tezeusz
Poziom 6

tezeusz

Mężczyzna (66)

 • Szykuje sie atak na Poznań

  W: Polityka
  Media oraz portale internetowe informują coraz częściej, że aktywiści lewackiej Antify, którzy podczas szczytu G-20 dewastowali Hamburg i miasto zamienili w piekło, szykują się teraz do rozróby w Poznaniu. Chcą uniemożliwić organizację spotkania z liderem Ruchu Narodowego posłem Robertem Winnickim, które ma się odbyć 15 listopada 2017 r.

  Na francuskim lewicowym portalu Le Horde znalazło się ogłoszenie zachęcające do udziału w demonstracji w Poznaniu francuskich i niemieckich antyfaszystów, chcących zakłócić wizytę Winnickiego i zablokować spotkanie z jego zwolennikami.

  – Wygląda na to, że szykuje się najazd hord lewackiej dziczy, która będzie chciała doprowadzić do ulicznych awantur. Mam nadzieję, że państwo polskie skutecznie to uniemożliwi – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Winnicki.

  Okazuje się, że Antifę poprosili o wsparcie antyfaszyści z Poznania. Wezwali do przyjazdu i demonstrowania sprzeciwu wobec wizyty prawicowego posła, którego nazywają „neofaszystą propagującym ksenofobię”.

  Tygodnik „Do Rzeczy” pisze, że w reakcji na akcję Antify, w mediach społecznościowych już zwołują się narodowcy z całej Polski, którzy chcą będą chcieli odeprzeć atak lewackich bojówek.

  A co na te fakty Prezydent Miasta Poznania Pan Jaśkowiak, który tak chętnie wspiera lewicowe ruchy oraz marsze LGBT, w których sam chętnie uczestniczy. Trudno za to zastać jego osobę w czasie manifestacji patriotycznych na terenie Poznania i Wielkopolski.

  Patriotyczna i prawicowa społeczność Poznania, jak pokazują portale internetowe oraz media, w tym kibice KKS Lech z dezaprobatą oceniają działania Prezydenta Poznania popierającego ruchy lewicowe oraz LGBT, domagając się wręcz jego ustąpienia ze stanowiska .

  Czas pokaże czy liberalizm Prezydenta Poznania nie doprowadzi do ulicznych zamieszek i burd w mieście kojarzonym od wielu lat jako wzór cnót patriotyzmu i narodowych tradycji. „ Powstańcy Wielkopolscy w grobach się przewracają na wariactwo tego lewaka Jaśkowiaka „ – jak usłyszałem niedawno w rozmowie dwóch byłych żołnierzy AK z Poznania. I niech to zdanie wypowiedziane przez narodowych bohaterów będzie podsumowaniem tego materiału.
 • Kiedy zostanie zlikwidowany Narodowy Fundusz Zdrowia ?

  W: Polityka
  Narodowy Fundusz Zdrowia funkcjonuje już od 2004 r. jest płatnikiem, za nasze składki, świadczeń zdrowotnych. System okazał się niestety chory na chorobę nieuleczalną.

  Co to jest i jak działa NFZ?

  Na temat Narodowego Funduszu Zdrowia napisano już wiele publikacji, media niemal codziennie wypowiadają się na temat funkcjonowania tego systemu ochrony naszego zdrowia.

  Każdy pracujący i niepracujący (emeryt, rencista) Polak płaci składki dożywotnio na NFZ w skali całego kraju to już są duże sumy pieniędzy. I co za taką kasę otrzymujemy my jako zwykli pacjenci. Odpowiedz, jak pokazuje życie, jest proste płacimy za złoto, a otrzymujemy złom. Polski system ochrony zdrowia jak był chory tak chory został, a choroba powiększa się bez możliwości jej wyleczenia.

