• Ziobry związki z kandydatami do nowego KRS

  W: Polityka
  Jak wynika z mapy Forum Obywatelskiego Rozwoju, na którym przedstawiono związki Ziobry z kandydatami do KRS:
  - z 17 osób, które zgłoszono do KRS, aż 9 awansowało w ostatnim czasie albo są związanie z resortem sprawiedliwości
  - 4 kolejne to bliscy znajomi nowych prezesów sądów nominowanych przez Ziobrę lub osoby zgłoszone do Rady przez eksperta ministerstwa.


  Czy więc sprawdza się teza opozycji, że reforma KRS została przeprowadzona przez PiS, aby wprowadzić do niej swoich?

  Oto mapa:


 • Poświętujmy razem dzień kota!

  W: Polityka
  Wczoraj obchodziliśmy dzień kota - z tej okazji Robert Biedroń zakpił z Jarosława Kaczyńskiego w wyjątkowy sposób.
  "Dziś dzień kota, czas refleksji. Dlatego namawiam was do kociej adopcji. Mamy tu koty różnych ras, choć rasa – jak wiemy – nie ma najmniejszego znaczenia. Mamy kota w typie prezesa, ale też kota przeciętnej Kowalskiej: kota ocieplającego wizerunek i kota może trochę gorszego sortu

  Takie delikatny pstryczek w kierunku Prezesa.https://www.f(...)692647/
 • Czy to zemsta Ziobry?

  W: Polityka
  No cóż, śledztwo w sprawie prywatyzacji państwowego Ciechu trwa już około trzech lat, ostatnio jednak przyspieszyło. PO wciąż domaga się przesłuchania Morawieckiego w tej kwestii.

  Morawiecki jeszcze jako szef BZ WBK zachęcał do sfinalizowania transakcji Ciechu. Podczas expose Morawieckiego, jeden z posłów PO - Sławomir Neuman, zapytał go o rolę, jaką odegrał w prywatyzacji Ciechu.

  Pikanterii dodaje fakt, że 27 lutego, odbędzie walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU, nad nim kontrolę ma premier. Zostaną wtedy dokonane zmiany w Radzie Nadzorczej, która może odwołać prezesa i cały zarząd. A teraz prezesem jest niejaki Paweł Surówka - człowiek Zbigniewa Ziobry, który od lat jest w konflikcie z Morawieckim (boje o PZU).

  Przypomnijmy, że wiosną 2016 r., Morawiecki odbił spółkę Ziobrze (jego kumplom) i doprowadził do odwołania z niej prezesa Kurpińśkiego.. Po kilku tygodniach firma wróciła do kręgu wpływów ministra sprawiedliwości: prezesem PZU został Surówka, a Krupiński stanął na czele banku Pekao.

  Czy Ziobra zemści się na Morawieckim i postawi go przed prokuraturą? Jak myślicie?
 • Co dalej z naszym Zbigniewem?

  W: Polityka
  Słuchajcie, dziwna historia. Fundusz Sprawiedliwości (szefem jest właśnie Ziobro0 rok w rok ogłasza konkurs, dzięki któremu wiele (kilkadziesiąt podmiotów może zostać wsparte finansowo. W 2017 roku było do wydania 35 mln. I wiecie co się stało?
  1. 35 mln trafiło do 34 podmiotów (zgłaszających się było 66) - każdy z podmiotów mógł dostać maks 1 milion, matematyka jest prosta, brakuje miliona.
  2. Niemal nikt z 34 podmiotów nie wnioskowało o milion, a dużo dużo mniej, więc kasy, której brakuje jest o wiele więcej.

  Na koniec najlepsze:
  3. W konkursie zwyciężyła uwaga, uwaga fundacja Lux Veritatis (tak, ta od Rydzyka)
  4. Część pieniędzy z funduszu otrzyma również Ochotnicze Straże Pożarne - pierwsi są oczywiście strażaccy z gminy Zbyszka.

  Czy oni naprawdę myślą, że takie przekręty nie wyjdą na jaw?
 • A Wałęsa znów szokuje słowem swym i czynem...

  W: Polityka
  Lech Wałęsa to mój ulubiony polityk, dostarcza mi wielu radości, szczególnie kiedy obserwuję jego poczynania w mediach społecznościowych. Wczoraj zaatakował Morawieckiego seniora, dzisiaj oberwało się Kaczyńskiemu, i to jak, na całego! A te nerwy byłego Prezydenta to przez aresztowanie Frasyniuka, no cóż, chyba możemy zrozumieć w takim razie jego złość? Najbardziej podoba mi się określenie: Musimy znaleźć pałę na tego karakana.  Panie Prezydencie, nie wstyd Panu?
 • Lech Wałęsa odpowiada Morawieckiemu!

