72
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń807
  • Odpowiedzi64
  • Ocen na +0
72 ppt ?

zastosowanie zaimka "mój / moja" w wypowiedziach dotyczących życiowych partnerów ;)) (65)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

zastosowanie zaimka "mój / moja" w wypowiedziach dotyczących życiowych partnerów ;))

Napisał(a): lotoss -

Kiedy człowiek ma trochę więcej niż 26 lat, dowiaduje się lub, w sprzyjających okolicznościach, o ile jest nieco bardziej rozgarnięty, sam zauważa, że inni ludzie nie stanowią (nie mogą stanowić) jego własności. W związku z tym mam pytanie o stosowność stosowania zaimków takich jak w tytule, kiedy to wypowiadamy się z większą lub mniejszą czułością, ewentualnie zupełnie bez rozczulenia o kimś, kto jest mężem, chłopakiem, partnerem, miłością życia lub jaką inną zarazą. Czy gadając o kimś takim powinnam dobierać słowa z większą starannością i pomijać ten pchający się na jęzor zaimek jakże dzierżawczy, czy może zgodnie z odczuciem wolno mi pozwolić sobie na oszukiwanie samej siebie i jednocześnie odbiór wolności osobie, o której nawijam? Co w sytuacji, kiedy jestem niemiłosiernie rozmiłowana? Czy poprawne są zwroty typu "mój kochany", "mój najdroższy", "mój ty głuptasie opatentowany"?

Pytam, bo nie wiem....

;)
(Marzy mi się forum, na którym nie ma konieczności oznaczania wypowiedzi takimi znaczkami interpunkcyjnymi, jak wers wyżej i gdzie wszyscy czują w jakim tonie utrzymane jest to, co czytają:))

Re: zastosowanie zaimka "mój / moja" w wypowiedziach dotyczących życiowych partnerów ;))

Napisał(a): Kajetana -

A co mnie obchodzi jak odbieraja to inni? Dzieci tez sa moje choć nie sa przeciez moja własnością. Moi rodzice tez byli MOI choc byli wolnymi ludzni. Moi przyjaciele....etc. Jesli nie przeszkadza to MOIM dzieciom i MOJEMU partnerowi, znaczy - nie czują się w żaden sposób przez moje mówienie o nich zniewoleni, choć nie wiem czasem z piwnicy dochodzą mnie dziwne jęki.....może powinnam im dawać więcej jeść....

Re: zastosowanie zaimka "mój / moja" w wypowiedziach dotyczących życiowych partnerów ;))

;)
(Marzy mi się forum, na którym nie ma konieczności oznaczania wypowiedzi takimi znaczkami interpunkcyjnymi, jak wers wyżej i gdzie wszyscy czują w jakim tonie utrzymane jest to, co czytają:))

Napisał(a): ~bee -

lotoss
;)
Mądrzysz się a temat jest po prostu bez polotu, ile byś emotikonów nie użyła.

~bee
lotoss
;)
Obawiałam się, że go zbyt dużo. Uwielbiam pisać siermiężnym stylem o rzeczach mało istotnych :D
Naprawdę coś tak trafnego trzeba było pisać będąc w szarosciach?? :D

XXXXXXXXXXXXXXX
Czy poprawne są zwroty typu "mój kochany", "mój najdroższy", "mój ty głuptasie opatentowany"?
Są poprawne z wyjątkiem jednego ;)
PATENTOWANY a nie OPATENTOWANY ;))
Też się nie znasz. Miało być OPATENTOWANY!
Czuję się dziś jak sito i chyba dlatego prowokuje tych, co szukają dziury w całym.
Nie proponuj mi dziś seksu bo i tak Cię w diabły poślę! ;)

Napisał(a): XXXXXXXXXXXXXXX -

lotoss Też się nie znasz. Miało być OPATENTOWANY!
Czuję się dziś jak sito i chyba dlatego prowokuje tych, co szukają dziury w całym.
Nie proponuj mi dziś seksu bo i tak Cię w diabły poślę! ;)

Nie. To ty się mylisz ;)
Ma być PATENTOWANY ;))
OPATENTOWANY jest niepoprawnie ;)))

Napisał(a): ~bee -

lotoss
~bee
lotoss
;)
Obawiałam się, że go zbyt dużo. Uwielbiam pisać siermiężnym stylem o rzeczach mało istotnych :D
Naprawdę coś tak trafnego trzeba było pisać będąc w szarosciach?? :D
A czy żeby spłodzić taki temat warto się było logować???

XXXXXXXXXXXXXXX
Czy poprawne są zwroty typu "mój kochany", "mój najdroższy", "mój ty głuptasie opatentowany"?
Są poprawne z wyjątkiem jednego ;)
PATENTOWANY a nie OPATENTOWANY ;))
Dobrze, niemój ty głuptasie patentowany;)

~bee][cytat kogo=lotoss
A czy żeby spłodzić taki temat warto się było logować???
Nie wiem. Nie logowałam się, żeby spłodzic ten temat. :)

Ale niczego tu tak nie warto jak pisać durnoty;)

XXXXXXXXXXXXXXX
lotoss Dobrze, niemój ty głuptasie patentowany;)
Normalnie cie kocham :*
Normalnie nie posiadam się z radości ;)
Napisz tak jeszcze sto szesnaście razy i masz mnie na wieki;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: zastosowanie zaimka "mój / moja" w wypowiedziach dotyczących życiowych partnerów ;))