Zarobki w instytucjach publicznych w 2016 r. (537)

Zarobki w instytucjach publicznych w 2016 r.

Temat dotyczy artykułu: Zarobki w instytucjach publicznych w 2016 r.

W poniższym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się dokumentowi "Analiza wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej", a dokładnie informacjom o wynikach kontroli wykonania budżetu państwa w 2016 roku. W naszej analizie uwzględniliśmy 37 instytucji państwowych. Z treści Sprawozdania Rady Ministrów z wykonania budżetu państwa wynika, że dochody sektora finansów publicznych w 2016 roku były równe 701,9 mld zł, wydatki - 748,0 mld zł, a deficyt - 46,1 mld zł. Wydatki te w relacji do PKB wyniosły 40,4 proc. i były najniższe od 2000 roku.

Komentarze (537)

Dodaj komentarz

Napisał(a): batura -

Proszę mi wyjaśnić dlaczego w rozporządzeniu MS kwota 1766 zł /brutto/ to średnie wynagrodzenie kierownicze w sferze budżetowej .Kwota podana prze zemnie to podstawa do obliczenia wynagrodzenia biegłego sądowe ,To ko kpina panie Ziobro
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Crashandburn -

AMiRT poszukiwala specialistów IT - programistów i administratorów w Lublinie ciekawy jestem czy ich znaleźli.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): xxx -

No cóż…dojna zmiana zlikwidowała ARR i ANR łącząc ich w KOWR, zwalniając wszystkich i zatrudniając tylko swoich ludzi, niejednokrotnie bez kwalifikacji, dając im odpowiednie pensje…dla przykładu główny specjalista 6000-11000 brutto podstawy (tabela jawna w zarządzeniu w necie). Oto przykład dojnej zmiany dla swoich. Plują na poprzednich a robią dokładnie to samo, nawet w jeszcze bardziej bezczelny sposób
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): jajakobyły -

Co to za wyliczenie - prezes zarabia 20 tys. pracownik 2 tys. średnio 11 tys.
Ogłoszenia do urzędów dla absolwentów po studiach: 2 tys.brutto - wymagana znajomość przepisów administracyjnych, języki obce, wyższe studia.
W urzędach dobrze mają się tylko członkowie partii będącej przy władzy. Pensje dwa razy wyższe, podwyżki poza kolejnością, awanse. Reszta wegetuje i pracuje na 2 etatach za protegowanych.
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): Insp. -

Zanim naplujecie na wszystkich jak leci spieszę donieść: pracuję w RIO w B. 20 lat stażu studia UMK studia podyplomowe . na rękę 2500 wygina ?? nie jestem sam. dobre zarobki ma kierownictwo zresztą przeżarte nepotyzmem
Odpowiedzi (13)

Napisał(a): Rhw -

JAK URZĘDNIKOM MAŁO !!! TO MOGĄ PRZEJŚĆ DO PRYWATNYCH FIRM, TO SIĘ WTEDY DOWIEDZĄ CO TO JEST URLOP ( ŻE GO NIEMA ! ) ALBO KIEDY BĘDZIE PENSJA NA KONCIE ! A DLACZEGO DZIEŃ PRACY TO JEST 10-12 GODZIN A NIE 8 CZY 7,TEGO SIĘ NIGDY NIE DOWIEDZĄ !!!
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Amadeus -

To dlatego Polska nigdy nie stanie się potęgą... Zbyt rozrośnięta biurokracja, która nic nie produkuje a tylko konsumuje stanowi ogromne obciążenie dla naszego społeczeństwa. Kiedy nasi politycy zmądrzeją...? Potęgę buduje się niskimi podatkami i zmniejszaniem biurokracji... a u nas to wszystko idzie w odwrotnym kierunku.
Hong Kong, Singapur to przykłady jak po obniżeniu podatków i zmniejszeniu biurokracji nastąpił błyskawiczny rozwój gospodarczy...

Niestety mamy za dużo urzędników, którzy wykonują niepotrzebną i w wielu wypadkach pozorowaną pracę. Utrudniając nam życie, są jak chora, szybko rozwijająca się tkanka nowotworowa.
Brak tylko odważnego chirurga, który by ją zaczął wycinać...
Odpowiedzi (104)

Napisał(a): Amga -

Po 41 latach w budżetówce zarabiam netto miesięcznie 2238.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): US trucker -

I juz nieroby kwila w komentarzach jak to oni malo zarabiaja.I tak macie za duzo a jak Wam nie pasuje to sie wezcie do uczciwej i komus potrzebnej pracy.Slyszalem ze brakuje kierowcow ciezarowek wiec sie mozecie przebranzowic i bedziecie zarabiac lepiej.Pozdrawiam wszystkich ktorzy pracujacy na tych nierobow z urzedow.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): dr Dziobek -

Jakie głupoty tu napisano. Napiszcie ile wynoszą zarobki pracowników merytorycznych bo to oni wykonują ogrom pracy. Bierzecie wynagrodzenia kadry zarządzającej i wymieszaliście z zarobkami urzędników/pracowników merytorycznych. Jedni zarabiają kilkanaście tysięcy za nic a drudzy tyrają za kilkanaście stówek. Jedni przyznają sobie podwyżki a drudzy nie widzą podwyżki od 10 lat. To jest manipulacja a nie informacja.
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz