• w temacie Prezydent Andrzej Duda - jak oceniacie prezydenta?

  W: Polityka
  Gazeta cytuje fragment książki "Rodzice Prezydenta", w której pani Janina i pan Jan wspominają codzienną, rytualną modlitwę na klęczkach ze swoimi dziećmi: Andrzejkiem, Anią i adoptowaną Dominiką, oraz odprawianą w rodzinnym mieszkaniu na Prądniku Białym w Krakowie... drogę krzyżową.
  "Dudowie odprawiali razem z dziećmi w domu drogę krzyżową, klęcząc i rozważając kolejne stacje męki Pańskiej" - czytamy.
  Sama pani Janina (profesor nauk chemicznych) przyznaje w książce, że "przez cały adwent dzieci codziennie budzone były o świcie, by o 6.30 rano być już w kościele na roratach".
  W artykule "Newsweeka" pojawia się również wypowiedź przyjaciela rodziny, który zdradza, że "Andrzej nie potrafi sprzeciwić się Jarosławowi Kaczyńskiego, gdyż w dzieciństwie był zdominowany przez patriarchalnego ojca", który trzymał syna krótko w obawie, że wyrośnie on na maminsynka
  Oto do czego prowadzi "fundamentalizm katolicki"


 • w temacie Duda tylko obiecał frankowiczom pomoc gdy chciał wygrać wybort .

  W: Polityka
  Justyna260
  rafal333 Naturalnie, ale po co te obiecanki ? Frankowicze początkowo płacili dużo mniej aniżeli Ci co kredyt brali w złotówkach. Ale później sytuacja odwróciła się - więc pomoc i jednym i drugim.
  Bardzo przepraszam, ale akurat p. Duda nie ma możliwości pomóc ani jednym, ani drugim. To jest domena banku centralnego. Koszty przewalutowania musiałyby ponieść banki, a to mogłoby zaszkodzić kondycji systemu bankowego, za którego stabilność odpowiada NBP.
  To po co obiecywal frankowiczom pomoc w czasie kampani wyborczej?http://tvn24b(...)66.html
 • w temacie homoseksualizm jako choroba cywilizacyjna

  W: Polityka
  Emilka27 szanel59 Emilka27 szanel59 Tuaj jest prawdziwy problem-
  W 2014 roku w irlandzkim mieście Tuam odkryto masowy grunt ze szczątkami blisko 800 małych dzieci - kości znaleziono przy dawnej siedzibie domu dla panien z dziećmi. Teraz specjalna komisja potwierdziła istnienie grobu.
  Zwłoki były grzebane na gruntach dawnego domu dla panien z dziećmi w latach 1925-1961. W tym czasie w budynku zwanym w Tuam po prostu Domem mieszkało tysiące niezamężnych kobiet ze swoimi dziećmi "z nieprawego łoża". Instytucja była prowadzona przez siostry zakonne ze zgromadzenia Bon Secours.Ty masz być naśladowcą Chrystusa Pana, a nie szukać usprawiedliwienia dla siebie mówiąc, że inni również grzeszą.

  Każdy ma zerwać z tymi grzechami, które do niego mają dostęp.

  Mnie to zwisa i powiewa.Cytujac ten post chcialem uswiadomic ci iz najpierw oczysccie swoja "Stajnie Augiasza" a pozniej umorlniajcie innych.A dlaczego jest Ci to obojętne?

  W Piśmie Świętym czytamy:
  „(...) Będziesz gorliwie upominał bliźniego swego, abyś nie ponosił za niego grzechu”.- III Księdze Mojż. 19:17 [BW]

  Abyś to czynił, najpierw sam musisz stosować się do Bożego Prawa,
  bo przecież ciemność nie może rozświecić ciemności.

  Natomiast wszystkie osoby, które są światłością mają pomagać innym w porzucaniu grzechów, bo tego żąda od nich sam Bóg z nieba.

  "Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem."
  - II Kor. 5:20.

  Zastanawiam się tylko, czy homoseksualiści dadzą się upomnieć Słowem Bożym?

  Jest mi to obojetne poniewaz kilka lat temu "wymiksowalem " sie z sekty zwanej kosciolem rzymsko katolickim. Poniewaz twoj bog dal ludziom rozum i wolna wole (Genesis) staram sie w miare mozliwosci dobrze tego uzywac.
 • w temacie Czy homoseksualizm w Polsce razi ?

  W: Polityka
  Oliwka21
  szanel59 napisała:
  Nie obrazaj chrzescijan Jestes typowa polska katoliczka ktorej przeszkadza LGBT a nie przeszkadza pedofilia szerzaca sie w KRK.


  Nie jestem katoliczką, jestem Chrześcijanką.

  Chrześcijanie trzymają się mierników Bożych zawartych w Piśmie Świętym.


  Rozumiesz to?
  To moze napisz jak nazywa sie twoj kosciol?
 • w temacie Czy homoseksualizm w Polsce razi ?

  W: Polityka
  Oliwka21 szanel59 napisał:
  „Przestan smrodzic na tym Forum.Sprawy swiatopogladowe przedstawiamy w dziale Religia”.


  Dlaczego masz do mnie pretensje?

  Przecież ja odpowiedziałam na pytanie MarlenaMak :

  „Czy homoseksualizm w Polsce razi ?”

  To, co Pan Bóg nazwał dobrym jest dobre, a to, co Pan Bóg nazwał złym, jest złe.

  Otóż homoseksualizm nazwał Bóg ohydą i obrzydliwością.

  Jest to bardzo ciężki grzech, za który została zniszczona Sodoma i Gomora.

  Wole kogos z LGBT niz ksiedza pedofila.
 • w temacie Tak głupiego rządu i partii rządzącej jeszcze w Polsce nie mieliśmy !

  W: Polityka
  taie szanel59 250 tys. zł dostała fundacja Jacka Saryusza-Wolskiego od resortu Jarosława Gowina. To on wymyślił jego kandydaturę
  248 820 złotych. Tyle od resortu Jarosława Gowina dostała Fundacja Centrum Europejskie Natolin, której szefem przez lata był Jacek Saryusz-Wolski. Wicepremier publicznie przyznaje, że to on wymyślił kandydaturę byłego wiceszefa PO na przewodniczącego Rady Europejskiej. Kolejny konflikt interesów? Już raz Najwyższa Izba Kontroli zarzuciła taki Saryuszowi-Wolskiemu i jego Fundacji.Twierdzisz że to nie zawartość teczek Kiszczaka a tyle kosztował honor ?Oczywiscie jest jeszcze inne "drugie dno".A ze teczki sa w grze swiadczy pozycja Macierewicza w PiS.