Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+ (97)

Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+

Temat dotyczy artykułu: Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+

Polska znalazła się na 29. miejscu wśród przebadanych 34 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w rankingu PwC „Golden Age Index”, oceniającym poziom wykorzystania potencjału osób w wieku 55+ na rynku pracy. Oznacza to awans o zaledwie jedną pozycję w stosunku do poprzedniej edycji zestawienia.

Komentarze (97)

Dodaj komentarz

Napisał(a): balina0 -

Jesteśmy najszybciej starzejącym się krajem?? coś tu nie gra, a nawet jeżeli to na własne życzenie! Młodzi zachęcani nawet przez nasz kochany rząd, wyjechali pracować i zarabiać gdzie indziej, często występują o obywatelstwo w nowym kraju, rodzą tam dzieci i godnie żyją. Osoby starsze - 55+ wyjeżdżają też jak zdrowie dopisze - ale na prace sezonowe. Bo u nas 55+ to nie pracownik już niestety... tylko ktoś kogo można max wykorzystać i spławić..
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Helena -

W 2014 roku miałam 61 lat i nabrałam praw do emerytury, wyliczono mi emeryturę ok 1420 zł, nie odeszłam na emeryturę tylko przepracowałam jeszcze 3 lata. Jestem na emeryturze od 2 miesięcy i dostaję 1440 zł!! Odradzam dłuższe pracowanie, tak mówi się o każdym super korzystnym pracowaniu po 60. Kłamstwa, pracuje sie za darmo, żałuję, że męczyłam się te prawie 3 lata.
Odpowiedzi (10)

Napisał(a): Ela -

Mam 55 lat, pracuję jako kosztorysantka budowlana w prywatnej firmie po 50 godz. tygodniowo za 3000 netto. Młodzi są mocno przereklamowani. Przychodzą do pracy nie mając o niczym pojęcia, a myślą, że wszystkie rozumy pozjadali bo znają parę programów, a bez doświadczenia w tej branży ani rusz
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): zonik -

niestety dla pracownikow 55+ nie ma pracy ...i nie opowiadajcie bajek że jest inaczej
Odpowiedź (0)

Napisał(a): permanentny -

Bajki dla dzieci.Nieprawda.Nie ma pracy dla 55+
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Polak -

Mam 59 lat wyższe wykształcenie prawnicze , prawa jazdy kat . A,B,C.T ,jeżdżę samochodem od 16 roku życia , oprócz tego ślusarzem i rolnikiem oraz elektrykiem samochodowym i nikt mnie nie chce przyjąć do pracy na etat, nawet w ochronie
Odpowiedzi (9)

Napisał(a): motylek -

Urzad pracy powinien zniknac nic nie oferuja .NA koniec w rozliczeniu pit nalezy dopłacic składki poniewaz nie odprowadzaja .
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ali -

Na miesiąc przed wejściem w okres ochronny szefostwo okroiło mój etat do jednej czwarej, by zmusić mnie do "dobrowolnego" odejścia z firmy.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): dziadek -

Napiszcie czemu ZUS nalicza facetom ten sam wiek dalszego życia na emeryture a więc do 83 lat co kobietom skoro wiadomo że facet żyje 10 lat mniej?
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): jessssssssss -

ja miałem 49 jak zlikwidowali moje stanowisko i kwalifikacje wysokie i trudno było mi znależć pracę. Pracuję ale tylko bo mam umiejętności. A Urzędy Pracy powinny zniknąć nie pomagają. dają tylko kursy z projektów Akcja kwalifikacja. Śmiech na sali.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz