• w temacie Wyższość zwierząt nad ludźmi?

  W: Hydepark
  buc1
  szeptem Jeden taki, skończył życie czas jakiś temu w "objęciach" swojego węża... Zwierzęta kierują się instynktem. Zabijają, żeby żyć lub zdobyć/utrzymywać pozycję umożliwiającą prokreację, co łączy się oczywiście z potrzebą przeżycia. I to nie prawda, że nie są mściwe. Bywają. Potrafią być pamiętliwe, złośliwe. Oczywiście nie w tak ogromnym stopniu jak ludzie, ale to dzięki temu, że są na niższym poziomie rozwoju. Widziałeś kiedyś hienę kierującą się w życiu spokojem i szczęściem?
  Nie znamy pojęcia ,, szczęścia hieny" zatem jeśli nie znamy takiej definicji, to trudno powiedzieć, co jest szczęściem człowieka. DlA homo sapiens też takowej dewinicji nie ma , bo każdy widzi swoje szczęście inaczej. Wśród zwierząt też są różnice w zachowaniu i być może w szczęściu. Ludzie również walcza, o przetrwanie i prokreację i jeszcze bardziej brutalnie, niż zwierzęta. Oczywiście jest to efektem wyższego stadium rozwoju. Ale doskonalsi nie jesteśmy do końca, ponieważ nasza siła fizyczna, wzrok, spostrzegawczosć, węch jest niczym wobec zwierząt. Wilk wyczuwa krew z 3km, a człowiek nie wyczuje z kilku centymetrów.
  Jeśli nie znamy jakiś pojęć, to czy powinniśmy i nich dyskutować?
 • w temacie Wyższość zwierząt nad ludźmi?

  W: Hydepark
  Jeden taki, skończył życie czas jakiś temu w "objęciach" swojego węża... Zwierzęta kierują się instynktem. Zabijają, żeby żyć lub zdobyć/utrzymywać pozycję umożliwiającą prokreację, co łączy się oczywiście z potrzebą przeżycia. I to nie prawda, że nie są mściwe. Bywają. Potrafią być pamiętliwe, złośliwe. Oczywiście nie w tak ogromnym stopniu jak ludzie, ale to dzięki temu, że są na niższym poziomie rozwoju. Widziałeś kiedyś hienę kierującą się w życiu spokojem i szczęściem?
 • w temacie Dlaczego księżą asystują...

  W: Religia
  Judas
  WednesdayTEN
  ~aaa (...) Księża powinni asystować przy poczęciach.
  A może i od razu wyręczać? :>
  Jestem pewien że byłaby to rewolucja w kościele, lecz przy pełnym poparciu polskiego episkopatu.
  A to akurat nie jest takie pewne Przyjacielu. Sądząc po odpryskach informacji, które do nas docierają, spodziewam się raczej zdecydowanego oporu ;)
 • w temacie Dlaczego księżą asystują...

  W: Religia
  WednesdayTEN ~aaa (...) Księża powinni asystować przy poczęciach. A może i od razu wyręczać? :>
  Może udałoby się w ten sposób grzech pierworodny ominąć.
 • w temacie trudne wyznanie miłości

  W: Uczucia
  keloimi szeptem Właściwie po co Ci to wyznanie?
  Czy jeśli powie, że Cię kocha, będzie Cię kochał mocniej? - Nie sądzę.
  Czy jeśli powie, że Cię kocha, będziesz się czuła lepiej? - Dlaczego? Spróbuj sobie odpowiedzieć na to pytanie, a może dotrze do Ciebie, że problem jest w Twojej głowie. Pozbądź się tych myśli, a pozbędziesz się problemu który Cię unieszczęśliwia. Po to aby nie musiała się domyślać :-)
  A jeśli powie ,ze kocha to coś z tej miłości ubędzie ?
  Skoro o tym pisze to znaczy ,że będzie się czuła lepiej :-)
  Jakże prostsza metoda aby nie czuła się nieszczęśliwa .... dwa słowa od kochanego :-)
  Te słowa nie bolą a dają radość ,tak trudno to drugiej stronie zrozumieć :-))Kelomi... ale ona jest szczęśliwa. Dogadują się, świetnie spędzają czas, czuje się przez niego dowartościowana (a przynajmniej skomplementowana).
  A jeśli ta druga strona z jakiegoś powodu, którego wyłącznie domyślać się możemy, nie chce, nie może, nigdy nie powie tych dwóch słów. Czy według Ciebie to naprawdę powinno determinować związek?
 • w temacie trudne wyznanie miłości

  W: Uczucia
  Właściwie po co Ci to wyznanie?
  Czy jeśli powie, że Cię kocha, będzie Cię kochał mocniej? - Nie sądzę.
  Czy jeśli powie, że Cię kocha, będziesz się czuła lepiej? - Dlaczego? Spróbuj sobie odpowiedzieć na to pytanie, a może dotrze do Ciebie, że problem jest w Twojej głowie. Pozbądź się tych myśli, a pozbędziesz się problemu który Cię unieszczęśliwia.