• w temacie Porażka skrajnych nacjonalistów we Francji - wybory wygrywa Emmanuel Macron

W: Hydepark
    Lilith1]
    cihy]
    Lilith1
    ~KOT
    Lilith1 [cytat kogo=~KOT [cytat kogo=Lilith1 Wygra Marine. Francuzi mają dosyć pewnych układów.
    Przyczyny znamy. Ale jakie będą skutki?
    [...] Galia dla Franków, Polska dla... wiadomo :P
    Dziwnie to zabrzmiało w sytuacji wzmożonych lotów turystycznych Polska Izrael. ;-)
    To Twoja interpretacja :D
    Wielu z okolic pewnych wzgórz ma polskie korzenie, wielu czuło się Polakami, nie Żydami.
    Oczywiście, natura wilka ciągnie do lasu jak magnes neodymowy, ja będąc częściowo nieobrzezanym żydem spędziłem pół roku w Tel Awiwie poznając tajniki odróżniania gojów od ludzi.

Mój najlepszy kolega, hebrajczyk z polskim rodowodem i obrzezany zgodnie z instrukcjami Jahwe zaciągnął się w kamasze w celu szybkiego pomnożenia majątku na łupach wojennych w Palestynie.
  • w temacie Czy dzieci jedzące kurczaki przedwcześnie dojrzewają?

KuraDomowa
    zbigniew1933
    Lilith1 KuraDomowa zbigniew1933

Nie wiem czy eliminacja jedzenia kurcząt z 3 szt miesięcznie na 1 sztukę a zastąpienie ich czym innym, np. warzywami których jako Polacy jemy stanowczo za mało nie poprawiła by równowagi w organizmie zapobiegając równocześnie tzw. śmierci z wygłodzenia.

Redukcja konsumpcji wyrobów przetworzonych, konserw i innych ślicznie zapakowanych specyfików a w miarę tanich nie poprawiłaby stanu organizmu?

Skoro na świecie żyją ludzie stroniący od mięsa i mają się dobrze, dlaczego u nas wegetarianizm jest piętnowany a wegetarianie prześladowani przez rząd?Nie wiem jak Ty Zbigniewie, ale ja obserwuję rosnącą świadomość konsumencką. Ludzie poszukują zdrowszych produktów, niż te z marketów, sami biorą się za produkcję wędlin, przetworów warzywnych i owocowych, sami wypiekają pieczywo. Coraz częściej zaczynają sięgać po kasze i warzywa. Nawet jeśli popełniają błędy, to w końcu się nauczą i nauczą też innych.

Ja nie dostrzegam aby ktoś piętnował wegetarian, chyba że masz na myśli producentów mięsnych i inne grupy interesów. Zwykli ludzie co najwyżej się dziwią, albo nie pojmują jak można się wyrzec mięsa. Powrót do przeszłości... wyszukuje się stare dziadkowe i babcine przepisy.
    Zdrowa żywność, zdrowe życie... to kosztuje, niestety.
    Prawda koszt jest znacznie wyższy i bardziej zbożny wysiłek nie tylko umysłowy, lecz zawsze będę uważał że leczenie jest bardziej stresogenne i o wiele droższe, szczególnie gdy chodzi o żywione dzieci.
    Wcale niekoniecznie koszt zdrowszej żywności jest wyższy. Jeśli kupuje się produkty sezonowo, od sprawdzonego sprzedawcy, to koszty są podobne, tyle że wiadomo co się je. Za przykład niech posłuży papryka. Kupuję w sezonie np. 10 kg papryki. 3 kg mrożę na leczo, a 7 kg pakuję w słoiki. Cena pięknej, mięsistej papryki w ub. roku wynosiła 4 zł za kilogram. Wydałam 40 zł. Zimą papryka kosztowała nawet 18 zł za kilogram. Na samej mrożonej papryce oszczędziłam 42 zł. Papryka konserwowa ze sklepu, to wydatek od 5 zł wzwyż. W słoiku nie mieści się kilogram (może 1/2 kg), a przyprawy, to groszowa sprawa. Więc?
    Więc dysponujesz chęciami i samozaparciem w przypadku unikania ładnie opakowanych i kuszących ceną różnych interesujących substancji przeznaczonych do konsumpcji przez genetycznie leniwą gawiedź.

Ja znam kilka matek robiących zakupy w garmażerkach w celu uniknięcia dodatkowych chwil w kuchni.... są zbyt zajęte robieniem kariery zawodowej.
  • w temacie Byli oficerowie WSI pod skrzydłami Komorowskiego planują pucz, w którym może się polać krew?