  Pieniądze odprowadzane w ramach obowiązkowych składek od społeczeństwa powinny trafić do kasy państwowej na zabezpieczenie naszego zdrowia i co się zatem z nimi dzieje? Odpowiedź na to pytanie zaprezentuję pytaniami: czy ktoś widział biurowiec NFZ odróżniający się od innych bogactwem jego wyposażenia czy wyglądu? Czy ktoś widział jak urzędnicy NFZ jeżdżą środkami komunikacji miejskiej przy załatwianiu spraw służbowych w danej miejscowości. Czy ktoś widział wynagrodzenie pracowników NFZ poniżej średniej krajowej? Widział, ale nie w Polsce! Dlaczego fundacja Jerzego Owsiaka, za kolejne nasze pieniądze, musi kupować sprzęt i wyposażenie medyczne dla NFZ byśmy nie poumierali (bo oni tego nie porwą na inne cele)? Potrójny podatek? To ile właściwie realnie płacimy na NFZ czy ktoś to policzył?

  Co NFZ oferuje w zamian?

  Za ciężko zarobione i wyrywane jako podatek prawie 40 proc. (jak zliczymy wszystko) z naszych uposażeń, sum pieniędzy na nasze zdrowie otrzymujemy:

  1. Gigantyczne kolejki do lekarza rodzinnego (tygodniowe lub dwutygodniowe wcześniejsze wyprzedzające zapisy), gratuluję czekać z temperaturą, bólem itp. przez ten okres czasu. Zapisy do specjalisty ze wskazania lekarza rodzinnego - to już terminy "jak z kosmosu" z wyprzedzeniem roku gwarantujące na wstępie diagnozę oczywistą - pacjent może nie dożyć takiej wizyty u lekarza. A ja dopowiem - na bank nie dożyje nie ma szans, chyba że zapłaci po raz kolejny za tę samą czynności i pójdzie prywatnie - wtedy ma szansę, ale czy ma kasę?

  2. Pobyt szpitalny to już nie komedia ani farsa - to czyste szaleństwo. Zanim dostaniemy się do szpitala na zabieg, to czas oczekiwania na przyjęcie wręcz wyklucza przeżycie, nie mówiąc już o wyzdrowieniu. Jak się uda termin skrócić to jak trafienie w milion w Totolotku. Chyba, że prywatnie, a proszę - to od ręki. Mały kredycik w banku i przeżyjesz ale zbankrutujesz, inaczej operacja się udała, lecz pacjent nie wytrzymał roku czekania.

  3. Badania specjalistyczne to jak lot w kosmos. Chętni są - rakiety brak. Proponuję zapisać się na tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny - termin za rok! W tym roku oczywiście TAK ale za kasę. Po roku takie badania już niepotrzebne, bo pacjenta zabraknie. Ale statystyki się poprawią i NFZ jest potrzebne. Ważniejsze papierki od człowieka.

  4. Sanatorium to już w czystej postaci kabaret, zanim chętny na taki wyjazd przebrnie przez biurokratyczne sito, bieganie z papierkami po ulicach (trzeba mieć końskie zdrowie), kiedy upora się z proszeniem prawie na kolanach urzędników to z łaski dostanie i na wyjazd sił już nie starczy. A sanatorium nie jest całkowicie darmowe. A jak wyglądają takie obiekty, w co się wyposażone wszyscy wiemy. Bezpieczniej zostać w domciu.

  cd.http://dzienn(...)zdrowia
 • Mord Wołyński to zbrodnia ludobójstwa, która dotychczas nie została rozliczona

  W: Polityka
  W dobie pogorszenia stosunków politycznych i gospodarczych z Rosją i wykazywaniu w obecnej polityce zagranicznej RP zbliżenia z Ukrainą, zapomniano o nierozliczonej przeszłości historycznej obu narodów.

  Są zbrodnie dokonane przez nacjonalistów Ukraińskich na Polskim narodzie dotychczas nie rozliczone, zbrodnie i okrutne mordy przypominające i obecnie trudne chwile w historii obu narodów.

