• w temacie REPARACJE NA ROZDARTYM SERCU NARODU POLSKIEGO, CZYLI POLACY JAKO OFIARY NIEPOPRAWNE HISTORYCZNIE.

  W: Polityka
  dobrze... już?! Dwa głębokie wdechy i - tak konkretnie - co Tobie PiS złego zrobił? Inwigiluje Cię Macierewicz w sieci? Weszli Ci na chatę o 6tej nad ranem - za słowa krytyki dla Dyktatora?. Dołożyli Ci podatków? Straciłeś pracę? Grozi Ci areszt, więzienie, tortury?
  Co konkretnie Tobie - PiS złego uczynił?
  Kto Ci powiedział, że cały Świat się z nas śmieje? Zabronili Ci z Polski wyjechać i nie masz możliwości popytać ludzi na "świecie" co o Polsce myślą?
  Widzisz pytam o konkrety, bo taka np. Platforma - ugodziła mnie w portfel poważnie... najpierw podnieśli VAT na ubranka dziecięce - z 7 do 21% a potem te 21 zamienili "na rok" na 23%... i te 23% do dzisiaj płacę... Miałem też do czynienia z Sądem - i przykładnie za niewinność - zostałem skazany... Mniej więcej wtedy - zaczął pisać antyrządowe komentarze - bo obraz "zielonej wyspy" - z tym co miałem w kieszeni i co mnie spotkało w starciu z "systemem" - w ogóle się nie kleił.
  Masz też najwyrazniej skłonność - do nazywania pisorami ludzi, którzy nigdy nimi nie byli, zastanawiałeś się skąd u Ciebie taka przypadłość?
  Zarzucasz - i to chyba najśmieszniejsze, ale to pewnie dlatego - że posługujesz się "hasełkami" z mediów - Niepokornemu, że nie zna się ekonomi. Może się nie zna, może to Ty jesteś ekspertem... ale ja faceta znam - prowadzi z powodzeniem własną firmę, w bardzo trudnych warunkach rynkowych. Kosztuje go to wiele wyrzeczeń i zabiegów o przetrwanie... i Państwo - nawet gdy u steru jest PiS - niczego mu nie ułatwia... przeciwnie.
  I w sumie - moglibyśmy sobie tak gadać... ja o Sowie, Ty o "limuzynach" i Rydzyku... ale taka rozmowa jest pozbawiona sensu.
  Lepiej gadać o konkretach.
  [cytat kogo=buc1][cytat kogo=niepokorny1970][cytat kogo=buc1]A ty jesteś, jakim szamanem. Słyszałem, że ma się pojawić prorok w narodzie PiS. Papieża Rydzyka już macie i prezesa smoleńskiego.
  Człowieku! Niemcy to potężne mocartwo, więc od nich zależy, czy
  wypłacą odszkodowanie, no chyba, że tacy jak ty wypowiedzą im wojnę.
  To wtedy nastąpi wielki gniew niemiecki i powtórzy się powstanie warszawskie. Nikt nie kazał nam sprzedawać majątku narodowego, tylko
  trzea się było wziąć do pracy, a nie mówić, że się nie opłaca. Polacy potrafią pracować na zachodzie, ale u siebie nie, dlaczego??
  Pewnie potrzebują bata, bo nie potrafią rządzić. To odbierz teraz siłą
  i znacjonalizujcie gospodarkę, przecież władza PiS już jest, o krok do
  komunizmu, prawda? Dlaczego, akurat teraz PiS myśli, o reparacjach?
  A no dlatego, że PiS usiłuje wprowadzić teokrację i dyktaturę, a Unia i Niemcy, w tym procesie przeszkadzają, zatem jest to swoisty szantaż.
  Bądźcie spokojni, bo wystąpimy, o reperacje, takie oto jest przesłanie.
  Oto pisowska moralność i hipokryzja, ale przez takie rządy szaleńców
  , stracą nie rząd szaleńców z PiS- lecz my Polacy.
  Nie zapominaj człowieku, że Polska nie jest potęgą, w żadnej dziedzinie
  lecz biednym krajem, który powstał z kolan dzięki Unii i zachodowi, ale PiS robi wszystko, żeby Polska nie wstała, lecz upadła. I nie pomoże tu
  propaganda TVP info, ani twoje puste elaboraty. A wolny rynek jest na całym świecie i różne obce firmy są właścicielami gospodarki, w różnych
  krajach, na tym polega wspólnota europejska.

  Z szacunkiem dla oponentów.[/cytat]

  Człowieku! Lecz kompleksy! Łyknij nieco wiedzy o świecie współczesnym, o historii, a potem rozdziawiaj gębę, bo to cóżeś tu wypocił brzmi jak propagandowy esej prosto z GW. Teokracja i dyktatura! Boże! Ty to widzisz i nie grzmotniesz w ten pusty baniak jakimś piorunem? Gdzie ty tą teokrację widzisz? No? Gdzie? O wolnym rynku piszesz, gdy cały cywilizowany świat wprowadza ręczne regulacje wspierające swoje firmy? Gdy Niemcy wprowadzają przepisy chroniące ich rynek transportowy to jest wolny rynek? Nie, no! Nie mogę! Skąd tyś się urwał kolo? Reszty nawet komentować szkoda. Zaiste nicka sobie wybrałeś adekwatnego!
  [/cytat]
  To ty masz problemy z percepcją. Gdzie widzę teokrację, prawda? A gdzie są wydawane decyzje, jak nie u papieża Rydzyka? A gdzie jechał Macierewicz rządową limuzyną na koszt podatnika, jak nie do papieża PiS- Rydzyka. A zatem kto sprawuje władzę​ pośrednią i czerpie profity, jak nie duchowny papież Rydzyk. Powiedz mi człowieku, czy broni ktoś broni Pisowi wspierač rodzime zakłady i interesy polskich firm, a czy zostały obniżone podatki, bo to jest wsparciem? Ale MON Macierewicza, ma iwigilować i monitorować finanse prywatnych przedsiębiorstw, ustawa w trakcie realizacji, czy to jest wsparcie? Człowieku! cały świat twierdzi, że w Polsce jest łamana praworządność i wolność, a kler z dyktatorem Kaczyńskim sprawuje władzę. Ale ty i PiS nie widzi tego.
  Dlaczego upartyjnianie sądy? Bo tu nie chodzi, o usprawnienie ich działania. Dlatego, żeby wsadzać do więzień przeciwników politycznych wskazanych przez dyktatora i Toruński kler. Nie róbcie z narodu idiotów, a za straty finansowe i kary unijne, za łamanie prawa zapłaci prywatnym majątkiem PiS i jego moherowi fanatycy. Zrobiliście Polsce wstyd, na arenie międzynarodowej, a Polska jest porównywalna do Wenezueli, na którą Trump już nałożył sankcje gospodarcze. Prezydent Wenezueli też identycznie reformował kraj, jak wasz dyktator. Jeśli już o nickach mowa, to dołączyłem do pozostałych dyktatorów, żeby nas było więcej. Przecież wy pragniecie dyktatury, no nie ograniczony człowieku? Nie masz pojęcia, o ekonomii, lepiej nie pisz na ten temat.
  [/cytat]
 • w temacie REPARACJE NA ROZDARTYM SERCU NARODU POLSKIEGO, CZYLI POLACY JAKO OFIARY NIEPOPRAWNE HISTORYCZNIE.

  W: Polityka
  "nie udało się tak bardzo skondensować bałwaństwa"... i to byłoby na tyle - w temacie "klub anonimowego leminga" - nie pozostawiasz Bucowi - innego wyjścia... teraz tym bardziej - musi bronić demokracji, choćby po to - żeby pózniej móc takich jak Ty - "rozliczać" i dowieść własnej mądrości :) Popraw się Piotrze. Cierpliwość to cnota. :)
  piotruchg .
  A teraz pisiory serwują Polakom dyktaturę Kaczyńskiego. Tną drzewo w puszczy białowieskiej, niszcząc dziedzictwo narodowe. Rozwalają limuzyny narażają ojczyznę na straty. Macierewicz zamiast helikopterów
  kupuje zabawki na szynach( pociąg dowodzenia) i wyrzutnie ulotek. Ludzie, co się dzieje, czyżby zaślepienie narodowe, same skandale i utrata dobrego wizerunku na świecie. Marzy ci się dyktaturą pisiorze??
  Przewodnia rola partii i zamknięte granice, bieda i nędza
  Ale ciebie to nie dotyczy, ty będziesz przy władzy, by przeciaż przewodnia partia PiS i rząd się wyżywi, a o resztę, co tam, prawda? Sądy partyjne, wojsko będzie strzelać ulotkami, a Ziobro będzie trzymać opozycję w więzieniach. Zapomnij o tym pisiorze, nie doczekaliśmy wasze. Teraz nagle reperacje, a gdzie PiS był, w poprzedniej kadencji? Ale teraz reparacjach jest potrzebna do szantażu Niemiec. A działanie jest proste, jeśli Unia i Niemcy nie pozwolą wprowadzić dyktatury, to my wystąpimy, o reperacje. Polska była prawie 30- lat wolnym krajem, przykładem demokracji, ale PiS zrobił z Polski drugą Wenezuelę.
  Precz z PiS-em.
  [/cytat]  Słodkie! Aż się wzruszyłem.

  Nie udało się jeszcze tak bardzo skondensować bałwaństwa...[/cytat]
 • w temacie REPARACJE NA ROZDARTYM SERCU NARODU POLSKIEGO, CZYLI POLACY JAKO OFIARY NIEPOPRAWNE HISTORYCZNIE.

  W: Polityka
  wybacz... ale to "ślepa uliczka" - to o czym mówisz - o Państwach... i że trzeba się ich pozbyć. Nie jest to pogląd nowy, wymyślony został przez filozofów i niektórzy szaleńcy próbowali go realizować "na twardo" (Stalin) a inni dzisiaj "na miękko" - UE... i między innymi dlatego - że jest sam pomysł i jego założenia - błędne - UE w tym wydaniu, rychły czeka upadek.
  Nie - tylko przez szacunek i respektowanie różnic pomiędzy narodami - możliwy byłby świat bez granic... i bez wojen. Do poszukiwania zródeł poglądu który zapodałeś - zachęcam, do poszukiwania historycznych ścieżek metod na jego wprowadzenie...oraz - do osobistych przemyśleń w temacie... zawsze podeprzeć się można prosciutkim przykładem - dlaczego Asia różni się od Adasia i dlaczego są parą... lub - dlaczego Kowalski nazywa się Kowalski a Smith - Smith.
  Valdemar
  BezNicka
  Valdemar Moim zdanie te wszystkie pretensje dotyczą naszych przodków, dla który zabijanie i rabunki były czymś normalny. Potrzebna była IIWS z całym tym zezwierzęceniem by ludzie się opamiętali.

  Obecne pokolenia potrafiły wyciągnąć wnioski z tamtych wydarzeń. Powstał Projekt UE świata bez granic sprawiając że nasze relacje sąsiedzkie są wzorowe.

  Szkoda że po jednej i drugiej stronie są ludzie którzy nie potrafią patrzeć w przyszłość a ciągle oglądają się do tyłu. Ludzie dla których najważniejsza jest walka i podsycanie nienawiści miedzy narodami.
  ....
  To od początku bo coś ci umknie
  Faszyzm powstał we Włoszech , nie w Niemczech .
  WAŻNE - komunista ! Zgadnij co by z nim zrobił Adolf ? Komunista siedzi w więzieniu na Ventotene i napisał manifest komunistyczny ( znajdziesz sam ? ) Europa Zachodnia urodziła Wspólnotę Węgla i Stali . Potem coś energią jądrową - GOSPODARKA !!!!! żedne bez granic sranic . EWG , tu w 2004 roku wchodzi Polska . UE powstaje w 2009 r po podpisaniu traktatów lizbońskich . Wrzuć monetę bo mnie paxura boli
  To nie jest początek to jest koniec.


  Przed IIWS życie ludzkie nie miało większego znaczenia niezależnie od narodu. Tak zwani wysoko urodzeni nawet własnych rodaków traktowali jak zwierzęta robocze. Obecnie w różnych częściach świata jest podobnie.

  Albo znikną podziały na narody państwa albo będziemy się wiecznie wyżynać by udowodnić który naród jest „lepszy” itp.
 • w temacie Wódka już nigdy nie będzie taka zimna i pożywna ......

  W: Polityka
  nie da się (oderwać tej góry od dołu) bo tak sobie to "góra" ładnie skonstruowała... zwycięża argument "sami wybraliście" :)... Demokracja w takim wydaniu - świetnym jest narzędziem do socjotechnicznej manipulacji. Widzę też problem natury technicznej - kto ma "górę" obnażać? Inna - góra? "niezeleżne" - media?... Gdy "góra" "górę" - rozlicza i obnaża - możemy mieć do czynienia tylko z połowicznym "obnażeniem" :)... jak dziwnie to nie brzmi...Dlatego - najważniejszy jest "dół"... będąc mądrzejszy w "masie" - nie dopuści nigdy do tego, by "góra" mu ciążyła. Moim skromnym zdaniem.
  niepokorny1970][cytat][/cytat piotruchg Wiesz dobrze Niepokorny, że i ja do wieszania prędki jestem i tu jasne że trzeba było parę setek, że tak powiem chociaż posadzić. Tu się nie spieramy. Mnie chodzi o tych jak to nasz Sznołdynisko mawia Zwyklaczy, którzy gdzieś kiedyś pędem populizmu stadnego załapali się na Nowoczesną Europejskość, parę razy Kaczora publicznie zwyzywali i tkwią w tym, choć może im już niewygodnie.... A my nie mamy dla nich nic, żadnej pomocy psychologicznej, żadnej alternatywy, żadnego klubu anonimowego Leminga..... O tych mi chodzi. Wiesz czasem jest mi szkoda tych ludzi. Sam zarządzasz Ludźmi i wiesz podobnie jak ja że można z nich krzesać przekleństwa, ale można też uszlachetniać, wydobywać z nich to co najlepsze, choć w normalnych okolicznościach byliby zwykłymi nic nie wartymi drabami.....  Ale ja wiem żeTy wiesz i nasz Przyjaciele z forum też to rozumieją.  A najlepszym przykładem chyba jest Australia, jakby nie patrzeć kolonia karna kiedyś, calkiemmądrze rządzony kraj dzisiaj w większości praworządnych dumnych Australijczyków...Nieszczęście polega na tym, że tej "góry" od tego "dołu", o których piszecie i Ty i sznoldyn tak łatwo oddzielić się nie da. Bo ta "góra" jest niejednokrotnie dla tego dołu" i wyrocznią i wyznacznikiem tego co dobre i właściwe. Póki zatem "góry" nie obnażysz jako kłamliwego i niewłaściwego wzorca, z dołem dogadać się będzie ciężko. I przede wszystkim to musi potrwać. Jak mawiał Max Planck "Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy".
 • w temacie Wódka już nigdy nie będzie taka zimna i pożywna ......

  W: Polityka
  nie inaczej... musi być jakaś szersza wizja, ogólny Plan... jakiś cel... byle nie "druga Japonia" albo "Zielona Wyspa"... to już było i się nie sprawdziło... A, że problem złożony i trudny... i że łatwiej burzyć niż przebudować?... zacytuję eurofajną Panią Komisarz - "taki mamy klimat".
  Z drugiej strony - czy jest jakaś rzecz której Polak nie potrafi? :)... Naszą, w najbardziej szerokim sensie, wadą - jest brak umiejętności współpracy i zjednoczenia. Zupełnie jakbyśmy różnymi indiańskimi plemionami byli... Jednoczą nas - nieszczęścia, lub agresja sąsiadów... Czas najwyższy to zmienić. Moim zdaniem - dobry jest pomysł RAZowy, na jednoczenie się "pod podziałami" - w konkretach bliskich ciału.
  piotruchg Sznołdynie! To jest niezwykle złożony problem, który dopiero co udaje nam się zdefiniować, a cóż dopiero naprawiać. Ważne jednak, żeby nie zapominać, że nasz Polska choć najmojsza, dla innych może być zupełnie niezrozumiała. Już nie mówię o złej woli, wystarczy zobaczyć jak różnie odbierani jesteśmy My i nasze poglądy, choć smarujemy już o Polsce i jej problemach pięć lat ....

