Komentarze (97)

Dodaj komentarz

Napisał(a): eg0n -

Ludzie! Zmieńcie myślenie, bo inaczej zjemy własny ogon. Automaty wprowadza się po to żeby, że by nam ułatwić życie, a nie utrudnić. Roboty mają wykonywać pracę za nas i dla nas, a nie być dla nas konkurencją. Dlatego też za pracę wykonaną przez roboty, za którą roboty nie dostają wynagrodzenia, powinny być na rynek "dosypywane" pieniądze, tak żeby uzupełnić w społeczeństwie środki na zakup dóbr wytworzonych przez roboty. Nie mylić tego z opodatkowaniem pracy robotów! To mają być środki spoza tych funkcjonujących już w obiegu. Dyskusyjne pozostaje w jakiej formie te środki "dosypywać". Jakimś rozwiązaniem jest np tzw dochód gwarantowany, tylko że w obecnie proponowanej formie miałby on pochodzić, co budzi zrozumiały sprzeciw. Jeśli czegoś nie zrobi sie w tym kierunku, to za 20-30 lat będą stały nieczynne fabryki, wyposażone w najnowocześniejsze roboty. Magazyny będą pełne i nikt nie będzie mógł kupić, bo nie będzie pracy dla ludzi.
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): ja -

Ludzie nie powinni korzystać z usług robotów.Powinni rezygnować z banków, w których zamiast ludzi zatrudnia się robotów. Tylko w ten sposób zapobiegniemy panoszeniu się maszyn i totalnemu bezrobociu wśród ludzi...
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Pixi -

A potem się okaże, że ludzie byli tańsi i kolejny bank upadnie.
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Demontage -

W Polsce 40% zawodów zagrożonych jest przez szybką robotyzację. Mało kto o tym mówi, a rząd w ogóle problemu nie widzi.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): ja -

Przecież ten bank jest już bankrutem. To jest nic innego jak reanimowanie już dawno zdechłego trupa.
Jeżeli ktoś z was ma jeszcze konto w Polskim oddziale tego "banku" i go nie przeniósł do NASZEGO banku czyli np:PKO BP lub PKO S.A. to nie wiem na co czeka.
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): MK -

Szykuje się kolejny Lehman Brodhers. Więcej socjala wypłacajcie Muz.iolom ciekawe kto bedzie konta otwierał w tych bankach jak nikt nie bedzie miał roboty?
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Wafel -

Przecież banki, tak samo jak fabryki, sklepy itd. żyją z konsumpcji. Roboty nie wezmą kredytu żeby kupić w sklepie coś wyprodukowane w fabryce - automatyzacja dojdzie do pewnego poziomu i co dalej?
Odpowiedzi (6)

Napisał(a): xxx -

marzy mi się taka sytuacja ..... restrukturyzacja DB zaczyna się od ..... prezesa np. od jutra będzie pracował za 10% obecnej pensji a dlaczego? bo żeby nadzorować roboty nie trzeba mieć "ogromnego" doświadczenia w zarządzaniu zasobami ludzkimi, wystarczy odrobina wiedzy z dziedziny robotyki i informatyki
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Samoobsługa -

To nie roboty to My się sami obsługujemy w kasach w sklepie czy tez przez aplikacje oby tak dalej sami zabieramy sobie prace powodzenia i więcej internetowych technologii - Pytam się to po co pracownik ?
Odpowiedzi (1)
Dodaj komentarz