6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń30
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +1
6 ppt ?

Zajęcia pole dance? (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zajęcia pole dance?

Napisał(a): ~mniszka -

Od jakiegoś czasu chodzę na siłownie, a właściwie na zajęcia, które są prowadzone przez instruktorów. W ofercie jest także pole dance, na który chciałabym zacząć chodzić, bo widziałam że laski, które tam uczęszczają maja idealnie wyrzeźbione ciała. No właśnie i tu mam kilka pytań. Czy ktoś kto chodzi może mi powiedzieć co było pierwsze? Ich figury czy lekcje? To nie jest zwykły taniec na rurze, więc wiem że one kształtują ciało- dlatego zastanawiam się, czy przed pójściem na takie zajęcia nie powinnam wzmocnić mojego ciała na siłowni, bo inaczej trening na "rurce" nie będzie kompletny i będę całkiem odstawać od grupy. Nie jestem za chuda, więc zastanawiam się także czy moge iśc trochę "bardziej ubrana" niż te dziewczyny, które zazwyczaj mają standardowy pole dance strój: dość krótkie spodenki i same biustonosze sportowe. Jest sens chodzić w legginsach? Czy takie ubranie bardzo przeszkadza podczas takich zajęć?
Proszę o poważne odpowiedzi :)
INTERIA.PL

Re: Zajęcia pole dance?

Napisał(a): ~ala -

Na pewno będzie dla Ciebie łatwiej, jeśli będziesz równocześnie chodzić na siłownię i wzmacniać tam swoje mięśnie. Jednak pole dance sam w sobie ma te mięśnie rozbudowywać, więc nie ma się co martwić:) Nie każdy kto zaczynał pole dance miał od razu fantastyczną figurę. Zapisz się na zajęcia "dla początkujących" to nikt nie będzie od Ciebie wymagał cudów :) najważniejsza jest chęć działania i motywacja

Napisał(a): ~mery -

Czasami na siłowniach masz takie zajęcia jak "wstęp do pole dance" "pole dane intro" czy coś w tym rodzaju, które uczą podstaw i tam już trochę się wieszasz po rurce, dopiero jak opanujesz te podstawy przechodzisz do normalnych zajęć, które np. składają się także na układy taneczne. Warto być lepiej wysportowanym, ale przeciez możesz iść, spróbować i zobaczyć, czy jesteś w dobrym momencie, by zacząć uczęszczać na takie zajęcia. Co do ubioru na zajęcia z pole dance, tooo raczej jak najmniej, to lepiej ;) dzieki temu się tak nie ślizgasz i łatwiej jest wykonać wszystkie akrobacje. Nie wstydź się, pewnie i tak będą tam same dziewczyny. [/b]

Napisał(a): gość -

Witam przyszłą pole dancerke! :-) Miło powitać kolejną osobę w gronie tego pięknego sportu. Co do Twoich pytań, są rożne rodzaje zajęć I poziomy zaawansowania(0- dla Ciebie, 1,2 oraz 3 ta najbardziej zaawansowana). O przejściu do grupy wyżej decyduje Twoja instruktorka. W grupie 0 jest to tzw grupa dla "zielonych" poznajesz podstawowe figury, typu wejście na rurkę, wejście boczne, kołyskę, hello boy'a... .Tam wszystkiego się dowiesz. Co do siły mięśniowej, nie musisz być ani silna, ani wysportowana- właśnie to jest najpiękniejsze w pole dance, ponieważ są one niesamowicie różnorodne (od tego, że rozciagamy się, aż do cardio- to wszystko daje pole dance!). Nie musisz być, ani wysportowana, ani jakkolwiek przygotowana do tych zajęć- I nie bój się zapewniam Cię, że nie będziesz odstawać. To na tych zajęciach zbudujesz mięśnie I zrobisz szpagat ;-) . Z jakiego miasta jesteś? Co do zajęć, zaczynamy od rozgrzewki (uzależniona od rodzaju wykonywanych na tych zajęciachvfigur) najczęŝciej trochę cardio I rozciąganie. Po rozgrzewce czas na figury najpierw pikazuje instruktora z krótkim komentarzem, a następnie wykonujesz to samo na swojej rurce( oczywiscie prowadzaca podchodzi I pomaga, sprawdza- bije brawo:-D ) Po skończeniu przychodzi czas (na koniec zajęć) - na stretching krotkie rozciaganko. Co do ubioru ( przypomnialas mi mnie na samym moim poczatku, kiedu stalam w recepcji I maglowalam tamtejsza pania o wszystko :-) ) Strój- im mniej tym lepiej, Na rurce utrzymuje nas wlasnie nasze cialo ( nie pracujemy samymi rekami. Potrzebny jest tez kawalek brzucha czy zgiecie w nodze. Jezeli zalozysz dlugie spodnie to to stracisz I nir bedziesz mogla wykonywac niektorych figur. Na poczatek jezeli sie wstudzisz bluzka na ramiaczkach( jak bedzie potrzebny brzuch bedziesz podcciagala bluzke do gory) orax krotkie!!!! Spodenki, buty do rozgrzewki.jezeli bedziesz sie zeslizgiwala z rurki to polecam kupic sobie dry hand'a (kupisz go tam na miejscu). To chyba wszystko, jezeli masz jeszcze jakies pytania- pisz :-)-pozdrawiam . Gdybyś uznala, ze sobie nie poradzisz- spojrz na nia

Napisał(a): ~mniszka -

gość Witam przyszłą pole dancerke! :-) Miło powitać kolejną osobę w gronie tego pięknego sportu. Co do Twoich pytań, są rożne rodzaje zajęć I poziomy zaawansowania(0- dla Ciebie, 1,2 oraz 3 ta najbardziej zaawansowana). O przejściu do grupy wyżej decyduje Twoja instruktorka. W grupie 0 jest to tzw grupa dla "zielonych" poznajesz podstawowe figury, typu wejście na rurkę, wejście boczne, kołyskę, hello boy'a... .Tam wszystkiego się dowiesz. Co do siły mięśniowej, nie musisz być ani silna, ani wysportowana- właśnie to jest najpiękniejsze w pole dance, ponieważ są one niesamowicie różnorodne (od tego, że rozciagamy się, aż do cardio- to wszystko daje pole dance!). Nie musisz być, ani wysportowana, ani jakkolwiek przygotowana do tych zajęć- I nie bój się zapewniam Cię, że nie będziesz odstawać. To na tych zajęciach zbudujesz mięśnie I zrobisz szpagat ;-) . Z jakiego miasta jesteś? Co do zajęć, zaczynamy od rozgrzewki (uzależniona od rodzaju wykonywanych na tych zajęciachvfigur) najczęŝciej trochę cardio I rozciąganie. Po rozgrzewce czas na figury najpierw pikazuje instruktora z krótkim komentarzem, a następnie wykonujesz to samo na swojej rurce( oczywiscie prowadzaca podchodzi I pomaga, sprawdza- bije brawo:-D ) Po skończeniu przychodzi czas (na koniec zajęć) - na stretching krotkie rozciaganko. Co do ubioru ( przypomnialas mi mnie na samym moim poczatku, kiedu stalam w recepcji I maglowalam tamtejsza pania o wszystko :-) ) Strój- im mniej tym lepiej, Na rurce utrzymuje nas wlasnie nasze cialo ( nie pracujemy samymi rekami. Potrzebny jest tez kawalek brzucha czy zgiecie w nodze. Jezeli zalozysz dlugie spodnie to to stracisz I nir bedziesz mogla wykonywac niektorych figur. Na poczatek jezeli sie wstudzisz bluzka na ramiaczkach( jak bedzie potrzebny brzuch bedziesz podcciagala bluzke do gory) orax krotkie!!!! Spodenki, buty do rozgrzewki.jezeli bedziesz sie zeslizgiwala z rurki to polecam kupic sobie dry hand'a (kupisz go tam na miejscu). To chyba wszystko, jezeli masz jeszcze jakies pytania- pisz :-)-pozdrawiam . Gdybyś uznala, ze sobie nie poradzisz- spojrz na nia
Dziękuje bardzo za pomoc! wybieram się w ten weekend na zajęcia! Nie ide sama więc też dzieki temu mam wiekszy ludz i sie tak nie boję. Z rad z przyjemnością skorzystam :)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zajęcia pole dance?