Zarobki w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych (50)

Zarobki w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych

Temat dotyczy artykułu: Zarobki w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych

W czasach głębokiego PRL-u wyjazd do Stanów Zjednoczonych był marzeniem wielu Polaków. Ameryka, na tle polskiego socjalizmu jawiła się jako prawdziwe eldorado, a perspektywa zarabiania w dolarach była szczytem marzeń. Od tamtych czasów sporo się jednak zmieniło. Warto więc przeanalizować, jakie zmiany zachodziły w wynagrodzeniach w obu krajach w ostatnich latach. Niniejszy artykuł stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, czy różnice w zarobkach nadal są istotne.

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Napisał(a): sas -

Z artykułu wynika, że za kilka lat będziemy silniejsi od USA! haha
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Californijczyk -

W USA jedynie droższe są usługi, jesli zaś chodzi o ceny w supermaketach - to samo co w polsce (czesc produktów drozsza, część tańsza ale ogólnie wychodzi podobnie) paliwo 3 razy tańsze, odzież, elektronika - tańsze. Drożej wychodzi kupno lub wynajem mieszkania ale w stosunku do zarobków które są sredni 3 razy wyzsze niz w Polsce to nawet nie ma co porónywać. Bazuje na cenach i kosztach zycia w Californi, która jest jednym znajdroższych stanów.
Załączniki:
Odpowiedź (0)

Napisał(a): realista -

Obecnie lepiej opłaca się jechać za pracą do Danii, Norwegii czy UK. Nie trzeba żebrać o wizę, można częściej i taniej odwiedzać Polskę. I nie ma co tydzień strzelaniny z dziesiątkami zabitych jak w dzikich USA.
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): Jurek -

Skandalicznie niskie wynagrodzenia w banku pocztowym w Bydgoszczy!
Odpowiedź (0)

Napisał(a): zibi -

Napisał się gościu nakreślił a wystarczyło żeby napisał ile zarabiają pracownicy i co może za tą płacę kupić i tyle.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): juras -

Ja był w usa 2001 do 2003 i byłem pod wrarzeniem. Na miasteczku 25 tys to jechał tam 5 razy dużej niż w moim mieście w Polsce 100 tys. bo tam same domki jednorodzinne. A pod galerie to musiał prakowac cara prawie 2 mile w kukurydzy bo tam wszytko blirzej zajente tymi ich ogromnym furami terenowymi i pikapami. I ludzie to obładowani zakupami sie pakowali do carów a nie jak w Polsce że zwidzajo pół dnia i jedne gałgan albo nic.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): iza -

Pojechać do Usa i zachorować to dopiero przeżycie. Do końca życia z długów nie wyjdziecie. W UE zarobki większe a do tego ubezpieczenie. Trzeba być bez rozumu, aby jechać do Usa do pracy.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Patriota -

Podstawowe różnice między Polską a USA są takie, że w Ameryce realizuje się zyski inwestycyjne a przez Polskę jedynie przepływają zyski inwestycyjne i to w bardzo malutkiej części i to tylko przez jakiś krótki okres. Do powszechnego braku kapitału w Polsce dodać należy też zacofanie społeczne jedno wynika z drugiego tzw kastowość, czyli brak możliwości awansu społecznego bez koneksji w sektorze państwowym. Co do zarobków różnica jest taka że w USA zarobicie o wiele więcej i podstawowe produkty potrzebne do życia są tańsze. Nie znam nikogo normalnego kto pracował w USA i opowiadał że w Polsce jest lepiej. Bo każdy normalny człowiek umie liczyć. Co prawda z uwagi na ogromne zadłużenie w Ameryce są często podnoszone podatki na domy ale są też liczne możliwości ograniczenia tych wydatków co przynosi ogromne korzyści. Generalnie przeciętny pracujący Amerykanin, gdyby chciał odłożyć, żyć oszczędnie tak jak Polak, to miał by dość poważny kapitał inwestycyjny. W Polsce była by bogaczem ale oni wolą sobie dobrze pożyć. Dlatego czasem ludzie na zachodzie uważani są za nie zbyt majętnych. Ale realna wartość kapitału którym obracają przez całe swoje życie jest ogromna w stosunku do biednych krajów takich jak Polska i inne kraje z byłego bloku wschodniego.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Patriota -

W USA już się śmieją na myśl co będzie musiał zrobić Kaczyński Trampowi jak Polsce zabraknie pieniędzy. Inwestycje w Polsce które są obecnie realizowane w Polsce są planowane na maksymalnie kilka lat, są one tylko malutką częścią tego co inwestuje się w Europie Zachodniej. Gdy Trump zacznie realizować swoją politykę obniżenia podatków to znowu kapitał wróci do USA w Polsce nawet te prace za grosze zaczną znikać. Pozostanie kilka Niemieckich montowni i to wszystko. Bez odpowiednich koneksji nie dostaniecie pracy w sektorze państwowym w Polsce. Gdzie też będą coraz większe problemy z wypłatami. Polska jest bankrutem. Nie trzymać gotówki w złotówkach nie wiązać się z tym państwem bo będzie tutaj nie ciekawie.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): wuj -

Ameryka to była ale lata 70 80 i w porywach 90.Teraz zepsuli ten kraj.W tamtych latach pół roku pracy i kupowało sie mieszkanie w dużym mieście,a teraz.Poza tym siła nabywcza dolara na miejscu.Najlepiej widac to po naszych rodakach,którzy na emeryture wracają do Polski,bo się tam nie utrzymają ze względu na podatki.
Odpowiedzi (8)
Dodaj komentarz