0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń13
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Wolontariat - wasze doświadczenia (1)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wolontariat - wasze doświadczenia

Napisał(a): -

Może i nie jest to do końca właściwe miejsce na taki wątek, ale zamieszczam go z uwagi, że to forum odwiedza chyba najwięcej ludzi. Szukający wsparcia, pomocy, z ciekawości... Właściwie moje pytania dotyczą też uczuć, waszych odczuć odnośnie wolontariatu. Czy ktoś z Was pracował kiedyś w ramach wolontariatu z tak zwaną trudną młodzieżą? Jakie są Wasze odczucia? A może ktoś z Was, mając problemy emocjonalne, rodzinne, z prawem, kiedyś uczestniczył w zajęciach w świetlicy socjoterapeutycznej? Jestem ciekawa Waszych opinii. Kiedyś pracowałam z trudną młodzieżą w szkole, ale to była praca nauczyciela. Lekcja trwająca 45 minut, czasami rozmowy indywidualne, gdy któryś z uczniów miał jakiś problem i do mnie zaufanie. Nie wiem, jak to wygląda "od środka" w świetlicy terapeutycznej. Co może zainteresować młodzież, jakie zachowanie wolontariusza pozwoli zaskarbić sobie sympatię młodzieży. Zastanawiam się nad taką pracą, ale nie chcę obecnie składać żadnych wiążących obietnic, gdyż nie wiem, czy sobie poradzę. Wiem z doświadczenia, że czasami w grupie zdarzają się "bardzo, bardzo trudne przypadki".
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wolontariat - wasze doświadczenia