurczy i idzie na kompromisy z oprawcami aby przetrwać.

Chrześcijanie postępują inaczej, Swoją m3czeńską śmiercią wielbią Chrystusa i dają świadectwo innym co Jezus zrobił dla nich i dla wszystkich ludzi na krzyżu.

Szatan myślał, że Go pokonał.. Ale to szatan poniósł wtedy miażdżącą klęskę i dlatego stara się obrzucać błotem krzyż i Tego, Który na nim zawisł dla naszego Odkupienia i Zbawienia i stara się aby ludzie o tym Wydarzeniu pełnym dla nas pociechy nie pamiętali za pomocą ateistów, szatanistów, genderystów i hedonistów hołdującym swoim urojeniom i zboczeniom seksualnym.A może warto zadbać o prawdę historyczną? Chrześcijaństwo zaczęło się rozwijać od czasów cesarza Konstantina i co do tego faktu zgadzają się wszyscy historycy , niezależnie od wiary !

To cesarz ogłosił chrześcijaństwo religią narodową i od tego czasu to chrześcijanie z grupy prześladowanej stali się prześladowcami niszcząc później wiele kultur i religii. To brak prześladowania spowodował rozwój chrześcijaństwa a nie odwrotnie.

Rozprzestrzenienie chrześcijaństwa jest spowodowany głównie agresywną ekspansją i tak w Polsce wprowadzono chrześcijaństwo nie ze względu na nawrócenie ale był to akt polityczny wynikający ze strategii politycznej i obawą przed przymusową chrystianizacją ze strony Niemiec. Wprowadzono u nas chrześcijaństwo przymusem, siłą i podstępem, niszcząc wszylkie przejawy kultury słowiańskiej. Za nie przestrzeganie postu wybijano ludziom zęby, niszczono świątynie i wprowadzano nowe kulty w miejsce słowiańskich.
    Podobnie było w Tunezji, którą zamieszkiwali Berberowie , początkowo chrześcijanie. Przez inwazję arabską i prześladowania stali się wyznawcami islamu i pozostalo ich tylko kilka proc populacji.

Już pomijam fakt , że chrześcijanie sami się zaczęli mordować , przykład Albigensów czy Hugenotów.

Może poczytaj trochę a później się wypowiadaj.

http://marcia(...)2322605Przypominam, że rozmowy nasze mają dotyczyć genezy Islamu a nie stać się pożywką do wszczynania awantur o wielkie NIC !

Islam wyłonił się dopiero w 7 wieku po Jezusie Chrystusie, czego pan docent nie raczył nawet wspomnieć i zaznaczyć. I czerpał po części inspirację zarówno z Judaizmu, jak i z Chrześcijaństwa aby wykształcić swój ostateczny wzorzec znany nam obecnie.

~gosc stevn ~gosc stevn W nagłówku przyjętego hasła jest zamieszczone wierutne kłamstwo/ eufemizm/ a mianowicie, iż rzekomo Maria była dziewicą..

Pismo Święte wyraźnie temu zaprzecza, ale kto nie czyta ten nadal błądzi:

[ Ew. Mateusza 1,24-25 ]

"A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak rozkazał mu anioł Pański i przyjął żonę swoją".

"ALE NIE OBCOWAŁ Z NIĄ, DOPÓKI nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus".Nie rzekomo, nie rzekomo tylko w Biblii jest napisane iż Maria była dziewicą. A ni ma żadnej wzmianki że po urodzeniu Jezusa to się zmieniło. chrześcijanie swą wiedzę opierają na Biblii a nie na domysłach.Znajdź mi męża obecnie, który by stronił od współżycia ze swoją nowo poślubioną młodą kobietą! To co insynuujesz nie ma racji bytu.

No to nie czekaj, ja za ciebie nie będę wiecznie odrabiał lekcji. Przywołaj jakiś rewelacyjny fragment z Biblii dla potwierdzenia twoich hipotez..

Jak znajdziesz to przyznam ci nagrodę Nobla!~gosc Nobla? Nie masz takich możliwości... zresztą za czytanie Biblii nie przyznaje się Nobla. Ale dam ci cytat z Biblii:

Łuk 1:26 W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, 27 do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. (...) 34 Na to Maryja rzekła do anioła: "Jakże się to stanie, skoro nie znam pożycia z mężem?" Rozważmy to pokolei bez pośpiechu dobra...

Wtedy, zgodnie z przytoczonymi przez Ciebie wersetami Maria była nadal dziewicą, zgadzam się z tym. Ale nie wynika jasno i zwięźle z tego fragmentu, że nigdy nie obcowała ze swym mężem. Dorabiasz kolego jakąś filozofię aby była zgodna z dogmatem katolickim o tzw. Niepokalanym poczęciu wprowadzonym niedawno bo dopiero w 1854 roku po 19 wiekach po Chrystusie i wbrew wcześniejszym soborom oraz ojcom kościoła.

Jak widać z tego fragmenty Maryja mimo iż była żoną Józefa nie miała z nim pożycia. Można mieć męża i nie uprawiać z nim seksu? Można.Ze względu na te okoliczności, tj.: od poczęcia przez Ducha Świętego do rozwiązania, Józef jej prawowity mąż nie zbliżał się do niej zgodnie ze wskazówkami, które otrzymał bezpośrednio od anioła Pańskiego we śnie.

Logiczne prawda a dlaczego tak zagmatwane przez Ciebie możesz mi to wyjaśnić...?

(25) "ALE NIE OBCOWAŁ Z NIĄ, DOPÓKI NIE POWIŁA SYNA, I NADAŁ MU IMIĘ JEZUS"

Ew.Mateusza 1,24-25.

Masz nadal problemy ze zrozumieniem powyższego fragmentu, bo ja nie mam żadnych problemów??!
  • w temacie Świadkowie Jehowy mogą wziąć udział w wyborach prezydenckich!

~Rafal stevn ~Rafał
    Biblia jest to Pismo Święte , pisane przez proroków Boga Prawdziwego , którzy pod natchnieniem ducha świętego , czyli Bożego (...)Osoba Ducha Świętego posiada w całym NT a w szczególności w Dziejach Apostolskich powtarzające się zaimki osobowe, więc powinna być pisana z dużej litery.

W PNŚ tego nie ma, próżno szukać...! Dlatego ten przekład jest najbardziej demonicznym przekładem jaki kiedykolwiek wyszedł z pod pióra ludzi.

~Rafał W Biblii Bóg nas uświadamia i przestrzega przed nadchodzącymi wydarzeniami.
    Uczy nas kroczyć taką ścieżką , która bezpiecznie przeprowadzi nas do nowego świata , do ziemi obiecanej...
    Będzie to przywrōcenie warunków na ziemi takich , jakie panowały w raju, kiedy żyli nasi prarodzice Adam i Ewa..To jest wasza interpretacja podpierana "luźnymi pisemkami" a nie Biblią, która n.t. temat milczy.

~Rafał Czytając Pismo Święte , wszystkich tych rzeczy się dowiemy.Odkładając publikacje w stylu strażnica na przynajmniej 1 rok i w tym czasie zgłębianiu dowolnego przekładu Biblii, można dojść do zupełnie innych wniosków.

Russel sugerował, że nikt oprócz niego, tzn. oprócz jego 6 tomów komentarzy do Biblii nie może zrozumieć Biblii, nawet gdyby ją zgłębiał przez 20 lat pozostanie i tak w duchowej ciemnocie!

Natomiast gdy będzie posługiwał się jego przemyśleniami, to dozna olśnienia.

Co za wierutne kłamstwo podkopujące Autorytet samej Biblii, które jest suwerennym w działaniu Słowem Bożym!

~Rafał Świadkowie Jehowy pomagają w poznawaniu Biblii.
    Zapraszamy na stronę internetową.
    Świadkowie oficjalnie chodząc po domach kłamią w żywe oczy, że studiują wyłącznie Biblię i na Biblii opierają swoje nauki.

A w praktyce wygląda to tak, że zgłębiają Biblię za pomocą "komiksów", tj. literatury pomocniczej, która zawiera niezliczoną ilość komentarzy do Biblii, które Biblia nie potwierdza.Te zarzuty , którymi obrzucasz Świadków Jehowy , już nie mają takiej mocy jak kiedyś . Teraz w wielu rodzinach są już Świadkowie Jehowy , a także w różnych innych miejscach np; w pracy czy w szkole ....itp...., więc ludzie nie wierzą już w wasze wymyślane na nich bajki i oszczerstwa..
    Nie każdy musi się zgadzać z ich poglądami , ale na pewno wie , że nie są tacy jak ich przedstawia instytucja kościelna.
    Ty właśnie jesteś takim oszczercą.. Ale to już nie są czasy średniowiecza i wszyscy umieją czytać . Mało tego , to masa ludzi zna wielu Świadków Jehowy i nie da się wprowadzić w błąd przez odwiecznych manipulantów z twojej instytucji.
    Tak jak powiedziałeś , że ja cię nie znam , tak ty też mnie nie znasz ....
    Ale każdy czytając twoje posty , nie trudno odgadnie skąd ta twoja postawa średniowieczna.. Za wszelką cenę utrzymywać ludzi w ciemności .
    Weź to pod uwagę , że w dobie internetu i telefonii komórkowej , wasza praca już nie odnosi takiego efektu. Wręcz przeciwnie , ludzie dowiadują się , że byli okłamywani , i manipulowani i straszeni poprzez twoją instytucję .
    Bóg powiedział , że w czasach końca nastanie obfitość wiedzy , więc nie będzie już wymówki , że nie wiedziałeś co robisz i komu wierzysz.. Ludzie szczerego serca , usposobieni do życia wiecznego , oraz posłuszni dobrej nowinie dostąpią wybawienia. W nowym świecie nie będzie miejsca dla oszczerców i plotkarzy.
    Dla tchórzów i tych bez wiary.
    A jaką ty masz wiarę , kiedy posługujesz się odwiecznymi metodami kościoła..?
    Wzniecasz spory między braćmi..Walczysz z Bogiem...Wolna wola ...Te infantylne pogróżki wyćwiczone zapewne w szkole teokratycznej włóż między bajki Rafale. Ta perswazja brooklińska na nikogo już chyba nie działa. Zamiast poszczycić się godnym świadectwem nawrócenia, głosisz antyświadectwo, które Twoi mocodawcy (starsi zboru) nie zaakceptowaliby. Panuj nad sobą, bo nie umiesz zapanować/ jak widzę/ nad swoimi emocjami..które przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Pozdrawiam we własnym imieniu,
    Stev
  • w temacie Świadkowie Jehowy mogą wziąć udział w wyborach prezydenckich!

