Zasady przekazywania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r. (62)

Temat dotyczy artykułu: Zasady przekazywania JPK_VAT od 1 stycznia 2018 r.

Wszyscy podatnicy zobligowani do prowadzenia ewidencji zakupu i sprzedaży VAT będą musieli od 1 stycznia 2018 r. prowadzić rejestry przy użyciu programów komputerowych i przesyłać zawarte w nich dane w formie JPK_VAT. Pliki mogą być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo profilem zaufanym eGo. Wysyłka raportu w czyimś imieniu wymaga uprzedniego złożenia UPL-1.

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Hans Kloss -

"Dobra" zmiana trwa.Czekamy na raporty godzinowe do MF.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Rob-es-pierek -

Nareszcie skończą się złodziejskie praktyki cwaniaków,a jeszcze jedno trzeba zrobić-tym co nakradli należy odebrać majątki całe i puścić ich w skarpetkach
Odpowiedzi (5)

Napisał(a): rav22wawa -

Wywiady sobie a życie sobie. Firma przekazuje JPK od kilku miesięcy. Dwa tygodnie temu telefon - proszę przedstawić do kontroli rejestry VAT, faktury itd. w związku ze zwrotem VAT. Ale przecież macie wszystko w JPK? A pani z US - ale to są dane gromadzone w MF i my do nich dostępu ot tak nie mamy, musimy prosić, szybciej i łatwiej jak podatnik prześle. Poprosiłem o nazwisko przełożonej (zastępcy naczelnika US) i zagroziłem telefonem do MF. Pani wobec tego stwierdziła, że "postarają się jakoś to jednak ściągnąć z MF". Firma dostała zwrot, ale dopiero po twardym postawieniu sprawy.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): DD -

MORAWIECKI JUZ ZACZĄŁ LIKWIDOWAĆ MAŁY BIZNES ALE JESZCZE O TYM NIE WIE.
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): Kasandr -

Powiedzcie przedsiębiorcom :jesteście znacjonalizowani,to nie są wasze firmy lecz nasze panstwowe
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Kasandr -

Bankowiec myśli że gospodarka jest jak prowadzenie pochwy.on jest gorszy od rostoszczurów
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ar -

po co ta dyskusja ??? czesi i slowacy czekaja na nas z otwartymi rekoma !!! nie bojcie sie , ja mam juz to za soba , jestem rezydentem slowackim.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): przedsiębiorca -

Taki mały kwiatek - nie żeby najważniejszy, ale pokazuje głupotę kaczuchów; przekazali program i naciskali, by już go wdrażać, ale w wersji 2, a w praktyce (od stycznia) trzeba będzie stosować w wersji 3, która oczywiście jest niedostępna na miesiąc przed obowiązkiem stosowania :)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Baca -

Czy Wy durnie z ministerstwa nie wiecie, że kolejna zmiana układu danych JPK to olbrzymie pieniądze wydane przez firmy na upgrad'y i dostosowanie własnych programów księgowych do Waszych wypocin!?. .... będzie obowiązywał schemat (JPK-3) - a co uczciwsi zapłacili za JPK-2 dostosowując oprogramowanie FK to takiego układu. Czy im zwrócicie za te zmiany?.... Podobno macie dać za darmo (w styczniu) aplikacje do budowy JPK. No i co z tego?.... To trzeba wdrożyć! - nauczyć się tym posługiwać żeby (tu tragedia) - przesłać!... Czy Wy barany nie strzyżone sądzicie że pan Janek z wykształceniem zawodowym sprosta Waszym "instrukcjom" - bo konia z rzędem, że będzie Was robił w konia dopóty się da. To wszystko teoria obliczona na horrendalne kary za to, że ktoś nie jest doktorem z informatyki i nie ma pieniędzy na co najmniej 2 księgowych - bo kto będzie przesyłał co 3 dni JPK jak jeden pójdzie na urlop? Powodzenia matoły!
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): gpść -

Firma znana ( sprzedają program FK) zażyczyła sobie za licencję do przesyłania JPK 1990 zł za każdy rok. Cena może wzrosnąć.
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz