• w temacie DLACZEGO CORAZ WIĘCEJ LUDZI ODCHODZI OD RELIGII?

  W: Polityka
  ~GOść No nie wiem czy odchodzi, ale jeśli w to wierzysz, nie mam zamiaru wyprowadzać Ciebie z błędu. Religia to nie kler, to Bóg, choć trzeba przyznać, że niektóre zachowania duchowieństwa mogą się nie podobać. Nie można jednak generalizować, że wszyscy są tacy sami, bo tak nie jest.
  Czy wiesz ilu "bogow" funkcjonuje obecnie na swiecie?7 miliardow ludzi na swiecie ma do dyspozycji-judaizm,chrzescijanstwi i jego klony,buddyzm,islam,konfucjonizm i wiele innych.Ktory jest prawdziwy?
 • w temacie Cała Polska z was się śmieje - komuniści i złodzieje

  W: Polityka
  Oto prwdziwy powod do wstydu:
  Co najmniej kilkudziesięciu polityków PiS podpisało się pod petycją do papieża Franciszka w obronie Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka. Autorką petycji jest posłanka Anna Sobecka.

  "W naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona" - czytamy w petycji do papieża Franciszka napisanej przez posłankę PiS Annę Sobecką. Według posłanki obiektem ataku jest Radio Maryja kierowane przez o. Tadeusza Rydzyka. Jak pisze parlamentarzystka, wolność katolickich mediów jest zagrożona z powodu "działań "totalnej opozycji", związanych z nią polityków oraz mediów liberalno-lewicowych".

  "Posługując się kłamstwem i manipulacją próbują zdyskredytować w oczach opinii publicznej dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka oraz dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji" - twierdzi Sobecka.  Jak podkreśla Sobecka, rozgłośnia o. Rydzyka "wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną" i "jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich".

  "Nie ustaniemy w działaniach na rzecz przywrócenia dobrego imienia dziełom powstałym przy Radiu Maryja, tworzonym przez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka" - zapowiada Sobecka.  Pod petycją podpisali się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Kempa, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, członek KRRiT Janusz Kawecki, Ryszard Terlecki, Elżbieta Rafalska, Jacek Sasin i Jan Maria Jackowski. Łącznie w internecie petycję podpisało jak dotąd ok. 1,5 tys. osób.
 • w temacie DLACZEGO CORAZ WIĘCEJ LUDZI ODCHODZI OD RELIGII?

  W: Polityka
  ~Holy Scriptures Pintapalec,
  piszesz, że ludzie czytają Pisma Święte i widzą, że kler i przykościelni są obłudni.
  Ciężko nie dostrzegać nadużyć. Ja po przeczytaniu Pism Świętych też nie miałem wątpliwości co do zagrzeszenia powszechnego, ale w pierwszym rzędzie interesowało mnie moje własne.

  Wyobraź sobie, że na Sądzie Ostatecznym obłudnicy, o których piszesz zostaną osądzeni i dostaną piekło, pytanie się pojawia: co będzie z tobą?
  Mnie nurtowało pytanie, co będzie ze mną, gdy umre. Stąd dobre wnioski z Świętych Pism są takie, że najważniejsze jest moje pojednanie się z Bogiem.

  Jezus cie kocha - "4 prawa życia duchowego" youtube
  Podobne pytanie zadaja sobie ludzie od zarania dziejow.Otoz tak jak swiat istnial gdy nas "nie bylo" tak istnial bedzie kiedy z niego zejdziemy.Wszystkie religie ktore istnialy i te ktore istnieja obecnie korzystaja na tej wlasnie niepewnosci ludzi wmawiajac im wymarzony "raj" .Druga wspolna cecha jest to iz z tego wmawiania "posrednicy panow B." uczynili sposob na wygodne i dostatnie zycie.
 • w temacie Pojawia się i znika

  W: Polityka
  ~Polska Przecież PiS ma racje ! Niechęć do emigrantów to normalna rzecz i ja nigdy tego nie ukrywałem.
  Emigranci to kłopoty i zagrożenie więc normalne jest to że ich tu nie chcemy.
  Poza tym pomagamy im w ich krajach więc o co chodzi ?
  Czas by emigranci ( a zwłaszcza UE) uszanowali naszą decyzje a jak nie zrozumieli co się do nich mówi to trzeba im to wbijać innymi sposobami...Proste ale jakże skuteczne.
  W Syrii panuje glod.Kilogram ryzu kosztuje 100$
  Tymczasem w Polsce

  Piszesz iz pomagamy w innych krajach
  Jest jednak jeden problem – Polska wciąż wydaje żenująco mało na pomoc rozwojową w ogóle. Jesteśmy na samym końcu listy państw OECD zrzeszonych w Development Assistance Committee (DAC – forum stworzonym w celu niesienia pomocy rozwojowej) jeśli chodzi o procent dochodu narodowego brutto przeznaczanego na ten cel. W 2015 roku przeznaczyliśmy na pomoc zaledwie 0,1 proc. dochodu narodowego brutto. To znacznie poniżej średniej dla DAC, która wynosi 0,3 proc. DNB. Norwegia przeznacza na pomoc rozwojową proporcjonalnie 10 razy więcej niż Polska, Szwecja – aż 14. Procentowo (minimalnie) więcej od nas wydają nawet Czesi czy Słowacy.
 • w temacie Czy pisanie na tym forum ma jeszcze jakikolwiek sens?

  W: Polityka
  ~GOść]Cody [cytat kogo=~gość Racja, wystarczy spojrzeć na nicki zakładających tematy i ma się dość. Najlepiej olewać nie udzielać się sami z czasem zdechną.


  1. Tusk ubiera marynarkę Junckerowi
  2. Ile bierzecie za trollowanie Scheuring- Wielgus
  3. trzeciego już niestety nie pamiętamTo jak ci płacą, tylko za tematy a za posty już nie, czy za tematy więcej? Wszyscy teraz o islamie, czy warto, czy lepiej na PO. Czy podsuwają ci gotowe. Napisałeś że masz słabą pamięc, czy oni pytają o lata i szkoły?W polskim internecie działa firma, która stworzyła 40 tysięcy fikcyjnych tożsamości służących do atakowania polityków, dziennikarzy i innych osób publicznych - wynika z ustaleń Roberta Gorwy, absolwenta Uniwersytetu Oksfordzkiego. Co trzecie konto na Twitterze może być fałszywe, a mowę nienawiści w polskich mediach społecznościowych podsycają rosyjskie służby - dodaje Gorwa. Po tych rewelacjach w sieci zawrzało.

  O ustaleniach Gorwy pierwszy napisał portal chip.pl. Badacz opublikował raport dotyczący obecności tak zwanych trolli internetowych i fikcyjnych kont w naszym kraju. Jednym z jego najciekawszych fragmentów jest ten dotyczący firmy, która zatrudnia ludzi do tworzenia fikcyjnych tożsamości w mediach społecznościowych i atakowania przez te profile polityków i innych osób publicznych.
  Sprawdzcie aktywnosc niektorych tutaj piszacych.Komu chcialoby sie za free stworzyc kilka tysiecy wpisow w ciagu kilku miesiecy?
 • w temacie Stan polskiej demokracji na przestrzeni ostatnich lat.....

  W: Polityka
  O stanie polskiej "demokracji" wypowiedzial sie Prezes TK czech-
  ..."Pavel Rychetský*: Nie używałbym słowa "interesujące". To jest alarmujące i wstrząsające. Wskazuje na kryzys naszej cywilizacji i brak umiejętności bronienia się przed realnymi zagrożeniami państwa prawa i demokracji. Chodzi o geograficznie nam bliskie Węgry i Polskę, ale także o Turcję i Stany Zjednoczone. O ile jednak USA mają prawdopodobnie dostatecznie sprawne instytucje, żeby utrzymać fundamenty demokratycznego państwa prawa, o tyle nie da się tego powiedzieć o trzech wcześniej wymienionych krajach. A sytuacja w Polsce jest o wiele gorsza, niż wiemy o tym z mediów. Wydaje się bowiem, że nie tylko politycy, ale i dziennikarze nie mają odwagi opisać ją wystarczająco dokładnie."