~Rafał
    Biblia jest to Pismo Święte , pisane przez proroków Boga Prawdziwego , którzy pod natchnieniem ducha świętego , czyli Bożego (...)Osoba Ducha Świętego posiada w całym NT a w szczególności w Dziejach Apostolskich powtarzające się zaimki osobowe, więc powinna być pisana z dużej litery.

W PNŚ tego nie ma, próżno szukać...! Dlatego ten przekład jest najbardziej demonicznym przekładem jaki kiedykolwiek wyszedł z pod pióra ludzi.

~Rafał W Biblii Bóg nas uświadamia i przestrzega przed nadchodzącymi wydarzeniami.
    Uczy nas kroczyć taką ścieżką , która bezpiecznie przeprowadzi nas do nowego świata , do ziemi obiecanej...
    Będzie to przywrōcenie warunków na ziemi takich , jakie panowały w raju, kiedy żyli nasi prarodzice Adam i Ewa..To jest wasza interpretacja podpierana "luźnymi pisemkami" a nie Biblią, która n.t. temat milczy.

~Rafał Czytając Pismo Święte , wszystkich tych rzeczy się dowiemy.Odkładając publikacje w stylu strażnica na przynajmniej 1 rok i w tym czasie zgłębianiu dowolnego przekładu Biblii, można dojść do zupełnie innych wniosków.

Russel sugerował, że nikt oprócz niego, tzn. oprócz jego 6 tomów komentarzy do Biblii nie może zrozumieć Biblii, nawet gdyby ją zgłębiał przez 20 lat pozostanie i tak w duchowej ciemnocie!

Co za wierutne kłamstwo podkopujące Autorytet samej Biblii, które jest suwerennym w działaniu Słowem Bożym!

Świadkowie oficjalnie chodząc po domach kłamią w żywe oczy, że studiują wyłącznie Biblię i na Biblii opierają swoje nauki.

A w praktyce wygląda to tak, że zgłębiają Biblię za pomocą "komiksów", tj. literatury pomocniczej, która zawiera niezliczoną ilość komentarzy do Biblii, które Biblia nie potwierdza.
  • w temacie Ewangelia prawdziwa wg Świadków Jehowy

~Rafał

A w praktyce wygląda to tak, że zgłębiają Biblię za pomocą "komiksów", tj. literatury pomocniczej, która zawiera niezliczoną ilość komentarzy do Biblii, które Biblia nie potwierdza.
  • w temacie Prawdziwe oblicze islamu

Bredzisz...

Chrześcijaństwo kiedy jest prześladowane, to jeszcze bardziej się rozrasta, przykład..?!

Ukrzyżowanie Jezusa miało złamać i zdusić powstały nurt wierzeń, a jak się stało w rzeczywistości..???

Rozrosło się do ok. 2 mld wyznawców na całym świecie.

W samych Chinach jest ok 20 mln Chrześcijan tworzących podziemne kościoły domowe.

Jesteś niedoinformowany a zabierasz głos.

Ateizm, to jest utopia skazana na pod każdym względem na klęskę, który w obliczu prześladowań jeszcze bardziej się kurczy i idzie na kompromisy z oprawcami aby przetrwać.

Chrześcijanie postępują inaczej, Swoją m3czeńską śmiercią wielbią Chrystusa i dają świadectwo innym co Jezus zrobił dla nich i dla wszystkich ludzi na krzyżu.

Szatan myślał, że Go pokonał.. Ale to szatan poniósł wtedy miażdżącą klęskę i dlatego stara się obrzucać błotem krzyż i Tego, Który na nim zawisł dla naszego Odkupienia i Zbawienia i stara się aby ludzie o tym Wydarzeniu pełnym dla nas pociechy nie pamiętali za pomocą ateistów, szatanistów, genderystów i hedonistów hołdującym swoim urojeniom i zboczeniom seksualnym.