30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +3
30 ppt ?

Woda utleniona do nosa (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Woda utleniona do nosa

Napisał(a): ~maksym -

Cześć moje przewlekle chore zatoki nie dają mi spokoju, ciągle mam zapchany nos, takie uczucie suchości w nosie i nie mogę wysmarkać tej wydzieliny. Mam ochotę wlać sobie coś do nosa i przepłukać go porządnie, żeby to całe badziewie opuściło go raz na zawsze. Spotkaliście się z czymś takim jak woda utleniona do nosa, właśnie jako płukanka do zatok? Podobno sprawdza się dobrze, ale nie wiem czy to na pewno jest bezpieczne i oficjalnie stosowane w leczeniu zatok? jestem tak zdesperowany, że ta woda utleniona do nosa to naprawde coś, na co bym się zdecydował byleby podziałało...
INTERIA.PL

Re: Woda utleniona do nosa

Napisał(a): gość -

Ja właśnie to stosuje i szukam informacji o efektach bo u mnie takowych brak. Nie wiem czy coś robię nie tak czy po prostu to nie działa. Sama aplikacja nie jest przyjemna. Co prawda wydzielina schodzi ale tylko chwilowo. Głowa jak bolała tak boli i już nie wiem co dalej robić. Brałam antybiotyk, który też nic nie pomógł.

Napisał(a): ketapang -

A u lekarza to się było? Wiele problemów z nosem to na przykład efekt skrzywionej przegrody nosowej i dopóki nie przeprowadzi się plastyki przegrody to nie będzie spokoju. Czy na pewno masz problemy z zatokami, autorze? Bo dziwne, że nie masz konkretnych zaleceń od lekarza i szukasz w internecie. Badał cię ktoś? Robił rtg zatok, wymaz z gardła? Sama zniszczona śluzówka od niezaleczonych infekcji też może dawać objawy w postaci ciężkiej do usunięcia wydzieliny, zapchanego nosa, itd. Idź do lekarza, nie lecz się sam.

Środki do płukania jakichkolwiek jam ciała nie powinny szkodzić. Woda utleniona zaszkodzić może! Nie jest to środek obojętny dla śluzówek, zwłaszcza używany w terapiach DIY. Bezpieczniej jest wstrzykiwać sobie wodę morską, pomaga trochę rozrzedzić wydzielinę, ale przede wszystkim wypłukuje pyłki i nawilża śluzówkę. Osoby które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi czy choćby katary sienne powinny regularnie oczyszczać nosy wodą morską. No ale to jest dodatkowe postępowanie lub profilaktyka, po leczenie właściwie idź do lekarza.

Napisał(a): ~Gagaga -

Bo to nie jest tak, ze jak wlejesz sobie raz wode utleniona do nosa, to zadzieje sie magia i wszystko bedzie super. To trzeba stosowac regularnie, mozna tez wlac ja sobie do ucha, to przeczysci przewody sluchowe i odetka zatoki. Trzeba jednak rozsadnie wody utlenionej uzywac, teraz jest moda na nia, a ze wszystkiego trzeba korzystac po prostu uzywajac mozgu

Napisał(a): ~szakal -

Woda utleniona w nos, puknij się facet w głowę, rozwali Ci śluzówkę. Zwróć uwagę gdzie czytasz takie porady, zwykle na stronach o domowym i "naturalnym" leczeniu, więc to powinno zwracać Twoją uwagę, żeby nie wierzyć w ani jedno słowo które tam napiszą.

Napisał(a): ~Maria -

Ludzie zero kr. mleka w diecie albo i nawet nabiału. Dlaczego bo alergia pokarmowa na mleko i nabiał a bo nietolerancja pokarm. na mleko i nabiał. Albo jeszcze lepiej jak u mnie obie choroby jednocześnie - al. pok. i nietolerancja pokarmowa na mleko i nabiał - dlatego stany zapalne i gluty ciągle w układzie oddechowym. Od 8 lat dieta zerowa do tego tylko własne gotowanie - bo wszystko spaprane tanim mlekiem. Astma przeszła nie trzeba antybiotyków, sterydów i hormonów. Zniknęły także bóle stawów.

Napisał(a): ~Katar -

Ja cierpiałem na zapalenie wszystkich zatok i miałem dodatkowo polipy we wszystkich zatokach.
W pierwszej kolejności leczenie laryngologiczne. Miałem czyszczone wszystkie zatoki i powiększane otwory dla ich wentylacji. Wodę utlenioną stosuję zapobiegawczo aby się to nie powtórzyło. Nigdy, ale to nigdy NIE WOLNO stosować do płukania 3% wody utlenionej, jeśli się zdecydujesz to tylko w stosunku 10:1 ( 10 woda letnia : 1 woda 3% utleniona). Śluzówka jest bardzo delikatna i trzeba o nią dbać. Trzeba to stosować regularnie aby osiągnąć zadowalający efekt. Życzę zdrówka.

Napisał(a): ~asd -

Niektórzy stosują rozrobioną z wodą, ale i tak podrażnia, wysusza. Nie polecam. Kiedyś zalałem zatoki i cały dzień duży ból. Rozrobiłem z wodą, a i tak organizm odreagował i tworzył śluz i wysuszał nos. Proponuję przemyć zatoki wodą z solą rozcieńczoną i do tego płyn Lugola 2 krople na szklankę.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Woda utleniona do nosa