  W: Polityka
  Marszałek Kornel Morawiecki, ojciec premiera chce, aby Lechowi została obniżona emeryta. Powód? Zarzuty o współpracę z SB.Morawiecki uważa, że Wałęsa powinien dostawać taką emeryturę jak byli funkcjonariusze SB, co miałoby być zgodne z obowiązującą ustawą dezubekizacyjną.. Co na to Wałęsa? Odpowiedział, jak to on, atakując współdyskutanta, poniżej screen z jego FB.

  Najlepszą obroną jest atak?
 • Nowy świetny plan PiS

  W: Polityka
  Miesięcznice smoleńskie wywołują skrajne emocje. Początkowo miało być ich 96, tyle ile ofiar katastrofy, ostatnia miesięcznica zaplanowana jest na 10 kwietnia 2018. Co dalej? Ano, pomysłów pewnie jest już wiele. Jeden z pomysłów realizowany już jest! Jaki? Przecież to takie proste - rok 2018 czyli równo 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Nowy plan to po prostu odprawianie Nowenny Niepodległości (genialne w swej prostocie, szanuję!) Pomysłodawcą (i wykonawcą!) jest Zieliński Jarosław (to imię chyba oznacza geniusz, ot co!), wiceszef MSWiA. Może jego imiennik przechwyci pomysł swojego imiennika i po ostatniej miesięcznicy zaczną obchodzić również Nowennę Niepodległości? Hmm, po co się ograniczać! Może lepiej zorganizować dwudniową modlitwę w szczytnych intencjach?
  To, kto się wybiera?
 • Polacy stracą swoje renty! Powód? To nie opłaca się ZUS

  W: Polityka
  Nowy projekt wszedł w życie z inicjatywy ZUS, któremu po prostu stare rozwiązanie przestało się opłacać. O co chodzi? W grudniu weszła w życie nowelizacja ustawy, która dotyczy wszystkich osób, które mają prawo do wcześniejszej/ powszechnej emerytury. Nowe prawo zakłada, że osoba, której przysługuje emerytura traci prawo do pobierania reny. Do tej pory każdy mógł decydować, które świadczenie chce pobierać, ale wysokość renty była z reguły o wiele wyższa niż emerytury, dlatego ZUS bardziej opłaca się wypłacać emerytury. Taki oto kolejny paradoks w tym naszym pięknym świecie. Absurd goni absurd.
 • To wyznanie Morawieckiego na pewno nie spodoba się opozycji...

  W: Polityka
  W Davos, na Światowym Forum Ekonomicznym oprócz Prezydenta Andrzeja Dudy jest również obecny Premier Mateusz Morawiecki. Chyba i on wyczuwa słabość opozycji, bo powiedział:

  Widać że jest coraz większe pozytywne zainteresowanie Polską i zrozumienie również dla tych aspektów, które czasami wydawały się niektórym kontrowersyjne, jak chociażby reforma wymiaru sprawiedliwości, co do której – podkreślam – jestem w pełni szczerze głęboko przekonany że po tej reformie wymiar sprawiedliwości w Polsce będzie nie tylko bardziej sprawiedliwy, a też jest ważne żeby ludzie odczuwali że wymiar sprawiedliwości jest instytucją która działa na ich rzecz, na rzecz tego słabszego –


  Akurat nie bardzo. Sam muszę poruszać ten temat, bo już tęsknię aż za tą tematyką i podkreślam że będzie ten wymiar bardziej niezawisły, bo to bardzo ważne, bardziej obiektywny, transparentny, przejrzysty, ale również bardziej efektywny


  Chyba to oznaka, szanowna opozycjo, że czas najwyższy brać się do roboty! PiS rośnie w siłę i ma coraz większe poparcie elektoratu. Ale może to i dobrze? Czas pokaże.
 • Abonament radiowo telewizyjny będzie pokrywany z budzetu państwa?

  W: Polityka
  Szef Rady Mediów Narodowych powiedział:

  jest praktycznie już zdecydowane, że od 2019 r. abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa.

  Resort od dawana pracuje nad nowymi rozwiązaniami dotyczącymi finansowania mediów publicznych, może w końcu zmieni się to, że wszyscy musi łożyć na media narodowe. Abonament się nie sprawdza, czujemy to wszyscy, więc może czas na coś nowego?

  Cytuję:
  Sellin powiedział wówczas, że skoro „abonament się nie sprawdził”, to zapewne w przyszłości zostanie zaproponowana „jakaś nowa opłata medialna.” Stwierdził wtedy, że nie jest wykluczone wprowadzenie takiej opłaty jeszcze w obecnej kadencji rządu. Ocenił, że „warto by było” zaznaczając, że zależy to „od decyzji politycznej.