Żegnamy papierowe zwolnienia lekarskie? (225)

Żegnamy papierowe zwolnienia lekarskie?

Temat dotyczy artykułu: Żegnamy papierowe zwolnienia lekarskie?

Lekarze z Federacji Porozumienie Zielonogórskie przeprowadzili eksperyment. Jeden wypisywał papierowe zwolnienia, drugi wystawiał zwolnienia elektroniczne. Ten ostatni przyjął mniej chorych, bo na obsługę systemu elektronicznego w przypadku jednego pacjenta musiał poświęcić dodatkowo, poza czynnościami stricte medycznymi, od 5 do 7 minut. Nie ma się czemu dziwić, że - jak wynika z obliczeń resortu rodziny i pracy - od początku 2016 r. z 23 tys. lekarzy uprawnionych do wystawiania zaświadczeń o niezdolności do pracy na formę elektroniczną przestawiło się niespełna 3 proc. Niektórzy lekarze zapowiadają, że od 2018 r. przestaną wypisywać e-zwolnienia.

Komentarze (225)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Lekarz -

No i co i dadzą te kontrole jeśli delikwent będzie chciał chorował to i tak będzie chorował przykład stawiam się na komisji ZUS i lekarz Orzecznik mnie uzdrawia i muszę iść do pracy to na następny dzień zapadam na inną chorobę u innego lub tego samego lekarza lub wziaść do 60 dni opieki nad dzieckiem chorym
Odpowiedź (0)

Napisał(a): likarz -

chorym trzeba dać jak w Rosiji Wołgę do przepłynięcia.jak przepłynie to do roboty jak nie ? to po co mu zwolnienie.
Odpowiedź (0)
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): zx -

Czy oni są tacy tępi czy boją się, że lewe L4 się ukrócą ?
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): KalAnd -

5-7 min. na zwolnienie? To ci lekarze analfabeci? Jak dane pacjenta są w systemie to tylko wstawić datę do i symbol choroby i wydruk... Tylko do tej pory zwolnienia wystawiają pielęgniarki, a lekarze podpisują czyli praca pielęgniarek wg lekarzy się nie liczy...
Odpowiedzi (4)

Napisał(a): Kamil -

Dlaczego w Polsce nie istnieje jakiś ogólnodostępny system lekarski rejestrujący wystawienie recept oraz zwolnień lekarskich (i usprawiedliwień nieobecności dla uczniów) oraz ich realizację? Ten sam system powinien rejestrować wszystkie wizyty u lekarzy, zarówno te prywatne jak i z NFZ wraz z zapisem typu choroby, przebiegu leczenia, przepisanych lekarstw, zdjęcia USG itd... Czy nie ułatwiono by sobie pracę? Lekarz miałby przed oczami całą historię choroby nawet gdyby pacjent był na drugim końcu Polski na wakacjach.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): jakie to proste -

a może W OGÓLE zlikwidować zwolnienia lekarskie? Przecież pracownik może SAM SIĘ USPRAWIEDLIWIĆ w pracy - po prostu jak jest chory, to nie zawraca głowy lekarzowi tylko kładzie się do łóżka, dzwoni do roboty mówiąc "chory jestem, nie mogę przyjść" i nie przychodzi. Oczywiście skoro nie pracuje, to nie dostaje za to pieniędzy, bo z jakiej racji pracodawca ma ponosić koszty za pracownika którego w pracy nie ma? A ZUS i lekarze mogą uczestniczyć w nieobecnościach związanych z dłuższą chorobą - np. powyżej miesiąca. I w ten sposób likwidujemy masę problemów i poprawiamy dostęp do lekarzy naprawdę chorym pacjentom.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): edi -

Czy oni coś potrafią opróćz leczenia kataru i czasami usunięcia zdrowej nerki ?
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Kk -

Śmieszne już zaczynają cudowac albo obsługi komputera nie znają. Zenada lekarze. Blaznicie sie
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Kaśka -

U kogo w przychodni lekarz wypisuje zwolnienie? Czy tylko w mojej tak jest?
Odpowiedzi (3)
Dodaj komentarz