Zarobki w energetyce w 2016 r. (21)

Zarobki w energetyce w 2016 r.

Temat dotyczy artykułu: Zarobki w energetyce w 2016 r.

W 2016 roku mediana miesięcznych zarobków w energetyce wyniosła 4500 zł. 25 proc. osób pracujących w tej branży zarabiało 3300 zł i mniej, natomiast 25 proc. zarabiało miesięcznie co najmniej 6650 zł.

Komentarze (21)

Dodaj komentarz
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Kenaj -

W latach 60-tych po skończeniu szkoły przy elektrowni pracowałem w Zakładzie Energetycznym. Przepracowałem Energetyce, tak jak większość moich kolegów KRÓTKO. Z bardzo prozaicznych przyczyn, pomimo WSZECHSTRONNEGO przygotowania do zawodu, zaproponowane zarobki były tragiczne. Na te uwagi, dyrekcja miała tylko jedną odpowiedź - powinniście być DUMNI że jesteście "energetykami" - tyle że nijak to się miało do realiów życia, a samą :"dumą" żołądka NIE dało się napełnić. Zmieniając "pracodawcę", po wstępnym sprawdzeniu moich umiejętności otrzymałem podwyżkę prawie 100%. Dlatego gdy teraz czytam że NARESZCIE energetycy mają rzetelne zarobki, żałuję że za wcześnie się urodziłem. A tym wszystkim którzy NIE znają specyfiki pracy montera "na liniach", w deszcz, śnieg, czy mróz do tzw. "zwycięstwa" proponuję po prostu zamilknąć.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Patriota -

Przy zarobkach brutto 6500 złotych w UK do ręki dostaniecie 5200 złotych
Gdy zarobicie w Polsce 6500 złotych do ręki dostaniecie tylko 4500 złotych
a wasza praca łącznie będzie kosztować ok 8 tysięcy. Więc jakim cudem ten kraj może przyciągnąć pracowników ?
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): kazmierz -

10 razy wiecej niz najnizszy pracownik za co
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ja -

Pensja jest ważna, ale ważniejsze co robimy z pieniędzmi. Poza tym jej wielkość zależy od tego, jaką mamy wartość dla tego, kto zatrudnia. Dlatego powinnismy inwestować w siebie, własny rozwój. Nabywać umiejętności, za które inni chcą płacić i to nie mało. Słyszeliście o książce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Wystarczy kilka drobnych zmian.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mm -

to jak wkoncu macie w tym rydzykowym krolestwie chociaz 1000euro netto??
heh
pensje jak w bangladeszu a ceny jak na zachodzie
Odpowiedź (0)

Napisał(a): nicoslaw -

Jak się ma do tego splantowany Energoprojekt Gliwice i ledwie zipiący Energoprojekt Katowice?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Zybi -

Dzięki wniesieniu wielu dodatkowych opląt do rachunków jak opłaty stale, przesyłowe, pośrednie z jak człek nawet w domku nie korzysta z energii to i tak zapłaci. Wszystko kosztem zwykłych ciężko [pracujących obywateli RP. Np.. zużyłem 1 KvH i zapłaciłem 34 zł w Energii !!!!
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): 1700zł/m -

ALE ZA CO TYLE SIE PŁACI ? TO KASTA PASOZYTÓW NAWET GORSZYCH NIZ NAUCZYCIELE.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): młody emeryt -

Jako 41 letni mężczyzna na Górniczym urlopie przedemerytalnym 5400 zł nie interesuja mnie te smieszne zarobki bo za 3 lata będą miał emeryture z waszych podatków...
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz