Reklama

89
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi18
  • Ocen na +0
89 ppt ?

wybór szkoly po gimnazjum. co po gimnazjum?? (19)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

wybór szkoly po gimnazjum. co po gimnazjum??

Napisał(a): -

siemka. w tym roku kończe gimnazjum i niewiem do jakiej szkoły iść dalej. uczę sie średnio ale mógłbym lepiej. mam 3,6 średnią na testach próbnych miałem około 60 pkt . mam nadzieję że kogos zainteresuje mój problem i mi pomoże. z góry dzieki. pozdrawiam:)
INTERIA.PL

Re: wybór szkoly po gimnazjum. co po gimnazjum??

Napisał(a): Gość -

Technikum to 4 lata. Wbrew temu co wszyscy opowiadają w technikum jest ciężej niz w LO. Dochodza przedmioty zawodowe, które nie są łatwe... Na budowlance, czy mechanice fizyka i matma. Ekonomik - matma. Jeżeli nienawidzisz przedmiotów ścisłych i nie chce CI się siedziec po nocach przy rysunkach technicznych idź do LO. Ale po technikum masz większe mozliwosci + zawód. Jakby nie było pójdziesz na politechnikę i bedziesz miał łatwiej. Żyjemy w dobie gdzie inżynierowie rzadzą. WYbrałbym technikum. W szkole zawodowej możesz się zmarnować. 80% moich znajomych wybrało zawodówkę ze względu na lekki styl życia, zero nauki itd. Jednak teraz i tak kazdy zamierza zrobić Liceum dla dorosłych.

a ja byłam na dniu otwartym z Kuroniu na złotej ! i teraz w sumie już wiem, że tam pójdę, bo szkoła jest świetna :) ludzie bardzo mili, atmosfera jest przyjazna. no i co najlepsze dobra lokalizacja, bo w centrum ( zaraz za złotymi tarasami :D ). w innych szkołach uczniowie strasznie nie przyjaźnie nas traktowali, a tu wszyscy byli baaaardzo mili, odpowiadali na wszystkie pytania i dało się z nimi normalnie pogadać. nauczyciele też spoko. i fajnie, bo w szkole panuje taka domowa atmosfera, szkoła ładna i zadbana, z zewnątrz odstarasza, ale w środku jestdoobrze :) jeżeli ktoś celuje na profile humanistyczne, to szkoła jest idealna :D

Napisał(a): -

Jeśli tylko lubisz przedmioty ścisłe to proponowałabym jakieś technikum, bo znacznie lepiej przygotuje Cię do ewentualnych późniejszych studiów inżynierskich. Liceum ogólnokształcące, jak sama nazwa wskazuje kształci z wiedzy ogólnej, a technikum trochę tę widzę bardziej ukierunkowuje. Sama kończyłam liceum i przyznam, że później na studiach potrzebowałam nieco większej wiedzy z poszczególnych dziedzin

hm. wydaje mi się ze mimo wszystko lepiej poradzisz sobie w technikum. na pewno będa tam przedmioty ktore bardziej cię zainteresują. poza tym zawsze masz juz jakiś zawód. po LO pozostaje właściwie tylko iść na studia.

To zalezy co chcesz w życiu robić. Jeżeli chcesz iśc na studia to koniecznie liceum. Jeżeli chcesz być pracownikiem fizycznym no to szkoła zawodowa lub technikum. Nie ma sensu iśc do liceum i potem zakonczyc swoją edukację. Nie bedziesz miał wtedy żadnego wykształcenia a co za tym idzie nie dostaniesz nigdzie pracy.

to że mogłbyś lepiej sie uczyc to wiadomo ale pytanie czy jeśli teraz się specjalnie nie przykładasz to pozniej zaczniesz? po liceum zdecydowanie konieczne są studia i nie masz juz tu specjalnei wyboru bo liceum nei daje ci praktycznie zadnego wykształcenia. dasz rade ? po technikum masz juz zawsze jakies zabezpieczenie. sam musisz zdecydowac co dla ciebie najlepsze. powodzenia!