  Nacjonaliści Ukraińscy, według zebranych danych przez IPN, dokonali na Wołyniu nieopisanych i okrutnych zbrodni ludobójstwa na narodzie Polskim, zbrodnie te do chwili obecnej jednak nie zostały potępione i osądzone.

  Badania naukowe zbrodni nacjonalistów ukraińskich

  Instytut pamięci Narodowej, na podstawie już wcześniej prowadzonych śledztw, związanych z zebranymi przez wiele lat aktami dotyczącymi zbrodni ludobójstwa prowadzonymi przez nacjonalistów ukraińskich na Polskim narodzie, zgodnie z art. 118 KK z 1997 r. oraz konwencji ONZ z 1948 r., jako czyn "dokonany w zamiarze zniszczenia całości lub części grup narodowych, etnicznych czy rasowych”, prowadzi, jak wynika z informacji prasowych, kolejne śledztwa celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego ludobójstwa.

  Prokuratorzy z IPN prowadzą obecnie ponad 22 śledztwa związane z dokonanymi przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i Galicji wschodniej zbrodni ludobójstwa na polskiej ludności.

  Jak ustalono w tych śledztwach, w wyniku zbrodniczych działań oddziałów nacjonalistów na terenach Polskich zostało w bestialski sposób wymordowanych przez nacjonalistów ukraińskich spod znaku UPA ponad 100 tys. kobiet, dzieci, mężczyzn i starców. W latach 1939-1945 na podstawie zebranych akt przez IPN jednoznacznie wynika, że w sposób fizyczny i psychiczny ludność ukraińska znęcała się na narodzie Polskim.

  Ukraińcy mordowali Polaków w sposób okrutny

  Ukraińscy spod znaku Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) zamordowali w bestialski sposób niemal wszystkich wołyńskich Polaków.

  Propaganda OUN, według danych uzyskanych przez IPN, przedstawiała Polaków jako naturalnych wrogów narodu ukraińskiego. Wśród członków organizacji szczególnie popularna była pieśń „Zrodziliśmy się z krwi narodu”, której jedna ze zwrotek brzmi: „Śmierć, śmierć, Lachom śmierć/ Śmierć moskiewsko-żydowskiej przeklętej komunie/ Prowadzi nas OUN na krwawy bój”.

  cd.
  http://dzienn(...)liczona
 • Polska jako nowy lider nowoczesnej i patriotycznej Europy

  W: Polityka
  Już dawno żaden z odwiedzających Polskę przywódców zagranicznych nie wywołał nad Wisłą takiej ekscytacji. Tłumy skandujące nazwisko Trumpa na placu Krasińskich, łzy w oczach kombatantów Powstania Warszawskiego, hurrapatriotyczny chór komentarzy. Czy, jak twierdzą niektórzy, gdy opadnie fala euforii, pozostaną tylko rachunki za gaz i rakiety do spłacenia? Niekoniecznie.

  Tłumy Polaków, które tego pogodnego, lipcowego dnia przyszły na plac Krasińskich aby usłyszeć Donalda Trumpa, z pewnością nie były zawiedzione. Przywódca najpotężniejszego (wciąż jeszcze) światowego mocarstwa nie tylko wypowiedział wiele ciepłych słów pod adresem naszego narodu, ale również dokonał zaskakująco dokładnego i wnikliwego przeglądu naszej, szczególnie najnowszej, historii. Ilustrując przywiązanie do wolności, męstwo i waleczność Polaków, wymienił takie fakty, jak Cud nad Wisłą – powstrzymanie w 1920 r. bolszewickiej nawały, stawienie przez Polskę czoła Hitlerowi i Stalinowi, a następnie Powstanie Warszawskie i opór wobec komunizmu, aż do "Solidarności", którą zapoczątkowała pamiętna Msza Święta papieża Jana Pawła II na warszawskim Placu Zwycięstwa w 1979 r, podczas której zebrał się milion Polaków, którzy nie prosili o bogactwo, przywileje, ale wypowiedzieli trzy proste słowa: My chcemy Boga.

  Wreszcie amerykański prezydent odniósł się do polskich obaw dotyczących neoimperialnej polityki Kremla: Zachęcamy Rosję, aby wstrzymała swoje działania prowadzące do destabilizacji Ukrainy i Syrii – stwierdził. Najważniejsze jednak dla nas słowa padły wcześniej: Twardo wspieramy artykuł V, zobowiązanie do wzajemnej obrony – zadeklarował Trump, odnosząc się do sojuszniczych zobowiązań krajów NATO. Wylewnie dziękował naszym władzom za zaangażowanie w tworzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego i przekonywał, że jego zdaniem to właśnie Polska reprezentuje prawdziwego ducha Europy. Historię powstańczej barykady w Alejach Ujazdowskich, wciąż niszczonej przez Niemców i odbudowywanej przez Polaków wykorzystał jako przykład poświęcenia i nieustępliwości, z jaką należy dziś bronić zachodniej cywilizacji. – Zachód nigdy nie pozwoli się złamać, nasze narody będą rozkwitać, zaś nasza cywilizacja zatryumfuje – zapowiedział.
  cd.
  http://dzienn(...)-europy
 • Agentura Kremla w ataku. W sieci trwa wojna

  W: Polityka
  Dla sowieckich trolli na tym portalu ( zaraz nam się ujawnią w komentarzach - prawda irusiio !)

  „Rosyjskie służby chciały zorganizować w imieniu Ukrainy rozmowę telefoniczną z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Nie udało im się – oświadczył w środę rzecznik prezydenta Petra Poroszenki, Swiatosław Cehołko. Jak dodał administracje prezydentów Polski i Ukrainy byłby wówczas w stałym kontakcie - o czym nie wiedzieli prowokatorzy”. podaje w dniu dzisiejszym komunikat niezależna.pl.

  Wojna informacyjna to nowa jakość wojny psychologicznej i nowoczesna forma oddziaływania przez wywieranie presji na przeciwnika. Aktywizują się grupy internautów atakując w sieci inne opcje niż płynące z Kremla. Ta wojna już trwa.

  Czy to jest wojna informacyjna czy propaganda

  Wojna informacyjna trwa w polskiej i międzynarodowej sieci internetowej od wielu lat. O tym fakcie informują coraz częściej zagraniczne i krajowe media. Taki stan rzeczy jest zauważalny niemal codziennie w krajowym internecie.

  Kampania dezinformacyjna wielu państw w tym Kremla, wojna psychologiczna poprzez stosowanie nowoczesnych technik psychologicznych nasila się z dnia na dzień głównie w związku ze zbrojnym atakiem Rosji na Ukrainę oraz ekspansją polityczną Rosji na świecie.

  Każdy niemal nośnik informacyjny jest natychmiast infekowany przez zwolenników Putina - chociaż to jest to samo. Zwolennicy polityki i strategii wojny płynącej z Rosji używają do swego działania oficjalnych witryn internetowych np. RussiaToday lub działają oficjalnie za pośrednictwem wewnętrznych rosyjskich stacji radiowych i telewizyjnych.

  Prasa wielokrotnie donosi o zaktywizowaniu na terenie Unii Europejskiej w tym w Polsce wywiadu Rosji oraz współpracujących z nimi lewackich trolli. Aresztowanie rok temu przez służby specjalne Polski osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji to wcale nie był początek wojny wywiadów.

  Konflikt zbrojny na Ukrainie, wojna w Syrii, wybory w USA przy pełnymi zaangażowaniu Rosyjskich Służb Wywiadu, aneksja Krymu oraz szereg prowokacji i działań nieprzychylnych w stosunku do krajów NATO i Unii Europejskiej to była jak pamiętamy zapowiedź poważnej ofensywy Rosyjskich Służb Specjalnych.

  Prezydent Władimir Putin wprowadził reformę rosyjskich służb wywiadu, kontrwywiadu i służby bezpieczeństwa. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) została przemianowana na Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego oraz odzyskać kontrolę nad Służbą Wywiadu Zagranicznego (SWZ FR) i Federalna Służba Ochrony (FSO) – odpowiednika polskiego BOR - u W kręgach wywiadowczych i prasie mówiło się, że Putin dążył do połączenia wszystkich instytucji bezpieczeństwa (FSB, GRU, SWZ FR). Celem tego miała być odbudowa wpływów służb specjalnych na wzór KGB.

  cd.
  http://dzienn(...)a-wojna
 • Dlaczego Donald Trump wybrał Polskę ?

  W: Polityka
  Wielu zastanawia się dlaczego Prezydent Stanów Zjednoczonych na tak ważną wizytę w Europie jako pierwszy kraj wybrał Polskę.

  Jedną ze składowych tego, że atmosfera polityczna w Polsce, jest sprzyjająca Trumpowi, jest myślę utworzona, jak pamiętamy, petycja zorganizowana przez Maxa Kolonkę, aby jeśli Donald Trump, zostanie prezydentem USA (nie pamiętam nawet, czy dostał wtedy nominację partii republikańskiej) odbył swoją pierwszą zagraniczną podróż do Polski, jako kontr-petycja w odpowiedzi na tą (zainicjowaną prawdopodobnie przez lewacki establishment) Brytyjczyków, żeby go nie wpuścić. Petycję Maxa podpisało (w tym ja!) ponad 100 tys. osób, a z racji, że Max w Stanach jest dość rozpoznawalny, jako publicysta w kilku poważnych tytułach, w prasie, trochę też w telewizji jako producent filmowy i korespondent z Polski (przynajmniej w środowisku dziennikarzy) byłbym zdziwiony, gdyby nie dotarło to do Trumpa; także chciałem docenić Maxa za popularyzowanie, co prawda mocno subiektywne i często podkoloryzowane tego konserwatywnego, niepoprawnego politycznie w wielu sprawach mówiącego jak jest anty- establishmentowego kandydata, co prawdę protekcjonistę i populistę, no ale my konserwatywni liberałowie i tak powinniśmy mieć powody do zadowolenia, zwłaszcza, że kontr-kandydatem była lewacka szachrajka Hilaria i towarzyszące jej prowojenne lobby.

  Dlaczego zatem Donald Trump zerwał z wieloletnią amerykańską tradycją i jako pierwszą odwiedza Polskę?

  Wybór Trumpa to złamanie pewnej tradycji – zamiast odwiedzić w pierwszej kolejności „wieloletnich sojuszników” jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy, wybrał Polskę, która jest „postkomunistycznym państwem w centralnej Europie”. Gera - dziennikarka amerykańska w swoim materiale opublikowanym w prasie USA uważa, że wybór Polski nie ma związku wyłącznie

  cd.
  http://dzienn(...)-polske
 • Była sobie PO !

  W: Polityka
  Wyborcy nie wybaczą PO sprowadzenie do ich domów Islamistów !
 • Schetyna larum podnosi !

  W: Polityka
  Za chwilę Trump w granicach Rzeczypospolitej. Larum grają. Rzeczpospolita ginie, a ty Schetyna nie grzmisz z ambony, nie szturmujesz ambasady USA. Nie siadasz na Qnia i nie pędzisz do Brukseli by bronić Europy przed Polską i USA. Nie piszesz kolejnej rezolucji Parlamentu Europejskiego potępiającej Polskę i USA. Nie może być ! Cała Europa na ciebie liczy. Bez ciebie zginie marnie. Nie może być ! Nie może być ! Nie może być ! Nie może .....
 • Lewackie szuje w odwrocie.

  W: Polityka
  Z lewacką szują jest tak że ona [Szuja] bez przerwy kłamie no bo lewactwo takie z natury jest . Natomiast katolik ma dekalog który tego zabrania [chociaż też różnie z tym jest ] ale jakby nie było to katolikowi kłamać nie uchodzi . Problem polega na tym że lewak gdy atakuje katolika , pomimo że sam jest śmieciem , powołuje się wówczas na Dekalog i mówi : jesteś katolikiem to nie powinieneś kłamać. Taka jest mentalność lewactwa.
 • Czy to już jest definitywny koniec PO ?

  W: Polityka
  Krajowa Rada Platformy Obywatelskiej, jaką oglądaliśmy w mediach, zajmowała się głównie... Prawem i Sprawiedliwością. Najważniejsi politycy PO w tym Grzegorz Schetyna mówili dużo o sposobie rządzenia PiS, zarzucając partii Kaczyńskiego "rozniecanie fali nienawiści, szukanie wrogów, brak tolerancji, brutalne chamstwo, wskazywanie gorszego sortu". - Polskość to nie jest autorytaryzm i partyjna sitwa. Polskość to wspólnota wolnych ludzi - mówił Schetyna.

  Z wypowiedzi Grzegorza Schetyny wynotowałem sobie następujący fragment. Nie jest to fragment wyrwany z kontekstu reszty tej części wypowiedzi, a głęboko w nim osadzony: Cytat wypowiedzi : "To jest wreszcie samoizolacja, do której doprowadził ten rząd w Europie. Jesteśmy w trzeciej czy w czwartej prędkości, jesteśmy obok. Ale to jest też, wygląda na to, że to jest element polityki Kaczyńskiego, że im na tym może zależeć. Bo przecież Polska na marginesie Europy, czy Polska poza UE to Polska, w której wszystko będzie możliwe, NIE BĘDZIE ŻADNEJ ZEWNĘTRZNEJ KONTROLI, wszystko będzie można robić."


  Oto czym się martwi ten pseudo patriota! Martwi się tym , że nad Polską nie będzie zewnętrznej kontroli.....
  Ja w tych słowach słyszę…. zdradę!


  Słowa te potwierdzają, że PO specjalnie działało w tym kierunku , by Polskę uczynić jedynie państwem teoretycznym, które poprzez to było sprowadzane do roli jednej z prowincji w przyszłym europejskim superpaństwie.
  Polityk , który chce i z premedytacją dąży do tego , by nad jego krajem siły zewnętrzne miały kontrolę, to zdrajca! Na taką postawę innego określenia nie ma!


  Niezależnie od wszystkiego, co można o PiS powiedzieć, narracja tego ugrupowanie nigdy nie poszła w kierunku zdrady, jaką zaprezentował Schetyna, powiem więcej stała się Patrią patriotyczną akceptowalną przez wszystkie znaczące środowiska w Polsce w tym młodzieżowe jak np. kibice, ONR itp. I to są dane oficjalne.,


  "Nie eksploatowaliśmy państw, z których uchodźcy przyjeżdżają do Europy, nie korzystaliśmy z ich siły roboczej i nie zapraszaliśmy ich do Europy; Mamy pełne moralne prawo powiedzieć "nie" przyjmowaniu uchodźców" - stwierdził natomiast prezes PiS Jarosław Kaczyński.
  Jak mówił, "zgodnie ze zgodą udzieloną przez b. premier Ewę Kopacz, do Polski miało zostać przesiedlonych 7 tys. uchodźców. Według niego, mógłby powstać wówczas "wielki problem odnoszący się do bezpieczeństwa".


  Na zlocie swojego zdradzieckiego ugrupowania pod nazwą PO jego przywódcy popełnili polityczne „ samobójstwo” bez zgody Rządu RP i wbrew decyzji Polaków zapraszają do Polski Islamistów stwarzając realne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia Polaków. Tego wyborcy jak mniemam PO już nie wybaczą, a środowiska patriotyczne zrobią wszystko w czasie najbliższych wyborów przy wyborczych urnach by PO już nigdy nie mogło decydować o niczym w Polsce.


  Mam nadzieję, że doczekam czasów, w których niektórzy politycy PO będą pod stałą kontrolą ale strażników więziennych.