9 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń42 tys.
  • Odpowiedzi7 tys.
  • Ocen na +6 tys.
9 tys. ppt ?

Wspomnień czar (7795)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Wspomnień czar

Napisał(a): misza55 -

Antoinette
Witaj Misiek :)

To będą Ci się Cygany śniły ;)

Też lubię :)
I udało się Tobie zasiać ziarenko obawy :)))
INTERIA.PL

Antoinette

Ja nie pamiętam , ale mnie zawsze u babci na wsi straszyli Cyganami , a i pamietam , że przychodzili do wioski , babcia opowiadała , że kradli kury , no i wróżyły :)
Ale nie kradli w okolicy wioski gdzie stali taborem :))

Napisał(a): Antoinette -

misza55
Antoinette

Ja nie pamiętam , ale mnie zawsze u babci na wsi straszyli Cyganami , a i pamietam , że przychodzili do wioski , babcia opowiadała , że kradli kury , no i wróżyły :)
Ale nie kradli w okolicy wioski gdzie stali taborem :))
Tego nie wiem , ale pamietam przez mgłę , że przychodziły wróżyć no i wiadomo za wróżbę trzeba było coś dać :)

Antoinette

Tego nie wiem , ale pamietam przez mgłę , że przychodziły wróżyć no i wiadomo za wróżbę trzeba było coś dać :)
Też to jest ciekawostka... Jak Cygan został zatrzymany, to zazwyczaj po niego przychodził ktoś ze starszyzny żeby jego wykupić. Zazwyczaj wypuszczali jego, bo wiedzieli że starszyzna gorzej jego ukarze niż jakby otrzymał wyrok sądowy :)

Napisał(a): Antoinette -

misza55
Antoinette

Też to jest ciekawostka... Jak Cygan został zatrzymany, to zazwyczaj po niego przychodził ktoś ze starszyzny żeby jego wykupić. Zazwyczaj wypuszczali jego, bo wiedzieli że starszyzna gorzej jego ukarze niż jakby otrzymał wyrok sądowy :)
Nie wiedziałam , wiem tylko tyle , że bywają bogaci choć niby "żebrzą ", przynajmniej kiedyś , teraz to się zmieniło tak i Cyganów już nie ma a jak są , to nie ci jak kiedyś z taborami i wróżbami :)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Tytulowa piosenka crime story
Do góry strony: Wspomnień czar