Gość a ja byłam na dniu otwartym z Kuroniu na złotej ! i teraz w sumie już wiem, że tam pójdę, bo szkoła jest świetna :) ludzie bardzo mili, atmosfera jest przyjazna. no i co najlepsze dobra lokalizacja, bo w centrum ( zaraz za złotymi tarasami :D ). w innych szkołach uczniowie strasznie nie przyjaźnie nas traktowali, a tu wszyscy byli baaaardzo mili, odpowiadali na wszystkie pytania i dało się z nimi normalnie pogadać. nauczyciele też spoko. i fajnie, bo w szkole panuje taka domowa atmosfera, szkoła ładna i zadbana, z zewnątrz odstarasza, ale w środku jestdoobrze :) jeżeli ktoś celuje na profile humanistyczne, to szkoła jest idealna :D
Taaaa!! Kuroń jest spoko;) Moja starsza siostra tam chodzi i sobie chwali:)) Za największy plus uważa to, że 7 lekcja kończy się o 14, a 8 lekcja o 14:50, więc ona już jest dawno w domu, podczas gdy ja dopiero kończę lekcje ( a chodze do gimnazjum- to nie fair:(( Ja też tak wcześnie kończyć!!! Mają też dużo warsztatów, jakichś wyjść, itd...
Poza tym centrum...ul. Złota... blisko Złotych Trasów, więc siorka w piątki ze znajomymi zawsze się tam wybiera:))

Napisał(a): gość -

witam ; )

obecnie jestem w 3 kl gimnazjum i b. mocno zastanawiam sie nad wyborem szkoly.
Interesuje mnie medycyna i w przyszlosci chcialabym zostac lekarzem. Zastanawiam sie czy pojsc do liceum na biol-chem czy jednak pojsc do technikum na technika weterynarii. Liceum niby latwiejsze i krotsze , jednakze konczac technikum mam jako taki zawod a zawsze studia dalej moge robic ( nie studium 2 letnie ). Ale celem mojego pytania jest dowiedziec sie czy po skonczeniu technika weterynaryjnego na studia moge i czy mam sznse sie dostac na normalna medycyne ( a nie na weterynarie ).. czy jednak bardziej oplaca mi sie pojsc do liceum?

Bardzo czesto rozwazam te 2 opcje i jednak mysle ze wytrwale dazac do celu mam szanse pojsc na medycyne po technikum.Mimo wszystko bardzo sie wacham prosze o porady i z gory dziekuje.

Tez mialam ten problem, gdzie pójść. Prawda jest taka, że się nawet nie wie jakie są możliwości i gdzie można pójść... oczywiście w zależności od ocen :) W końcu zdecydowalam sie na technikum... ale pomóc może ci w tym http://szkoła.pl/. To taki przegląd, gdzie, co i jak.

Trzymam kciuki w razie czego szkołę można zawsze zmienić :D

Hej !
Ja też jestem w 3 kl. gimnazjum i nie wiem czy iść do liceum czy do technikum .Technikum bardziej mnie przekonuje bo mam po nim jakiś zawód ale nie wiem do jakiego technikum iść jak już się zdecyduje że tam właśnie chcę iść .Mam niezłe oceny ale za to egzaminy idą mi średnio . Lubię raczej polski ale za to nie lubię historii jestem też całkiem dobra z biologii i chemii .Mam problem ze względu na różnorodne umiejętności .Nie wiem co wybrać .Może jakoś doradzicie ?Byłabym wdzięczna .
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co po gimnazjum
  • co po gimnazjum
  • szkoły po gimnazjum
  • kocz gimnazjum i nie wiem co dalej
  • do jakiej szkoy i po gimnazjum
  • do jakiej szkoły po gimnazjum
  • co po gimnazjum forum
  • co po gimnazjum ?
  • co po gim
  • gdzie dalej po gimnazjum
  • co po gimnazjum?
  • ciekawe szkoy po gimnazjum
  • koncze gimnazjum i co dalej
  • ciekawe profile po gimnazjum
  • ciekawe moliwoci po gimnazjum
Do góry strony: wybór szkoly po gimnazjum. co po gimnazjum??