  Dlatego uważam, że potrzebny jest Plan dla Polski!
  My Lud Prosty musimy wiedzieć, gdzie i po co nas prowadzą!
 • w temacie Wódka już nigdy nie będzie taka zimna i pożywna ......

  W: Polityka
  Święta racja - gdy idzie o "górę"... trza posprzątać... Jednak - gdy gratulowałem Piotrowi - świetnego postu - nie miałem na myśli, tak jak Ty - "góry" czy też "tamtych" elyt... Z nimi - zwyczajnie - nikt prócz nich samych - się nie dogada... Czy chcemy czy nie - my - naród - podzieleni jesteśmy podług tego samego klucza. Fajni - europejscy leminżanie i Nie fajni - cimnogrodzianie... Tutaj na dole - trzeba szukać porozumienia, jest możliwe i Polsce tylko dobro może przynieść... A tam, na górze? Niech się dzieje co chce... Niech PiS pozamiata (na dzisiaj nie widzę lepszego kandydata).
  Jeśli my się zmienimy, odrzucimy spory, świadomie będziemy wybierać i mądrze - wtedy zmieni się też Góra... i kto nią nie będzie - zawsze będzie dobrze.
  Uderzyłeś też - do naszego sporu o "sądy" i PADa :)... że niby wola leczenia kraju spada i że nieskuteczna ta operacja będzie - bo trza ciąć jak skalpelem - szybko :)... No właśnie - skalpelem - a nie łopatą (! - takiego samego porównania użyłem poprzednio)... Łopata jako narzędzie precyzyjne i chirurgiczne, nawet w rękach utalentowanego łopaciarza i lekarza w jednym - nie zapewni wyleczenia pacjenta :)
  I gdy tak o "sądach" - to - weszła w życie nie zawetowana ustawa... a dziś w tefaenie (wyobraz sobie!)... przy omawianiu - co takiego wniesie - wymienili też dobre i mocne strony... pozytywny szok przeżyłem :)... Jeśli PADowa ustawa spotka się z podobną - częściową - aprobatą - nieprzychylnych "nieboniów"... wróżę rychłą i skuteczną z "wybraną kastą" - rozprawę. Faktycznie - Temida - szansę będzie miała zamieszkać w budynkach sądów... a nie - tylko w formie posągów - je zdobić... ale jak będzie - zobaczymy.
  [cytat kogo=niepokorny1970]A co do meritum Twojego posta... Zasadniczo zgoda - nie da się budować dzieląc. Problem w tym, że nie da się też budować z ludźmi, którzy nie przyjmują do wiadomości podstawowych imperatywów takich jak suwerenność, niepodległość, uczciwość, praworządność itd...itp. Co gorsza wszystkie te imperatywy widzą w krzywym zwierciadle, wykoślawione pod własne ambicje i tych, którym służą. Co ma na sztandarach tzw. totalna opozycja? Ano obronę demokracji i wszelkich związanych z nią wartości. Wszyscy wiemy, łącznie z nimi, że to fałsz. I co? Jak z takimi ludźmi prowadzić dialog kiedy oni nie przyjmują do wiadomości żadnych faktów, odmawiają drugiej stronie prawa do egzystencji na scenie politycznej, a jej wyborcom prawa do racjonalnego osądu. Zmiany muszą iść etapami. Pierwszy etap to sprzątanie czyli likwidacja patologii i ustalanie zdrowych zasad działania państwa. Z nim wiąże się również dobór ludzi, którzy tym państwem zarządzać będą, ale i ukaranie tych, którzy szkody czynili czy w imię prywaty czy działając na obce zlecenie. Bez tego nie ma sensu dalsze działanie, bo zwyczajnie nic się nie uda dobrego zrobić. My jesteśmy ciągle na tym etapie. I choć sprzątanie dopiero się zaczyna już pojawiają się wątpliwości czy tak, czy inaczej ma wyglądać. A raka moi drodzy wycina się z organizmu kilkoma ruchami skalpela i robi się to szybko. Inaczej zakazi inne narządy i będzie trup. Dogadywać można się z tymi, którzy wykazują jakąkolwiek dobrą wolę współpracy. I to oni muszą najpierw tego chcieć, a dopiero potem można się zastanawiać czy im przebaczyć i wyciągnąć do nich miłosierną dłoń. W Polsce od zarania działali różni zdrajcy i zawsze im przebaczano. Książę Bogusław Radziwiłł mógł chodzić spokojnie wśród ludzi nietknięty tylko w Polsce. W innych krajach dawno zostałby zlinczowany, ale pewnie wcześniej powieszony zgodnie z prawem za zdradę. Raz tylko podczas Powstania Kościuszkowskiego powieszono zdrajców targowickich. Ale wtedy Polska już dogorywała.
  Ja rozumiem piotruchu Twoje intencje. Trzeba scalać ten naród w imię jedności, ale trzeba też robić to w duchu sprawiedliwości, bo inaczej będzie to jedynie fastrygowanie i zszywanie. Polska będzie silna kiedy zjednoczona - to oczywistość. Ale jedność tworzyć mogą tylko ludzie tak samo definiujący podstawowe dla narodu pojęcia typu suwerenność, podmiotowość czy praworządność. W innym możemy i powinniśmy się różnić, ale nie w sprawach generalnych. A jak widzisz pojednanie z ludźmi uważającymi, że "polskość to nienormalność"? Z ludźmi, którzy gotowi są osłabić państwo byle dojść do władzy? Z ludźmi, którzy domagają się nałożenia sankcji na własną ojczyznę? Czy wręcz działającymi na zlecenie (i za pieniądze) obcych nam i wrogich sił? Jak widzisz pojednanie z Bolkiem i innymi zakamuflowanymi czy jawnymi agentami byłych służb, jeśli oni ani nie czują skruchy, ani nawet krzty woli nie przejawiają, by się pokajać? Masz przykład Boniego jak działa wybaczanie tym, którzy o to wybaczenie ani nie zabiegali, ani na nie nie zasłużyli. Dzisiaj to on skarży uczciwego człowieka (JKM) i wygrywa sprawę!
  Nie! Pojednanie to proces, który wymaga czasu, ale przede wszystkim woli obydwu stron. A tej, mój drogi, niestety nie widzę. [/cytat]
 • w temacie Wódka już nigdy nie będzie taka zimna i pożywna ......

  W: Polityka
  ale na serio - jeśli Szyszko - rzeczywiście kanty robił - musi trafić tam gdzie napisałeś... inaczej - żadnej różnicy nie będzie - między cwaniakami których wspomniałeś... a "dobrą zmianą".
  BezNicka ~gość To dobrze sie składa bo już jest do zapuszkowania Szyszko za kanty podatkowe. Ziobro ma szanse pokazać że naprawde chce wyczyścić Polske ze .złodziei...
  Dooobrze mówisz ! Złodziej do złodzieja !
  Do Tusków, Kopaczów, Kwaśniewskuch, Balcerowiczów ....... Bieleckich Lewandowskich, Burych , Pawlaków ....... I kilkudziesięciu tysięcy innych potomków , elit przywiezionych na czołgach w 45 😁 . o sędziach , nie wspomnę.
 • w temacie Wódka już nigdy nie będzie taka zimna i pożywna ......

  W: Polityka
  żeś w samo serce - sznoldynowe - uderzył :)... Dokładnie taki - obraz mam elit, dokładnie taki - obraz dzisiejszej władzy - jak opisałeś. I dokładnie tak jak opisałeś - trza działać - żebyśmy o dobrej zmianie (faktycznej) mówić mogli. Brawo Mistrzu Piotrze. :)