Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+ (86)

Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+

Temat dotyczy artykułu: Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+

Polska znalazła się na 29. miejscu wśród przebadanych 34 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w rankingu PwC „Golden Age Index”, oceniającym poziom wykorzystania potencjału osób w wieku 55+ na rynku pracy. Oznacza to awans o zaledwie jedną pozycję w stosunku do poprzedniej edycji zestawienia.

Komentarze (86)

Dodaj komentarz

Napisał(a): jessssssssss -

ja miałem 49 jak zlikwidowali moje stanowisko i kwalifikacje wysokie i trudno było mi znależć pracę. Pracuję ale tylko bo mam umiejętności. A Urzędy Pracy powinny zniknąć nie pomagają. dają tylko kursy z projektów Akcja kwalifikacja. Śmiech na sali.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): dziadek -

Napiszcie czemu ZUS nalicza facetom ten sam wiek dalszego życia na emeryture a więc do 83 lat co kobietom skoro wiadomo że facet żyje 10 lat mniej?
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): NataliaKłosek -

Coraz więcej zatrudnia się ludzi 55+ a ja do takich jeżdżę z lublińskim Inter Job:D hahha. ale niestety różne sytuacje spotykają ludzi i nie raz się nie da inaczej. Ale mam dobre warunki, dzięki czemu jestem w stanie w pełni się poświęcić podopiecznym.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Ela -

Mam 55 lat, pracuję jako kosztorysantka budowlana w prywatnej firmie po 50 godz. tygodniowo za 3000 netto. Młodzi są mocno przereklamowani. Przychodzą do pracy nie mając o niczym pojęcia, a myślą, że wszystkie rozumy pozjadali bo znają parę programów, a bez doświadczenia w tej branży ani rusz
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Polak -

Mam 59 lat wyższe wykształcenie prawnicze , prawa jazdy kat . A,B,C.T ,jeżdżę samochodem od 16 roku życia , oprócz tego ślusarzem i rolnikiem oraz elektrykiem samochodowym i nikt mnie nie chce przyjąć do pracy na etat, nawet w ochronie
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): mgonia -

Marcpol ma zakaz przyjmowania pracownikow po 50-tce a co dopiero 55+ (oczywiscie CV przyjmuja....tylko nigdy nikt nie zadzwoni do osoby z takim peselem. Bank Otwock - "CV ma Pani bardzo dobre, ale nie ukrywam, ze szukamy kogos mlodszego!"- mialam wtedy 46 lat. W Polsce jest tendencja do zatrudniania, awansowania, graticikowania, zalatwiania pracy po znajomosci - ludziom najmniej kompetentym wrecz ignorantom. Najbardziej widacz to w Urzedach Gminy..
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mgonia -

Marcpol ma zakaz przyjmowania pracownikow po 50-tce a co dopiero 55+ (oczywiscie CV przyjmuja....tylko nigdy nikt nie zadzwoni do osoby z takim peselem. Bank Otwock - "CV ma Pani bardzo dobre, ale nie ukrywam, ze szukamy kogos mlodszego!"- mialam wtedy 46 lat. W Polsce jest tendencja do zatrudniania, awansowania, graticikowania, zalatwiania pracy po znajomosci - ludziom najmniej kompetentym wrecz ignorantom. Najbardziej widacz to w Urzedach Gminy..
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Helena -

W 2014 roku miałam 61 lat i nabrałam praw do emerytury, wyliczono mi emeryturę ok 1420 zł, nie odeszłam na emeryturę tylko przepracowałam jeszcze 3 lata. Jestem na emeryturze od 2 miesięcy i dostaję 1440 zł!! Odradzam dłuższe pracowanie, tak mówi się o każdym super korzystnym pracowaniu po 60. Kłamstwa, pracuje sie za darmo, żałuję, że męczyłam się te prawie 3 lata.
Odpowiedzi (8)

Napisał(a): bcdew -

w pracy są wydajniejsi niż u.k.r.apiteki trzydziestoletnie. jeden 55plus więcej wart niż dwa u.k.r.y
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): MM -

Chyba jako sprzątacze albo odprowadzacze wózków pod marketami. Nie ma godnej pracy dla 50+. Za to imigracja ze wschodu nie ma problemów z pracą.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz