6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34
  • Odpowiedzi6
  • Ocen na +0
6 ppt ?

Wypis ze szpitala na własne życzenie? (7)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wypis ze szpitala na własne życzenie?

Napisał(a): ~mingo -

Mój wujek trafił do szpitala w ciężkim stanie z powodu zawału. Wykryli u niego jeszcze parę dodatkowych problemów no i nic dziwnego, bo on mimo słabego zdrowia jest uparty i nie chciał nigdy chodzić do lekarzy. Wujek jest już w szpitalu prawie dwa tygodnie, teraz czuje się lepiej, ale zbyt szybko nie chcą go wypuścić dopóki nie zajmą się nim porządnie. Niestety wujek już się zaczyna awanturować, że on zaraz będzie robił wypis ze szpitala i nikt go nie zmusi do tego by w nim został. Już od wczoraj kłóci się z lekarzami i resztą rodziny. Nie wiemy co z tym wujkiem począć, bo wszyscy martwimy się o niego, a on jest taki uparty. Lekarze powiedzieli, że nie mogą go powstrzymać jeśli chce opuścić szpital, ale zrobi ten wypis ze szpitala na swoje własne ryzyko i może być tak, że za chwilę znów wróci karetką. Nie wiem jak rozmawiać z wujkiem :( Co robić, wujek jest w pełni władz umysłowych czy jest jakiś sposób żeby ten wypis ze szpitala wybić mu z głowy?
INTERIA.PL

Re: Wypis ze szpitala na własne życzenie?

Napisał(a): ~ertyk -

Tak, jak powiedzieli lekarze. Jeśli wujek chce, to żadna siła nie może go zostawić na siłę w szpitalu - właśnie tak działa wypis ze szpitala na własne życzenie (ryzyko). Spróbuj z wujkiem porozmawiać, a może z jego najbliższymi? Żoną, dziećmi? Może one przemówią mu do rozsądku

Napisał(a): ~mingo -

~ertyk Tak, jak powiedzieli lekarze. Jeśli wujek chce, to żadna siła nie może go zostawić na siłę w szpitalu - właśnie tak działa wypis ze szpitala na własne życzenie (ryzyko). Spróbuj z wujkiem porozmawiać, a może z jego najbliższymi? Żoną, dziećmi? Może one przemówią mu do rozsądku
Właśnie wujek niestety jest samotny, ciocia zmarła jakiś czas temu to prawdopodobnie tez wpłynęło na jego zdrowie. On zawsze był uparty, ciocia z nim ledwo sobie dawała rade, wszyscy mówili, że on ją wykończył, ale teraz próbuje wykończyć siebie. Wujek oczywiście nie chce słyszeć o jakiejkolwiek opiekunce i żeby ktokolwiek miał z nim mieszkać. Strasznie patrzeć jak on traktuje siebie samego i to jest problem.

Napisał(a): ~Tez-as -

Tez tak miałem.. Identyczna prawie sytuacja, niestety nie udało mi się przekonać członka rodziny o tym, ze powinien zostać w szpitala. Wypisal się na własne zyczenie.. Kolejnego dnia karetka przywiozła go z powrotem do szpitala..

Napisał(a): ~murek -

Czasem nie da się komuś pomóc, trzeba to zaakceptować, nawet jak to bliska osoba to trzeba jej pozwolić na własną decyzję... w takiej sytuacji można jedynie powiedzieć co się myśli, żeby ta osoba faktycznie w pełni świadomie ją podejmowała... Dużo zdrowia dla wujka i wszystkich takich buntowników bo będzie im potrzebne...

Napisał(a): rukola -

Z tym wypisem ze szpitala na własne życzenie to jest dość kłopotliwa sprawa. Ustawa nie przewiduje możliwości odmowy wypisu ze szpitala, jeśli pacjent nie został ubezwłasnowolniony i nie jest nieletni. Po prostu uznaje się kogoś takiego, że wie co robi. Myślę, że w naszym kraju wymaga to doprecyzowania. Jak człowiek, który nie posiada odpowiedniej wiedzy medycznej może decydować w takich kwestiach? Faktycznie lekarz ma obowiązek poinformować pacjenta o stanie zdrowia, ale w niektórych przypadkach to nic nie daje. Powinny być sytuacje, w których hospitalizacja powinna być obowiązkowa. To trochę tak, jak niektórzy chorzy na schizofrenie nie chcą brać leków. Rodziny muszą przemycać w pokarmie. Podobnie z ludźmi uzależnionymi od alkoholu i narkotyków.. nie ma możliwości przymusowego leczenia jeśli nie wyrażą ku temu chęci. Mi się to w głowie nie mieści... A Wy jedyne co to możecie z wujkiem rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać, żeby mu wybić z głowy jakikolwiek wypis na własne życzenie. W szpitalu chyba wiedzą co mówią. Zazwyczaj..
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wypis ze szpitala na własne życzenie?