W: Polityka
    Air842 MarekAureliusz ~monitor MarekAureliusz ~monitor MarekAureliusz a nawet jeżeli JK był TW ''Balbina'' to
    sorki, ale to kelner, tak samo jak Petru nazywany ''banksterem''
    Powiem trochę jak wredny Geremek, że liczy się ''kryterium kompetencji''
    i śmiem twierdzić, że kompetencje posłów, którzy wówczas głosowali,
    są nie wiele większe od (naszych), no nie licząc paru, którzy w kluczowych
    resortach zajmowali ważne i odpowiedzialne funkcje.

CDNOstro pogrywasz chłopaku.
    Nie wiesz o tym że o TW Balbina o różowych teczkach i o akcji Hiacynt pisać nie wolno?
    Pewnie już jesteś namierzony przez odpowiednie służby. I po co ci to?Jeżeli nawet jestem namierzony, to dojdą do postów, gdzie przytaczałem
    wersję innego SB-ka, który wypowiadał się na korzyść JK, a to co tam pisałem,
    to było tylko takie porównanie. JK jest silnym przywódcą, inteligentnym
    człowiekiem, ale jak większość polityków, kompetencje w sprawach służb
    specjalnych raczej nie wiele większe od naszych. Za późno!
    Prawdopodobnie jako pierwszy na tym forum wspomniałeś o TV Balbinie, a odpowiednie filtry to wychwyciły. Zostałeś więc zapewne odnotowany gdzie potrzeba i w swoim czasie możesz się gęsto tłumaczyć przed właściwymi służbami.No to powodzenia w namierzaniu komputera xD
    Jestem legalnie chroniony i by przebić się do mnie potrzeba
    programów za 2,5 miliona złotych xD Na kompie mam to,
    co ma przeciętny Kowalski. Operuję ogólnodostępnymi informacjami.
    Nie można mnie naciągnąć na pokrycie kosztów w związku z użyciem
    bardzo drogich programów jakimi dysponują organy ścigania,
    ponieważ każdy ma prawo do ochrony swoich danych osobowych. Zainteresowales mnie swoim programem ochrony danych... Jezeli potrzeba Ci tak dobrego zabezpieczenia to przepraszam ,ze zapytam jestes "wywrotowcem?
    Musisz miec profesjonalny sprzet ,, to w jakiej branzy pracujesz ?
    Mozesz dobic sie do moich danych ?Ja mogę niebogo, alez pewnych względów nie będę tego czynił.

Już wiesz że troskam się o Twe kolana i jeśli medyk prowadzi kartotekę w kompie podłączonym do sieci nie stanowi tytanicznej pracy dotarcie do Ciebie w celu powtórnego zdiagnozowania Twej religijności.
  • w temacie Komuniści będą walczyć o swoje przywileje

Myślę że dekaczyzacja życia publicznego przyniesie dużo większe zyski dla kraju niż dezubekizacja a to wyłącznie dlatego że kaczyści łącznie biorą dużo więcej z racji bycia u źródeł.

Przepisy zezwalające na zabranie emerytur w wypadku zmiany opcji politycznej rządzących popieram znając obłudę i wystawne życie wielu polityków, huczne zabawy i seksualne harce za publiczne, zabrane pieniądze gawiedzi.
  • w temacie Czy dzieci jedzące kurczaki przedwcześnie dojrzewają?

Lilith1 KuraDomowa zbigniew1933

Nie wiem czy eliminacja jedzenia kurcząt z 3 szt miesięcznie na 1 sztukę a zastąpienie ich czym innym, np. warzywami których jako Polacy jemy stanowczo za mało nie poprawiła by równowagi w organizmie zapobiegając równocześnie tzw. śmierci z wygłodzenia.

Redukcja konsumpcji wyrobów przetworzonych, konserw i innych ślicznie zapakowanych specyfików a w miarę tanich nie poprawiłaby stanu organizmu?

Skoro na świecie żyją ludzie stroniący od mięsa i mają się dobrze, dlaczego u nas wegetarianizm jest piętnowany a wegetarianie prześladowani przez rząd?Nie wiem jak Ty Zbigniewie, ale ja obserwuję rosnącą świadomość konsumencką. Ludzie poszukują zdrowszych produktów, niż te z marketów, sami biorą się za produkcję wędlin, przetworów warzywnych i owocowych, sami wypiekają pieczywo. Coraz częściej zaczynają sięgać po kasze i warzywa. Nawet jeśli popełniają błędy, to w końcu się nauczą i nauczą też innych.

Ja nie dostrzegam aby ktoś piętnował wegetarian, chyba że masz na myśli producentów mięsnych i inne grupy interesów. Zwykli ludzie co najwyżej się dziwią, albo nie pojmują jak można się wyrzec mięsa. Powrót do przeszłości... wyszukuje się stare dziadkowe i babcine przepisy.
    Zdrowa żywność, zdrowe życie... to kosztuje, niestety.Prawda koszt jest znacznie wyższy i bardziej zbożny wysiłek nie tylko umysłowy, lecz zawsze będę uważał że leczenie jest bardziej stresogenne i o wiele droższe, szczególnie gdy chodzi o żywione dzieci.
  • w temacie Miał uderzyć w korporacje finansowe

XXXXXXXXXXXXXXX economMNR banki są obciążone tak jak inne przedsiębiorstwa oraz dodatkowo płacą składkę na BFG, opłaty na organy nadzoru oraz nie posiadają możliwości odliczenia podatku VAT. Banki dodatkowo płacą na fundusz pomocowy i mają obowiązek zatrzymywania w postaci płynnych papierów wartościowych ponad 5 mld zł na fundusz ochrony środków gwarantowanych

To że banki płacą niskie podatki wynika z optymalizacji podatkowej a nie z tego że banki nie były opodatkowane. Wielkie firmy i koncerny też nie płacą podatków dzięki optymalizacji.
    Płacenie dwóch podatków od aktywów jest nielegalne dlatego opłata stabilizacyjna jest nazwana "opłatą" a nie podatkiem chociaż to dokładnie to samo
    Pytałem jaki procent podatku dochodowego płaciły banki a ty mi piszesz o stabilizacji.
    Pociągniemy temat dalej jak odpowiesz.

Ps. Nie ma nic przeciwko temu aby każdy polak i każda firma w polsce płaciły tylko jakiś jeden podatek.Ale podatek od zysku a nie podatek od obrotu jak kombinuje minister finansów w poszukiwaniu źródeł 500+
  • w temacie Skandaliczne praktyki ZUS w państwie Prawa i Sprawiedliwości

keloimi ~gość Nie tylko mundurowi znacie zapewne przypadki dziewczyn które pracując zaszły w ciążę . Po miesiącu tej wiedzy rezygnują z pracy ,zakładają fikcyjne firmy płacą wysoki zus przez trzy miesiące ,a potem idą na L-4 i do końca ciąży jak i macierzyński biorą po 5000 miesięcznie.Idąc dalej gdy macierzyński się kończy to jest zaufany lekarz który dalej daje L-4 i tak można jeszcze długo .To powiedzcie mi kto grabi podatników czy nie te cwaniary ?

Coś podobnego czytałam dlatego mój komentarz nie był tak atakujący jedynie ZUS - przy całych zastrzeżeniach do tego molocha .
    Mundurowi co prawda nie podlegają ZUS-owi ,płacimy ich emerytury z budżetu ale chodziło mi o cały mechanizm .
    Pewnie problemem są ogólnie niskie zarobki w naszym kraju ale przy tak dużym obciążeniu pracodawcy też szukają różnych "ucieczek " i kółko się zamyka .Chore prawo powoduję że gawiedź też choruje ile może.
  • w temacie Nie mam szczęścia w miłości

irusiowj zbigniew1933 Podejrzewam że to watek forumowego stevna nieszczęśnika pisany po kryjomu.

On ci ugania się jak wariat za niebogami... pozując na świętego człeka.Bingo, przecież one nie rzucają go dla innego, dla boga go rzucają, bo jak może być inaczej. Jakże ha jestem szczęśliwy, że mnie tak po człowieczemu traktują. Dla innego i jeszcze nie zdarzyło się by jaka sprawiła mi niespodziankę.Jesli zaloty zaczyna od "nawracania" zasypując niebogę ulubionymi cytatami, to by nie kontynuować zakazanego przez Bogów związku, szybko się nawracają i więcej nawracacza nie potrzebują.
  • w temacie Po nawiązaniu braterskich stosunków...

~gość zbigniew1933 ~gość Weź leki przygłupie.Myślisz że leki które łykasz podnoszą współczynnik IQ u przygłupów nieszczęśniku?Nie umiesz czytać ? masz darmową poradę to skorzystaj i się nie śliń.Nie rozumiesz pytania nieszczęśniku?

Pytam czy Tobie te pigułki pomagają.
  • w temacie Nie mam szczęścia w miłości

Podejrzewam że to watek forumowego stevna nieszczęśnika pisany po kryjomu.

On ci ugania się jak wariat za niebogami... pozując na świętego człeka.